LT | EN | RU | LV | PL | EE    Lietuva | Latvija | Estija
 
 
 

Globėjų (ir kitokių sprendimo būdų) paieškos kačiukams

Senokai jau nebuvau įsitraukus į rimtas katinų gelbėjimo akcijas-atrakcijas, bet taip jau nutiko, kad šiandien ganėtinai liūdna proga (laidotuvės) teko aplankyti vieną seniai seniai matytą giminaitį - senelės brolį, gyvenantį šalia Šilutės. Žmogus gyvena vienkiemyje ir šiaip viskas būtų kaip ir gerai, savo augintinius (2 šunis ir, šiuo metu 3 kates bei kažkiek vištų) jis prižiūri, su jais gražiai elgiasi ir t.t. Tačiau kadangi didžioji katė nesterilizuota, ji, žinoma, atsiveda kačiukų (po porą kartų į metus), o su jais, kol dar jie neatsimerkę kūdikėliai, tvarkosi taip, kaip tai žmonės daro kaimuose, stengdamiesi "sukontroliuoti" kačių populiaciją, palikdami vis po vieną "gražiausią" katinuką iš vados...

Šiuo metu kačių situacija tokia: yra 3 katytės, t.y. LABAI nėščia mama, maždaug 10 mėn dukrytė ir 2 mėn dukrytė. 

Pasitariau su senele ir nusprendėme tą dalyką sutvarkyti - nuvežti katę-mamą bei vyresnę dukrytę po poros mėn., kai katė jau bus pagimdžiusi ir kačiukai (jei jie liks gyvi) bus atjunkyti,  sterilizacijai (t.y. aš apmoku benziną ir "paaukoju" vieną dieną tai tolimai kelionei iš Vilniaus iki Šilutės ir atgal, o senelė sumokės už sterilizacijas).

Tačiau liko kelios problemėlės: mažylė dar po poros mėn bus vistiek labai mažutė ir nežinau, ar pavyks rasti kliniką (o Klaipėdos raj. šiaip ar taip nelabai ką žinau - gal kas turit patarimų?), kur ją galima būtų sterilizuoti. Be to, katytė draugiška, meili, fainuolė, tai galvojau gal kas sumąstytų paglobot arba tiesiog norėtų priglausti (realiai į Vilnių arba Kauną įmanoma būtų nuvežti jei globėjai atsirastų ryt, arba tada jau po poros mėn kai važiuosiu kačių sterilizuoti, arba bet kada galėčiau giminių paprašyti, kad nuvežtų iki Klaipėdos)

Na ir paskutinė: ar įmanoma užkirsti kelią tų mažylių, kurie yra katės pilve, tai pačiai baigčiai, kaip dviejų sesučių vadoms? Šiandien važiuodama iš Šilutės pagalvojau, kad tikrai, manau, būtų įmanoma tą žmogų įkalbėti nežudyti tų kačiukų, jei būtų užtikrinta, kad juos kažkas paims globoti, kai jiems bus, pavyzdžiui, 1,5-2 mėn. Na, o kitas variantas, tiesiog jau dabar paimti katę globoti, kol gims ir užaugs katinėliai, o tada jau sterilizuotą grąžinti į kaimą (jei atsirastų, kas apsiimtų šį reikalą Vilniuje ar Kaune, tai gal net šį savaitgalį suvažinėčiau vėl iki Šilutės, sterilizuočiau tą vyresnę sesutę, o su mama jau viską atidėtume vėlesniam laikui). 

Globoti kačiukų šiuo metu galimybės neturiu, tačiau jei kas apsiimtų, pažadu padėti patarimais, jei kils klausimų, padėti nufotografuoti mažylius (jei veiksmas vyktų Vilniuje) ir padėlioti jų skelbimus.

Galbūt atsiras, kas nori ir galėti padėti šioje situacijoje? :) O gal kas turi kitokių idėjų, kaip reiktų šiems gyvūnėliams padėti? :) 

P.S. foto sesučių, mama irgi trispalvė, tad leliukai turėtų būti "visokių rūšių" :) 

Laukių Jūsų minčių, mano tel 864342353, el. paštas Vikikute@gmail.com


Sukurta: 2014-10-02 | atnaujinta: 2014-10-05
Naujienos numeris: 40343
Peržiūrėjimų skaičius: 3833

« grįžti

Komentarai

Vikikute (2014-10-04)
(likusias 2 katytes bet kuriuo atveju sterilizuosime po tų poros mėn)
Vikikute (2014-10-04)
Trispalvei katytei lyg ir atsirado šeimininkai :) Jie iš Šilutės, tačiau šiandien išvykę į Vilnių, ryt turėtų atvažiuoti jos paimti patys... Tad dabar realiai belieka tik vienas klausimas: ar nieko nedaryti ir tiesiog nuvažiavus po poros mėn žiūrėt, kokia situacija (t.y. ar/kiek palikta tos dabar nėščios katės katinėlių) ir tada mąstyt, ką daryt, ar toliau bandyt ieškoti žmonių, kurie galėtų pažadėti globą katinukams, kai jie truputį paaugs ir galės būt atskirti nuo mamos (nes tikrai be kažkokio užtikrintumo, kad tie greit gimsiantys kačiukai neliks pas juos gyventi, nemanau, kad pavyktų prikalbėt gyvą palikt daugiau, nei kaip ten įprasta 1 mažylį). Bet šiuo metu čia gyvūnų globoje tiek daug naujienų ir tiek daug dovanojamų katinėlių, kad nebeįsivaizduoju, kaip čia žmonės sugeba sulaukti dėmesio savo naujienoms :)
Egleee (2014-10-02)
oho, kokia graži ta trispalviukė:/ dėkit būtinai visur ir dovanojimo skelbimus, gal kas susidomės ir taip, nors turbūt labai jau naiviai aš čia. Siųskit visoms prieglaudoms pagalbos prašymą, kad jos bent paplatintų naujieną..


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
   


Statistika Prisijungę: 351

Alio.lt | Facebook | MySpace | Frype | RSS | Blogger

Naujienos

09.13 Senjoras Šančiokas pasauliui praneša apie save:) (1)
09.11 Svėdasuose DINGO juodas katinas
09.10 Šeimynai reikia pagalbos (1)
09.10 Pavojingas katėms asmuo. Kuršėnai.
09.10 Pelenės istorija
09.09 Šeškinės katinėliams nebetrūksta maisto (201)
09.08 Pastebėtas juodas šuniukas
09.07 Vilniuje Kapsu g. rasta bengalisku raštų katyte grizo namo (1)
09.02 JONAVA. Ieškomi namai kačiukams (Padovanoti)
08.23 JAU NAMUOSE (2)

Komentarai

Kaštonas (16:34) >>
Viskas bus gerai, Kaila!
Kaštonas (16:32) >>
Šaunieji šeimininkai, pastebėkit, ir vežkitės namo mylėt! Na, nerealus juk...
Wilmante (7:57) >>
Sulašinau Tobiukui lašų nuo blusų ir erkių, kasosi ištisai. Laksto po savo gatvę, aploja kas...
Ievute007 (17:21) >>
Ištrinkit reklamą ir, jei galima, blokuokit naudotoją.
Villi (12:27) >>
pakeiskite,ši jau grįžusi namo
Diroma (22:08) >>
Liko tik vienas baltas mažylis ir jis nekantrauja susipažinti su Jumis ;-)
Gruodinukas (21:51) >>
kokiu būdu galima pamesti tokio amžiaus kačiuką? o_O
Ievute007 (18:46) >>
Ištrinkit šitą reklamą.
Diroma (23:46) >>
Dar vienas baltas mažylis rado namus. Mylinčių šeimininkų laukia jau tik du kačiukai.
Gruodinukas (9:52) >>
tie ryžiukai tikrai kažkokie kitokie, taip ir norisi paniurkyt:)
Wilmante (12:36) >>
kai Šančiokas mažumėlę atsigaus nuo streso, parsinešiu išmaudyt su spec.šampūnu, oda po...
Wilmante (10:00) >>
iš Gailės paaukotų pinigėlių atkeliavo dar vienas Josera maišas, dėkui. Katulių daugėja,...
Wilmante (9:50) >>
Simutei pradėjo skaudėt dantukus, mažiau valgė ir tas nemalonus kvapas iš burnytės......