LT | EN | RU | LV | PL | EE    Lietuva | Latvija | Estija
 
 
 

Druskininkuose nutrenktas šunelis atvežtas į Vilnių. Būklė nekritiška, gydomas. (Grįžo namo:)


Situacija čia daug geresnė nei tikėjomės, pasisekė mažiui:)

Po vet. apžiūros nustatytas visos apatinės kūno dalies jautrumas, dubens kaulų ir kojos sumušimas. Akivaizdžių lūžių nėra. Skirti vaistai ir ramybė kelioms dienoms, bei stebėjimas. Kadangi būklė vakar buvo daug prastesnė, šiandien pagerėjo, yra tikimybė, kad šuneliui gerės be didelio medicininio įsikišimo. Po kelių dienų turime pasirodyti veterinarui, jei ką, daryti rentgeno nuotrauką.

Šunelis gavęs varda Gėris vidutinio dydžio, sveria 12kg, labai kantrus, mielas, paklusnus, moka eiti su pavadėliu bei ramiai važiuoja automobiliu. Gal kažkur yra šeimininkai, ieškosime jų.

Bandėme ieškoti globos, deja nepavyko, taigi apnakvindytas sandėlio namelyje su įjungtu radiatoriumi.

Ačiū už palaikymą. Mums labai reikia globos pasiūlymo.

 

Šio ryto naujienos 14 d.:

Šunelis ramiai išbuvo uždarytas garaže, paėdė ir palakė vandens, bandė stotis, tad išvestas šiek tiek iš garažo, iš karto tvarkingai padarė reikaliukus. Labai mielas, nors skauda vizgina uodegą.

Suradome transportą 14 val.,  (ačiū labai P. Vidmantui!) 16 val. užrašėme į Jakovo kliniką pas gyd. Margaritą, ten iš karto rezervavome stacionarą. Taigi labai tikimės, kad viskas bus gerai.

Dabar mums trūksta jau atrodo nedaug, bet tuo pačiu labai daug - finansų apžiūrai ir jei reikės operacijai. Pervedant prašome nurodyti "Drusk Rudukui".

Ačiū dar kartą visiems neabejingiems! Tik kartu mes - jėga!


Naujausios žinios: šunelio sanitarinė tarnyba nerado. Paskambinus pranesusiam vyrui gavau ziniu, kad šunelis vos ne vos šliauždamas, pasispirdamas ant dvieju kojų, kitų dviejų beveik nemindamas nuklibinkščiavo Vilniaus alėjos link. Nusibaigs vargšas kančiose:(

GAL KAS GALĖTŲ ŠUNELIO PASIDAIRYTI? JIS RUDAS, VIDUTINIO DYDŽIO. SUŽEISTAS NETURĖTŲ TOLI NUEITI.

Ką tik sulaukėme žinių, kad Druskininkuose centre automobilis nutrenkė šunelį ir greičiausiai pervažiavo priekines kojas, gal sulaužė, šunelis bando stotis, bet negali. Šliaužia iš lėto, inkšdamas.

Pagalba reikalinga tuoj pat.

Druskininkiečiai, gal galite nuvežti į kliniką? Arba gal būtų transportas į Vilnių kaip įmanoma greičiau?

Jei galite padėti skambinkite 8 608 82128  arba email vaicekauskaite.laura@gmail.com„Mažoji Liza“ VšĮ
info@mazojiliza.lt
+370 600 14377
LT 27 7044 0600 0779 9964
http://www.mazojiliza.lt
Trūkstama parama: 0 EUR
Surinkta parama: 66 EUR
Organizacijos pavadinimas: Mažoji Liza (neturi prieglaudos)
Įmonės kodas: 302705033
Banko sąskaita: LT27 7044 0600 0779 9964
Pavedimo nurodymas:
PayPal sąskaita:

Šaltinis:  „Mažoji Liza“ VšĮ
Nuoroda į šaltinį: http://www.mazojiliza.lt/lt/news/view/id/42752
Organizacija: Mažoji Liza (neturi prieglaudos)

Sukurta: 2014-03-13 | atnaujinta: 2014-03-15
Naujienos numeris: 38149
Peržiūrėjimų skaičius: 12522

« grįžti

Komentarai

LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-04-13)
Šunelis Gėris (tikrasis vardas Reksas) grįžo į namus. Po ilgų diskusijų apie gyvūno auginimą bei atsakomybę, po pasižadėjimo nepaleisti daugiau Rekso vieno į gatvę, po apmokėtų jo gydymo ir transportavimo išlaidų, Reksas nuvežtas atgal į Druskininkus. Tikimės, kad daugiau tokia situacija nepasikartos. Šeimininkė perspėta, kad jei šunelis bus pastebėtas lakstantis gatvėje, jis bus iš karto be įspėjimų paimtas. Ačiū visiems palaikiusiems, pagelbėjusiems ir aukojusiems pinigėlius. Juos gražinsime aukojusiems į sąskaitą arba jei us leista, bus skirta kitų gyvūnų skoloms padengti.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-21)
Šeimininkė į mūsų siųstą laišką nieko neatsakė, gal masto.
Agakira (2014-03-20)
Iš tikrųjų reikėtų atskiro skyrelio, kur galėtume pasitarti įvairiais klausimais, pasitarti dėl augintinių priežiūros, gydymo, iškilusių problemų. Čia rašančios turi didžiulę patirtį, praktinę patirtį, kuria galėtų pasidalinti.
Judita 1 (2014-03-20)
Mergaitės,jūs pačios jau pasidarusios gydytojomis ir viską beveik žinote,tuo nė kiek neabejoju.Pasitikiu jumis.
AisteIgn (2014-03-20)
Judita, geriausia yra klausti vaistininko arba veterinaro :))))
Judita 1 (2014-03-20)
Seniai siūliau ir dabar aktualu,nejau neįmanoma sukurti atskirą skyrių įvairių su gyvūnais problemų sprendimui.Dabar nėra,nei kur rašyti,nei kur paklausti,nei kieno klausti.
ReginaK (2014-03-20)
Merginos, čia diskusija vis tik ne apie sterilizacijas ir šlapimo nelaikymą. Siūlyčiau sukurti pastovų postą, kur visi, ir sterilizavę, ir nesterilizavę savo augintinius, galėtų pasisakyti, apsikeisti patirtimi ir pagalba. Manau, tai būtų naudinga visiems, nes bet kada galima būtų pasikonsultuot dėl pakitusios (su sterilizacija susijusios) augintinio sveikatos, naudojamų vaistų ir gerų specialistų. Dabar, kai sterilizuotų gyvūnų tiek daug ir vis daugės, daugės ir tų sutrikusios sveikatos atskirų atvejų (tai natūralu, procentiškai). Manau, kad sterilizacija, kaip ir kiekviena operacija, yra intervencija ir sujaukia organizmą. Vienas organizmas su tuo susitvarko gerai ir be pasekmių, kitas sunkiau, o kai kas gal ir rimtesnių padarinių turi. Tiesiog kiekvienas šeimininkas pasveria ir priima sprendimus savo galva. Džiugu, kad visos čia diskutuojančios sutaria, kad nekontroliuojamą veisimąsi reikia stabdyti ir mažinti iki nulio - kokios bus priemonės, manau, jau ne taip svarbu. Beje, juk Laura nereikalauja, kad šuo būtų kastruotas, o tik kad nelakstytų palaidas. Jei nusaugos - puiku, bet jei lakstys palaidas - turėtų būt kastruotas, kad neveistų Druskininkuose reksiukų...
Zet (2014-03-20) (foto)
man irgi atrodo, kad grąžint neverta, bet... ką gali žinot... O gal? Kita vertus, šunį juk visvien reikia kur nors padėt, o globą ar siūlo kas?
Agakira (2014-03-20)
Geriau, jei kalytė nelaiko šlapimo?! VynaLeja, Jūs tikrai taip galvojate? Man daug lengviau prižiūrėti savo kalytę, negu sulaukti tokio siaubo: sveiką gyvūną padaryti invalidu.
Judita 1 (2014-03-20)
Niekas čia nepasikeis,griš šunelis namo ir vėl gyvens įprastą gyvenimą.Žmogų sunku pakeisti,tuo labiau dėl šuns.
Cherry (2014-03-20)
Netikiu aš tuo proto nušvitimu, nors tu ką. Kalbu apie šį atvejį. Nebent šuns netektų ir žinotų, kad ir kitą gali prarasti, jei nesilaikys tvarkos. O kalbant apie "visokių žmonių yra (bus), visokių reikia (tokia populiari frazė), tai visiškai su tuo nesutinku. Galėčiau pateikti daugybę pavyzdžių, kokių nereikia (nuomonių, įsitikinimų ir pan.) - kad šuns vieta prie būdos ir aprūdijusio puodo su išėdomis, kad čia tik šuo, kad jį galima pakarti ar paskandinti, nes "pinigėlių gaila"... Toks man atrodo "runkeliškas" mąstymas, ir tai nebūtinai mažų miestelių bruožas. Nemyliu ir negailiu tokių runkelių. (Jei įvyktų stebuklas ir ta "šeimininkė" grąžintų pinigus, tai tikrai rastumėt, kur juos panaudoti).
Judita 1 (2014-03-20)
VynaLėja,kokie vaistai,esame susirašę su jumis,bet neberandu,Lėja iki šiol nelaiko šlapimo,atvažiavo pas mane po sterilizacijos.
Zet (2014-03-20) (foto)
Lauros keliamos sąlygos, man regis, yra visiškai normalios ir net privalomos. Visų pirma, todėl, kad visuomenę reikia šviesti ir auklėti, o čia puiki proga. Gal moteriškė 'paprotingės' bent truputį ir nauja patirtim su kitais pasidalins...
Birzai (2014-03-20)
Be to, čia kalba buvo ne apie tai, kad bus nebereikalinga. Tik, ar dėl savo ramybės, kad nereikėtų saugoti, nereikėtų atremti būrio patinų reikia kankinti gyvūną girdant vaistus? Aš tai už tai, kad, jeigu turiu galimybę išsaugoti, nežalosiu kalytės, aišku negaliu garantuoti, nežinai kaip gali susiklostyti aplinkybės, bet kol nėra būtinybės nesiruošiu .
Birzai (2014-03-20)
Kiekvienas žmogus turi savo nuomonę, taigi aš parašiau tai kaip pavyzdį ir nebus taip, kad visi manys vienodai, visi gyvens taip ir ne kitaip. Visi esame skirtingi, su savo mąstymu, su savo baimėmis, su savo gyvenimais negalima visko pakeisti, taip, kaip negalima pakeisti kito žmogaus pagal savo kurpalių. Taigi visko bus.
ReginaK (2014-03-20)
Laurute, vienai rėmėjai pinigų tikrai nereikia grąžinti :) Bet iš tos "šeimininkės" tuos pinigus išpešti būtina. O gal galima pareikalauti iš jos papildomai ir už čipą? Gi tai labai greita procedūra, viens ir viskas, - jei pati ją padarytum, šunius jau būtų identifikuotas :) Visoms kitoms diskusijos dalyvėms: esmė ne tame, registruotas, čipuotas šuo ar ne. Tikiu, kad bobulytė, kuri savo šuniuką vedžiojasi tik su pavadėliu, o tas šuniukas ir pats niekur nebėgtų, gali šunio ir neregistruot, ir nečipuot, ir gal net ir neskiepyt. Tikėtina, kad toks šunius gyvens kol tik bus ta bobulytė ir nebus jo gyvenime problemų. Bet juk kalba dabar eina apie kitokią situaciją! Apie kitokį požiūrį į gyvūną. Man asmeniškai rūpi prevencija, o jos aš čia ir nematau. Tarkim, šunius grįžta pas tokią šeimininkę (kuri, kaip čia teigia mažų miestelių gynėjos, jo neregistruoja, nečipuoja ir neprižiūri, nes "myli savaip, mažo biedno miestelio meile"). Sutinku su Cherry, kad šeimininkės pasižadėjimą Laura gaus, bet niekas jo nevykdys. O po mėnesio (tfu tfu tfu, bet tarkime) gauna Laura iš savo draugų Druskininkuose pranešimą, kad šunius guli nutrenktas. Kaip manot, kas bus? Ar šeimininkė, mylinti savo augintinį "mažo miestelio meile", ras pinigų jo (tarkime) stuburo operacijai? Ar Laura išdidžiai pasakys, kad "pasižadėjote prižiūrėti, todėl mes jums dabar nepadėsime"? Žinoma, į abu klausimus atsakymas "ne". Ir vėl lėks, gelbės, rinks pinigus. Taigi man atrodo, kad tokie žmonės, turintys augintinius, yra visiems gyvūnų mylėtojams kaip tiksinčios bombos - bet kada gali nutikti nelaimė. Tik va visa bėda, kad šunius dabar neturi globos, iki pasidovanojimo kitiems šeimininkams nėr kur jo dėt (sakysite, nauji šeimininkai irgi gali "savaip" mylėti (neprižiūrėti) - sutinku, gali taip nutikti, bet su dabartine šeimininke - nepriežiūra garantuota). Tokie štai teoriniai pamąstymai. Bet reziume - viską spręs Laura, ir aš jos sprendimu pasitikiu. Aš tik savo argumentus išsakiau... gal ateičiai.
VynaLeja (2014-03-20)
Biržai,bijo sterilizuot,nes gali poto nelaikyt slapimo? o jei nelaikytu slapimo,tai jau butu nebereikalinga? jau geriau sterilizuot ir but ramesniai,kad mazesne tikimybe jog pabegs ir is paskos pasivaiksciojimo metu,nevaikscios gaujos patinu.kurie poto dar ir prie namo tupes parom. as sterilizavau saviskes,na ir.... vienai viskas gerai,kita nelaiko slapimo. neissigandau,neismeciau,neatidaviau i prieglauda.yra vaistai ir ju pagalba slapimas laikomas.visad yra iseitis.kad ir paaiskint zmonems apie ta sterilizacija.kad jei suo laksto,tai geriau kastrut,nei automobilio ratai,pikto zmogaus ranka ar paleista kulka.
Birzai (2014-03-20)
Moterys, Jūs kalbate apie save, apie savo gyvūnus, kiek yra tokių kaip Jūs, susiduriančių su šia problema, žinančių visus pliusus ir minusus, turinčių galimybę norams ir poreikiams įgyvendinti. Dar labai daug laiko turės praeiti kol visi mąstys ir supras kaip Jūs. Mažai būnate kaimuose, mažai susiduriate su senais žmonėmis, su vargšais žmonėmis. Mano dukterėčia pasiturinti, galinti sterilizuoti-išsigando, kai išgirdo kad kalytė gali nebelaikyti šlapimo, na aišku saugo ją, bet, kad ir išsilavinęs žmogus-nepadarė to. Apibendrinus visą mano tiradą parašysiu vieną dalyką: kai darau skelbimukus šunelių dovanojimui, parašau sterilizuota, ir ką Jūs galvojate, Daina man rašo: veterinarijoje prašo parašyti ne sterilizuota, bet kad neturės vaikų, kadangi žmonės klausinėja ką tai reiškia. Taigi, dar toli iki norimo lygio, bet palengva kai kas bus įgyvendinama, tik nereikia būti kategoriškoms ir griežtoms paprastiems, kaip valdžios vadinamiems, runkeliams.
Jolanta Sapezinskaite-Venciuviene (2014-03-20) (foto)
maniskiai visi sutvarkyti.patinas kastruotas,kale sterilizuota,sene kate-jau seniai sterilizuota....taip,vienu metu suo pradejo tukt.vetai pasake aiskiai-liaukis s... malt su maistu.lioviausi.svoris nukrito-toks ir laikosi jau keli metai.energingas,zaismingas-kaip ir kale.tik laukais ir lekt.taigi,daug kas priklauso ir nuo musu.LauraV-man gaila,kad tenka susidurt su kosmonautais,bet tokia yra tikrove.ax,taip-mazuju miestu tikrove:) cia tai aplamai yr geras!
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-20)
Is pradziu reikalaujama suma tures pervesti mums i saskaita, mes ja grazinsime remejams. taip pat ir cipui, kuri mes padarysime. Del klaidziojimo gatvese, bus perspeti keli prijauciantys gyvunams zmones, kurie pamate suneli gatveje mus informuos.
Cherry (2014-03-20)
Kaip VynaLeja ir rašo, pažadės viską, ko pageidausite, o kas ją paskui sukontroliuos? O jei ir "įkliūtų", kas jai už tai? Šuns taip lengvai neatimsite. Pinigus už gudumą grąžinti irgi pažadės, bet negrąžins. Duodu kepurę...
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-20)
Esam linke suteikti sansa pasitaisyti ir jei ivykdys musu prasomus elementarius reikalavimus. tad lauksime dabar ziniu.
VynaLeja (2014-03-20)
LauraV, tikrai nepamirs,kad jam reik pas panas.sakys,kad juk jis lb nori,jam to reikia.kaikurie nesupranta,kad poto pagausejimo,tai niekam nebereikia.jei paleisdavo,tai ir paleidines.prisizadet daug ko gali,bet nemanau,kad vykdys.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-20)
Kastruoti nereikalaujame, jei gyvunas bus vedziojamas su pavadeliu ir zmogus pamirs ta nesamone kaip "juk jam reikia pas panas" .
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-20)
Cia ne apie kastracijas kalba - o apie gyvuno laikymo ir prieziuros bent minimalius reikalavimus. Seimininke prirase kruva laisku, kurie daugiausiai ne apie suni. Uzsimine tik apie maitinima kaciu maistu, lankymasi 4-iose kavinese ir t.t. jai surasytas oficialus pranesimas su minimaliais reikalavimais kuriuos ji turetu ivykdyti jei nori toliau auginti suneli (kaip vet islaidu grazinimas, kaip vedziojimas tik su pavadeliu, sucipavimas) Lauksime atsakymo.
KeriFiesta (2014-03-20)
Kiekvienas atvejas kitoks ir kiekvieno baigtis kitokia. Aš savo 7 m seterytę sterelizavau, kai buvo diagnozuotas pieno liaukų vėžys - kartu pašalino viską. Ir ką gi - nei storėjo, nei aptingo, išgyveno 16 m ir paliko šį pasaulį nuo visai kitų ligų. Dabartinę savo priglaustą grindinukę tikrai būčiau nesterelizavus, nes po dviejų rujų pas ją buvo tariami nėštumai su labai dideliais pieno liaukų uždegimais. Konsultavausi su keliais veterinarais ir visi vienbalsai sakė, jei nieko nedarysiu - įvarysiu pieno liaukų vėžį. Ji dabar sterilizuota, greit labai pradėjo augti svoris, užtat laikomės dietos ir viskas puikiai :). Beje, globoju benamę kalytę. Sterelizavom, kai jai buvo dveji. Dabar jai 14 m, liekna ir gana judri, net sakyčiau pagal savo amžių ir dar benamė - tikrai neblogai atrodo.
KeriFiesta (2014-03-20)
Lankytojas pašalino komentarą
Birzai (2014-03-20)
Gerai kai turi pasirinkimą, turi su kuo konsultuotis, o kai nėra? Pvz.mano Rika užregistruota Panevėžyje ir bet kokiu atveju reikia lėkti ieškoti pagalbos po visą Lietuvą, nes pas mus tiesiog nėra į ką kreiptis, galima tik paskiepyti, o ką jau kalbėti apie kaimus.
Čip (2014-03-20)
Mano a.a. Brendis buvo iškastruotas 7 metų dėl padidėjusios prostatos. Manau tuo jį ir pribaigiau - pradėjo augti svoris (nors šiaip nebuvo rajus, daug judėdavom), po metų sustreikavo širdis, dar po metų kasiau duobelę prie Merkio... Trolį taip pat teko kastruoti - kriptorchas, padidėjusi navikų tikimybė. Kol kas svoris neauga, bet liko dominuojantis, sutikus ar užjautus lauke rujojančią kalę, trys dienos ant palangės ir prie durų su kauksmais, protestais, badavimais... Fikelis nebuvo kastruotas ir pragyveno gal 17 metų. Nebežinau...
Katinukas (2014-03-19)
Mūsų mopsė po sterilizacijos irgi priaugo svorio.žiemą pastoviai priauga,vasarą kaime gyvendama numeta,nes kiekvieną rytą aplanko kaimynus
Judita 1 (2014-03-19)
Dėl veterinarų gydytojų žmonių nuomonės išsiskiria,mes lankomės pas vetą Paulių,jia pagarsėjęs Šiauliuose,kaip labai geras gydytojas.Niekuomet negalima rinktis pigiausio varianto,jei kalba eina apie sveikatą.Gal tikrai reikia kraujo tyrimo?Kai grįžtu vėlai vakare po darbo,Trepsis tiesiog kaukia iš alkio,tai pirmiausia visi supuolame į virtuvę.Nežinau,kuo jį maitinti,kad lieknėtų ir kiek,jau taip jo gaila.
Fotas (2014-03-19)
Tikrai nenorėjau nieko įžeist.Taip, sutinku kiekvienas atvejis individualus aš turėjau omeny aplamai kastracijos pliusus ir minusus.Na pliusų mano manymu yra daugiau na ,o veterinaro kompetencija tikrai turi įtakos,kitaip ,kaip paaiškint atvejus ,kai sterilizuota katė atsiveda mažiukų :)Na Kaune buvo tokių atvejų ,tiesa senokai
KeriFiesta (2014-03-19)
Judita, ir mano kalytė po sterilizacijos priaugo nemažai svorio, tapo tingi, nors kitų sveikatos problemų neišryškėjo. Kastracija ir sterilizacija sutrikdo kai kurių hormonų gamybą ir tai negali neturėti pasekmių. Mūsų atveju padėjo griežta mityba. Maitinu tris kartus, mažom porcijom ir tikrai kokybišku maistu. Valgom ir akivaizdžiai lieknėjam :).
Rita R. (2014-03-19)
Fotai, kiekvienas atvejis individualus, tai, kad šimtui nieko neatsitiko (mano pačios šuo kastruotas be jokių blogų padarinių) nereiškia, kad negalėjo atsitikti Trepsiui. Ir lygiai taip pat atvirkščiai: tai, kad Trepsiui kilo bėdų po kastracijos, nebūtinai garantuoja, kad ir kitiems šunims po kastracijos taip bus. Rizika visada išlieka. Ir tai, ko gero, labiau priklauso nuo individualių šuns organizmo savybių, nei nuo veterinaro profesionalumo (kastracija gana paprasta intervencija), kuris, priešingai, labai svarbus patelių sterilizacijos sėkmei. Nė kiek neabejoju, kad p.Judita savo Trepsį patikėjo geriausiam, kokį pavyko rasti.
Fotas (2014-03-19)
O ar jūs reguliuojate jam maistą Judita?Nežinau kiek prieglaudoj teko susidurt ir savi augintiniai visi kastruoti ,sterilizuoti,na nebuvo jokių problemų .Šiaip daug priklauso nuo veterinaro ne visada kur pigiau ten geriau
Rita R. (2014-03-19)
Ir ne tik su juo. Aš visada tokiais atvejais linkusi konsultuotis su ne vienu veterinaru - skirtinga patirtis kartais labai praverčia. Tą puikiai iliustruoja mūsų Mau atvejis: viena klinika skyrė vienokį gydymą, intensyviai leido krūvas vaistų, kita - kardinaliai kitokį. tik spec. dietą ir vienus vienintelius papildus. Pirmasis padėjo tik laikinai, vos keletą dienų ir gydytojai jau siūlė migdyti, dėl antrojo, prie kurio tada perėjom, Mau apskritai liko gyvas ir nuo Kalėdų pamažu, bet stabiliai vis taisosi. Katino organizmas, iš pradžių drastiškai reagavęs į dėl ūmios inkstų disfunkcijos staiga užkilusį antrinių metabolitų kiekį kraujo plazmoje, po truputį persitvarko ir adaptuojasi gyventi su padidėjusiu jų kiekiu, bet tokie procesai greitai nevyksta. Analogiškai gali būti Jūsų šuneliui, tik ne su inkstais. Jeigu visgi įtariamas hormonų disbalansas, be specialaus kraujo tyrimo turbūt neapsieisit (reikai žinoti, ko per daug ir ko per mažai, kad žinotum, į kurią pusę tą balansą stumti). Bet kuriuo atveju turėkite omenyje, kad hormonai veikai lėtai, bet jų poveikis ilgalaikis, užtat tvarkantis su jų sukeltom problemom reikia turėti daug kantrybės, nes rezultatams pasimatyti reikia laiko.
Judita 1 (2014-03-19)
Jūs teisi,Rita.Tikrai yra daugybė "atspalvių"ne tik "juoda,ar balta."Kiekvienu atveju gali būti skirtingai.
Judita 1 (2014-03-19)
Antsvoris susidarė tikrai staiga.Vetas sakė,reguliuoti mitybą ir daugiau nieko,reiks dar kalbėti su juo.
Rita R. (2014-03-19)
Pasaulis nėra vien juodas arba baltas, lygiai taip pat kastracija/sterilizacija nėra nei absoliutus gėris, nei absoliutus blogis. Tik mūsuose kažkodėl viskas (pradedant kastracija ir baigiant veganine mityba ar žaliavalgyste) turi būti suskirstyta tik į dvi kategorijas, t.y., "visiškai gerai" ir "visiškai blogai", pamirštant, kad čios sąvokos subjektyvios ir labai priklausomos nuo konteksto.
Rita R. (2014-03-19)
Judita1, tai, kad Jūsų šunelis pasikeitė po kastracijos, nėra normalu. Jau anksčiau rašiau Jums į a/ž apie tai, užuot žiūrėjus ir gailėjus reikia ieškoti jo blogos savijautos priežasčių (galbūt hormonų svyravimas, dėl to antsvoris, kojytės skausmas etc.) ir sprendimo - keisti mitybos rėžimą, patikrinti kraują, hormonų balansų, galbūt papildų reikia ir t.t. Žinau vieną bokserių veislės kalę, kuriai po sterilizacijos irgi buvo kilę rimtų problemų, dėl sutrikusių hormonų ir antsvoris staigiai susidarė, ir kailis labai plikti pradėjo, ir kasėsi iki žaizdų, bet šeimininkė nepaliko visko savieigai, ir užuot keiksnojusi sterilizaciją, konsultavosi su ne vienu specialistu, kol galiausiai viską pamažu sureguliavo homeopatiniais preparatais ir spec. maistu (atrodo, Technical).
Justė (2014-03-19)
Medalis visada turi dvi puses. Plačiau http://agiesha.blogas.lt/kastracijos-ir-sterilizacija-1570.html O kalbant apie šios temos herojų šuniuką ir jos šeimininkės požiūrį į gyvūno auginimo sąlygas, manau kad katracija jam gyvenimą galėtų prailginti (neagituoju, tiesiog galvoju "garsiai"). Tačiau juk jis, kaip supratau valkatauja ne tik dėl patelių, bet ir prašinėdamas maisto....
Agakira (2014-03-19)
Paskutiniu metu per daug ir reklamuojama kastracijos nauda , visai nieko nesakant, kas iš to bus. Net gydytojai pritaria, kad kastruot reikia - vis tik pinigėliai dosniai jiems byra. Šeimininkams reikia ne kastruoti gyvūną, o prižiūrėti, kad nevalkatautų. O vargšams beglobiams, deja, kitos išeities nelieka. Nes nereikalingų gyvūnų skaičiaus didėjimas irgi baisu.
Judita 1 (2014-03-19)
Įpyliau į ugnį benzino?Beglobiams,benamiams tikrai reikalinga kastracija,sterilizacija.O savo šunį gelbėjau nuo ligos.Kiekvienas atvejis individualus.
Judita 1 (2014-03-19)
Man labai skaudu,dabar jis tarsi senas karšinčius,net mąstymas,reakcija,viskas pasikeitę,nebėra to džiaugsmo jo akyse ..Sakydavau vyrui,žiūrėk Trepsis šypsosi..
Agakira (2014-03-19)
Nejaugi svarbu tik tai - kad nedaugėtų beglobių? Gyvūno sveikata - niekas?
Justė (2014-03-19)
O kaip jūs manot šnekos apie kastracijos neigiamą poveikį didina ar mažina beglobių Lietuvoje skaičių?
Agakira (2014-03-19)
Iš tiesų reikia kalbėti ir apie blogąją kastracijos pusę, ne vien sakyti, koks tai gėris. Žmonės prisiskaito reklamos, o po to žiūri į savo sužalotą gyvūną ir gailisi.
Judita 1 (2014-03-19)
Dieve ,Cherry,žiūriu į Trepsį ir verkiu,kaip šuo pasikeitė po kastracijos į blogą pusę.Apsaugojau jį nuo ligos,bet kas iš to.Kur dingo mano energingas,kaip gyvsidabris,linksmas šuo??O tiek visų klausinėjau..
Agakira (2014-03-19)
O kiek kastracija sukelia kitų ligų ar problemų? Bet, jei gyvūnas valkataujantis , būtinai reikia kastruoti. Šeimininkas, kuris rūpinasi savo augintinių sveikata ir gerove, nepaleidžia jų bėgioti gatvėmis neprižiūrimų.
Cherry (2014-03-19)
Neabsoliutinčiau tos tiesios, kad gyvūnui, kaip ir vaikui, geriau namuose. Čia jau nelygu kokie namai. Jeigu tie vaikai (ar gyvūnai) pusalkaniai bastosi gatvėmis...valdomi natūralios atrankos dėsnių...anoks ten gerumas. Neseniai skaičiau, kad kastracija apsaugo nuo prostatos išvešėjimo vyresniame amžiuje (pasirodo, gana dažna liga).
Judita 1 (2014-03-19)
Nesutinku,Čip.Ir geras gydytojas neturėdamas įrangos,negalėdamas atlikti išsamių tyrimų,neišgydys,kaip priklauso.Tada jiems belieka remtis tik patirtimi,o tai šiais laikais dar ne viskas.
Alina.V (2014-03-19) (foto)
Sutinku su Laura, kad gyvunui, kaip ir vaikui - visuomet yra geriau savo namuose (zinoma isskyrus atvejus, kaip gyvunas yra kankinamas). Savo aplinka, artimi zmones ir t.t. Bet visiskai nepritariu tam, kad suo butu grazintas zmogui, kuris visiskai nejaucia atsakomybes uz jo sauguma... tas "valkatavimas" man visiskai nesuprantamas, jau nekalbu apie tai, kad suns "negalima kastruoti". Kodel negalima? Ir kaimuose zmones jau suvokia kastracijos/sterilizacijos nauda... zinoma, kaip galim siulyti nebegrazinti, kai zinome kad suo neturi globos??? Laura jau greit pati gyvens budoj! Nemanau, kad ji gali sau uzkrauti dar viena gyvuna. Jeigu atsirastu globa, galima butu si klausima spresti kitaip.
Čip (2014-03-19)
Judita, tai, kad turi įrangą, dar nieko nereiškia (kiekviena čia galėtume pateikti krūvą savo pavyzdžių). Aš labai džiagiuosi Druskininkų veterinare, kuri dirba klinikoje prie Maximos. Apsilankyti pas ją tenka gana dažnai (atostogų kiaulystės dėsnis), tai tiek aptarnavimas, tiek kompetencija - Vilniui nė kiek nenusileidžiančio lygio. Beje, jei visgi šunelis bus grąžinamas šeimininkei, šį savaitgalį kaip tik važiuosiu ton pusėn
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-19)
Agakira, bet tuomet Jus turbut ir nepaleidziate savo gyvuno "pas panas" ?
Agakira (2014-03-19)
Tai, kad šuo bėgioja palaidas - blogai. Bet suprantu ir šeimininkės nenorą, kad šunelis būtų ir kastruotas. Jei mano gyvūnas pabėgtų, jausčiausi labai kalta, jei jį sužalotą kas nors priglaustų ir gydytų, būčiau gelbėtojams labai dėkinga ir atsilyginčiau kiek galėdama, o jei mano gyvūną kastruotų - neapsidžiaugčiau, nes noriu, kad mano augintiniai būtų sveiki ir natūralūs (jų nesidauginimu sugebu pasirūpinti).
Judita 1 (2014-03-19)
Tik Kaune ir Vilniuje geriausios veterinarinės klinikos,kai paskaitai,ką jos atlieka ir kokią medicininę įrangą turi,pavydu darosi.
Cherry (2014-03-19)
Sprendžiant iš šeimininkės vardo, neturėtų būti nepaeinanti senukė. Tiek ji ir ieškojo, jei ne Laura, šunelis būtų nusibaigęs kur pakrūmėje. Patys šuneliai retai į gydyklas nušliaužia, net jei jų yra. Už gydymą, net už apžiūrą dar ir mokėti ten reikia, o tūlam šeimininkui "pinigėlių gaila". Taigi, neskiepytas, neregistruotas, nečipuotas, nekastruotas ir palaidas. Pritariu, kad reikia pateikti sąskaitą. Tik jeigu "iškastruosit - neimsiu", tiek jai ir reikia to šuns. O visai neblogai tokia tarnyba - paima sužeistą šuniuką (kuris šiaip būtų paliktas likimo valiai), išveža į sostinę, pagydo, pagloboja, parveža atgal ir dar "moralinę žalą" atlygina.
VynaLeja (2014-03-19)
Maži miesteliai ir dideli miesta. Jei žmogus myli gywuna,tai ji myli,kad ir kur gywentu. Pvz: 80m mociute,gywendama wienkiemi,wieninteles pajamos,tai walstybes parama 300lt,gywunu ukiniu nelaiko. Tai wat,pabego jos šuniukas,zmones rado po poros dienu,atweže jai atgal. Turejo paskutinius 20lt,juos per priewarta ikišo žmonems ant kuro,kad jai atweže šuni. Ir poto pirmi jos buwo pasakyti žodžiai,kad reik iš pencijos šuni kastruot,kad daugiau nepabegtu. Vat aš tai manau,kad cia yra mylintis žmogus,kuris del šuns paskutinius lt atiduoda.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-19)
Yra, bet neturi rentgeno ir Druskininkuose nebuvo globos pasiulymo.
Agakira (2014-03-19)
Ar Druskininkuose nėra vet. gydytojo, kad šuniuką reikėjo vežti 130 km į Vilnių?
Judita 1 (2014-03-19)
Na,negali palaidi bėgioti šunys,turintys šeimininkus..Tuo atveju aš kategoriška.Kątik vedžiau šunis,tai tokių palaidų net du lakstė ir kibo prie mano šunų.O tai moteriai jis net net nerūpi.Dabar visi kiti stengiasi dėl šunelio,o jai vienodai šviečia.Man tai būtų gėda.
ReginaK (2014-03-19)
Sprendžiant iš to, ką dabar LauraV parašė, aš grįžtu prie nuomonės, kad moteriškei reikia išstatyti sąskaitą, jei ji nori atsiimti savo šunį. O jei atsisako - pagrasinti baudomis. Nesugebantios prisiimti atsakomybės žmogus negali turėti augintinių. Sorry, aš irgi nenoriu sponsoriauti neatsakingų šeimininkų.
Egleee (2014-03-19)
o dabar šunelis stresuoja be šeimininkų? na paskaičius komentarus, tai man asmeniškai jau nebekiltų klausimas ar dar grąžinti šunelį..bet aišku Laura, tik jūs pati galit nuspręsti
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-19)
ir tuomet kyla klausimas - kodel jis leidzia dienas prie parduotuviu ir kaviniu? Yra nemaitinamas? Na daug klausimu, kuriuos noriu uzduoti siandien vakare tariamai seimininkei. Tikiu, kad rasime susitarima ir as stengsiuosi padaryti viska kad jis butu sunelio naudai ir gerovei.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-19)
Kodel as ir visi kiti kurie rupinasi zmoniu isduotais gyvunais ir visais beglobiais kuriu milijonai, turime dar rupintis ir gyvunu kuris paleidziamas tieisog i gatve "pas panas". Na Jus nepykite, bet kai kuriu zmoniu samoningumas primena viduramzius. Taip, ir mano suo yra keleta kartu pabeges, bet as ieskojau is karto kai tik suzinojau, atsiprasiau is darbo, vyra is darbo iskvieciau, na dariau kazka. O cia suns nera namuose visa savaite, bet nieko - sugris.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-19)
Kristina iskabinejo savaitgali skelbimus apie si suneli, Dalia, moteris kuri buvo priglaudus nakciai garaze visai netiketai per pazistamus suzinojo kad sis sunelis yra P. Linos. Surado jos tel ir dave mano. Kai sulaukiau skambucio, ji dar net nebuvo macius skelbimu, nors sako kad suns ieskojo. As uz tai, kad sunius griztu namo, bet tikrai nesuprantu zmoniu su tokiu poziuriu, kad lai laksto gatvemis, pats pareis, kad nejaucia jokios atsakomybes del sunelio valkatavimo prie parduotuviu ir kaviniu, t.y. kad jis prasineja maisto (jau sulaukiau vieno skambucio, kur zmogus informavo, kad jis nuolatinis vienos istaigos maisto prasinetojas ir kad jau kelis kartus grasinta sanitarine) kad apie vedziojima tik su pavadziu, skiepus ir kastracija, cipa nieko nenori zinoti.
ReginaK (2014-03-19)
Xiri, kaip suprantu, jūs druskininkietė? Pabandykite prisiminti, o gal galite paklausinėti, gal kas dar tą šuniuką matė, pažįsta jo šeimininkus. Gal paaiškėtų situacija, ar žmogus piktybiškas, ar tikrai totaliai nemandagus :) Nors man ultimatumas "iškastruosite - neimsiu" irgi skamba labai jau ne šeimininkų naudai. Jei šeimininkė neregistruoja, neskiepija dėl lėšų stokos, tikrai turėjo tik apsidžiaugti, pasiūlius Vilniuje kastraciją. Be to, kas skaitėte istorijos aprašymą - šis šuniukas buvo nutrenktas tikrai ne "šeimininkų akyse, netikėtai" (kas, sutinku, gali atsitikti bet kam). Juk jam net sanitarinė tarnyba buvo iškviesta, reiškia, gulėjo kaip šiukšlė paliktas gatvėje.
Lapke (2014-03-19) (foto)
Jeigu šuo net neskiepytas, tai ką čia ir bekalbėt...
Murmt (2014-03-19)
Kiek jai rūpi tas šuo, aiškiai matyti iš žinutės "jei Reksą iškastruosite - tikrai jo neimsiu". Taip myli, toks reikalingas, bet jei, atsiprašau, bekiaušis - tai jau ne tas pats šuo? Dar ir į kailį gaus, kad drįso būti partrenktas.
Xiri (2014-03-19)
Reginak,tarsi perskaitet mano mintis...;)tik Laura gali cia sprest...as tik galiu pasakyt,sis sunelis iki skausmo matytas,tikrai nevalkatajauntis...ar prie parduotuves ji matydavau ar kur,neatsimenu nors ka,bet tikrai su zmogum...o ir aprasymas jo,ramus,moka elgtis,vadinas nebuvo skriaustas...o kad moteriske nemandagi,tai gal labia ilgisi savo gyvuno,gi rado Lauros tel nr..kad paskambint,vadinasi ieskojo savo sunelio...
ReginaK (2014-03-19)
Ir padorumas, mandagumas ir dėkingumas, beje, visai nepriklauso nuo turtingumo, taigi nereikėtų dangstytis "mažų miestelių kitokia situacija ir kitokiu mąstymu".
ReginaK (2014-03-19)
Smerkti ar ne tos moters elgesį gali tik Laura, nes ji su ja šnekėjosi. Mes, visos kitos, čia diskutuojame daugiau teoriškai - kaip vertėtų pasielgti tokioje iškilusioje situacijoje. Bet kokiu atveju, nereikia būti turtingam, kad sugebėtum padėkoti žmonėms, kurie tavo augintiniui bėdoje padėjo :). Visada su visais galima susitarti gražiuoju, nes "jei žmogus žmogui žmogus, tai ir žmogus žmogui žmogus". Manau, kad jei ta šeimininkė kalbėtų maloniai, būtų padėkojusi ir gražiai paprašiusi patarimo, kaip jai augintinį namo parsivežti, Laura būtų jai ir transportą suorganizavusi. Geroji Laura tikrai ne tas žmogus, kuris išprovokuoja agresiją. Bet jei žmogus iš anksto (bent jau aš taip supratau iš komentarų) reiškia pretenzijas, ir kyla klausimas, ar čia rūpestis šuneliu, ar bandymas išvengti atsakomybės.
Xiri (2014-03-19)
Birzai,labai taikliai paraset...man kartais irgi atrodo,kad cia renkasi milijonieriai...nu tikrai mazuose miesteliuose yra kitaip.kitas mastymas,kitos galimybes...
Daina1 (2014-03-19)
o kur elementarus mandagumas? Padėka padėjusiems? Atsiprašymas už negerą situaciją? Čia tiesiog reikėjo elementaraus mandagumo ir padėkos, bei paaiškinti situaciją, bet vietoje to : kada gražinsite šunį? Jūs paėmėt, tai ir atvežkite. Nei dėkui, nei išgraužk! tai vat ir gaunasi : ,,Ciucekai , ciucekai, kur tavo KULITŪRA?"
Birzai (2014-03-19)
Pastebiu vieną dalyką: didžiųjų miestų gyvūnų mylėtojų reikalavimai labai skiriasi nuo mažų miestelių gyventojų galimybių. Pvz. dėl maisto, paskaičius komentarus galima susidaryti nuomonę, kad čia lankosi milijonieriai, kad gyvūnas turi būti maitinamas tik pačiais brangiausiais papildais, pačiu brangiausiu sausu maistu ir t.t. Nenoriu plėstis ir sukelti diskusijų audrą, aš gyvenu mažame miestelyje ir labai gerai žinau kas kaip. Gryna tiesa, kad ten, kur žmonės gyvena pasiturinčiai, turi gražias sodybas-nepamatysi mišrūno, susidūriau ir su bendradarbės požiūriu, ji myli gyvūnus, deja, į savo naują namą nusipirko laiką...ir t.t. Pas mus taip pat laksto palaidi šuneliai, bet, daugmaž mes pažįstame juos ir žinome kad turi šeimininkus, o mašina buvo nutrenkusi kaimynės kalytę net ir vedamą šeimininkės-kieme. Visko būna, gal nereikia smerkti iš karto, nežinant tikrosios padėties, juk nieko nežinome apie tą moterį, jos gyvenimą, gali būti kad ji senyvo amžiaus, mylinti ir suprantanti savaip, aišku gali būti, kad ji neatsakinga ir t.t.
Zet (2014-03-19) (foto)
Lankytojas pašalino komentarą
Kristina-kl (2014-03-19)
Na, jeigu jau seimininke kurui iki vilniaus ir gydymo islaidoms pinigu neturi, tai del tolesnio gyvuno islaikymo ir prieziuros abejoniu daug kyla.... Apie padeka jau nekalbu. Greitoji pagalba buvo suteikta, o greitoji pagalba pacientu po namus neisvezioja :)
Kristin (2014-03-19)
Druskininkai ( prašau nesupykti druskininkiečių ) ganėtinai " atsilikęs" gyvūnų šeimininkų atsakomybės prasme miestelis, apie ką byloja situacija prie sanatorijų ( išmetamos katės ir jų kačiukai, " kad poilsiautojai pašertų" ), amžinai pilna Viečiūnų gyvūnų priežiūros tarnyba ir labai ačiū LauraiV , kad ji padeda ir visuomet atsišaukia į pagalbos prašymus.
ReginaK (2014-03-19)
Puiku, jei šuniukas šeimininkams brangus - dabar puiki proga tai įrodyti darbais. Lietuvoje žmonės, beje, labiau brangina tai, į ką jau investavo -gal ir šitą mažių šeimininkai labiau prižiūrės, kai teks už jį pamokėti. Bet kokiu atveju kartoju: jei prisidirbai "košės" - būk malonus ją ir išsrėbk, prasikaltai - atitaisyk. O kad jūs neregistravote savo augintinių - puikiai suprantu ir visai nesmerkiu iš anksto. Mokėti mokesčius už gyvūnus nekyla ranka, kai nežinai, kam tie pinigai bus panaudoti. Bet kaip rašiau - mes čia ne apie tai.
Xiri (2014-03-19)
kaip ir visur,yra turtingu zmoniu,bet gal as akla,bet ne vieno turtuolio kieme (ar bent jau vedziojant)nemaciau kiemsargio ar benamiuko...sitas suniukas matytas ,jis tikrai nevalkatauja...su tokiais suniukais dazniausiai vaiksto pensininkai,myli juos kaip moka...as irgi neregistravau savo gyvunu ir necipavau ...
ReginaK (2014-03-19)
Druskininkai - miestelis, kur vos galą su galu suduria? :) Aš buvau Druskininkuose, todėl man tai neatrodo įtikinama. Bet iš pastarųjų metų panašu, kad Druskininkai - miestas, kur žmonės ganėtinai abejingi gyvūnams, nes visi beglobiukai "išdygę" Druskininkuose, atrodo, gali kliautis tik gerąja LauraV ir kelionėmis į Vilnių. Bet mes čia ne apie tai. Puikiai suprantu, kad ne visi čipuoja ir registruoja savo augintinius, net ir labai mylimus, net ir sostinėje. Taip pat bet kieno šuniukas, net ir labai mylimas, net ir prižiūrimas, gali pabėgti. Bet normalus šeimininkas supranta, kad elgėsi negerai, nesužiūrėjo, ir būna dėkingas už pagalbą, o ne reiškia pretenzijas. Jokiu būdu nesiūlau grąsinti baudomis kiekvieno pasimetusio augintinio šeimininko, bet nuostolius atlyginti šeimininkas privalo, tuo labiau savanoriškai organizacijai, kuri jokių lėšų iš valstybės negauna.
Zet (2014-03-19) (foto)
Lankytojas pašalino komentarą
Xiri (2014-03-19)
cia ne sostine su jos galimybem,cia mazas miestelis,kur dauguma vos gala su galu suduriam...cipuoti,registruoti,cia kaip kitos kalbos zodziai...manau ir skiepija daugiausia tik veislinius gyvunus....as cia aplamai apie situacija,ne apie konkreciai si suneli
ReginaK (2014-03-19)
Be abejo, šeimininkė pati privalo atvažiuoti šuns atsiimti, ir kaip rašiau - padengti visas gydymo ir transportavimo išlaidas. Jei šuo neregistruotas ir neskiepytas, palaidas laksto - ji jau pati yra triskart prasikaltusi, taigi jokių pretenzijų kam nors reikšti neturi teisės. O išlaidas turi padengti, jei nori šunį atsiimti, nes tos išlaidos buvo būtinos gyvūno gerovei ir atsirado dėl šeimininko kaltės. Siūlau išrašyti jai sąskaitą, su čekių iš gydyklos ir už benzą kopijomis. Polio-mamos paklausti, pagal kokį straipsnį tai turi būti jos atsakomybė. Jei moteriškė linkusi "skandalintis" - siūlau kalbėti ramiai, pateikti sąskaitą ir informuoti, kad atsiidama augintinį ji privalo padengti išlaidas. Jei ji neapmokės per 14 dienų, bus laikoma, kad augintinio ji atsisako, ir šuniukui bus ieškomi nauji šeimininkai. (nes vis tik šuo - jos nuosavybė, savintis jo neturite teisės). Dieve, kai pagalvoju, jei maniškę kur kas nors taip gelbėtų - radusi rankas-kojas išbučiuočiau tiems gelbėtojams, nekalbant apie išlaidų atlyginimą...
Zet (2014-03-19) (foto)
Lankytojas pašalino komentarą
Judita 1 (2014-03-19)
Teisybė,Daina.Nagla moteriškė,tegul pati atvažiuoja ir už gydymą sumoka.
Daina1 (2014-03-19)
neskiepytas, neregistruotas... tai tagu tada pašvilpia gaidžiui po uodega- skiauterė geriau stovės! Niekur jo nevežinėkite. Jos šuo? Jei jos, lai varo į Vilnių , sumoka už viską, plius baudą už nepriežiūrą ir vedasi tada kur nori. Atrado , matai , figarų kontorą- lakstykite dėl jos tudy- siudy ir dar pretenzijos. Gal dar jai ananasų su šampanų priedo?
Daina1 (2014-03-19)
pritariu paskutiems dviem komentarams. Ir dar papildoma- transportavimo išlaidas lai padengia. Manau greit atšoks noras maivytis ir paleidinėti šunį laukais ,,meilės jieškoti,,
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-19)
Sunelis neskiepytas, skiepu knygeles neturi. tai isaiskejo jau vakar pokalbio metu. Cipo neturi, neregistruotas.
ReginaK (2014-03-19)
Manau, Jolantos patarimas puikus. Pirmiausia reikia sužinoti vardą-pavardę. Reikia patikrinti, ar gyvūnas registruotas (tada iškart atkris abejonė dėl šeimininkės tikrumo). Dar galima pareikalauti, kad el paštu atsiųstų nuskanuotą skiepų knygelę - tai irgi būtų įrodymas. Šuniukas, kaip suprantu, ne lėliukas jau, tuo labiau, jei laksto "ne pirmą kartą" pas panas, taigi skiepytas jis būti privalo, taigi ir skiepų knygelę turi. Ir kaip šiek tiek prisidėjusi prie jo gelbėjimo, pritariu, kad šeimininkė privalo padengti visas gydymo išlaidas, čia vienareikšmiškai. Gal Polio-mama gali jums parašyti, pagal kokį straipsnį. O jei šeimininkė atsisakys padengti gydymo išlaidas, tada informuokite, kad pranešite savivaldybei dėl neregistruoto šuns ir dėl neatsakingo elgesio su augintiniu. " Gyvūnas, kaip su
Jolanta Sapezinskaite-Venciuviene (2014-03-19) (foto)
patarinet-lengviausia.o sprendima teks priimt jums.pirma-vardas pavarde.kam?pasakykit,kad skambinsit i savivaldybe,kad suzinot,ar toks zmogus yra registraves savo augintini.antra-rasysit el.skunda merui uz gyvuno ne prieziura.o tada ir matysit,ka atsakys.
Polio-mama (2014-03-19)
Alina, žinokit, tikrai skiriasi net ir labai draugiško gyvūno susitikimas su "nesavais" ir "savais" :) Vežti patiems tikrai būtų absurdas. O ir gydymo išlaidų padengimas - tiesiog privalomas pagal Civilinį kodeksą. Ir ne tik gydymo, išlaikymo (maitinimas ir pan.) - taip pat.
IndreJ (2014-03-19)
naglumo viršūnė, sakyčiau. aš jos vietoje jums kojas rankas išbučiuočiau, kad gydote jos šunį kaip savo! nors ir pėsčiom ateičiau jo atsiimti iš Vilniaus! o jis šitaip šakojasi, neįtikėtina. mano pozicija būtų vienareikšmiška - jokių pataikavimų jos isterikavimui. nori atsiimti šunį - tegu atvažiuoja, tegu padengia visas su jo gydymu susijusias išlaidas (įskaitant ir KASTRAVIMĄ). nors būtų daug geriau, jeigu ji to net ir nepadarytų - tokiam gražuoliukui naminukui tikrai rasite naujus šeimininkus, kurie jį prižiūrės taip, kaip jis to nusipelnė ir jis neberizikuos bastydamasis palaidas gatvėmis, nes kitą kartą viskas gali baigtis daug liūdniau!
Alina.V (2014-03-19) (foto)
Polio-mama, bijau kad Jusu siulomas variantas neisdegs :) Suo ant tiek draugiskas, kad puola i glebi net nepazistamam...Sekmadieni su juo vos susipazine buciavomes :)
Dananav (LGGD, Vilniaus prieglauda) (2014-03-19)
Laura čia viskas aišku:(((( ir toks požiūris laaaabai aiškus. Blogiausia kitas dalykas, neturime įstatymų draudžiančių paleisti nekastruotus gyvūnus. Kitose šalyse yra taip- jei sugavo kastruotą be priežiūros gyvūną tarnybos, jos gražina savininkui ir pirmą kartą įspėja, o jei nekastruotą, šeimininkas turi sumokėti labai didelę baudą.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-19)
Taip, as siuliau atvaziuoti. Ji nevaziuos, reikalavo atvezti, nes gi patys kalti, kad paemem i Vilniu. Gelbejom partrenkta automobilio suneli, o likome dar ir kalti:(
Polio-mama (2014-03-19)
Laura, ar šuo - tikrai to žmogaus, nesunkiai įsitikintumėte stebėdama abiejų susitikimą. Šuo pats parodytų, pažįsta tą žmogų ar ne. Tad atsakymą į klausimą, tikra ar tariama šeimininkė yra Jums paskambinusi moteris, gauti nėra sunku. Tik ar šemininkė atvažiuos iš Druskininkų? Jei norima "pristatymo" į namus, kažin, ar reikėtų tokius norus tenkinti.
Birzai (2014-03-19)
Toks gražus šunelis vertas žymiai atsakingesnės šeimininkės.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-19)
Sulaukėme tariamos šeimininkės skambučio (neturi įrodymų, tad kol kas tariamos) Esame kiek pasimetę ir prašome visų patarimo. Šeimininkė paskambinus klausė kada grąžinsime šunį, užklausus kodėl lakstė gatvėmis be antkaklio, informavo, kad šunelis pabėga dažnai ir šį kartą pas panas, juk ruja. Užsiminus, kad jei šuo linkęs pabėgti, reiktų labiau saugoti arba galbūt kastruoti, įsižeidė ir baigė pokalbį, vėliau atsiuntė sms žinutę, kad "jei Reksa iskastruosite - as jo tikrai neimsiu". Bandėme kalbėti apie atsakingą gyvūno auginimą, apie tai, kad paleisdama bėgioti šunelį gatvėmis skatina beglobių dauginimąsi, bei kad šunelėį nutrenkė automobilis, visa laimė šį kartą laimingai, bet jei jam būtų sulaužytos kojos ar dar kažkas blogiau. Deja negirdėjo... Puikiai suprantame, kad gyvūnui geriausia grįžti į savo senuosius namus, bet toks puikus ir tvakingai besielgiantis namuose šuo, neturėtų lakstyti gatvėmis be priežiūros. Šį kartą viskas baigėsi laimingai, o jei pvz jam būtų lūžę kojos ir jį 2 mėnesius reikėtų nešioti į lauką wc reikalams, jis šlapintųsi po savim, reikėtų leisti krūvas vaistų, tai kainuotų milžiniškus pinigus...kas tada? Ar šeimininkė lengva ranka išleidžianti gyvūną lakstyti gatvėmis taip aukotųsi?
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-19)
Gėris jaučiasi jau daug geriau, šiandien dar turime apsirodyti vet. klinikoje. Už visa gydymo kursa, nublusinima, nukirminima, koncervus (nes grieztai atsisako sauso maisto), atvezima i VIlniu sumokejome 123 lt. Šiandien po pasirodymo veterinarui jei bus tesiami vaistukai, dar kazkiek dasides. Like pinigeliai bus panaudoti skiepui ir kitiems gyvunams.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-15)
Gėris laikosi neblogai. Skauda prilietus užpakaliuką, bet tyliai kenčia. Kojytę laiko pakeltą. Labai nenori būti uždarytas tamsiąjame sandėliuke, taigi gremžia duris ir cypia. Teko imtis kartu į darbą. Biure elgiasi pavyzdingai - klauso, guli ramiai šalia. Tikrai kambarinis šunelis. Keletas naujų foto:)
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-14)
Ačiū labai Reginai ir Skaidrei už paramą Gėriui:)
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-14)
Situacija čia daug geresnė nei tikėjomės, pasisekė mažiui:) Po vet. apžiūros nustatytas visos apatinės kūno dalies jautrumas, dubens kaulų ir kojos sumušimas. Akivaizdžių lūžių nėra. Skirti vaistai ir ramybė kelioms dienoms, bei stebėjimas. Kadangi būklė vakar buvo daug prastesnė, šiandien pagerėjo, yra tikimybė, kad šuneliui gerės be didelio medicininio įsikišimo. Po kelių dienų turime pasirodyti veterinarui, jei ką, daryti rentgeno nuotrauką. Šunelis gavęs varda Gėris vidutinio dydžio, sveria 12kg, labai kantrus, mielas, paklusnus, moka eiti su pavadėliu bei ramiai važiuoja automobiliu. Gal kažkur yra šeimininkai, ieškosime jų. Bandėme ieškoti globos, deja nepavyko, taigi apnakvindytas sandėlio namelyje su įjungtu radiatoriumi. Ačiū už palaikymą. Mums labai reikia globos pasiūlymo.
ReginaK (2014-03-14)
Pervedžiau 100 Lt, kol kas tik tiek... Sveikatos.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-14)
Ačiū labai už paramą, jau turime 70 lt. Bet vakar pirkti vaistukai, teks atsiskaityti mokėjusiam žmogui, taip pat vairuotojui gali tekti sumokėti, taigi labai reikia paramos šiam šuneliui.
Erika J. (Mažoji Liza (neturi prieglaudos)) (2014-03-14) (foto)
15.30 jo laukia Jakovo klinikoje Dr.Margarita. Ačiū labai Indrei ir Jūratei už paramą. Labai prašome prisidėti, laukia apžiūra, operacija, stacionaras. Laura gelbėja net negalvodama, kur dės ir ką darys paskui, mes niekas jo net gyvai dar nematėm.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-14)
Šunelis jau pajudėjo iš Druskininkų.
Cherry (2014-03-14)
+ 20.
IndreJ (2014-03-14)
+ 50 Lt. nagi, prisijunkite;) svarbiausia jau padaryta - šunelis saugus ir gauna reikiamą pagalbą, liko tik tokia smulkmena kaip pinigai:)
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-14)
Čia labai reikia paramos šiandien vet. apžiūrai ir stacionarui. Prašau nelikite abejingi.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-14)
pakelkite sia naujiena. aciu
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-14)
Šunelis ramiai išbuvo uždarytas garaže, paėdė ir palakė vandens, bandė stotis, tad išvestas šiek tiek iš garažo, iš karto tvarkingai padarė reikaliukus. Labai mielas, nors skauda vizgina uodegą. Suradome transportą 14 val., (ačiū labai P. Vidmantui!) 16 val. užrašėme į Jakovo kliniką pas gyd. Margaritą, ten iš karto rezervavome stacionarą. Taigi labai tikimės, kad viskas bus gerai. Dabar mums trūksta jau atrodo nedaug, bet tuo pačiu labai daug - finansų apžiūrai ir jei reikės operacijai. Pervedant prašome nurodyti "Drusk Rudukui". Ačiū dar kartą visiems neabejingiems! Tik kartu mes - jėga!
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-13)
Globa nakciai rasta. Skubiai ieskome transporto ryt i Vilniu.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-13)
Šunelį rado. Bandytų nuvežti bent į Druskininkus apziurai. Kas galite priglausti nakciai?
Birzai (2014-03-13)
Tikėkimės kad šeimininkai suras greičiau....
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-13)
Nuvaziavus tarnyba sunelio nerado. Paskambinus pranesusiam vyrui gavau ziniu, kad šunelis vos ne vos šliauždamas, pasispirdamas ant dvieju kojų, kitų dviejų beveik nemindamas nuklibinkščiavo Vilniaus alėjos link. Nusibaigs vargšas kančiose:(
Asta136 (2014-03-13)
Absurdas, negi neatsirado kas nuveža pas veterinarą....:(((Juk Druskininkai ne koks kaimukas, kur sunku rast gydytoją...
Daina1 (2014-03-13)
Bliamba, laukiniai kažkokie. O gal galima per kokį vietinį radiją paskelbti, gal iš sanatorijų ar pramogų parko važiuoja žmonės, gal padėtų?
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2014-03-13)
Prašiau žmonių nuvežti į kliniką, deja jie iškvietė sanitarinę tarnyba. laikas jau tiksi vargšelio nenaudai:(
Erika J. (Mažoji Liza (neturi prieglaudos)) (2014-03-13) (foto)
Lankytojas pašalino komentarą


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
   


Statistika Prisijungę: 110

Alio.lt | Facebook | MySpace | Frype | RSS | Blogger

Naujienos

10.04 Katytė Tija ieško nuolatinių namų
09.16 Tokia Uodegytės be uodegytės istorija... (5)
09.10 Čipė ir Deilas: burundukų kelionė namo (namai rasti, bet labai... (14)
08.27 Šeškinės katinėliams maisto ( Nebetruksta) (205)
07.13 Išgelbėta nuo mirties mažylių šeimynėlė (1)
07.13 Dovanojami kačiukai (Kaunas) (2)
07.13 Ligoniukė Kycė (1)
07.13 Padėkite Princiukui (1)
07.13 Mažylis - dar viena nekalta užgimusi gyvybė (1)
07.12 Gelbėkit! Reikia globos.

Komentarai

Zze99210 (10:25) >>
https://www.primeporndirect ory.com/ There was once a blind man who had so fine a sense of...
Alusia (18:29) >>
Melisos laikina globa netrukus pasibaigs, naujų namų taip ir nerado:( O ji visai nesugyvena su...
Alusia (18:22) >>
Taškė šiandien operuoti dantys, kurių šaknys buvo apnuogintos. Ji rimtai serga, autoimuninis...
Riesuto.kevaliukas (23:37) >>
prasau isimkite skelbima - ne visas isikele
Tog (10:41) >>
https://www.primepornreview .com There was once a blind man who had so fine a sense of...
Birmanukas (22:49) >>
Kaip gaila, kad neatsirado globa jaukiai katinukei. :/
Vilmante (11:53) >>
Uodegytė iškeliavo į savo kiemą, bus prižiūrima daugiabučio gyventojų
Diroma (10:55) >>
Ji jau turi namus.
Diroma (10:53) >>
Visi berniukai jau turi namučius, na o mylinčių šeimininkų dar laukia nuostabi rainiukė !...
Alusia (15:37) >>
Labai mielas kačiukas ieško namų!!! Pastebėkite, prašau, radę žmonės negali laikyti.
Birmanukas (12:36) >>
Užjaučiu dėl švelnutės Lizos netekties... :((
Vilmante (10:33) >>
Šiandien ryte klinikoj siūlai buvo ištraukti, suleisti vaistai, patepta tepaliuku su sidabru (12...
Vilmante (12:29) >>
jau iš juodulė išvyko į namus Vilniuje:) Sėkmės, mažyle:)