LT | EN | RU | LV | PL | EE    Lietuva | Latvija | Estija
 
 
 

Sulaukiau pagalbos

Aprašymas:

Nutariau parašyti, nes matau, kad laikas eina o vieno nelaimėlio gyvenime niekas nesikeičia. Taigi istorija apie šunelį, kuris yra benamis ir jau nuo pavasario glaudžiasi prie mano daugiabučio namo sienų. Jo vardas Rudis (vaikai taip pramynė). Jis niekur nedingsta, kiekvieną rytą visus kaimynus žadina savo lojimu, aploja visų šunis, kartais užpuola (bet nekanda). Kiekvieną dieną ir vakarą aš jį matau gulinti prie savo namo, ant pievelės, ar vaikščiojantį aplink. Jis kažkieno išmestas, pasiklydęs, arba paliktas. Šunelis labai savarankiškas, pats sugeba išsimaitinti, neprisileidžia rišamas, neprisileidžia imamas ant rankų, saugo namo teritoriją (jis tap įsivaizduoja, kad čia jo namai). Šiek tiek leidžia pabendrauti su juo, paglostyti, bet po kelių minučių, nepatikliai žiūri ir bando trauktis, žodžiu bendrauja, bet per atstuma, labai atsargus. Labiausiai mėgsta vaikus, kelios mergaitės jį šeria ir žaidžia su juo. Dar Rudis turi savo vienintele drauge benamę katytę Pukę (girdėjau vaikai taip ją šaukia) su kuria kartu valgo, žaidžia, miega po balkonu. Labiausiai mane gąsdina oras, nes namus Rudis kaip ir turi (aplinka, kurioje gyvena, jam kaip namai), žinoma jei Grinda nesuseks ( gali bet kas įskūsti), bet neturi kur šiltai prisiglausti (būdelės). Manau, kad kambaryje gyventi jis nelabai noretų, mėgsta savarankiškumą ir laisvę, tačiau jis sušals. Dienos šaltos, lietingos, didelis vėjas. Naktys iš vis minusinė temperatūra. Eijau šiandien namo, tai taip liūdna pasidarė, kai pamačiau Rudį ir Pukę gulinčius po vejo perpučiamu balkonu, ant šaltos žemės ir drebančius, bet nepasiduodančius Vasara dar nors šilta buvo, aukšti krūmai ir gyvatvorės saugojo šiuos gyvunėlius nuo vėjo, ir buvo kaip slėptuvė, o dabar, neseniai dar ir tuos krumus bei gyvatvores trumpai nugenėjo, viskas kiaurai matosi ir perpučiama. Šių vargšelių laukia liūdna ir skausminga pabaiga. Jie iš čia niekur neis, čia jų išsivaizduojami namai. Pagauti Rudį jau buvo bandyta pavasarį, kai viena moteris norėjo jį priglausti, nepavyko. Pakartotinai su viena mergina bandėm prisivilioti vasarą ir nuvežti į Sos gyvūnus, nepavyko. Kaip jiems padėti nežinau. Katytę pagauti lengva, ji vaikų prijaukinta, bet šuniukui reikia tinklo. O kur paskui jį dėti. Gal atsirastų žmogus, kuris turi kiemą, kad Rudis galėtų laisvai lakstyti, aišku pradžioje reiktų jį pagauti ir prisipratinti. Jis labai sargus, loja, saugo atsakingai teritoriją, gali gyventi būdoje, nes man atrodo jam laukas labaiu patinka nei kambarys, jis laisvamanis ir žmogaus dėmesio per daug netrokšta. Jei neatsirastų, kas juo pasirūpins, tai gal kas padėtu Rudžiui ir Pukei būdelę suorganizuoti, bent jau, kad nesušaltų per žiemą, kol dar čia gyvens. Aš dabar rašau tekstą, o už lango laukia loja Rudis, mūsų didelio namo mažasis sargas, niekam nereikalingas, bet sugebantis įprasminti savo sunkų gyvenimėlį.

Gyvūno vardas: Rudis
Gyvūno rūšis: šuo
Gyvūnų skaičius: 1
Veislė: Mišrūnas
Lytis: patinėlis
Lytinis aktyvumas: neatlikta kastracija/ sterilizacija
Amžius: 1-6 mėnesiai
Ūgio kategorija: mažas (iki 30 cm ties ketera)
Kailio tipas: trumpaplaukis
Spalva: ruda, balta
Vietovė: Lietuva, Vilniaus m., Vilnius
Skelbimą įdėjo: Jurgiukas

Skelbimo numeris: 15636
Sukurta: 2009-10-03 | atnaujinta: 2010-01-07 | išimta: 2010-01-07
Peržiūrėjimų skaičius: 7761

Komentarai

Yellow_House (2010-01-07)
Sorry, nesekiau aš visų istorijų ;-)
Lapke (2010-01-07) (foto)
Taigi aiskus jo likimas, sos-gyvunuose Rudis:-) http://sos-gyvunai.lt/declarations/detail.php?ID=4267
Yellow_House (2010-01-07)
Tai kas nors žino koks Rudžio likimas??? Jei ne, tada keliu į nežinomus.
Redxdor (2009-12-10)
tai perkelkit Rudžio skelbimą, nes ši istorija sena kaip nežinia kas...
Asta136 (2009-10-07)
Ačiū, mergaitės, kad jūs esate:))
Milli (2009-10-07)
Ar yra kas siandien diena gali nuvaziuoti iki Pilaites? Viena moteris diena gali pagelbeti su transportu. Reikia zmogaus, kuris moka bendrauti su gyvunais. Jis siandien dar pilaiteje bastosi.
Milli (2009-10-07)
Vakar mergaite viena sake, kad 5 valanda popiet jis dar buvo prie namo, lojo :). Man atrodo Grinda pirmoje dienos puseje gaudo. Bet, jei kas busite Grindoje, paieskokite Rudzio.
RasaM (2009-10-07)
Gal kas planuoja lankytis grindoje , reikia būtinai pažiūrėti ar Rudžio ten nėra, nes jei Milli sakote, kad vakar Rudžio nebuvo įprastoje vietoje, tai visko gali būti, kad jis vrgšiukas grindoj
Milli (2009-10-07)
Pukute vakar pagavome, ji dabar SOS gyvunuose. Su ja kartu atkeliavo po balkonu tupejes ryzas katinukas. Abu nelabai priesinosi :). Faini kaciukai. Rudzio vakar nebuvo, bet manau, kad Grinda dar ten nepabuvojo. Labai aciu Anai, kuri juos nuveze i SOS gyvunus, nes as nebegalejau jai kompanijos palaikyti ir padeti. Nuostabu, kad yra tokiu puikiu zmoniu, kurie po darbu velai vakare padeda tokiems neaimeliams kaip Puke.
Vikikute (2009-10-06)
Vardo Grinda jos gal nezinotu, jei pagautu...
Kamile (2009-10-06)
Gali buti, kad Puke grindoj, nes as jos vakar nemaciau. Matosi, kad Grinda Pilaiteje buvo, dar viena kalyte Vyduno gatveje pagauta
Zuikutis3 (2009-10-06)
O Puke dar ne grindoj?Ten labai panasi katyte,irgi vardas Puke.
Milli (2009-10-06)
Kamile, Ana parase i sos psl, kad gali padeti, susisiek su ja. As jai parasiau, jei tik gausis, taip pat siandien prie jusu prisidesiu. Pati karta su Jurgiuku buvau pilaitej, bandem Rudi gaudyti, bet ta karta nesekmingai. As adresa jau taip pat zinau.
Kamile (2009-10-06)
Jurgiuko pora savaiciu nebus. As zinau tikslia vieta, vakar vakare buvau nuejusi, suniuka maciau, o katytes nemaciau. Masinos neturiu, bet pagauti galeciau padeti. Jei jis guli, prie jo galima prieiti, tik be pavadelio, ir is karto imti i rankas. Bunu Pilaiteje iki 10 val. ir po 20 val.
Milli (2009-10-06)
Ar yra kas gali siandien nuvaziuoti paimti siuos du vargsiukus?
Milli (2009-10-06)
Kitas dalykas, ar atsirastu kas be sestadienio, tarkim siandien galetu katyte paimti ir dar karta suni pabandyti prisivylioti.
Milli (2009-10-06)
Jurgiukas isvaziaves. Speju uzsienyje, tai neatraso... O grinda taip ar taip adresa zino, jiem juk pranesa tikslu adresa. Pati ju knyga maciau, ten tiksli gatve, namo numeris ir dar skambinusiojo kontaktai buna.
RasaM (2009-10-06)
Milli, paklauskit Jurgiuko, adresą panaikinom, kad grinda pirma nenuvažiuotų
Milli (2009-10-06)
O koks tikslus adresas? Ziuriu ir nematau :). SOS gyvunai priima siuos gyvunus, ar yra kas gali bent katyte pagauti ir atvezti? As galeciau tik savaitgali, o tai bus per velu. Negi visi abejingi?
Kary (2009-10-06)
Nes tikrai neprašytų "svečių" sulauksit.
Kary (2009-10-06)
Jurgiukas, pakoreguokite skelbimą- ištrinkite tikslų adresą.
Vaivaa (2009-10-06)
kaip praejo pirmadienis?ar buvo grinda?
Milli (2009-10-05)
Kaip supratau is Jurgiuko, Puke leidziasi glostoma ir ja butu galima sugauti. Pukute labai laukiama sos gyvunuose. Rudis taip pat.
Vaivaa (2009-10-05)
o ar puke irgi baili?
Milli (2009-10-05)
SOS gyvunai priims ir suni ir kate, tik niekas ju nesugauna. Abiem pilaites gyvunams pades. Ar gali kas nors kate bent sugauti, jei sunelio nepavyksta?
Vaivaa (2009-10-05)
tai puke taigi galima laisvai pagauti.svarbiausia atrasti kur ja padeti...
Milli (2009-10-04)
Sos gyvunai jau vasara sake, kad si suneli paimtu, bet jo niekaip neiseina pasigauti, o grindoj jo ilgai nelaikytu... jis nera meilus ir nemanau, kad jaunas... Neisivaizduoju kaip ji pagauti :( Katyte bent reiketu iki rytojaus sugauti, nes jei ji paklius i grinda, tai viskas... As Ilonos paklausiu, gal kaip nors SOS gyvunuose ir jai vietos atsiras. Bet ar yra kas ja pagautu rytoj ryte?
Zivivi (2009-10-04)
O gal bent Pukute pavyktu isgelbeti nuo Grindos?... Taip gaila man ju abieju... :(
Jurgiukas (2009-10-03)
Dar bandeziau su savanore Guste is Sos gyvunu siandien vakare gaudyti su tinklu, nepavyko. Ka padarysi, pats nenori.
Realista (2009-10-03)
Man irgi atrodo, kad suniuka tik grindos darbuotojai sugautu, tik jei jis jau dabar neprisileidzia, pabuvus grindoj visai traumuotusi... reiketu galvot kur jam iskart namus atrasti, Jei jau buvo moteris, kuri norejo ji priglausti, gal jai, jei nepersigalvojo....
Alex666 (2009-10-03)
Ir vel galvos skausmas. Del budos, tai labai abejoju, kad geras sumanymas, juk tai daugiabucio namo kiemas. Buvo, yra ir bus tokiu ''geradariu'', kuriems ji trukdys ir veliau, ar anksciau Grinda bus iskviesta. Katinuka tai gal sugauti ir vezti i sosus, o suniukas, jeigu taip nieko neprisileidzia, tai ji gali sugauti tik Grindos atstovai. Tik paskui neuzmirsti ji istraukti is ten. Arba tartis su jais, kad iskarto ji atiduotu. O iki katinuko, tai tu padejeju neprileisti. Man taip atrodo, gal pas ka nors yra gersniu minciu, diskutuokim.
Zuikutis3 (2009-10-03)
O ten po jusu balkonu guli?Gal galima susitarti su to balkono zmonem,kad jie ne pries,kad jie ten gyvena.Pereiti per visus kaimynus ir paklaust,kas gali padeti padaryti buda,juk turi zmones kokiu lentu ir nereikalingu skuduru,kad silciau butu.Taip nutart,kad cia kiemo sunelis ir katyte ir kad jokios bobos daugiau liezuviu nekistu.Katyte dar reiketu sterilizuouti.
Realista (2009-10-03)
O kazin ar nepavyktu susitart su Grindos darbuotojais? Su visais galima susitart, tik atlygi pasiulykit :)) Pati paskambinkit ir paprasykit, kad padetu pagauti, pasakykit, kad turit surade kas priglaus. Ir nuvesit ji tada i sos gyvunus, jei jie sutinka priimti, kaip suprantu jau buvot kalbeje apie tai. Tik jetau kaip man gaila juos butu isskirt su katyte, gyvunai labai liudi kai isskiria, ne vienakart jau macius esu kaip po to depresuoja...
Virgau (2009-10-03) (foto)
slyksti boba:(( salta,nesalta bet su zmogaus pagalba galejo sau gyvent mazuliukai.as irgi po balkonu is seno rasomo stalo gyvenama buda sutveriau,kada sedi kada ne,bet vis ne ant plikos zemes o ant pagalves,kuri nesuslampa,nepramirksta.Jei zmones maitina,vaikai zaidzia,tai ko snuki kisa sena ragana!!!
Zivivi (2009-10-03)
Labai gaila nabagu...
Jurgiukas (2009-10-03)
Pirmadieni jiems abiems galas.
Jurgiukas (2009-10-03)
Pukute rodos visada lauke gyveno, siaip nezinau, as tik sia vasara ja pastebejau, kadangi ji ir Rudis visada kartu su kiemo vaikais zaidzia, kartu vaiksto ir po balkonu miega bei gyvena.
Zivivi (2009-10-03)
O kaip ta Pukute? ja irgi ismete? Ar ilgai jie taip gyvena kartu?
Jurgiukas (2009-10-03)
Na ir kas, kad pirmadieni palaikysiu Puke balkone, o gal Grinda, neatvaziuos pirmadieni, gal antradieni ar treciadieni sugalvos atvaziuoti. Ta moteris, sake, kad jau antra karta kviecia Grinda del Rudzio. Pirma jie nevaziavo, o gal buvo atvaziave, bet nesurado, ar nepagavo. Na geriau gal buti uzmigdytam, nei kasdien kesti salti.
Jurgiukas (2009-10-03)
Ka as zinau kada ta Grinda cia bus, manes tirkriausiai diena namuose nebus. Kaip as juos nunesiu, jai Rudzio negalima paimti i rankas. Ji reikia su tinklu gaudyti is vezti i sos gyvunai, bet tinklo as neturiu.
IlonaKolit (2009-10-03)
JURGIUKAS, o neįmanoma pirmadienį Pūkę balkone (ar pas jus, ar pas kaimynus) palaikyti? Kad tik stiklintas balkonas būtų. O Rudis... nežinau. Kadangi jis neprisileidžia, tai jo ir nenuvesi kitur...
Jurga080 (Lesė) (2009-10-03)
O siaube tu gal ji kazkur nuvesk prie kitos laiptines arba nors kol grinda jo jieskos nuvesk i kita kiema, o tai bobai pasakyk kad juos ten uzmigdo ir nieko geriau jam nebus, ir dar gal ta katyte grinda sugalvos pasiimti ;\\
Jurgiukas (2009-10-03)
Geradeja atsirado
Jurgiukas (2009-10-03)
Ka tik buvau laukia. Sutikau viena pagyvenusia moteriske su juodu suniuku. Ji man pasake, kad jau gaila Rudzio ir Pukes todel ji iskviete Grinda. Tai moteriskei grindieciai prizadejo atvaziuoti ir paimti gyvunus pirmadieni.
Jurgiukas (2009-10-03)
Reikia pagalbos siems benamiukams.


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
   


Statistika Prisijungę: 150

Alio.lt | Facebook | MySpace | Frype | RSS | Blogger

Naujienos

02.17 Gal kas esate pirkę ir naudoję šią gaudyklę (3)
02.13 Mirė šeimininkė, katinėliui reikia naujų namų
02.10 Prašau,gal turite gliukozės matavimo aparatui "Contour TS"... (2)
02.05 (Rado namus)Namų arba globos jaukiai katei Vilnius (1)
01.30 Šilti linkėjimai iš namų:) (3)
01.28 Nemėžio Markizas (23)
01.28 pagalba nufotografuoti katinuką Žirmūnuose(Rasta) (3)
01.27 Vilnius. Žirmūnai.
01.21 JONAVA. Ieškomi namai Rainiui
01.15 Prašymas (parama gauta, dėkui) (7)

Komentarai

Alusia (15:00) >>
Tokių gaudyklių metalas yra lankstus, nepatvarus, ties sujungimais prasiskiečia nuo stiprių...
Alusia (14:25) >>
Kažkada aš su labai panašia esu "pametusi" katina, visą laimė, kad tai įvyko pagavimo...
Tuomce (13:39) >>
Arba gal galite rekomenduoti, kur kokią nebrangią galima būtų pirkti.
Mune58 (13:07) >>
Edita stiprybės. Liūdna be galo ir graudu. Sunku bus pamiršti išsiskyrimą, bet laikykitės,...
IlonaKolit (19:05) >>
Edita, visa širdimi užjaučiu tave, judu su Liukučiu tiek daug atlaikėte, tiek kovojote.
Birmanukas (0:18) >>
Užuojauta, be galo liūdna. Liukučio pas jus praleido geriausius gyveniom metus, kaip karalaitis,...
Diroma (12:29) >>
Daugiau Šeinos foto šioje nuorodoje...
Wilmante (8:16) >>
Edita, be galo liūdna, užjaučiu ir kartu verkiu...:(
AisteIgn (13:04) >>
labai liudna :(
Vyta (11:22) >>
Stiprybes Edita...
Alusia (9:46) >>
Edita, žinote, kaip puikiai Jus suprantu, nes pas mane labai, labai panašus du viename namuose ir...
Polio-mama (9:38) >>
Du viename... Labai pažįstama, artima, sava. Užjaučiu, Edita. Daugiau nei nėra ką pasakyti...
Edda (9:26) >>
Mūsų nebėra... Jo nebėra. Likau tik aš viena... Vakar atsisveikinom. Liukui staigiai pradėjo...