LT | EN | RU | LV | PL | EE    Lietuva | Latvija | Igaunija
 
 
 

Dar kartą ačiū žmogui, paaukojusiam Maksui būdą - štai, kur ji dabar :)

Nežinau, ar dar prisimenate Makso iš Žeimenos garažų Kaune istoriją. Gelbėjant jį, kažkas iš GG bendruomenės padovanojo gerą būdą. Kai dėl savo ligų Maksas jau nebegalėjo būti lauke, pasiėmėme jį pas save į namus, o būdą nuvežėm į sodą pasaugoti, kol jos prireiks kitam nelaimėliui. Kadangi niekam kitam jos neprireikė, būda buvo panaudota gelbstint kito keturkojo likimą. Noriu, kad būdą paaukojęs žmogus žinotų, kieno namais ji tapo, todėl įmetu čia keletą postų iš savo FB paskyros ir nuotraukų. Ačiū Jums dar kartą, Meškis be galo džiaugiasi savo naujuoju namuku J

Didieji Meškio gyvenimo pokyčiai 

PAPILDYMAS 2017 06 05. Antras Meškio gyvenimo pokyčių etapas sėkmingai įvykdytas!!!

Gaila, kad nesu tokia įgudusi FB vartotoja, kad mokėčiau padaryti dviejų nuotraukų koliažą „Prieš ir po“, nes atrodytų jis tikrai įspūdingai. 10 valandų juodo fizinio darbo be pertraukų visiškai suskuko nugaras, rankas ir kojas, bet, ach, kiek laimės atnešė galutinis rezultatas :)

Taigi pradėjome nuo šiukšlėmis užgrūsto sandėliuko, kuriame anksčiau glaudėsi Meškis, valymo. Šiukšlių ten buvo beveik iki lubų, tarp duženų, lentų su vinimis ir čiužinių su styrančiomis spyruoklėmis šuo ir miegodavo. Graudu, tačiau ir toks varganas būstas Meškiui buvo jo namai, todėl jo valymą šunelis sutiko su pasisriūbavimais.

Tada griebėmės medienos laužo, suversto būtent toje vietoje, kur ruošėmės statyti naują būdą ir stoginę. Pjovėm senas duris, langus, plokštes ir krovėme į atlaisvintą sandėliuką. Tada aplyginom žemę ir sudėjome pagrindą būdai, kurią po to parsivežėme iš sodo ir prigrūdome šiaudų. Iš kiemo atkeliavo stoginukė, kad Meškio indeliuose daugiau niekada nebūtų žemių, vabalų, o vanduo visada būtų švarus. Galiausiai iššveitėme indelius, perkėlėme grandinę ir jau ruošėmės nelaimėlį kviesti į naujus polocius, bet nusprendėm, kad pirmiausia reikia išblaškyti Meškio per dieną kentėtą stresą.

Taigi paskutiniu „užbėgimu“ su Meškėnu dar nužingsniavome 8 km Nemuno pakrantėmis :) Tada sekė skani vakarienė, susipažinimas su nauju namuku, įsirausimas į šiaudus ir kritimas į gilų šunišką sapną. Tetrūko tik lentelės prie būdos angos „Do not disturb“ :))

Nemeluosiu – atidavėm paskutines jėgas tą dieną... bet, ach, kaip buvo verta!!! Švarus, nukirptas, be parazitų Meškis gyvena saugioje, tvarkingoje, patogioje būdoje, turiu daugiau judėjimo laisvės, valgo ir geria gerą maistą ir švarų vandenį... kartotume tą katorgą dar dešimt kartų :)

Kitą savaitgalį laukia trečias etapas – kastracija.

P.s. Tokiomis akimirkomis, kai nuovargis daro savo ir pradedi panikuoti, užtenka tik pažiūrėti į šalia sulinkusią nugarą ar paliesti tokią pačią prakaituotą ranką praeinant... Ačiū visatai už draugus, kurie padeda kovoti tavo mūšiuose, ir tavo mūšiai tampa ir jų. Rita ir Monika, su jumis į žvalgybą kad ir šią sekundę! Mylim jus:*

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Esame naujakuriai Šančiuose, todėl pažindinamės su kaimynais etapais. Vieno tokio etapo metu teko susipažinti ir su Meškiu. Pirmąkart šunį pamačius ištiko šokas dėl jo kailio būklės ir gyvenamosios aplinkos. Tiek šunelio pirminė išvaizda, tiek ta vieta, kurioje jis gyvena, matosi nuotraukose.

Pasikalbėjus su jo šeimininke, paaiškėjo, kad šunį jai paliko į užsienį išvažiavęs sūnus. Žalingų įpročių apniktoje šeimoje Irena – vienintelė dirbanti. Ir pinigų Meškiui prižiūrėti ji neturi (bandė kirpti pati – neišėjo, skambinosi į kiryklas, tačiau kainos pasirodė neįkandamos). Tačiau moteris suvokia atsakomybę, kuri ateina kartu su gyvūnų auginimu – pati sterilizavo 2 priglaustas kates. Ir liko visiškai be finansų. Ir be suvokimo, jog, kad ir kaip ten bebūtų, bet šuo taip gyventi negali.

Taigi mes nusprendėme padėti. Grandiozinis planas yra toks: 1. Sutvarkyti Meškio kailį. 2. Pasirūpinti visais higienos dalykais (nublusinimas, nukirminimas ir pan.) 3. Sutvarkyti dalį kiemo (supjauti ir sudėti į rietuvę malkas), kad atsilaisvintų vieta normaliai būdai ir stoginei maistui pastatyti. 4. Atvežti buvusią Makso būdą, prigrūstą šviežių šiaudų ir stoginę. 5. Nupirkti naują, dvigubai ilgesnę grandinę. 6. Meškį kastruoti. 7. Meškį paskiepyti. 8. Prisidėti prie kaimynų, kurie retkarčiais ateina Meškio pavedžioti. 9. Meškį sučipuoti.

Taigi – jėėėėėj – 6dienį buvo įvykdyta pirma projekto dalis! :) Meškį nugabenome į vet. kliniką, kur jis buvo nukirptas. Tie kraupūs kaltūnai svėrė 2,5 kg. Bet – o stebukle – po jais nebuvo jokių iššutimų ir išopėjimų. Negana to, Meškis ištvėrė visa tai be narkozės! Tiesa, prie jo darbavosi 5 žmonės, bet vis tiek :) Buvo išvalytos ausys (kurios irgi nebuvo baisios būklės) ir nukirpti nagai. Be to, Meškiui buvo sušertas preparatas „milijonas viename“ – kažkas baisiai šūstro, ginantis nuo blusų, erkių, kirminų, širdies kirminų ir dar kažko (pavadinimą pamiršau).

Po visko parsivežėm Meškį namo, kur išmaudėme jį su paprastu ir antibakteriniu šampūnu. Ir čia šuns kančios baigėsi :) Pagaliau išleidome jį į lauką (kur jis baisiai veržėsi, nes būti viduje nėra pratęs) ir išėjome ilgam pasivaikščiojimui su nauja šukuosena. Parvedus sekė soti ir skani vakarienė.

Kitą savaitgalį – antras projekto etapas – kiemo tvarkymas, būdos įrengimas.
Jeigu atsirastų žmonių, kurie norėtų prisidėti prie mūsų pastangų Meškiui padovanoti visiškai naują gyvenimą, mes su džiaugsmu priimtume pagalbą
:) Laukia dar daug išlaidų, bet, svarbiausia, trūksta rankų kiemui sutvarkyti, kad Meškis galėtų įsikraustyt į naują būdą. O jei atsirastų tokių, kurie galėtų atvažiuoti jo bent retkarčiais pavedžioti, būtų išvis fantastika :):)
Jei norit prisijungti prie Meškio fanų klubo, skambinkite tel. 8 611 99440 (Ieva) ir 8 681 52432 (Deividas).

P.s. Labai dėkojame veterinarijos klinikai Pas Pumą, kurie sutiko mus priimti nesitarus iš anksto, buvo labai malonūs ir humaniški bei triūsė prie Meškio porą valandų :)

 


Ielikts: 2017-06-05
Sludinājumu skaits: 54085
Viedokļu skaits: 9349

« atpakaļ

Komentāri

Wilmante (2017-06-06)
būdą Maksui parvežiau iš Vilniaus, ją padovanojo Laura V., tai didelis dėkui jai:) Smagu dėl Meškio:)
Kata (2017-06-05)
Nežinau kodėl, bet iš kokio šešto karto nepavyksta įkelti nuotraukų, nors jos sumažintos. Gal kas galėtų patarimą? Jei ne, tuomet bent tekstas leis būdą paaukojusiam žmogui pasidžiaugti, kad ji buvo panaudota prasmingai.


Komentārus var atstāt tikai reģistrētie lietotāji.


Statistika Tiešsaistē: 162    

Alio.lt | Facebook | MySpace | Draugiem.lv | RSS | Blogger
   

Jaunumi

08.01 Kas paėmė ryžą katiną nuo Bigo Maximos? Vilnius
07.22 Paramos Darsei (15)
07.20 Noriu dar kartą padėkoti Vestai :) (2)
07.20 Rasta kate Vilniuje.Ieškoma globa (3)
07.16 Atiduodu vaistus, papildus (1)
07.16 Šlapia nosytė prašo paramos
07.16 Baltas angelėlis tarp degėsių (2)
07.15 Nauji juoduliai katukai, gal kam dingo Kaune, Žemuose Šančiuose? (1)
07.09 Koncervai katems(atiduota)
07.01 papildas Hyaloral sanariam katem/sunim . Gal kam?

Komentāri

Diroma (17:23) >>
Vidgiriukui labai reikia namų !
Wilmante (8:15) >>
nu baisu:(
Vyta (17:56) >>
Padarius rentgena jokiu dariniu nerasta.Veto nuomone kad tai tiesiog issekimas.Po savaites kartosim...
P.nijole (11:30) >>
Ši ir dar dvi kalytės iš Mindrajos su savo vaikučiais išvyko į globą. I Mindrają pateko...
Vyta (15:48) >>
Katytei labai reikia globos.Turim bedu su sveikata.Labai tikiuosi kad tai tik virskinimo sutrikimai...
Wilmante (16:21) >>
ačiū labai Violetai Č., skola dar sumažėjo 20 eur. Vakar buvom su Simute klinikoj, sveria ji...
Alusia (12:23) >>
Nuo skausmo aš pati leidau pirmas 2 paras Onsior, daugiau nieko negavo išskyrus steroidą ir...
Alusia (12:18) >>
Wilmante, Darsei dantų tikrai neskauda, viskas labai gražiai sugijo, dantenos visiškai...
Wilmante (12:05) >>
:( Alusia, o jai kokius vaistus leido? Mes su Simute vakar buvom klinikoj, na, mums viskas taip...
Alusia (12:31) >>
Sveiki, po optimistinio šeštadienio, kai po šiltos lašalines temperatūra pakilo iki 38...
Alusia (10:41) >>
Vyta, labai, labai dėkoju. Pasikartosiu, kad neįkainojama kai palaikome ir padedame bėdose vieni...
Tasmanija (0:09) >>
Ačiū! :)
Vyta (21:57) >>
+20 kad katyte pasveiktu