LT | EN | RU | LV | PL | EE    Lithuania | Latvia | Estonia
 
 
 
Add news   

Kauno PSP žaizdos. Babadukas ir Co. prašo pagalbos sumokėti už gydymą (Pagalbos sulaukta, istorija papildyta)

Dauguma Kauno gyvūnų globos organizacijų žino Vytauto pr. 1 – 3 kiemą. Tai didelis plotas šalia „Volfo-Engelman“ alaus daryklos, kurį supa gausybė apleistų pastatų. Po pastatais – rūsių raizgalynė, kai kuriuose iš jų ir šiluminės trasos. Štai tuose apleistuose plotuose jau daug metų veisiasi benamės katės. Ne tik veisiasi, bet ir serga, miršta, pjaunasi.

Kadangi aplinka nėra tipiška, atsakingų šėrėjų, kurie reguliariai rūpintųsi katėmis (stebėtų jų skaičių, ligas, migravimą, nuparazitintų, kontroliuotų dauginimąsi) irgi nėra. Ką reiškia „netipiška situacija“? Teritoriją, apie kurią kalbame, iš vienos pusės supa „Volfo-Engelman“ gamybinių pastatų masyvas, iš kitos – pusiau apleistas senas pastatas su pirmame aukšte įsikūrusiomis parduotuvėmis, iš trečios – ganėtinai prabangus rekonstruotas daugiabutis. Jame gyvena daugiausia pasiturinčios jaunos šeimos ir tarptautiniai studentai. Nei vieniems, nei kitiems katės nerūpi.

Mes stengiamės šį kiemą sutvarkyti. Jame jau mūsų pagautos ir sterilizuotos 8 uodeguotosios, o vienam jaunikliui rasti namai. Iki šiol už laukinių kačių sterilizacijas mokėjome drauge – mes, „Lesė“ ir „Miesto katė“. Deja, tačiau pastarosios organizacijos mus informavo, kad daugiau padėti šiuo metu nebegali.

Tiksliai žinome, kad ten gyvena dar dvi motininės katės, kurias privalome pagauti. Negana to, gaudymų metu radome 3 apsišašavusius, apsisnarglėjusius ir liesus kaip šakaliai katukus. Juos palikti ten būtų reiškę lėtą ir skausmingą mirtį. Kadangi pagalbos ir šiuo klausimu nepavyko rasti, kačiukus nusprendėme gelbėti ir gydyti patys. Jie jau sugauti ir pas gyd. Henrietą stacionare nuo praeito 4dienio. Tradicinė amplitudė – rinotracheitas, parazitai, išsekimas ir t.t. Katinėliai Henrietos prižiūrimi jau atsigavo ir rytoj keliauja pas mus į namus.

Deja, sužinojome, kad kieme liko ir ketvirtas nelaimėlis. Kaip palikti vieną, kai jo broliai ir sesuo jau sotūs, patenkinti ir saugūs? Gyvenimas ir taip žiauriai neteisingas. Todėl šiandien grįžtame ten vėl ieškoti ketvirtojo, kuris, jei pavyks surasti, bus gydomas, o po to irgi keliaus pas mus – į mūsų juokais vadinamą „Kanto prieglaudą“.

Kreipiamės į GG bendruomenę prašydami padėti sumokėti už katinėlių gydymą. Vieno katuko gydymo diena stacionare – 3 eurai. Sergančių iškart imti pas save nedrįsome, nes jau esame per laukinukų gelbėjimus namie įsiveisę grybelio epidemiją, kurią iš namų galutinai išvyti užtruko pusę metų (gyvename miniatiūriniame bute, kuriame ligonių saugiai atskirti nėra galimybių). O namie be 2 šunų ir 5 kačių yra ir mirtinas ligonis – mūsų Maksas.

Todėl ir prašome pagalbos. Makso kasdienė priežiūra mums finansiškai itin skausminga, nuo 5dienio laukia ir visos išlaidos mažylių kraikui, maistui ir viskam kitam, ko prireiks, iki kol sugebėsime juos padovanoti. Vienas jau pakrikštytas – Babadukas. Puikiai suprantame, kad visiems šiuo metu sunku, todėl, nesulaukę pagalbos, versimės, kaip išmanysime. Ne priekaištaujame, ne grasiname, ne skundžiamės. Tiesiog teiraujamės – gal kas galėtų pagelbėti?

Jei atsirastų tokių geradarių, prašome kreiptis tiesiai į Henrietos kliniką. Adresas: Zanavykų g. 25H, tel. 8 671 30055 arba susisiekti tel. su manimi 8 611 99440. (katinėlių pirminės nuotraukos prastos, geresnes darysime jau parsivežę į namus)

Ir kaip visada – dėkojame už Jūsų gerumą.

Ieva ir Deividas

___________________________________________________________________________________________________

PAPILDYTA 2015 07 17. “Skausmą turime pakelti vieni – nesąžininga jį užkrauti kitam, vis tiek, ar tai būtų vyras ar moteris. Kiekvienas iš mūsų turi pats savo jėgomis kvėpuoti ir kirsti iš paskutiniųjų, kaip pridera kovotojams, nes mes tokie ir esame gimę. Visi mes vieną dieną sulauksim taikos, - taikos, kuri bus garbinga net nugalėtajam, jeigu jis ištvėrė iki galo.“ (A. Miuntė, iš „Knygos apie San Mikelę“).

Deja, bet mūsų mažieji keturkojai draugai, už kuriuos esame šiame pasaulyje atsakingi, dažnai krenta tokioje nelygioje kovoje. Ir kabinasi mažomis letenėlėmis iš visų jėgų, neretai jau nuo gimimo žmogų pažindami kaip priešą. Jis neretai toks ir būna. Sutverti namų šilumai ir meilei, dažnai nuo pirmų akimirkų pripranta prie vienatvės, abejingumo ir žiaurumo. Tačiau nekrauna savo skausmo kitiems ir kabinasi iš paskutiniųjų vieni. Tik mes patys galime priimti sprendimą savo delne suspausti mažą išsigandusią letenėlę.

Vis grįždami į Vytauto pr. kiemą pagaliau radome ir ketvirtą nabagutį, likusį „kitoje apkasų pusėje“. Trejetukas tuo metu iš Henrietos jau buvo atkeliavę pas mus, nes, nors katinėliai vis dar sirgo, pagrindinis pavojus buvo praėjęs, todėl, taupydami pinigus, nusprendėme gydytis namuose. Už trejetuko stacionarą sumokėjome 70 eurų.

Pakrikštijome ketvertuką, duodami keturių siaubo filmų, kuriuos mėgstame namie žiūrėti, pagrindinių herojų vardus: Babadukas, Dibukas, Debora ir Džonis įsiliejo į mūsų beglobių komuną. Babadukas – katinėlis su „fraku“, iš pradžių vaidinęs baisiai narsų ir piktą, netrukus sušvelnėjo ir pasidavė rankų šilumai. Rainasis Dibukas – pats komunikabiliausias, drąsiausias, vikriausias ir įkyriausias, lipantis visur, visada ir visaip, užmurkiantis nuo žvilgsnio. Juodoji Debora – artyn ne itin prisileidžianti mažoji amazonė, kurios pasitikėjimą reikia užsitarnauti. Juodukas Džonis – silpniausias ir ligočiausias iš visų, paskutinis pas mus pakliuvęs, pirmas skubantis ieškoti meilės ir užtarimo.

Katinėliai sunkiai kapstosi iš ligų. Ne kartą teko grįžti pas gyd. Henrietą, nes rinotracheitas itin piktai suvešėjo akyse. Antibiotikai, vitaminas c, plovimai chlorheksidinu, „Corneregel“ tepalas, dirbtinės ašaros, „Gentamicin“ lašai, „Virbac“ vitamininė pasta – mažiams itin įkyrėjęs kokteilis, padėdavęs „atlipinti“ nuo išskyrų ir pūlių „sukepusias“ akytes. Deja, Babaduko ir Džonio akyse atsirado ragenos žaizdų, todėl lankėmės ir pas gyd. Diržinauską, kuris davė specialių vaistų ir liepė kantriai tęsti gydymą toliau. Debora ir Dibukas – sveikiausi, akelės ir nosytės jau tik retkarčiais „apsišašuoja“.

Bėdų turėjome ir su Maksu, kuris iš pradžių mažius traktavo it vieno kasnio sumuštinius. Tačiau baramas, auklėjamas ir mokomas pasitaisė ir dabar mažylius tiesiog ignoruoja. Na, išskyrus tada, kai jie eilinį kartą susikrausto į jo guolį, tada pėdina prie manęs ar Deivido ir priekaištingu žvilgsniu ragina tas „žiurkeles“ iš ten išnešti. Didžiosios katės leidžia ligotiems mažyliams kartais įsirausti į jų kailius ir jau nebepyksta, kai tie dūkdami pralekia pro pat nosį ar užkrenta ant galvos. Prisitaikėme ir stengiamės visi.

Labai norime iš visos širdies padėkoti anonimei norėjusia likti moteriai, kuri dosniai sušelpė mažuosius mūsų kovotojus. Ačiū Jums. Labai stengiamės, kad jie pasveiktų ir rastų tikrus namus – perkame mėsą, visus be išimties reikalingus vaistus ir preparatus, lankomės pas veterinarus... o vien „Virbac“ pasta kainuoja 10 eurų. Taigi anoniminei aukotojai didžiulį ačiū sakome visi šeimyniškai – aš, Deividas, Maksas, Narsius, Guda, Mažylė, Angelas, Suodė, Stasys, Česius, Debora, Dibukas, Babadukas ir mažasis Džonis :)

 

Amor vincit omnia


Posted: 2015-06-25 | updated: 2015-07-17
News ID: 42372
Announcement views: 4812

« back

Comments

Kata (2015-07-17)
Beje, labai norime padėkoti ir Laimai iš "Katino svajonės", kuri mums padovanojo dviejų laukinukių sterilizaciją. Viena jau pasinaudojome, kita tikimės pasinaudoti ateityje. Dėkojame ir už tai, kad mums bus paskolinta įranga tęsti mūsų gaudymus ten toliau. Iki dabar tame kieme sterilizuotos 9 katės, tačiau kačiukų motina niekaip nelenda į gaudyklę... Be jos dar liks maždaug 5 uodeguotosios.
Kata (2015-07-17)
Pakelkite, prašau.
Rita93 (2015-07-15)
Prašau, pakelkit naujieną. Čia labai sunku savanoriams be organizacijų pagalbos kapstytis ir gydyti mažuosius ligoniukus. Gal visgi atsirastų norinčių prisidėti prie PSP programos ir šių mažylių gydymo išlaidų?


Comments can be left by signed-in users only.


Statistika Online: 145

News

09.17 Katinukas Mamonis ieško globos (1)
09.17 Gimę tą pačią dieną...
09.14 Parekomenduokit vet akių specialistą (2)
09.01 KVIETIMAS (3)
08.26 JONAVA. Dovanojami katinėliai
08.19 Rytinė laimingai pasibaigusi istorija (3)
08.14 Skubiai ieškome globos 4iems trijų sav. katukas su mama (2)
08.05 Pagalbos prašymas mirus šeimininkei liko 7 kates ..likimas... (9)
08.04 Atiduodu Epato Plus pastą (Vilnius)
08.01 Kas paėmė ryžą katiną nuo Bigo Maximos? Vilnius

Comments

Alusia (10:20) >>
Edita D. labai labai esame dėkingos!!! Už gautą paramą 15 Eur nupirkti antibiotikai, pradžiai...
Alusia (9:07) >>
Atkreipkite, prašau dėmesį į Šlapios nosytes globotinį, nuostabųjį Maksiuką, labai mielas,...
Alusia (9:51) >>
Vaisą ir vėl operavo, toje vietoje kur 2018 m. išoperuotas darinukas dabar sparčiai irsta...
Alusia (21:13) >>
Mūsų su Simba ir visomis jos sesėmis bėdos nepraleidžia. Polipo šalinimas ir skirti skirtingi...
Vyta (22:14) >>
Mamoniui šiandien ištraukti 3 dantys.Padarytas nosies rentgenas,nes katukas čiaudejo krauju...
RadLin (8:32) >>
Maitinkitės į sveikatą ir naudokit kam tik reikia be jokių ataskaitų, lenkiu galvą prieš...
Wilmante (11:44) >>
labai reikia namų katuliui, broliukas jau apsigyveno šalia manęs kaiminystėj, ir liko...
Wilmante (11:39) >>
tiesa, kvietimas galioja ir kitiems savaitgaliams, tai labai prašom prisijungti:)
Wilmante (11:23) >>
nuoširdus dėkui Linai R. už paramą 50 eur, jau užsakiau maišą Joseros ir spalio pradžioj...
Wilmante (11:19) >>
šią savaitę Argui perveš gerą apšiltintą būdą, žmonės atiduoda savo mirusio vilkšunio,...
Wilmante (11:14) >>
labai smagu, kad talka praeitą šeštadienį ir sekmadienį vistik įvyko:) Padaryta tikrai...
Wilmante (11:13) >>
iš šių vienas katinas-teroristas padovanotas, nuoširdus ačiū Irmantui už pagalbą. Pas mane...
Wilmante (11:09) >>
Ilgai nerašiau, katulę po kiek laiko pagavau ir parsinešiau namo. Atsirado šeima, kuri ją...