LT | EN | RU | LV | PL | EE    Leedu | Läti | Eesti
 
 
 
Add news   

Reikalinga finansinė parama Pupai Elzytei inkstų nepakankamumui gydyti

Rekvizitai pavedimui:
VŠĮ Priglausk
Įmonės kodas: 304181361
Banko sąsk.:LT927044060008079609, (Seb bankas)
Paskirtis - Pupai
---

2016 m. kovo 8 d. katytei dėl stiprios anemijos ir dehidratacijos buvo atliktas kraujo perpylimas.

2016 m. kovo 7 d. kretinino titras sumažėjęs 570, šlapalo vis laikosi >50. Katytė dehidratavusi ir anemiška, echoskopija parodė vieno inksto padidėjimą, bet akmenų ar cistų nenustatyta. Klinikoje suleista vienkartinė dozė geležies preparato. Paskirta maža dozė Amlodipine® , skysčiai pradėti leisti po oda.

2016 m. kovo 3 d. klinikoje pakartotas kraujo biocheminis tyrimas. Kreatininas sumažėjo iki  629 (buvo 719), šlapalas nepakito (>50). Kūno temperatūra ir kalio koncentracija  (3.56, buvo 3.32) atsitatė iki apatinės normos ribos. Pradėtas leisti Gamavit imunomoduliatorius, tęsiamos lašinės.  Dantenos nebekraujuoja, katytė lengviau nuryja duodamą skystą maistą, pradėjo pati praustis.

2016 m. vasario 29 d. perimta iš Filaretų veterinarijos klinikos stacionaro į namų globą pas VšĮ „Priglausk“ vadovę Laurą. Maitinama vištienos sultiniu ir pagirdoma kas porą valandų, burnos gleivinė tepama šaltalankių aliejumi. Katytė šlapinasi pati tualeto dėžutėje. Tęsiamos lašinės kraujui plauti.

2016 m. vasario 27 d. būklei negėrėjant atliktas kraujo biocheminis tyrimas ir diagnozuotas ūmus sunkus inkstų nepakankamumas (kreatinino titras 719, šlapalo net nerodo (virš 50)) bei kritusi kūno temperatūra. Katytei pradėtas lašinių kursas, Biodyll ir Solidago compositum injekcijos. Maitinama per prievartą iš švirkšto skystu maistu. Pati neėda, bet suduoto maisto neišvemia.

2016 m. vasario 24 d., kadangi naujuose namuose jau kelias paras nieko neėdė ir beveik negėrė, o gulėjimo vietoje rasta išskyrų su krauju, katytė nuvežta apžiūrai į Filaretų veterinarinę kliniką. Kadangi priešinosi, suduota narkozė burnos ertmei apžiūrėti bei padaryta echoskopija. Nustatytas kraujavimas iš dantenų ir uždegimas, stiprus blogas kvapas iš burnos. Suleisti Convenia® antibiotikai, nuvalytos dantų apanašos, Pupa palikta stacionare. Katytė pati neėda.

2016 m. vasario 19 d. globėja katytę padovanojo.

2016 m. vasario 11 d. globėja pranešė apie blogą kvapą katytei iš burnos ir turėjo pasitarti dėl to su gydančia gydytoja Užupio veterinarijos klinikoje. Akių būklė įvertinta globėjos kaip gerėjanti.

2016 m. vasario 3 d. gautas bakteriologinio tyrimo atsakymas – nustatytos penicilinui jautrios Pasteurella multocida bakterijos, nors jos paprastai sukelia pastereliozę triušiams. Paskirtas 14 dienų trukmės gydymo kursas fluorokinolonų grupės antibiotiku ciprofloksacinu (Cipronil®). Čiaudėjimas krauju nebepastebėtas. Katytės apetitas normalus, antibiotikai be vargo suduodami kartu su maistu.

2016 m. sausio 28 d. katytė išleista į namų globą pas VšĮ „Šlapia nosytė“ vadovę p.Daivą. Pasak globėjos, katytei smarkiai pūliuoja viena akytė ir ji čiaudo krauju.

2016 m. sausio 26 d. katytė buvo priaugusi šiek tiek svorio, bet kvėpavimo takų ir akių infekcijos išliko nepaisant skirto gydymo antibiotikais. Paimtas nosies gleivinės tepinėlis mikrobiologiniam pasėliui.

2016 m. sausio 12 d. katytė patalpinta iš buvusios Skaitekso gamyklos teritorijos į Užupio veterinarijos klinikos stacionarą dėl išsekimo, kvėpavimo takų uždegimo ir traiškanojančių akyčių. Gydymą kuravo gyvūnų globos organizacija VšĮ „Šlapia nosytė“. Pirminės apžiūros metu nustatytos apnašos ant dantų, per mažas kūno svoris, išorinių sužeidimų nerasta. Padarytas bendras biocheminis kraujo tyrimas: inkstų, kepenų veiklos rodikliai geri, nustatyta anemija ir stipri uždegiminė reakcija (aukštas leukocitų titras). Momentiniai FIV, FelV ir korona virusų testai neigiami. Paskirtas amoksicilinas (Betamox®), lašinės, Oxispeed®  vitaminai bei Maxitrol® lašai į akytes. Apetitas normalus.

 

 

 

Missing amount: 0 EUR
Collected donations: 219 EUR

Lisatud: 2016-01-23 | ajakohastatud: 2016-03-13
News ID: 45279
Announcement views: 46279

« tagasi

Kommentaarid

DaivaVa (2016-04-19)
si straipsni keliu cia, nes jis susijes su bakterija, apie kuria buvo juoktasi, saipytasi ir pan. Todel si straipsni siulau tiesiog pasiskaityti tiems, kurie rase : "o jie gydo nuo kazkokios triusiu ligos". Neatnaujinkite diskusijos, neverta kelti is numirusiu jau nieko, bet pasiskaitykite ir pamastykite ar tikrai visada viska zinote kaip komentuojate, ar tikrai viska suprantate kaip isivaizduojate ir apskritai pamastykite, tiesiog pamastykite. straipsnis: http://www.15min.lt/naujiena/gyvunu-klubas/kita/pagaliau-issiaiskinta-kodel-kazachst ane-per-kelias-dienas-ismire-tukstanciai-nykstanciu-saigu-177-612591
Cherry (2016-03-21)
P. Marija, atrodo, kad Jūs tikėjimo nestokojate, bet nei maldomis, nei tikėjimu, nei švęstais vandenimis Jums nepavyko katytės išgelbėti. Gal tiesiog nepakako galios? Ar nėra kito forumo tikėjimo žodžiams skelbti?
Marija 777 (2016-03-21)
Ir paskutinis komentaras. Jūs, Laura rašote: ,,Ne Dievas atneša maisto į šaldytuvą, o mes patys jį nusiperkame už pinigus, kuriuos uždirbame". Taip. Sutinku. Dievas neateina ir neįdeda maisto į šaldytuvą. Reikia patiems užsidirbti. Bet Dievas mums parūpina darbą ir duoda jėgų užsidirbti tai, ką mes patys įdedame į tą šaldytuvą. Ar apie tai niekada nepagalvojote? Jūs rašote: ,,Ne Dievo rankose būna susirgęs žmogus ar gyvūnas, tam reikia medicinos ir vaistų". Taip, reikia ir medicinos, ir vaistų. Taip, medicina gydo. Tai savaime suprantama. Bet kartais medicina būna bejėgė. Kaip paaiškintumėte tuos atvejus, kai žmogus, kurį medikai jau ,,nurašo'', ima ir pasveiksta, pvz. iš paskutinės vėžio stadijos. Čia viską lemia tikėjimas. Jėzus, gyvendamas žemėje ir gydydamas ligonius, visada pabrėždavo tikėjimo svarbą, sakydamas: ,,Tavo tikėjimas išgelbėjo tave''. Iš tiesų tikėjimas daro stebuklus. Man labai gaila, kad jums, Laura, pritrūko tikėjimo. Tikėjimas yra Dievo dovana, kurią Jis nori padovanoti kiekvienam žmogui. Viskas priklauso nuo jūsų pačių: ar jūs norite priimti šią Dievo dovaną. Jeigu norite, plačiai atverkite savo širdis Dievo malonei, ir Jis tikrai suteiks jums šią dovaną. Nuoširdžiai meldžiuosi už jus, Laura, už jūsų šeimą, už tuos, kurie mano, kad prie sergančių nereikia poteriauti ( kaip buvo parašyta viename komentare) ir už visus gyvūnų globėjus, kad Dievas jums suteiktų tikėjimo dovaną, kad jūs atsiverstumėte ir įtikėtumėte į mūsų Gelbėtoją ir Viešpatį Jėzų Kristų.
Marija 777 (2016-03-21)
Reiškiu nuoširdžią užuojautą jums, Laura. Žinau, kad labai mylėjote katytę Elzytę Šakalytę Pupytę, ja nuoširdžiai rūpinotės, kaip galėdama padėjote jai, aukojotės dėl jos, negailėdama nei laiko, nei jėgų. Už tai jums nuoširdžiai dėkoju. Bet dėl užmigdymo vis tiek lieku prie savo nuomonės. Manau, kad mes neturime teisės nei žmonėms daryti eutanaziją, nei gyvūno užmigdyti. Mes neturime teisės nuspręsti, kada kam palikti šį pasaulį ir atimti gyvybę. O palengvinti kančias galima ir kitais būdais, pvz. duoti nuskausminamųjų , raminančių. Deja, šiuo klausimu mūsų nuomonės nesutampa.
Marija 777 (2016-03-21)
Iš visos šitos tragiškos istorijos darau tokias išvadas. 1. Manau, kad laukinukų iš vis negalima imti iš jų įprastos aplinkos ir per prievartą bandyti prijaukinti ir tuo labiau laikyti stacionaro narve, kur jie labai stresuoja ir kankinasi. Stipresni ištveria. Bet katytei Elzytei stresas labai pakenkė. Tokiu atveju, manau, reikia laukinuką atvežti į vet. gydyklą apžiūrai, padaryti tyrimus, nustatyti diagnozę ir grąžinti atgal į gyvenamą vietą ir ten gydyti: duoti vaistus su maistu arba, jei įmanoma, paimti į rankas, daryti injekcijas. Tuomet gyvūnas nestresuos ir galės sveikti. Patalpinus į stacionarą, norėta, aišku geriausio, bet gavosi blogiausia. Nereikėjo katytės palikti stacionare, nes ten ji labai stresavo ir kankinosi, ir stresas jai labai pakenkė. Man visą laiką buvo nuojauta, kad jos nereikėjo palikti stacionare ir ta nuojauta pasitvirtino. 2.Gal nereikia skubėti stengtis iš karto išgydyti visas ligas. Katytė turbūt turėjo kelias įsisenėjusias ligas. Ir buvo norima ją iš karti padaryti 100 procentų sveiką. Nereikėjo skubėti, atsižvelgiant į jos dydį ir svorį, nes didelis vaistų kiekis pakenkė inkstams. 3.Visiškai nusilpus imunitetui, buvo rizikinga ją vežti į vet. gydyklą kraujo perpilimui. Aišku, norėta geriausio ir buvo stengiamasi išnaudoti visas priemones. Bet tikriausiai ten ji pasigavo dar vieną ligą-kalcivirozę. O kraujo perpilimas turbūt neturėjo lemiamos įtakos katytės būklės pagerėjimui. 4. Reikia rinktis kompetetingus, didelę gydymo patirtį turinčius vet. gydytojus, kurie nepadarytų lemtingų klaidų. Cituoju Lauros komentarus 03-17: ,,...BROADLINE, KURIS VEIKIA VISĄ MĖNESĮ IR KURIS STIPRIAI KERTA PER INKSTUS BEI KEPENIS IR GALI PER MĖNESĮ SUVARYTI ORGANIZMĄ, KURIS YRA IŠSEKĘS IR TURI KAŽKOKIŲ LIGŲ, YPAČ JEI SUDUODAMA SUAUGUSIO GYVŪNO DOZĖ, JO NEPASVĖRUS,TURBŪT KAIP ELZYTEI''. ,,JOS ATVEJU BROADLINE BUVO LAŠINAMS IŠ KARTO, KUR AŠ DAR ATKREIPIAU DĖMESĮ, KAD TAI PAVOJINGA GAN SERGANČIAM GYVŪNUI''. TAIGI, VISA VIRTINĖ KLAIDŲ IR TRAGIŠKOS PASEKMĖS.
P.nijole (2016-03-21)
Na jau nesusilaikysiu ir as... Tikrai suprantu jusu sirdgela del tokio katytes likimo. Bet... Vis kartojate - kaip galejau ja sergancia imti, gi butu uzkretusi MANO katinukus. O kaip galvojate, kaip visi kiti gali imti is gatves gyvunus - sergancius ir vizualiai (!) sveikus?! Tam ir yra is gatves paimto gyvunu karantinavimas. Bet aisku, tegul geriau kiti rizikuoja savo augintiniu ir globotiniu sveikata.
Marija 777 (2016-03-21)
Pasveikusią ją galėjau paimti namo, o jeigu neprisijaukintų ir pas mane stresuotų, pavasarį, atšilus orams, paleisti atgal. Bet tuomet atsirado daug pasiūlymų dėl globos: moteris iš Naujos Vilnios, Tautmilė, dar viena laikina globa. Bet ir vėl atsisakydavo. Tuomet katytę paėmė Daiva V. Nedrįsau siūlyti savo globos dėl tos priežasties, kad maniau jos gyvūnų globos organizacijos vadovė, turėdama daug patirties ir žinių, ja pasirūpins geriau už mane. Daivai skambinau ir teiravausi, kaip sekasi katytei pas ją globoje. Daiva sakė, kad katytė vis dar laukinukė, kad jai ieškoma pastovi globa ir jeigu neprisijaukins, pavasarį ją paleis atgal, ten kur gyveno. Gal tada man reikėjo ją pasiimti? Bet pasirodė, kad išleista iš vet. gydyklos, ji dar nebuvo pilnai pasveikusi. Jai diagnozavo dar vieną ligą-pastereliozę. Tai kaip galėjau ją sergančią paimti. Buvo didelė rizika, kad užkrės mano katinukus. Po to Daiva padovanojo katytę moteriai, kuriai ji labai patiko ir kuri laukė, kol ji pasveiks, kad galėtų paimti. Tada ramiau atsikvėpiau. Pagalvojau, kad pagaliau katytė turės namus ir ją mylinčius šeimininkus. Pagalvojau, kad pas tą moterį ji bus vienintelė mylimiausia ( na dar katiną turi), o pas mane viena iš daugelio mylimų. Atrodė, kad pagaliau katytės likimas laimingai išsisprendė, ir ji gyvens pas tuos žmones ramiai ir laimingai. O tada skaudi žinia, kaip perkūnas iš giedro dangaus: katytė nustoja valgyti, jai diagnozuotas inkstų nepakankamumas. Štai čia aš jau nieko negalėjau padėti. Neturiu patirties, kaip elgtis su tokiais ligoniais. Aš ir toliau atidžiai stebėjau jos gydymo eigą ir meldžiausi už ją. Taigi, kaip matote, nebuvau nusišalinusi nuo jos gydymo, visą laiką sekiau jos gydymo eigą, bet, deja, pati niekuo negalėjau jai padėti. Visą laiką, iki paskutinės minutės tikėjau, kad ji pasveiks. Deja...
Marija 777 (2016-03-21)
Atsakau Laurai ir Rimmma. Jūs rašote, kad reikėjo lankyti katytę, pasiimti į globą, slaugyti, vežioti pas gydytojus, rūpintis, leisti vaistus ir t. t. Absoliuti tiesa. Sutinku su jumis 100 procentu. Aš ir pati daug galvojau apie tai ir supratau, kad būtent čia ir padariau esminę klaidą: nepaėmiau katytės į namus, o nuvežiau ir palikau vet. gydyklos stacionare. Tai buvo turbūt lemiama klaida, nulėmusi katytės tragišką likimą. Bandysiu paaiškinti, kodėl taip pasielgiau. Visų pirma, bijojau, kad katytė gali atnešti į namus kokią infekciją ir tuomet gali užsikrėsti ir susirgti mano katinukai. O iš kur tada paimčiau pinigų jų visų gydymui? Ta baimė, atsargumas, matyt, ir neleido man rizikuoti ir atsinešti katytę namo. Ir , kaip pasirodė, mano baimė buvo ne be pagrindo. Vet. gydykloje jai diagnuozuotas rinotracheitas-viena iš dažniausiai pasitaikančių, stipriai užkrečiama virusinė kačių liga. Todėl ir negalėjau atsinešti katytės namo. Antra, aš labai, tiesiog besąlygiškai pasitikėjau vet. gydytojais ir gyvūnų globėjais. Atidaviau katytę į jų rankas, nes maniau, kad jie yra tikrai kompetetingi, patyrę ir galės padėti katytei. Aš niekada nebuvau nusišalinusi ar abejinga katytės gydymui. Visą laiką stebėjau jos gydymo eigą ,,Gyvūnų globa'' komentaruose, pastoviai palaikiau ryšį su Regina, kalbėdama telefonu ir rašydama žinutes, kurių yra virš 100. Tai kad nedalyvavau diskusijose, nerašiau patarimų komentaruose, tai nereiškia, kad nesirūpinau katytės gydymu. Tiesiog jaučiausi nesanti tokia kompetetinga gydymo klausimais, kaip visos čia rašančios gyvūnų globėjos. Be to labai pasitikėjau vet. gydytojais, jų kompetencija. Buvau nuvažiavusi į Užupio vet gydyklą aplankyti katytės. Labai norėjau ją pamatyti. Bet gyd. Ieva neleido. Sakė, kad ji stacionare esančių gyvūnų neleidžia lankyti. Pasikalbėjau su gydytoja apie jos ligas, gydymą, pasitarėm dėl tolesnės katytės gyvenamos vietos, išėjus iš stacionaro. Kadangi katytė yra laukinukė, gydytoja patarė ją vistik paleisti atgal
Marija 777 (2016-03-21)
Atsakau Rimmma ir kitiems bandau paaiškinti. Mano tokia reakcija kilo dėl didžiulio skausmo ir streso, kuriuos išgyvenau, sužinojusi apie katytės užmigdymą. Galbūt visiems tai nebuvo netikėta žinia. Matyt, žinojote, kad anksčiau ar vėliau tai įvyks. O man tai buvo labai netikėta žinia, kaip perkūnas iš giedro dangaus. Nes aš visą laiką , iki paskutinės minutės tikėjau, kad katytė pasveiks. Todėl jos mirtis man buvo labai skaudus smūgis ir sukėlė tokią audringą reakciją. Žinau, kad visi, kurie rūpinotės katyte Elzyte Šakalyte Pupyte, labai ją mylėjote ir labai pergyvenate dėl jos mirties. Bet po kurio laiko ją pamiršite. Viskas liks praeityje. Bus kiti gyvūnai, kiti rūpesčiai, kitos problemos. Aišku prisiminimai liks, bet jie nebus tokie skaudūs. O mano širdyje yra gili žaizda, kuri dar ilgai kraujuos ir negalės užgyti. Nes kiekvieną kartą, nuėjusi pas paupiečius, pas tą nuostabių katinukų chebrytę, prisiminsiu savo mažąją katytę, visada matysiu ją atbėgančią su savo mamyte, miauksinčią, besiglostančią prie rankų, ir visada skaudės širdį dėl jos skaudžios netekties. Ir visada sau priekaištausiu, kad ją nuvežiau ir palikau stacionare. Ir turbūt niekada negalėsiu sau už tai atleisti.
Marija 777 (2016-03-21)
Atsakau AisteIgn, kuri mane labai aršiai puola. Orintai už Paupiečio gydymą esu padėkojusi ir ne vieną kartą, rašydama žinutes. Galite jos pačios paklausti. Ir nereikia rašyti to, ko nežinote. Ir Laurai dėkojau už katytės globą, rūpestį ja ir jos gydymą, kalbėdama telefonu. Todėl nevertėtų be pagrindo mane taip negražiai vadinti ir kaltinti. Labai skaudu būti taip apkaltinta be pagrindo.
Rimmma (2016-03-17)
Marija777, kažkaip sunku jus suprast - reakcija (švelniai tariant) neadekvati. Reikėjo pasiimti katytę, ją slaugyti, vežioti pas gydytojus ir t.t. Laura padarė viską ką buvo galima padaryti. Jai dabar ypatingai sunku. Tik tie kas turėjo sunkių ligonių šalia būrio augintinių supras ką tai reiškia... O vet.gydytojų kompetencija šiuo atveju - abejotina.
Rege (2016-03-17)
Sigita, sprendimas nebuvo skubotas. Laura ir taip nukėlinėjo jį kiek tik begalėdama. Tikriausiai tau neteko susidurti su tokiomis rimtomis ir grėsmingomis būklėmis. Kad katytės mirtis nebūtų beprasmė, siūlyčiau visiems ateityje labai atsakingai rinktis globėjus/gelbėtojus; nebijoti,esant reikalui, konsultuotis su kitais veterinarais; nedovanoti gyvūnų po gydymo kurso be pakartotinės vet. apžiūros; patiems domėtis naujais gydymo būdais bei naujesnės kartos (deja, bet galbūt ir brangesniais) vaistais, ypač plačiai taikomais antibiotikais; nuvežus gyvūną į vet gydyklą suteikti vet. gydytojui visą įmanomą kuo smulkesnę informaciją (pvz., jei daryti tyrimai, tai būtinai pasakyti, KADA, net jei gydytojas to neklausia, nors, matyt, turėtų;geranoriškai dalintis informacija su kitais, nes ji galbūt gali kažkam padėti. Jei nors vienas gyvūnas išvengs Elzytės likimo, jau jos žūtis nebus beprasmė, tad pasistenkime visi kartu mažųjų keturkojų labui.
Marija 777 (2016-03-17)
Brangioji mano katyte, tą lemtingą dieną tu nežinojai, kad jau paskutinį kartą važiuoji į veterinarijos gydyklą. Tu to nežinojai. Ir gerai, kad nežinojai. Šis paskutinis dūris tau buvo skirtas ne gydymui, bet nužudymui. Gerai, kad tu to nežinojai. Kas jums davė teisę nuspręsti kada katytė turi mirti? Kas jums davė teisę ją užmigdyti? Ir tik nereikia aišįkinti, kad ji kankinosi, ir jūs tokie geradariai išgelbėjote ją nuo kančių. Tai melas, kuriuo norite pridengti visas gydymo klaidas. Pati savo akimis mačiau katytę tą dieną, kai nužudėte. Ji nesikankino. Aišku po tokio nugydymo buvo išsekusi, bet nesikankino. O dieną` prieš tai, kaip pati Laura rašo, katytė pati lakė vandenuką, pati ėjo į tualetuką ir netgi murkė glostoma. Temperatūra buvo normali 38,6. Kokia katytė kankindamasi murkia? Ir jeigu jai staiga pasidarė blogiau, tai nereiškia, kad reikia tuoj pat lėkti į vetreinarijos gydyklą ir ją migdyti. Būna krizių, būna pagerėjimų. Kokią moralinę teisę jūs turėjote priimti tokį skubų sprendimą? Jokios. Jūs turėjote palikti katytei šansą iki paskutinės minutės, bet jūs, deja, to nepadarėte. Visoje jos ligos istorijoje buvo ir krizių ir pagerėjimų. Jūs turėjote neprarasti tikėjimo jos pasveikimu iki paskutinės jos gyvenimo minutės. Bet jums, deja , pritrūko tikėjimo, o gal ir visai jo neturėjote.Galite mane pulti iš visų pusių kiek tik norite. Aš nebijau, nes sakau tiesą. Turiu ją pasakyti. TEGUL VISI SUŽINO KAIP KATYTĖ BUVO UŽGYDYTA IR PASIDARO SAU ATITINKAMAS IŠVADAS, KAD ATEITYJE TOKIŲ KOŠMARŲ IŠVENGTUME.
Marija 777 (2016-03-17)
Ir nereikia manęs gąsdinti, kad įtrauksit į juodus sąrašus, kad daugiau nepadėsit man. Nepadėsit ir nereikia. Apseisiu be jūsų pagalbos. Aš ir pati po šito baisaus košmaro, daugiau niekada neprašysiu jūsų pagalbos. Net neatsidarinėsiu ,,Gyvūnų globa'', nes man nuo viso šito košmaro , nuo visų jūsų peripetijų, tarpusavio kivirčų jau bloga. Aišku tos pagalbos reikia ne man asmeniškai, o benamiams katinukams. Tai tokie gąsdinimai iš vis atrodo juokingi. Aš galiu ir nesirūpinti benamiais katinukais. Už tai negaunu nė 1 cento paramos. Maitinu iš savo atlyginimo. Nenorit padėt ir nereikia. Tik noriu pranešti, kad Paupio gt. ten kur gyveno katytė Elzytė Šakalytė, toj kompanijoj yra 4 kačiukai paaugliukai . Gal 4-5 mėn. Aišku, kad juos reikia sterelizuoti. Jeigu nebus sterelizuoti, tai jų ten prisiveis begalė. Ten šiuo metu gyvena 15 katinų ir dar už kelių namų 3 nesterelizuotois katės. Taigi, griebkitės darbo, gyvūnų globėjos. Man pasakyta neprašyti jūsų pagalbos, tai pirmyn, darbuokitės pačios, užsiraitojusios rankoves. Aš ir taip daug padedu šitiems katinukams: maitinu, padariau ir pastačiau šiltus namelius iš putplasčio, dviems katinukams paaugliukams parūpinau namus, vienam parūpinau gydymą stacionare( ne Elzytei Šakalytei, kitam katinui). Dabar planavau sugaudyti ir sterelizuoti kačiukus. Bet jeigu mano pagalbos nereikia, tai darbuokitės pačios. Sėkmės.
Birmanukas (2016-03-17)
R.I.P. brangioji Elzyte-Pupyte :(((.
Rita R. (2016-03-17)
Kasutaja kustutatud kommentaari
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-17)
nezinau, gal siandien arba greiciausiai ryt nuvaziuosime pasiziureti kokia situacija. Jei surintu pinigeliu neuzteks, panaudosime jai leidus Sezamulkos paaukotus pinigelius.
DaivaVa (2016-03-17)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Rita R. (2016-03-17)
Kasutaja kustutatud kommentaari
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-17)
Aciu Sezamulka ir visi visi uz palaikyma. Is tikruju daug zmoniu rupejo jos likimas, taigi mes galime tik pasidziaugti kad si miela mergaite taip istrigo mums, kad jos mielas nosiukas dar ilgai isliks atmintyje. Toki rupesti koki ji patyre, daugelis gyvunu gatveje niekada nesulauks.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-17)
Merginos, niekas nieko nekaltinkim, prasau. geriau kazkaip pamirskim ir pasimokinkim is sios istorijos. Aciu tikrai visiems uz palaikyma, tiek kiek as energijos ir sveikatos atidaviau jai, beje ir tikejimo, na turejo ja isgelbeti. bet deja... ne visos istorijos baigiasi laimingai, ne visus deja kaip benoredami, isgelbeti galime. Na toks gyvenimas. As rimtai apleidau savo kitus globotinius, Stepukui reikia i klinika, kitiems namu ar globos ieskoti, na reikia susitaikyti ir bandyti eiti pirmyn. Is tikruju as net dar nei vieno daikto katilineje negaliu paliesti, viskas taip ir stovi - gultukas, salia zolyte indelyje isaugusi (nes norejau gyvybe jai ikvepti), reikia viskam laiko, jis geriausias gydytojas. O didziausias zmogiskumas kuri mes galime jiems duoti - myleti besalygiskai, rupintis, gydyti, ir visada laiku paleisti kai gyvunas jau nebegali kenteti. Jis gyvena ne del musu ir ne del musu ambiciju, kad tik gyventu kartu ir iseitu kartu. taip nebuna, net zmones retai kada iseina kartu nors to abu nori.
DaivaVa (2016-03-17)
ponia Rita, ponia Daiva priemime pirma karta nedalyvavo, dalyvavo jusu mama, tai galejo sustabdyti niekadejus daryti netinkamus veiksmus.
DaivaVa (2016-03-17)
nors nezinau dabar jau, ir nesigincysiu. po tiek visko kiek per si laika teko bet kuriam isgyventi, tai protas irgi jau susiajauke. zinau, kad vienai is ju buvo sulasinta minimali doze, o kitai jau nelasinta.
Rita R. (2016-03-17)
Kasutaja kustutatud kommentaari
DaivaVa (2016-03-17)
Laura ne jos atveju, o ryzos katytes. jos tuo pat metu pakliuvo i klinika. ir po jusu pastabu, nebuvo lasinta iskart brodline, nes mes atkreipiam demesi i vertingus ir naudingus komentarus.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-17)
Jos atveju Broadline buvo lasinamas is karto, kur as dar atkreipiau demesi, kad tai pavojinga gan serganciam gyvunui.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-17)
cia tikrai nera jokiu kaltu paiesku, as labiau norejau atkreipti demesi i nukirmina, kaip dali proceso, kuris eina po nublusinimo, po stebejimo, ir pan. ir labiausiai apie Broadline kazkaip, nes ji dabar siulo vetai, o as dabar bemastydama ismasciau, kad mano Dyzelina mire po Broadline sulasinimo nepraejus ir menesiui, tiesiog staiga blogejo, per savaite neliko, ir dar vienas atvejis - kai globotinis labai susirgo po Broadline.
Sezamulka (2016-03-17) (foto)
Nežinau, o aš visą dieną galvoju, ką dabar išgyvena Laura, tikriausiai braukia ašarą kur kamputyje. Ir ilgai dar brauks. Nes tie mūsų globotiniai nemiršta, o tik užmiega mūsų širdyje. Nes už tą, su kuo susibičiuliauji, pasidarai amžinai atsakingas. Nes tas, ką prisijaukini, tau yra vienintelis pasaulyje. Ir čia jau ne aš pasakiau, o Sent Egziuperi. Nes mes visi, kurie palaikėme Elzytę, kurie sekėme jos istoriją, irgi jaučiamės už ją atsakingi. Gal dėl to čia tokios aistros...+30 tavo globotiniams
DaivaVa (2016-03-17)
Siek tiek uzmeciau aki i siuos komentarus ir man kilo klausimas is vieno Lauros komentaro apie atsakinga nukirmininma, antibiotiku vartojima ir kt. Nelabai supratau, as cia taip norite visgi rasti atpirkimo ozi ar kaip? nes ir svoris kates buvo aiskus (ka rasote, kad nesverta) ir brodline lasino po gero laiko ir ne arkliska doze ir antibijotikus parinko tyrimo metu ir skaite anotacijas ir dozes skaiciavo pagal svori. Paskui kazko kito komentaras apie nebuvima pozymiu, taigi kad buvo tie ligos pozymiai, as jau net ir nesiplesiu. O del isvadu, tai as darausi jas tris siam ivykiui: 1. Niekada nesistenk laukines kates "priverst" but namine. Tai gali privesti prie mirties. 2. Ziurek su kuom "susidedi" gelbejimui, nes tai gali pavirsti i baisu kosmara. 3. daryk ir nesiblaskyk. Ir pabaigai, jus man niekaip neirodysite, kad tas inkstu negalavimas yra butent ne tos nelemtos bakterijos sukeltu negalavimu, galbut jau per toli pazengusiu pasekme. Ir kad sitiek lasint skysciu buvo negalima. Kaip ir as jums neirodysiu priesingai. Visi liksim prie savo nuomones ir prie savo matyt "diagnoziu", nes antroji klinika nenustate nieko isviso, beje ir nesvere net kates (kai dabar prisimenu). Bet tai detales, kurios tik prives prie eilinio konflikto. Elzes tai nebeprikels. Kiekvienas suraskit kalta ir gyvensit ramiau, juk taip mes visi iprate. Ir jeigu as neisrasiau cia uzuojautos dideliu rastu, tai dar nereiskia, kad as taip pat neliudziu del kates vargo ir mirties.
Aldona T. (2016-03-17) (foto)
Čia kažkas žadėjo "nediskutuoti", tai dabar tai ir daro...
Daina1 (2016-03-17)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Marija 777 (2016-03-17)
Taip. Maitina. Bet kokiu maistu? Atneša sausos bulkos, daržovių , didelių kaulų ir visokių atliekų, kurių katinukai tikrai nevalgo.
Daina1 (2016-03-17)
Laura, susiję su katele, nes kad iš to kampo gyvūnas , tai dabar kalti visi. O kadangi aš arčiausiai gyvenu, tai kalčiausia dabar aš. Ir milijonus , turbūt , gaunu aš? mane , turbūt, kažkas žiauriai remia, jei vargšė Sigita iš varganų 300su kažkiek eurų gali maitinti, o Daina iš 120 algos ir tiek pat alimentų nagali. Maitinami tie katinai viso rajono , šeria kas netingi!
Daina1 (2016-03-17)
Ir da. Tais kačtinais rūpinasi ir maiti 3-jų namų gyventojai. Su ,,Naminukais" buvo pagauta ir susterilizuota , berods 6 gyvūnai. praeitą rudenį 2014m. Dar prieš kelis metus Alinakiu tvarkė tą kampą su vietinės moteriškės pagalba. Tame kampe toks ,,gastronomas" ištaisyta, kad yra nemažai ir nepatenkintų. Iš ten ir Vaciukas buvo paimtas, perduotas į Sos gyvūnus , sėkmingai padovanotas. Visą vasarą aš ten vandenį nešiojau po kelis kartus į dieną, nešioja ir moteris iš 35 namo.Su drauge 2 katėms buvo tepamos akys ilgai veikiančiais antibiotikais, nes buvo žiaurus uždegimas( tinklu pagavome , buvo kaimynas mano paskolinęs) Jei aš su jumis , Sigita, tenais nesusitinku, tai todėl, kad visiškai nenoriu su jumis susitikti. Kelis sykius, jus pamačiusi apsisukau ir išėjau. Nes visiškai nemalonu bendrauti su žmogumi, su kuriuo pasilabinus, jis apsimeta , kad tavęs nepažįsta. Daugiau tikrai su jumis diskutuot nesiruošiu. Ir labai būtų įdomu sužinoti , kam čia milijonų priaukoja? Pavydas ir netiesos skleidimas irgi nuodėmė!
AisteIgn (2016-03-17)
žinau viena, po šitos istorijos tai daugiau nebesikreipkit, nes visi kalti, tik ne jūs.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-17)
Prasau jau baigti sioje naujienoje gvildenti temas nesusijusias su katyte.
AisteIgn (2016-03-17)
į "jūsų gyvūnų globėjų rankas"? jūs tai ne globėja, šiaip prašalaitė? ėjau pro šalį ir pranešiau. Tai kurkitės VšĮ ir rinkitės tuos šimtus ir tūkstančius, pažiūrėsit kaip jie renkasi, tik kapt kapt :) ir pati spręsit kaip ir kur gydyti, ar negydyti. ir kaltint nieko nereikės. Verčiau būtų kokios 5 katės už tuos pinigus sterilizuotos...
Marija 777 (2016-03-17)
Daina1, aš tavo vietoje negalėčiau ramiai užmigti, jei žinočiau, kad prie mano namų alkani katinukai. O tau į juos nusispjauti.
Daina1 (2016-03-17)
Sigita, tikrai su jumis nediskutuosiu ką darau ir kiek darau. Ir jums ataskaitų neteiksiu.
Marija 777 (2016-03-17)
Ką tiesa akis bado? Nenorit skaityti? Galit man nepriekaištauti, kad anksčiau nepasirūpinau. Aš gi į jūsu taip vadinamų gyvūnų globėjų rankas atidaviau katytę, kad ja pasirūpintumėte. Jumis pasitikėjau. Be to negaunu jokios paramos katinukų globai, kaip jūs gaunate. Iš savo apgailėtino atlyginimo 340 e maitinu daugybę katinukų. Tai iš kur paimsiu pinigų jų gydymui? O jums juk šimtus eurų paaukoja. O Daina, tai iš vis galėtum patylėt. Paupio gt. katinukai prie pat tavo namų, bet tau į juos visai nusispjaut. Niekada nenueini, nei maisto, nei vandens nenuneši. Dėl tavęs jie te seniai būtų badu numirę.
Rita R. (2016-03-17)
Kasutaja kustutatud kommentaari
AisteIgn (2016-03-17)
ū-ū-ū, pasriūbaukim visi kartu. Sigita, jūs nedėkinga kriuksė, Orintai bent ačiū pasakėt už Paupietį, kuriam 300 eurų išleista? Nepasakėt ir nesiruošiat, dar lipat ant galvos dėl sekančių kačių. Tai va dabar jau aišku, kad jūsų kontaktą reikia į juodus sąrašus įsivesti, ragelio nekelti ir iš jūsų teritorijos nieko neimti. Nes neduok D pasitaikys katinas su silpnesniu organizmu arba su užleista liga - nes neaišku po kurio laiko nuo katės susirgimo pradėjot ieškot pagalbos. Su tokiais marazmais, tai ko gero kai ji jau visai nusivarė?
Fotas (2016-03-17)
Marija jums nesakė ,kad internetas velnio išmislas? Gal jau jūs geriau atsijunkit ,kaip sako po dalše ot greka.
Marija 777 (2016-03-17)
Ir šitas beprotiškas vaistų kiekis, begalė tyrimų, pastovus stresas, aišku, pakenkė inkstams, imunitetui. Maždaug po 1,5 mėn. NEPERTRAUKIAMO POMPAVIMO ANTIBIOTIKAIS IR KITAIS VAISTAIS, katytei nustatytas inkstų nepakankamumas ir ji nustoja pati valgyti. Jai daroma narkozė, kad apžiūrėti burnytę, tokios būklės katytei. Ir vėl skiriami antibiotikai. Tokių arkliškų dozių net sveikas, didelis katinas neatlaikytų. O čia tik vargšė mažytė šakaliukas, kaip 5-6 mėn. kačiukas. Ką galvojo veterinarijos gydytojai taip ,,gydydami,, katytę? Ir štai pasekmės: inkstų nepakankamumas ir visa kita. Pasakysiu tiesiai šviesiai, be užuolankų (nors tai kai kam gal ir labai nepatiks), KATYTĖ NUMARINTA ,,GYDYMO,, . Šį rytą dar kartą atidžiai perskaičiau visą jos gydymo istoriją ir tuo įsitikinau 100 procentų. PATARIU VISIEMS GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS IR GLOBĖJAMS BŪTI LABAI ATSARGIEMS, kai vešite benamius katinukus ( ir ne tik benamius) į veterinarijos gydyklą. Geriau jų nepalikite stacionare, nes ir jūsų katinukams gali baigtis taip liūdnai, kaip baigėsi katytei Elzytei Šakalytei. O juk aš taip pasitikėjau ją gydančiais gydytojai ir globėjais. Jeigu aš būčiau žinojusi...Dieve, atleisk jiems visiems už tai, kad jie užgydė, numarino vargšę katytę ir man duok jėgų jiems atleisti. Dieve, atleisk ir man, kad atidaviau vargšę katytę Elzytę Šakalytę į jų rankas. Brangioji mano katyte, labai atsiprašau, tavęs, kad atidaviau tave į jų rankas ir jie tave užgydė, numarino. Brangioji mano katyte, aš pati net nedrįstu tavęs prašyti, kad man atleistum, nes atleisti man už tai neįmanoma. Tai aš paėmiau tave iš tavo draugų būrio, kur tu gyvenai kartu su savo mamyte laisva, linksma ir laiminga, ir nuvežiau į veterinarijos gydyklą, kur tave patalpino į tą baisų narvą ir jame tu išgyvenai tiek daug stresų ir kančių...Tau buvo taip baisu...Tu tiek daug iškentėjai...Tai aš tave pražūdžiau ir turbūt niekada negalėsiu sau už tai atleisti.
AisteIgn (2016-03-17)
nereikia išjunginėti, čia daug vertingos informacijos, tiesiog nebekreipkit dėmesio, ir tiek
Daina1 (2016-03-17)
Laura, išjunkite komentarus, nes šitas marazmas ilgai nesibaigs.
P.nijole (2016-03-17)
Baikit jau...
Daina1 (2016-03-17)
gyvūną reikėjo gydyti ir jis buvo gydomas. Jei tikima , kad pagydo vanduo ir poteriai., tai nieks netrukdė prie tų konteinerių nei krapyti, nei poteriauti. Tai gal man irgi dabar prie tų mazgių poterius kalbėti, kad jie užaugtų, užuot maitinus ir masažavus? . Kas Dievo- Dievui, kas Ciesoriaus- Ciesoriui. Maldos sau, o gydymo dar niekas neatšaukė. Ir nėra čia ko kaltų ieškoti ir visų prie kryžiaus kalti. Įvyko ir kitaip nebebus. Nei čia Laura , nei Daiva, nei veterinarai kažką begalėjo padaryti- gyvūnas laukinis, su savo bėdom ir apsigimimais. Laura, aš jūsų vietoje už trankymusis prie vartų ir rėkavimus , viešos tvarkos pažeidimus, būčiau policiją iškvietus. kas čia per mada dar į namus brautis? Jei kas netenkina, reikėjo iš pirmos dienos imti ir daryti, o ne užkarti kažkam ir po to visom nuodėmėm kaltinti. Absurdas, garbės žodis.
Daina A. (2016-03-17)
Taip Elzytės netektis, turėtų būti pamoka daug kam. Ypač sutinku su paskutiniu Lauros komentaro sakiniu: Ko ateityje ir linkiu visiems - ismokti Elzytes pamoka - neskubeti nukirmineti, dalintis patirtimi, dometis antibiotikais ior gydymo metodais, geranoriskais norais, konsultuotis.
Polio-mama (2016-03-17)
Prisijungiu prie Modeliuko paskutinio komentaro finalinės frazės. Neįmanoma nieko paaiškinti žmogui, kuriam atrodo, kad gatvėje Pupytė "su savo mamyte ir kitais benamiais katinukais jos draugais ir būtų dar n metų gyvenusi dėl to uždegimo". Net ir klausti, kiek tokio asmens supratimu yra "n metų", nematau prasmės.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-17)
Elzytes nebera, jai neskauda, man - skauda, ir dar kaip, kaip ir kitiems tikiu. Palikime jau sia besitesusia negeru, neteisingu aplinkybiu Elzytes isgyvenimo drama, dar niekas neprisikele is numirusiu, ir taip! gyvenimas labai neteisingas. deja..
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-17)
O visiems kitiems ateiciai patarimas - nenukirminekite gyvuno nezinodami kokia jo bukle, butina pastebeti bent kelias dienas ar valgo ir kaip tustinasi, ypatingai Broadline kuris veikia visa menesi, ir kuris stipriai kerta per inkstus bei kepenis ir gali per menesi suvaryti organizma kuris yra issekes ar turi kazkokiu ligu, ypac jei suduodama suaugusio gyvuno doze, gyvuno nepasverus (turbut kaip Elzytei). Taip pat atsargiai elkites su paskirtais Jums nepazistamos grupes antibotikais kuriu nemokate mintinai (synulox, enroxil, doxsiklinas), nes ne visi vaistai tinka sunims ar katems, geriau visda pasikonsultuokite su kitu gydytoju, tai neturi buti nepatogu, nes tik taip gali buti isgelbeta gyvybe. Ko ateityje ir linkiu visiems - ismokti Elzytes pamoka - neskubeti nukirmineti, dalintis patirtimi, dometis antibiotikais ior gydymo metodais, geranoriskais norais, konsultuotis.
Modeliukas (2016-03-17)
Tik jau netęskime diskusijų. Teisintis tikrai nėra ko, padaryti ir taip keliskart daugiau, negu įmanoma, vis besitikint stebuklo. Mažai meldeisi, Sigita, ir nesiteisink, kad daug! Kad prieš porą dienų lakė ir murkė, dar nieko nereiškia. Jau anksčiau rašiau - baisiai bijau laukinių kačių staigaus sušvelnėjimo sunkios ligos metu, nes tai ne socializacijos, o mirties pranašas! Geriausiai tokių šerėjų vapaliones ignoruoti - tesimeldžia sau vienos. Pavapės ir pasidarys neįdomu - užsičiaups. Laura, skaudu, bet nekreipkit dėmesio.
Marija 777 (2016-03-17)
Širdis plyšta iš skausmo dėl vargšelės katytės Elzytės Šakalytės mirties. Jautė mano širdis, šią nelaimę, nes dvi paskutines dienas ištisai verkiau dėl jos, negalėjau sulaikyti ašarų. UŽMIGDYTA=NUŽUDYTA. O ji taip norėjo gyventi... Ir būtų gyvenusi dar ilgai ir laimingai su savo mamyte ir kitais benamiais katinukais, jos draugais, jeigu nebūtų patekusi į veterinarijos gydyklos stacionarą ir pas kai kuriuos gyvūnų globėjus. Nėra žodžių apsakyti, kaip aš gailiuosi, kad sausio mėn. 12 d. nuvežėm ją į veterinarijos gydyklą. Turbūt niekada negalėsiu sau to atleisti. Niekada...Nuvežėm dėl kažkokio ten uždegimo, o viskas baigėsi štai tokia baisia tragedija. Jeigu aš būčiau žinojusi šito ,,GYDYMO,, pasekmes, niekada gyvenime nebūčiau jos palikusi veterinarijos gydyklos stacionare. Gyveno katytė n metų su savo mamyte ir kitais benamiais katinukais jos draugais ir būtų dar n metų gyvenusi dėl to uždegimo, kurį diagnozavo veterinarijos gydykloje, bet kurio simptomų net nesimatė. Ir jautėsi ji gerai. Atkreipkite dėmesį, kad kai atvežėm katytę, jos inkstai ir kepenys buvo sveiki. Padarytas bendras biocheminis kraujo tyrimas parodė, kad inkstų ir kepenų veiklos rodikliai geri. Turbūt niekada negalėsiu sau atleisti, kad aš atidaviau šitą vargšę katytę į šitą baisią mėsmalę, kuri ją tiesiog sutraiškė. Ją, tokią mažutę, smulkutę, sukudusią (suaugusi katė, o buvo tokio dydžio kaip 5-6 mėn. kačiukas ir svėrė apie 1,5 kg), bejėgę, negalinčią apsiginti nuo košmariško kiekio tyrimų, antibiotikų, injekcijų, lašelinių, narkozių ... ir, žinoma, kaskart juos lydinčių stresų. Ko pasekoje, atsirado inkstų nepakankamumas, nusilpo imunitetas, o tada jau ir kitos ligos atsirado. Po 2 savaičių gydymo stacionare, jai vis tik liko kvėpavimo takų ir akių infekcijos, nepaisant gydymo antibiotikais. Tai kas čia per gydymas, kuris neduoda jokio rezultato, tik kenkia inkstams. Nustačius kitą ligą, ir vėl be jokios pertraukos katytė toliau pompuojama antibiotikais 14 d. (tęsinys kitame komentare)
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-17)
Sigita, lyg nebuvote vakar ryte pas mane, lyg nematet kokio katyte stovio buvo, lyg nesakiau, kad temperatura kritine ir keliu paguldzius ja ant katilo, lyg nematet kad ji nesikelia, lyg nesimeldet ir lyg vandeniu sventu neslakstet, lyg neisprasiau Jusu is namu, po parteiksto noro ja pasimti, lyg nesidauzet i vartus, ir lyg nenurimot tik po mano vyro skambucio... Pati geriausiai zinote ir paskutine matete kokia ji buvo. Ir zinote reikejo anksciau a la prisideti prie gelbejimo, anksciau lankyti, paimti i globa, rupintis vaistu leidimu, o ne vapeti nesamones apie D... valia. Jei tikite ta D... valia, prasau Jus tik niekada daugiau niekada nieko negelbekite, lai jie gyvena taip kaip lemta. Ne D... rankose buna susirges zmogus ar gyvunas, tam reikia medicinos ir vaistu, ne D... atnesa maisto i saldytuva, o mes ji nusiperkam uz pinigus kuriuos uzdirbam, ir ne D...apreiskia zmoniu mintis, kad sventas vanduo isgydo inkstus. Tai tik totalus marazmas ir bukumas prisidengiamas tikejimu. Tik kuo maziau kelyje sutikti tokiu sereju, kurie nezino elementariu dalyku, kaip synulox antibiotikai ar kas yra kalciviroze ir kritusi temperatura. Nu elementarus dalykai kuriuos globejas privalo ismanyti jei myli gyvunus... kitu atveju geriau tada eiti melstis uz visu gyvus ir mirusius ir net nesiliesti prie gyvunu.
AisteIgn (2016-03-17)
Sigita, ko jūs nesuprantat, kad esant inkstų nepakankamumui gali staigiai pablogėti?
Marija 777 (2016-03-17)
Nesuprantu,. parašyta, kad 03.15 pati lakė vandenuką, pati ėjo į WC, glostoma murkė, temperatūra buvo 38,6, o kitą dieną užmigdytą. Kuo remiantis priimtas toks sprendimas?
Marija 777 (2016-03-17)
Elzytė Šakalytė Pupytė pati numirė ar Laura ją užmigdė?
Rege (2016-03-16)
Stiprybės, Laura. Parašiau jums a/ž. Liūdna, sunku ir gaila...
Rimmma (2016-03-16)
Laura...Užuojauta. Labai labai gaila katulės.Sunku ką nors ir parašyt...
Rita R. (2016-03-16)
Ilsėkis, mažute, ir atleisk už viską...
P.nijole (2016-03-16)
Mazute... :(
Rūta N (Rainiukas) (2016-03-16)
Labai gaila, bet jūs visos,kurios prisidėjote prie jos gelbėjimo, padarėte viską ką galėjote. Katytė nemerdėjo kažkur patvoryje, o išėjo saugioje, mylinčioje aplinkoje. Skaudu, bet kartais taip jau būna....
Daina A. (2016-03-16)
Elzyte...
Edžis (2016-03-16)
Užjaučiu, laikykitės.
Wilmante (2016-03-16)
Laura, užjaučiu, labai gaila katytės, tiek kovojot:(
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-16)
Nebėra mažiukės...nebėra ir žodžių šiuo metu...:(
Rimmma (2016-03-16)
Laikykitės Laura. Jūs tikrai geriausiai matote katytės būklę. Paskutinį sprendimą visada spėsite priimti. Kitą savaitę vairuotojas vėl važiuos į Vilnių, norėčiau Pupai įdėti siuntinuką. Ko labiausiai reikia? Vit. pastos, konservų inkstininkam ar dar ko nors ? Kiek truksta pinigų?
Rita R. (2016-03-16)
Aišku, dėkui
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-16)
Sigita. bet as katytes neatidaviau ir net negalvoju. gal ji pati pasakys kam idomu, nes siaip pasakoti nera ka.
Rita R. (2016-03-16)
O kas nori paimti Pupytę ir kodėl? Nieko nesuprantu
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-16)
ai negvildenkim, visi cia ant emociju esam...
Daina1 (2016-03-16)
???kaip paimti? Kur paimti? Ir paėmus , ką daryti? -gydyti, marinti ar dar kažką? Kiek gali būti gyvūnas tąsomas per globėjus? Vienas laksto , rūpinasi- negerai, kitas duodasi šviesios dienos nematydamas- vėl negerai? Kas čia per absurdai?
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-16)
Taip, tas is tikruju tiesa..
Modeliukas (2016-03-16)
Na, naujienų nebuvimas kartais dar ne blogiausia naujiena...
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-16)
Čia įeinu į naujieną, ir vėl išeinu... nes nežinau ką ir bepasakyti. Nieko gero čia pas mus ir dar tenka gelbėti katytę nuo žmonių norinčių ją paimti....
Wilmante (2016-03-15)
Laura, tikrai tikiu, kad darai viską kas įmanoma, kas reikalinga, tikiu, kad išsikapstysit, labai jums su Pupyte to linkiu
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-15)
Tiesiog yra kaip yra, as darau maksimaliai viska, taigi gal jau nesmerkite labai.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-15)
tai kad cia nera visai tipiskas inkstu nepakankamumas, nes prie jo inkstai traukasi, o pas ja vienas padidejes, kitas be pakitimu. Del to ir bandeme..ir bandome.
Moiros (2016-03-15)
Administrator kustutatud kommentaari
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-15)
kad suprastumet mane teisingai - as gyvunui tikrai neleisiu kankintis, bet kol i wc nueina, kol laka, nenoriu skubeti, nes cia jau niekur nepaskubesi, Jos bukle tikrinu kas 3 valandas, taigi jei tik kazkas - priimsiu Pupytei tikrai tik geriausia sprendima.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-15)
Pasėdėjome ant laiptukų šalia katilinės durų, pasisveikinom su pavasariu, pasišildėme saulutėje kuri akimirkai buvo išlindus, paklausėm paukštelių, na tiesiog kažka tokio gero dėl jos norėjau padaryti. ir.. grįžus ir patalpinus į narvą, lakė vandenuką pati, nuėjo į wc dėžutę, glostoma murkė. temperatūra 38,6. gal gi ta diena.....dar ne šiandien?
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-15)
Ne, dekui, Gamavit mes turime, tik antra buteliuka atidareme. Ir tikrai jau viskas leidziama jai kas imanoma, ryte-per pietus-vakare. Kiekviena diena buvo tikrai gera lyginant su vakar ir siandien.... dabar pagirdyta, suleista vaistuku, laseline, apklostyta, isitaisius visai patogiai - ant sono, vien kojele po galva padejusi, miega. Na gal sunki naktis jai buvo.
Wilmante (2016-03-15)
vargeli, na kaip gi taip... Laura, Pupyte, tik nepasiduokit, turi gi būt pagerėjimas, tiek atkentėta. Laura, gal kokių vaistų reik iš "žmoniškos" vaistinės, gal stiprinančių imunitetą ar kitokių, parašyk, persiųsiu
Alusia (2016-03-15)
Laura, siandien gavau Gamavit'o, gal Pupytei reikia?
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-15)
ji apdeta sildanciais buteliais, o katilineje apskritai kokie 35 laipsniai silumos.
Modeliukas (2016-03-15)
Laura, o ji bent ant šildymo kilimėlio ?
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-15)
Situacija kaip vakarykste, ryte kritusi temperatura iki 36, dabar per pora valandu pavyko pakelti iki 38. Kas blogiausia ji nenori guleti, atsitupia ir tupi, as ja paguldau apklostau, ji vel atsitupia. Manau jai kazka gal skauda:(
Wilmante (2016-03-15)
kaip Pupytė laikosi, labai liūdna perskaičius paskutinę naujieną:( Gal bent kiek geriau šiandien?
Day (2016-03-14)
Išauš rytas, gal bus geriau ir Pupytei, ir tau.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-14)
Deja gerų mes jų neturim:( po vet klinikos bendras kraujo tyrimas - wbc 35,6 (buvo 37,91), HcT (hematokritas)- 0,22, buvo 0,29, norma 0,24-0.45 rodo beprasidedančią anemiją, Hb (hemoglobinas) 73 buvo 97. Katytė po pietų pasidarė vangi, nesidomėjo kalbinama, glostymai nepadėjo, nuvykus į kliniką, gulėjo kaip lapelis. Suleista nošpa, heomopatiniai nuo viduriavimo (anemija neatmesta del paviduriavimo kas pavojinga tokios būklės ir svorio gyvūnui kritiškai). Nudžiugo, kad apžiūrėjus burnytę, kalcivirozė neplinta, ji sustabdyta. Tačiau vertinant visą būklę, situacija liūdna. Šiandien pirmą kartą per 2 savaites apėmė toks keistas jausmas... toks liūdna liūdna...ir gomurį užimantis gniužulas stovi...
Rege (2016-03-14)
Lauksim žinių iš vet. klinikos. Turiu Solidago, mielai galėčiau pasidalinti, kad tik padėtų. Susiderinsim su Laura SMS.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-14)
Ačiū labai Anželikai už paramą 20 eur ir Tatjanai už 25 eur. Tatjana taip pat užsiminė, kad 40 eur pervedė tiesiai į kliniką, susiderinsime su ja. Vakar paimti vaistukai kurių suma bus patikslinta šiandien, bet skolų katytė neturi, kaip tik - gydymui į priekį, o tai verčia žiūrėti dar labiau optimistiškai:) Ačiū tikrai labai visiems neabejingiems.
Rita R. (2016-03-14)
Kad tik Pupytės tyrimai nors kokį pagerėjimą rodytų.... Laikom kumščius
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-14)
Temperatūra normali, domisi aplinka, nors silpnutė vistiek. Iškenčia visas procedūras ir injekcijas (tokio kantraus gyvūno dar nesu turėjusi), pati laka vandenuką, labai susidomėjo daktariška dešra, bando paimti, tačiau negali, dar skauda liežuvėlį. Šį vakarą apsilankymas klinikoje, tikimės gerų žinių ir palaikymo Jūsų.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-13)
Šį rytą labai išgąsdino - buvo kritus tempertūra iki 36 laipsnių, suviduriavus. Gal gi persistengiau su vištiennos sultiniu ar šaltalankiu, šiandien vištienos sultinio neduosiu, šaltalankį sumažinsiu, tik Royal pienelį. Po 2 valandų, šildymo, lašelinių ir glostymo temperatūra pakilo iki 38,2. Iš karto akyse atsigavo - pradėjo dairytis, norėjo eiti, pati lakė vandenuką. Vėliau pradėjo praustis - vaizdas pats gražiausias pasaulyje:) Tą akimirką nejudėjau ir net nekvėpavau, bijojau ją sugadinti. Pas veterinarus važiuosime rytoj, nes dirbs gydytojas kuris ją matė ketvirtadienį (jis geriau matyts kokia situacija su burnyte). Šiandien vėl paimta keliom dienoms lašelinių ir vaistų.
Rita R. (2016-03-12)
Atkreipkite dėmesį, Pupytei Elziukei labai reikalinga parama sveikti!!!
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-12)
Čia viskas taip pat, t.y. neblogėja. Atliekame visas reikiamas procedūras. Šiandien tik kaip mažą žingsnelį į priekį laikyčiau, kad katytė vėl pati pradėjo lakti vndenuką, sunkiai labai, iš lėto, bet pati, vadinasi liežuviuką valdo ir jį ne taip jau skauda.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-11)
Pupytei tikrai reikia labai visų palaikymo, juk juo daugiau žmonių palinkės jai sveikatos, tuo didesnė tikimybė jai pasveikti. pasidalinkite šiuo prašymu - čia reikia ir fin. paramos ir linkėjimų pasveikti. Ačiū.
Rita R. (2016-03-11)
Džiugu, kad Pupytė gali maistą nuryti, jai labai svarbu valgyti nors po truputį. Gal pasiseks ir kalicivirozė apsiribos tik liežuviu.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-11)
katyte siandien jauciasi neblogai, atlikome rytines proceduras, burnyte isplauta saltalankiu ir medetkomis, pamaitinta. Temperatura 38,6. Neseniai vel pagirdyta vistienos sultiniu. Nu nezinau, as neprarandu tikejimo, linkiu ir Jums neprarasti.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-11)
22 eur, tik siandien vel paimta 2 dienoms NaCl, onsior, synulox, Solidag, ir vietoj Biodil kiti vitaminai (pamirstu pavadinima). Sunku pasakyt kiek skola isaugs, bet gal kokia 15 eur?
Rita R. (2016-03-11)
O kiek dar trūksta bent jau esamai skolai Filaretuose/Žvėryne padengti?
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-11)
Labai nuoširdžiai dėkojame Ritai, Anželikai, Ingai, Vigilijai, Jorintai, Kristinai, Linetai, Jolitai, Daivai už paramą Pupytei. Šiuo metu turime surinkę 134 eur!
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-11)
Vakar rytas mums išaušo labai liūdnas frown jaustukas Ryte pradėjus atlikti katytei kasdienes procedūras, pastebėta, kad keistai laiko liežuvėlį ir visai nenori ryti maisto. Taigi pražiodinus aptikta kalcivirozė, žaizdos apėmusios liežuvį. Nulėkėme į kliniką, atlikome kraujo tyrimą, kad nustatyti ar tai virusas kurį galbūt kažkur pasigavo. Kraujo tyrimai viruso nerodo, tiesiog labai stiprų uždegimą - wbc (leukocitai) - 37,91-, anemijos nėra, vadinasi kraujas perpiltas katytei tiko. Gali būti kad inkstų būklė ir visa intoksikacija atsiradus bet kokiai mažai žaizdelei plinta žaibo greičiu, nes katytės imunitetas minusinis. Mums beliko tik bandyti - skirta Synulox antibiotikai, Onsior priešuždegiminiai, Ežiuolė imunitetui. Žinoma, antibiotikai vėl kenks inkstams, bet mes nebeturime kitos išeities. Keleta artmiausių dienų nulems katytės likimą. Tačiau, kad Jūs žinotumėte kaip ji nori gyventi, kokia ji miela, net veterinaras klinikoje nustebo pamatęs, kad tokios būklės mažylė nori glostymų, kiša galvelę po ranka, kad tik paliestum, trepsi letenėlėm ir uodegytę riečia. Ji jaučia mūsų visų meilę ir palaikymą, o tai kartais yra didžiausias turtas kurį mes galime duoti beglobiui gyvūnui... Bendra visų procedūrų ir vaistų suma šiai dienai 156 Eur, dėkojame aukojusiems, jų dėka skola sumažėjo iki 22 Eur. Žinoma, išlaidų dar bus...
Rita R. (2016-03-10)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Wilmante (2016-03-10)
labai džiugu, kad katytei geriau, laikykitės:)
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-09)
Ačiū taip pat vet. klinikos darbuotojams Pavelui ir Giedrei kurie po darbo valandų skyrė mums laiko bei žinoma visiems visiems palaikantiems.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-09)
Kraujo perpylimas pavyko (20 ml), katyte vakar ir siandien jauciasi neblogai, tik temperatūra aukštoka 39.2, naktį nevalgius. Sulašinta lašelinė, taip pat skysčiai po oda, pamaitinta, taip pat gavusi šaltalankio. Aciū labai katinukui donorui kuris tikrai didvyriškai ir džentelmeniškai ištvėrė procedūrą be jokių papildomų apraminimo priemonių.
Rita R. (2016-03-08)
Labai labai ačiū, p.JutaB!
JutaB (2016-03-08)
+30 €
Rege (2016-03-08)
Kraujo perpylimas pavyko. Daugiau, tikiuosi, parašys Laura. Einu maitinti donoro. Su Kovo 8!
Moiros (2016-03-08)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Rimmma (2016-03-08)
Laikykitės. Pupa, sveik. Pasisteng. Butinai paremsiu. Rytoj, blogiausiu atveju poryt alga.
DaivaVa (2016-03-08)
Maxitrol i akis, betamox leidziamas. Vitaminai oxispeed, laselines. Tepinelis is nosies, nes sloga buvo.
Birmanukas (2016-03-08)
Laura, mes visi su Rinktinukų mafija ir Saiksu laikome letenas ir kumščius už Pupytę! Linkime ramios ir sėkmingos procedūros.
Rita R. (2016-03-08)
Kaip tik ruošiu detalią katytės ligos istoriją pagalbos prašymo tekstui čia atnaujinti ir po platesnę auditoriją paskleisti. P.Daiva, kadangi Jūs ištrynėte pradinę katytės naujieną, norėčiau paklaust keleto detalių, kurių nebegaliu atsekt: i) kokie antibiotikai buvo skirti po pradinės apžiūros ir kokie vaistai į akis ii) kokie vitaminai ir/ar geležies preparatai? (del anemijos) iii) iš kur imtas pasėlis bakteriologiniui (iš kraujo ar vietiškai iš akių/nosies gleivinės). Ačiū už informaciją.
Rita R. (2016-03-08)
+25 € bent vakarykštei Pupos skolai padengti.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-08)
Mus i klinika Kestucio g priims 19 val. Ka gi tikekimes...
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-08)
As labai tikiuosi geru zmoniu pagalbos, as tikiu, kad atsiras zmoniu neabejingu sios katules likimui. Labai prasome fin paramos siandienos proceduroms. Viešoji įstaiga „Priglausk“ Įmonės kodas: 304181362 Banko sąsk.:LT927044060008079609, (Seb)
DaivaVa (2016-03-08)
jakovo klinikoje turbut turi to vaisto, bet jis labai brangus:(
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-08)
Klausiau - neturi, bet veliau bus galima ji gauti ir duoti.
DaivaVa (2016-03-08)
gal net susikurkit nauja tema, be jokiu piktumu, kurie sveikatos katei nepridejo ne kiek.
DaivaVa (2016-03-08)
Laura ir pasiteiraukite klinikoj visgi del to eritropoetino, man tai sake, kad jis labai gerai butu
DaivaVa (2016-03-08)
tai taip taip Laura, butinai mes su Ildaru padesime
DaivaVa (2016-03-08)
ne Laura, ne mano:( butu mano, tai jau buciau sutvarkiusi seniau
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-08)
Daiva, Jusu katinuka galime tureti omenyje, jei pvz Reginos isaisketu kad netinka ar dar kazkas.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-08)
Daiva, ar cia Jusu kurta naujiena? Ja reiktu papildyti ir kitus gal rekvizitus ikelti, nes as kaip ir imuosi (nejucia apsiemiau) kuruoti sia katyte, nors kaip ir sakiau man reikia globos pasiulymu kitiems gyvunams. Skola jau kaupiasi klinikoje, sestadieni imtos laselines ir vaistai, vakar daryti kraujo tyrimai ir vel laselines (vakar suma apie 25 eur), sestadienio nezinau, siandien vel reiks pinigeliu. As nelinkus pasiduoti, jei ir JUs taip pat - tada labai tikimes Jusu finansinio palaikymo... ir moralinio zinoma.
DaivaVa (2016-03-08)
tai tada savo Ildariuka palieku ramybeje, tegul miega, isvenge donorystes.
Rege (2016-03-08)
Turiu katiną su donorystės patirtimi, t.y. prieš porą metų mūsų Rumpis Štilckinas Jeruzalės vet. klinikojeyra davęs kraujo mano kolegės katytei. Tiesa, jai buvo kažkoks apsinuodijimas, neėdė nieko ir seko, tai po kraujo perpylimo atsigavusi pamėgo net tą maistą, į kurį anksčiau nekreipė dėmesio, o ir apetitas pagerėjo, kolegė skundėsi, kad tuo jos nebeišmaitins. Rumpiui bus 6 m., skiepytas, bet ne šįmet, didelis (tikrai virš 5 kg, o po žiemos gal ir daugiau), naminis (į lauką vedamas trumpam su pavadėliu). Niekuo nesirgęs, išskyrus sublogavimą po apsirijimo (pripuolė prie kitos katės pilno maisto dubenėlio) ir supūliavusį įdrėskimą ant kaktos, dėl kurio teko apsilankyti vet. klinikoje prieš gerus metus.
DaivaVa (2016-03-08)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Aldona T. (2016-03-08) (foto)
Gaila, maniškė 4 kg netempia...
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-08)
Taip, tam reikia sveiko naminio katino, kuris butu keleriu metu, skiepytas, del visa ko galima bus atlikti imunodeficito ir pan testus. Katinukui is pradziu bus sulasinta laseline, tada apraminamas arba ne (ne visiems to reikia) ir paimta 20 ml kraujo, nes siai mazylei uztektu jo tik tiek. Sveikas gyvunas sveriantis 4 kg ir daugiau, jokiu nepatogumu nepajaus.
AisteIgn (2016-03-08)
paprastai reikia testuoto ir skiepyto sveiko katino/katės, ir kad jis turėtų "masės", ne smulkaus.
Aldona T. (2016-03-08) (foto)
Laura, kaip galime padėti su kraujo perpylimu? Ar ieškoti sveiko katino/katės? Ar kaip kitaip? Visų prašau neįmatyti mano klausime klastos, ironijos ar kito briedo. Tik neišmanymas, kurio nesigėdiju, todėl ir klausiu.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-08)
Prasau baikite tas bereiksmes diskusijas, nu tikrai jau...gal inkstus sugadino antibiotikai, gal dar kazkas, dabar jau ta ivykiu seka visiskai nereiksminga. Visi sioje situacijoje juk norejo gero, juk norejo padeti katytei o ne samoningai (ar nesamoningai) ja numarinti. Dabar svarbus momentas - kraujo perpylimas, kuri manau butu verta pabandyti, nes JI- KOVOTOJA. Jus nei vienas nematote, kaip ji minko letenelemis, kaip ji atkisa pilveli kad paglostyciau, kaip ji kencia maitinimus. Vakar klinikoje ji taip stresavo, net nukrito temperatura, o vakare apie 23 val. vel jau buvo atsigavusi, norejo glostymu. Siuo metu pasiduoti tikrai negalima. SKUBIAI IESKOME KRAUJO DONORO. Prasau visu susitelkite ties tuo, jei Jums rupi sios katytes likimas.
Daina1 (2016-03-08)
kad ir labai kai kas skeptiškas, bet paadvokatausiu Daivai. Reikia nepamiršti, kad bakterijos ir virusai mutuoja. ŽIV irgi kažkada nešiojo tik beždžionės. Gripu irgi sirgo nedaugiau žmonės, o dabar ir paukščiai ir kiaulės ir katės , triušiai. tad pabrėžtinai teigti , kad tai TIK triušių liga - yra mažų mažiausiai tuščiažodžiavim Linkiu katytei stiprybės, besirūpinantiems ja - kantrybės ir jėgų.
DaivaVa (2016-03-08)
ir kreipkite demesi ne i kad triusiu liga, o i bakterijos sukeliamus negalavimus! nebukite ismusamos is veziu kai kuriu komentaru, nes tai ne pades, tai gali tiesiog pakenkti.
DaivaVa (2016-03-08)
ai ir labai svarbu ziureti kalio rodiklius, nes jeigu prasideda sirdies edema, gali but nuo lasiliniu, nes ringeryje yra daug visokiu mikroelementu, labai svarbu viska sekti. Gal reiktu ir slapima varanciu, kad skyscio pertekliu isvarytu. nu zodziu, laseliniu tai jau tikrai perdaug.
DaivaVa (2016-03-08)
Man sake gydytoja, kad kraujo perpylimas gal ir inkstams padetu. Zodziu, kaip jau norite, norite nekreipkite demesio is pykcio, o norite atkreipkite vardan katytes.
DaivaVa (2016-03-08)
butu labai gerai: eritropoetinas - tai hormonas, skatinantis eritrocitų gamybą. Eritropoetino trūkumo nustatymas serume padeda atrinkti tuos ligonius, kuriems gydymas eritropoetinu gali būti efektyvus. Eritropoetinas gaminamas inkstuose. Esant inkstų nepakankamumui, eritropoetino koncentracija serume mažėja. Todėl eritropoetino nustatymas dažniausiai taikomas renalinių ir neaiškios kilmės anemijų atvejais. Eritropoetino koncentracijos padidėjimą sukelia testosteronas. Testosterono efektas yra viena iš pagrindinių priežasčių, lemiančių tai, kad vyrų ir moterų hemoglobino koncentracija skiriasi. Eritropoetino koncentraciją taip pat šiek tiek didina TSH, AKTH, angiotenzinas, adrenalinas, augimo hormonas. Eritropoetino gali padaugėti staiga sumažėjus hemoglobino koncentracijai. Jeigu hemoglobino kiekis mažėja iš lėto (pavyzdžiui, esant geležies deficitui), tuomet eritropoetino koncentracija kraujyje yra mažiau padidėjusi, negu turėtų būti pagal anemijos sunkumo laipsnį. Estrogenai ir kraujo perpylimai eritropoetino koncentraciją mažina. Eritropoetino koncentracija kraujyje padidėja esant inkstų vėžiui ir kitoms piktybinėms ligoms. Eritropoetino koncentracija gali skirtis esant pirminei eritremijai (sumažėja) ir simptominių eritremijų (padidėja) atvejais. Aiškinantis eritrocitų skaičiaus padidėjimo priežastį, šis rodiklis retai naudojamas, nes yra paprastesnių diagnostinių priemonių. Šio hormono nustatymas naudingas taikant gydymą eritropoetino preparatais. Tačiau šiais atvejais apie gydymo eigą pakankamai tikslią informaciją gali suteikti bendras kraujo tyrimas, geležies, transferino, feritino ir transferino tirpaus receptoriaus nustatymas. Eritropoetino rodiklis patogus norint rasti inkstų vėžio recidyvavimą pooperaciniu periodu. Šio rodiklio nustatymas kartais naudojamas sporto medicinoje, norint rasti dopingo vartojimo faktą. Eritropoetino rodiklis patogus tuo, kad juo galima kontroliuoti iš karto tris sistemas: 1) inkstų endokrininę funkciją; 2) medžiagų, panašių
Daina A. (2016-03-08)
Tai yra triušių liga. Visi išvardyti požymiai būdingi triušiams, kaip ir taikytinas gydymas.
DaivaVa (2016-03-08)
Kopijuoju: jos metu išsivysto rinitas, pneumonija, vidurinės ir vidinės ausies uţdegimas, konjunktyvitas, poodiniai abscesai įvairiose kūno vietose, lytinių organų infekcijos ir septicemija. pasireiškia net keli sindromai iš karto. Ar liga pasireikš, priklauso nuo organizmo imuninės sistemos ir sukėlėjo virulentiškumo Patologinio anatominio tyrimo metu audiniuose aptinkamas didelis pūlingo eksudato kiekis, eksudatas taip pat gali būti serozinis arba mukoidinis, priklausomai nuo infekcijos trukmės. Tiriant 19 mikroskopiškai randamas didelis neutrofilų skaičius audiniuose. Rinito metu matoma edema ir hiperemija viršutinių kvėpavimo takų gleivinėje, kartais lydima gleivinės erozijų. Pneumonijos atvejais paţeistos plaučių vietos būna patamsėjusios, kupinos kraujosruvų, daţniausiai paţeidţiamos kranioventralinėje dalyje esančios skiltys. Esant lėtinei formai tyrimo metu randami poodiniai ir vidaus organų abscesai, padidėjusi bluznis Pastereliozė diagnozuojama iš epidemiologinių duomenų, patologinio anatominio tyrimo bei klinikinių poţymių kartu su sukėlėjo izoliavimu iš paţeistų audinių (Suckow, 2012). Gydant pastereliozę taikoma antimikrobinė terapija, daţniausiai naudojamas tetraciklinas ir gentamicinas
DaivaVa (2016-03-08)
o gal visgi nereiketu atmesti Pasteurella multocida. as dabar radau straipsni, kad si bakterija daug visko gali pazeisti. Taip pat rinito atveju matomos gleivines opos, pazeidimai. Iskopijavau dali: Audinių pakitimai – keletas kraujosrūvų širdyje ir perikarde, blužnies patinimas, kongestija viršutiniame virškinimo trakto dalyje.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-07)
Amlodipine skirtas del baltymu isisavinimo (jei gerai supratau(, taciau siandien nedaviau, bijau, kad gali buti per didele apkrova organizmui, o ir daugiau informacijos apie juos reikia internete paieskoti.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-07)
Naujienos - kreatininas 570, slapalo nerodo, vadinasi virs 50. Yra pagerejimas, bet jis labai labai mazas. Vet klinikoje atlikta echoskopija - vienas inkstas siek tiek padidejes, akmenu ar cistu nepamatyta. Taciau katule visai dehidratavusi ir anemiska, ir nors kas kelias valadas jau savaite laiko maitinama ir pan, atrodo ji tikrai nekaip. Siandien pakeistas siek tiek gydymas - suleista vienkartine doze gelezies, Biodil'is pakeistas kitais (pamirsau pavadinima), taip pat skirta 1/8 Amlodipine. Taip pat skyscius leisti ir po oda. Grizus is klinikos, buvo kritus temperatura 37,2, lasinant laseline labai isgasdino, atrode kad dusta, pasunkejo kvepavimas, staigiai nutraukiau laseline ir skambinausi i klinika. Veterinaras uzsimine, kad del laseliniu gausos gali buti kad sustreikavo sirdis, plius dasinejo stresas klinikoje. Taigi laselines mazinamos, daugiau reiks leisti po oda. Nupirkta spec Royal misinuko, taciau juo visiskai nesidomi. Yra siulomas kraujo perpylimas, nes tai galbut pagerintu bendra jos bukle, atstatytu kraujo kunelius. Dabar dilema ka daryti - ar bandyti (rizika visuomet yra)... ar leisti viskam eiti sava vaga.
Rimmma (2016-03-07)
Visai neblogos naujienos vakar dienos. Jeigu katytė valgo,kad ir maitinama, jos nepykina, pasiglostinėja, prausiasi tai gerai. Jeigu pati atsigėrė - tai didelis žingsnis į priekį. Šlapinasi irgi labai gerai.(Kaip mano gydytoja sakė jeigu jau nesišlapina tada jau labai ne kas). Laura pastebėkit ją šiandien, ką ji veikia kai jūsų nebūna, ar eina gerti ar prausiasi... Nu nežinau, maniškis iš viso paslikas gulėdavo, į wc nusvirduliuodavo ir viskas. O čia ir pasiglosto, ir pasiprausia, ir gėrė pati - vien geri ženklai.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-07)
As beje pasiemiau siandien iseigine del jos (teatleis man darbdavys) kad galeciau stebeti kas dvi valandas ir vis kazka padaryti, nes vakar buvo vienintele diena kai ja palikau pusdieniui, t.y. nuo 12 iki 19 val. gal tai pablogino jos bukle:(
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-07)
Siandien ji man kazkokia liudna, atrodo viskas taip pat - temperatura normali, sulasinau skyscius, pavalgydinau, bet kazkokia ne tokia ji man. Gal bijo i vet klinikina, kaip ir as...
Daina A. (2016-03-07)
Daina1 Jūsų advokatavimas tikrai nebūtinas.
Daina1 (2016-03-07)
baiki , jus skaiciuoti vieni kitu prisidejimus finansiniu. Negi kas diena lakstydama, dengdama is kitiems gyvunams skirtu pinigu - tai ne prisisdejimas? DainaA. Jus puikiai zinote kiek kainuoja kuras ir kitos auto paslaugos. Kiek laiko uzima lakstymas po klinikas. Be to zmogus turi dar ir darba,. Galu gale parasys kiek asmeniniu lesu prisidejo pati, taiki is sykio resite, kad DaivaVA cia giriasi , sakysite, kad cia visi prisideda. galu gale ji neprivalo niekam atsiskaityti apie savoASMENINES lesas, kurias ji gyvunams kisa. Apie suaukotas-privalo, apie asmenines- ne. Ji pirma atsisauke i si prasyma. Ji lakste del kates, ja paeme i savo namus. Ir kaltinti ja dabar yra mazu maziausiai netaktiska ir neteisisnga. Juolab, kad jus , gerbiamoji, ja ne syki barniams isprovokavote. Ka , beje , darote ir dabar. Gal viena karta uzteks zaisti zmoniu charakteriais ir manipuliuoti ju ambicijomis. ( atsiprasau, kad be lietuvisku rasmenu - mano globotines pazaide gaudyniu- nukale monitoriu. Dabar ,,matrica" apacios nerodo ir negaliu nustatyti kalbos)
Daina A. (2016-03-07)
Nors ir mažas žingsnelis į priekį ir tai jau nuostabu. Šaunuolė katytė, o dar didesnė šaunuolė Laura. Jums DaivaVa tik noriu pasakyti, kad vis tik gal reiktų vieną kartą susimąstyti, ar galima taip rašyti. Kiekvienas žmogus turi įvairias finansines galimybes, kiek gali tiek prisideda. O kiek Jūs pati esat prisidėjus be priaukotų žmonių pinigų, nė karto neteko skaityti. Tad būkit bent jau tolerantiška kitų atžvilgiu.
Rita R. (2016-03-06)
Vaje, kaip gerai, kad mažė pati gerti pradėjo. Tikėkimės, kad greit ir maistuku susidomės :)
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-06)
Viskas pas mus neblogai - viskas beveik tas pats, apart kad siandien katyte pirma karta lake pati vandenuka. Ir beje ji tokia protinga - lasinant laseline, pradejo muistyti ir ziurejo i mane, as paklausiau kas nutiko, ji man atsake tyliai miau ir ziurejo i narva. Taigi sustabdem laseline, pastaciau ja i wc dezute ir ji padare reikaliukus. Matot kokia protinga, pasiprase:) Ryt 18:30 uzsiraseme i klinika, siandien nevaziavom, nes pagalvojau kad kraujo tyrimams per mazai laiko bus praeje nuo ketvirtadienio.
Rita R. (2016-03-05)
Aš tikrai nežinau, kiek, ko ir kada mama kur paliko. Perdaviau 200 eurų Pupos skolai Užupyje padengti, o ką, kur ir kada ji apmokėjo, parašys pati, kai prisijungs. Tarėsi su Jumis emailais, aš to viso nežinau. Ir eilinį kartą labai prašyčiau nesišaipyti arba jeigu Jums būtinai reikia, tai tuomet prašom pašaipas bent jau per a/ž. Galima gi bendrauti ir mandagiai.
DaivaVa (2016-03-04)
Rita r. Jusu mama 10 euru paliko klinikoj, nezinau ar cia labai dideli kredita reikejo paimt
Rita R. (2016-03-04)
Tiesa, Filaretuose dar echoskopija buvo daryta, bet dabar pati suabejojau, ar inkstų. Ką žinau, žinau tik iš komentarų čia, kaskart skambintis į kliniką iš užsienio pasiklausti tiesiogiai man kiek per brangu, dar neišsimokėjau pasiskolintų pinigų katytės gydymui Užupio klinikoje padengti.
Rita R. (2016-03-04)
Kreatinino ir šlapalo parametrai pradiniuose tyrimuose būtų viršiję normą tiek jau esančio inkstų nepakankamumo, tiek akmenligės atveju, bet jie buvo idealūs.
Rimmma (2016-03-04)
O dėl akmenligės ar buvo darytas tyrymas?
Rita R. (2016-03-04)
Oi, šitą puikiai žinau, mes patys du inkstininkus esam turėję. Labai gražiai skamba Brangioji Pupa, kaip būtų gerai.
Rimmma (2016-03-04)
Taip čia suma bus tikrai kosminė. Aš kai pasiekiau 500eu nustojau skaičiuoti. Bet kiek šimtų kainuoja gyvybė? Ar galima pasakyti gyvūnui sorry nuo rytdienos tu nebegyvensi, nes aš nebeturiu pinigų...Dabar Bonsas turi trečią vardą Brangusis(visom prasmėm)Bonsas-Bonsajus. Pupos gydymui teks mestis. Kad tik sveiktu.Tada vadinsis Brangioji(visom prasmėm)Pupa.
Rita R. (2016-03-04)
Ačiū, Rimmma, mes irgi tą patį bandom daryti. Reikia pradėt organizuot kažką tolesniam katytės gydymui apmokėti, vienam žmogui tai kosminės sumos. Na, žiūrėsim, ką tyrimai parodys, gal nukris tas nelemtas kreatininas nors kiek.
DaivaVa (2016-03-04)
Rimmma as pilnai jus suprantu, as pati esu isgyvenusi tokia padeti, busena ir kryziu kelius nuejau, kasdien du menesius myniau i klinika katytei proceduroms, mano katei buvo net vamzdelis istatytas maitinimui ir maitinau su svirkstu po truputuka... zodziu, daug yra skaudziu ir prisiminimu ir patirciu..
DaivaVa (2016-03-04)
Rita r. faktai butent ir kalba uz save. Faktai yra popieriuose, jie yra dokumentai, kuriais remiantis gydomas gyvunas. Jums faktai, kuo toliau tuo labiau liejasi iskreipta fantazija. Jus tuos faktus destykite kam nors asmeniskai, nes zodis ne zvirblis, jis atgal negrista arba zodis ne rona neuzgis. Jus galvokite ka rasote.
Rimmma (2016-03-04)
Jo reikia žiūrėt į priekį, o ne kas buvo. Aš irgi buvau žiauriai užsizarazinus ant tų kas man už 300 eu per savatę katiną galutinai nustekeno, bet paskui apsiraminau. Geriau energiją skirti geresniem reikalam.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-04)
As turejau omenyje gal namuose kur buvo, gal seimininke na tiesiog nezinojo ir ji kazkuo apsinuodijo.
Rita R. (2016-03-04)
Tai kad ir kapstyt nieko nereikia, faktai akivaizdūs ir kalba patys už save, o išvadas kiekvienas pats pasidarys. Ačiū, Rimmma, Regina tikrai neatsisakys patarpininkauti. Pupytė gaus dovanų :)
Rimmma (2016-03-04)
Maniškiui šansų irgi praktiškai nedavė. Sakė bandom, meilė ir rūpestis kartais daro stebūklus.
DaivaVa (2016-03-04)
as galvoju, kad liaukites jau kapstyt kapstyt ir kapstyt, jau gi nera ka ir kapstyt. katyte puikiose rankose, taisosi, tai gal jau ir nustokis visus est. Laura aciu Jums, kad jus tiesiog kasdien rupinates katyte!
Rimmma (2016-03-04)
Gerai. Reiškias šiandien diena gerai praėjo.Svarbu dar kad šlapintus normaliai. Kantrybės Laura,mano atveju taip beveik niekas netikėjo, kartais net aš pati... Gausiu algą sudėsiu Pupai siutinuką.Tuo pačiu keliu jeigu Regina neatsisakys pagelbėti.
Rita R. (2016-03-04)
Nesinorėtų tikėt, kad veterinarė nežinotų, kas toksiška gyvūnams, o kas ne, ir ką galima naudoti dezinfekcijai nerizikuojant ligotų gyvūnų sveikata. Kas tada turi žinot, jei jau ne veterinarai.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-04)
As neturiu vit pastos, neduodu. Ryt galiu nupirkti klinikoje.
Rita R. (2016-03-04)
Tai kad dabar be lašinių, maitinimo, Gamavito, vit. pastos ir daug meilės daugiau nieko nebepadarysi, per vėlu. Kol kas katytei niekas daug šansų neduoda, bet, na, niekada negali žinot, Laura taip nuoširdžiai ją prižiūri. Jeigu Pupytė išsikapstys ir kreatininas nukris bent iki 300, bus galima galvot ir apie konsultaciją su Jūsų gydytoja. Gal galėtumėte man per a/ž parašyt jos kontaktus. Ačiū už informaciją ir rūpestį.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-04)
Gal kazkuo dezinfekuojama buvo kas toksiska gyvunams.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-04)
Naujienos - temperatūra 38.7, sulašinta lašelinė, pamaitinta. Po pamaitinimo prausėsi ir šiandien pirmą kartą uodegytę.
Rimmma (2016-03-04)
Beje katinų burnas moka apžiūrėti be narkozės.
Rimmma (2016-03-04)
Tai kas čia per klinikos? Na vet.gydytojais dabar daug kas nori vadintis, bet vienetai jais gali būti. Na as gi daug informacijos neturiu, daugiau klausiau apie matinimą,bendrą būklę ir vit.pastą. Gaila kad Laura ir katytė ne Kaune. Musu gydytoja tikrai gera specė- ne vieną prikėlusi iš galūdienių kai kitos Kauno klinikos nurašydavo.
Rita R. (2016-03-04)
Rimmma, katytė iš Užupio klinikos satcionaro buvo atiduota su prasidedančiu urinariniu stomatitu ir acetono kvapu iš burnos (apie kosėjimą krauju ir blogą kvapą iš burnos iškart komentaruose parašė p.Daiva, kai tik perėmė katytę iš stacionaro), nors kraujo tyrimai, daryti vos atnešus gyvūną, rodė idealią inkstų būklę. Nei kosėjimo krauju, nei acetono kvapo tada nebuvo. Taigi tas, kas sukėlė inkstų nepakankamumą, atsitiko klinikoj, o stacionaro narve gėlių tikrai nepakramtysi ir valiklių neprisilaižysi. Kodėl gyvūnas su inkstų sutrikimą rodančiais simptomais buvo atiduotas kaip pasveikęs net nepatikrinus dėl viso pikto dviejų pagrindinių inkstų rodiklių (tas daug nekainuoja), lieka retorinis klausimas. Paskutinis lašas buvo narkozė Filaretų klinikoj, kad būtų galima apžiūrėti burną, bet ten gydytojams buvo duoti pradinių kraujo tyrimų rezultatai, kurie inkstų patologijos nerodė.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-04)
Dekui uz informacija.
Rimmma (2016-03-04)
Naujienos po pokalbio su gydytoja: burnoj urinarinis stomatitas, ūminį inkstų nepakankamumą turėjo sukelti kažkoks apsinuodijimas: gėlės, plovikliai valikliai ir t.t., nereikėtų atmesti akmenligės. Organizmą valyti lašalinėmis - ką ir darote. Pasta Nutri plus cat šiuo atveju labai rekomenduotina, jeigu tik nepykins. Sultinys tinka,bet jis mažai kaloringas, geriau rekoverį konservą duoti. Na ir ta triušiu liga katinai neserga. Katilinėje nemanau kad užkelsit temperatūrą, bet jus vis pamatuokite.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-04)
Katilineje tikrai silta, gal net karsta, gal tai padeda ja pakelti.
Rimmma (2016-03-04)
Peržiūrėjau ką rašot apie katytės būklės patametrus, kad turėčiau ką pasakyt gydyttojai ir atkreipiau dėmesį,kad teperatura tai labai normali. Prie inkstų vienas iš signalų žema ir krentanti temperatura. O čia pas jus labai norma.
Rimmma (2016-03-04)
Jo čia tikrai gerai. Vakare su Bonsu važiuosim pas savo gydytoją rodyti nasrus ir snargluotą nosį.Aš jos paklausinėsiu dėl Pupos. Ji tikrai labai aukšto lygio terapeutė.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-04)
Katuliuke pirma karta nuo buvimo pas mane pasitustino - nedaug, bet graziai, suformuotai, neviduriuoja. Tai galvoju mano maitinama maistuka isisavina, kaip manot?
Rimmma (2016-03-04)
Taip greitai katytė pati nepradės valgyti. Gali būti dar žaizdelės užsilikusios giliai gomuryje.
Rimmma (2016-03-04)
Žinau šitą būseną. Kaip minėjau apie du mėnesius maitinau katiną. Dar pas jį labai šokinėjo temperatura čia 38,8 o po valandos galėdavo būti 40. Dieną ir naktį kas valandą tekdavo matuot temperatūrą kad laiku suleist vaistus.Gerą patarimą davė dukterėčia dabar jau pradedanti vet.gydytoja: nelauk staigaus pagerėjimo, atsikėlei ryte pasidžiaug, kad kartu atsikėlėt, daryk 100%ką turi padaryti, nežiūrėk toli į priekį, vakare pasidžiaug kad diena praėjo katinas gyvena. Gūdžioj nevilty šiuos žodžius sakydavau sau kaip užkalbėjimą. Berašydama prisiminiau vieną dalyką manvis akcentuodavo kad katinas bet kokiu būdu turi nors kažkiek valgyti, nes sutriks inkstų veikla.Todėl ir grūdau jam tą konservą aišku puse tikrai išspjaudydavo. Dėkit į burnytę su švirkštu konservuko ne į gerklytę o iš priekio ant liežuviuko. Vien sultinys čia negerai.
JutaB (2016-03-04)
jei lašinėje yra ir gliukozės, nelabai pati ės... Smegenys sočios. Bent jau taip su maniške buvo. Kol gaudavo kokteilį su gliukoze- į maistą net nepažvelgė.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-04)
Sio ryto naujienos - viskas tas pats, nevalgo, i wc dezute nuejus, sulasinau laseline, suleidau vaistukus, truputi suvilgiau burnyte saltalankiu ir veliau maistuku. Po 2 val. daugiau pamaitinsiu ir Gamavit suleisiu. Kazkoks siandien truputuka liudesys apeme - as kaip ir visi slaugantys tokius ligonius, atejus ryte tikiuosi isvysti indelius maisto tuscius, tikiuosi akivaizdaus pagerejimo...taigi vel pasigloteme, murke, susiglaudem galvomis ir mintimis pakalbejom:) Gera ji tokia.
JutaB (2016-03-03)
Pažįstamas vaizdelis...
Rimmma (2016-03-03)
O jeigu kad ir švirkšto valgo ir paskui prausiasi tai tikrai neblogai. Maniškis spjaudydavosi ir sakydavo ble ble ble. Praustis net negalvojo. Pradėjo praustis kai ženkliai pagerėjo. Valgyti pati gali dar ir nepradėti ir dėl psichologinių priežasčių gali prisiminti burnos skausmą. Su katinais taip būna. Pabandykit kaip siūlo ir vitamininės pastos.Idealiausia būtu Nutri plus cat. Ji skirta būtent katinam. Geresnio vitamininio komplekso katinam praktiškai nėra. Nutri plus yra universali o Nutri plus cat skirta katinam. Kad tik inkstai tvarkytusi. Jeigu nors kažkiek parametrai gerės reiškias einama teisingu keliu. Linkiu Pupa.i sveikti. Nu stebuklai tikrai kartais vyksta.
Rita R. (2016-03-03)
Na na, bet panašu, kad ir Pupytei dar kažkiek paliko. Visgi draugiška chebra :)
Rimmma (2016-03-03)
Gamavitta reikia laikyti tamsioje vėsioje vietoje pvz.spintelėje.Ne šaldytuve. Taip sakė gydytoja.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-03)
3 foto - kol buvome klinikoje, chebra pavakarieniavo ir Pupos Elzytės vištienos sultinį paskanavo:)
Rita R. (2016-03-03)
Laura, dar vienas klausimas: kaip greičiau išfiltruoti skelbimuose Jūsų globotinius. Užsiimčiau reklama, nes daugiau net labai norėdama niekuo pagelbėt negaliu. Gal pavyktų rasti namus ar globą bent vienam, kad Pupa pas Jus ilgesnį laiką galėtų pabūt. Jeigu niekaip, gal mes tada iš bėdos laikinai pas save vieną kurį paimtume. Gerų sąlygų pasiūlyt, deja, negalim, nes tektų dieną narve būti, tik vakare turėtų sau visą kambarį, bet jeigu tai būtų vienintelis šansas Pupai...
JutaB (2016-03-03)
Prausiasi- ramina save. Nebėra streso- prasideda gijimo procesai. Vien tai, kad iš įprastos aplinkos- gatvės- ji atsidūrė kitoje aplinkoje, kur visi ją badė ir kitaip "skriaudė", buvo didelis stresas, galbūt iškėlęs į paviršių įsisenėjusias ligas. Ramioje aplinkoje turėtų pasveikti. Kaip kad nepakankamai įvertintas placebo afektas alopatinėje ar homeopatinėje medicinoje, taip nepakankamai įvertinama streso įtaka fizinei organizmo būsenai ir sistemų darbui, nes tai sunkiai pamatuojama.
Rege (2016-03-03)
Gal gi mažė atsigaus ir ims pati valgyti... Labai jau minimalistinis jos svoris.
Rita R. (2016-03-03)
Ir inkstai ima veikti, kraujavimas buvo ne dėl kokios nors infekcijos, o būtent dėl sutrikusių inkstukų. Kad jau burnytė graži, gal pabandyt duot jai po mažą žirniuką Virbac Nutriplus pastos sulaižyt, kad apetitą jai kiek sužadintų. Nuo mažo kiekio virškinimo sutrikimų tikrai neturėtų kilt. Mūsų Mau savu laiku šiuo klausimu padėjo.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-03)
ne, apziurejau burnyte grazi, ir lengviau ryja, bent man jau taip atrodo. saltalankis gal padeda kazkiek.
Rita R. (2016-03-03)
Laura, o kaip Pupos burnytė? Tebekraujuoja?
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-03)
Perstate laseline ir dave gliukozes, po kiekvieno lasinimo reikia suleisti siek tiek, tada neuzsikis. Katuliuke pavalgydinta vel prausesi:)
JutaB (2016-03-03)
sako, kad visi šunys mėgsta riešutų sviestą, tad ir su juo galima rizikuoti maišyti. Tik nepadauginti- riebus produktas. Maniškė tikrai labai mėgsta, o dėl tų skystų skanėstų visi (šuo ir katės)pešasi, nors duodu tik ligoniams.Gal pirma reiktų išbandyti su konkrečiu šunimi.Visgi grindoje streso veiksnys didelis.
JutaB (2016-03-03)
tada reikėtų maišyti Gamavit su skystu skanėstu, kurio, deja Lietuvoje nebegaunu pirkti: Vitakraft dog liquid snack ir suduoti sulaižyti peroraliai kelis kartus. Bet tinka šunims ir kačių skysti skanėstai, netgi labiau patinka: http://www.vet1.lt/pfc-skanstai-creme-snack-katms-n8.html. Apskritai po šių skanėstų, o ypač užlašinus jų ant maisto, atsiranda apetitas, valgo ir tai, ką šiaip ignoruoja. Kai buvau atostogose, o mano šuo dėl to- strese, mama maišė šuniui sausą kaistą su tuo skanėstu, antraip visai nieko neėdė iš ilgesio.
Cherry (2016-03-03)
Nėra nuosėdų, skaidrus kaip ašara. Nuo parvo šunius jau kaip ir pagydytas, tik nevalgo.
JutaB (2016-03-03)
Cherry, ir nuosėdų neturi būti, ne tik spalva nepakitusi. Dar skaitau, kad labai gerai toksikozių nuėmimui po dehelmintizacijos, vadinasi gerai esant bet kokioms toksikozėms. Netgi apsinuodijus nuodais pirmoji pagalba iki patenkant pas veterinarą- Gamavit. Netgi stresą sumažina gyvūnui. Bent tiek.Labai daug pagyrimų vartotojų, daug istorijų rusiškų. Reiks būtinai išbandyt, nors geriau būtų, kad neprireiktų.
JutaB (2016-03-03)
Kažkur skaičiau, kad laikytina šaldytuve, bet pats gamintojas rašo nuo: 2 iki 25°С.Kaip tik dabar skaitau gamintojo svetainėje. Negalima sušaldyti ir kaitinti. Efektyviausia leisti į veną, bet galima ir į raumenis, ir paodį. Galima suduoti ir peroraliai, nebūtina leisti, jei nėra sąlygų, bet tuomet dozę reikia dvigubinti. Ir ne ant tuščio skrandžio, kad skrandžio rūgštis nesunaikintų preparato, po 1-1,5 val. po maitinimo. Negalima naudoti tik esant augliams ir kačių virusinės leukozės atveju. Manau, kad nuo parvo tinka:dozė 0,5 см3/kg gyvūno svorio. Į raumenis 2-3 dienoje 3-5 dienas. Bet tik kaip kompleksinio gydymo dalis, vien juo neišgydysite.
Cherry (2016-03-03)
Atsiprašau, kad klausiu ne apie katytę, o apie Gamavitą. Gal jis tiktų tam šuniukui Grindoje, kur parvu persirgęs ir neėda? Turiu 4 flakonus, tiesa, galiojimo laikas pasibaigęs, bet spalva nepakitusi, laikytas šaldytuve, jei ir nepadės, tai gal nepakenks?
Alusia (2016-03-03)
JutaB, Gamavita butina saldytuve laikyti?
JutaB (2016-03-03)
Nemanau, kaip kad Moira, kad imunomoduliatorius=placebo. Šunį iš babeziozės(silpnos kepenys iš prigimties) su juo ištraukiau. Nors netikėjau, kad bus naudos, bet jau neturėjau ko prarasti, tad pabandžiau. 5 paras iki to visąlaik buvo ant mirties slenksčio. Vėmė fontanais lašelinių turinį po dešimt kartų per dieną. Praktiškai susitaikiusi buvau, galvojau jau, kur laidosiu. Buvo sekmadienis, veterinarai nedirbo, likom be lašelinės. Matau, kad numirs, nes blogėja, nervinuosi, galvoju- į Kauną ar Vilnių vešiu, tai pakeliui numirs nuo kratymo. Ir prisiminiau, kuo pati dažniausiai gydausi- šarminiu vandeniu ir imonomoduliatoriais. Kai per prievartą sukišau imunomoduliatorių(ne Gamavit, o žmonėms skirtą, iš kordicepso)- po 2 val. mirštantis šuo atsistojo ir nuėjo ėsti. Žado netekau. Reikia nufilmuoti tokius dalykus, nes nieks nepatikės, kad savaitę nieko neėdęs šuo atsikėlė ir nuėjo pakramsnoti sauso maisto, kurio ir šiaip jau nemėgsta. Ir nuo tos akimirkos šunytei pradėjo akivaizdžiai gerėti, tą pačią dieną išėjom pavaikščioti.Tokių sutapimų(neva tiesiog atėjo laikas pasveikt- ir pasveiko) nebūna. Nu jeigu placebas(mano tikėjimas preparatu)taip efektyviai veikia...Why not? Su Gamavit ir kitu gamintojo produktu nemažai disertacijų apginta, nes tinka galvijams ir paukščiams. Bet masinei maisto pramonei jis per brangus.Nors pažangūs paukštininkystės ūkiai pasaulyje pradeda atsisakyti antibiotikų, juos pakeisdami imunomoduliatoriais. Verslininkai placebui pinigų nešvaistys. Išgirsime apie tai ir Lietuvoje po kelerių metų, nes antibiotikai patys jau yra tapę problema. Suaktyvinta imuninė sistema kai kuriais atvejais geriau nei bet kokie vaistai. Juk nedidelės žaizdos mums užgyja be įsikišimo, ar ne taip? Manau, kad prasidedant erkių sezonui,kiekvienas šuns augintojas turėtų turėti šaldytuve atsargai Gamavit. Apie piroplazmozės gydymą Gamavit preparatu atskiri straipsniai surašyti(kaip, kiek, kada). Tad ir ieškau jo dabar. O jei neprireiks, žiemą padovanosiu kam nors.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-03)
Norejau statyti laseline, taciau tiek uzsikiso kateteris, nelasa. bandziau pravaryti svirksto pagalba ir tiesiogiai ir per virsu, niekaip. Reikia vaziuoti i klinika suprantu.
Rita R. (2016-03-03)
Na, niekada negali žinot. Be abejo, tik nereikia suprasti, kad žmogus privalo, jokiu būdu, bet taip ji galėtų labai labai pagelbėti Pupai. O ir priglausti kurį Jūsų katuką būtų prašoma juk ne visam laikui, o tik laikinai, kol Pupos būklė normalizuosis.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-03)
Ta prasme, kad seimininke turbut ilgai nenores jokio gyvuno. Na bent jau man taip atrodo.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-03)
Turbut kad ne, negaletu.
Rita R. (2016-03-03)
Galbūt Pupos šeimininkė galėtų paimti vieną sveiką Jūsų globotinį globai mainais už slaugą katytei ir tokiu būdu atlaisvintų kampelį ligoniukei pas Jus ilgesniam laikui?
Rimmma (2016-03-03)
Apie spiritizmą: būsiu užjuokta, bet dėl mano Bonso palaikanti chebra (mano sesuo) ir žvakutes statė Laurui ir Florionui , jeigu neklystu taip vadinasi pravoslaviška ikona, ir vandenį jis gėrė, kurį nupirkau cerkvėje - šventintą (dabar galutinai galite juoktis), ir meldžiausi, ir pravoslavų šventąjam Paneliamonui atsakingam už gydymą žvakutes stačiau ir tikrai prašiau stebuklo. Nes tik stebuklas galėjo padėti. Stebuklas įvyko...Aišku gydė labai profesionali gydytoja. Aš tokios nuomonės jeigu yra nors vienas procentas vilties reikia jį pabandyti išnaudoti. Aišku mano atveju inkstu ir kepenu rodikliai buvo nepakitę. "Stebuklas visada yra kažkur arti nevilties." Erichas Marija Remarkas
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-03)
na tai svarbu atstatyti inkstu veikla ir tada ziureti, gal ji gales uzimti koki vonios kambari jei is ten katinukai suras namus ar globa. Jei visi padesite, paplatinsite, tai gal viskas ir pavyks, pabus ji pas mane kol pilnai atsigaus. As tikrai kaip ir dauguma cia esanciu noriu, kad katyte pasveiktu.
Rita R. (2016-03-03)
Kai Laura nebegalės laikyti, rasim, kas galės. Kol katytė laikosi, niekas katytės tikrai nemigdys, net jeigu šeimininkė ir atsisakys jos.
Marija 777 (2016-03-03)
Jums, Laura, aš esu labai dėkinga, kad taip rūpinatės katyte. Pas jus ji jaučiasi gerai, su jumis susidraugavo, net murkia ir leidžiasi glostoma. Bet jūs juk nelaikysite jos visą laiką. O kas bus toliau, kai negalėsite jos laikyti?
DaivaVa (2016-03-03)
Taigi Laura parase, kad ji noriai valge sultinuka, tai baigiam laidot priekin laiko.
Marija 777 (2016-03-03)
Kaip gi nekalbama? Perskaičiau , kad gydytojas davė rekomendaciją: jeigu po 4-5 dienų nepagerės, tai reikės priimti sprendimą. O tas sprendimas- užmigdyti.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-03)
Sprendimas paimti ja, butent ja, ne kitus n ten gyvenanciu gyvunu turejo priezasti. Noreta juk gero, tam mes gelbejame gyvunus is gatves. O susiklostyti gali visaip situacija, nuo daug ko priklauso... nuo musu, aplinkybiu, pacio gyvuno. Galu gale kam cia dabar kalbeti apie uzmigdymus ir pan, niekaip nesuprantu. Priminsiu, kad kas jau kas, bet pesimistiskai dabar ziureti galeciau tik as, bet ar ziuriu? - na tikrai ne, einu kas kelias valandas, kalbuosi, maitinu, glostau.. tik todel kad tikiu ir noriu padaryti maksimuma del jos sia akimirka. Taigi ziurekime optimistiskiau, sekmadienis dar toli.
AisteIgn (2016-03-03)
Sigita, paleist į lauką su inkstų nepakankamumu būtų pats siaubingiausias nužudymas. Inkstininkams negalima būti šaltyje, o tuo labiau - nei kiek badauti.
Marija 777 (2016-03-03)
Apie kokį spiritizmą čia kalbate. Aš rašau apie tikėjimą ir maldą, o ne apie spiritizmą. Skirkite sąvokas.
Modeliukas (2016-03-03)
Apie nužudymus niekas nekalba. O apie nužudymą paleidžiant tokios būklės į savo aplinką išvis negali būti minčių.
Marija 777 (2016-03-03)
Aš jos nužudyti neleisiu, nes aš užviriau visą šitą košę ir jaučiuosi už ją atsakinga. Katytei gerėja, ji kabinasi į gyvenimą, o jūs kalbate apie jos nužudymą.
Polio-mama (2016-03-03)
Laura, reziumuojant ilgą monologą, man atrodo, kad norėta pasakyti štai kas. Nevertėjo imti katytės iš gatvės, dėl to (nuo streso) ji susirgo. Jei gydymas nebus tęsiamas, katytę nori paimti ir paleisti atgal.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-03)
Tai Jus paimsite ir paleisite ja, kad ji mirtu kanciose ir is bado ar ja toliau rupinsites? nelabai supratau.
Modeliukas (2016-03-03)
Pats laikas naujai naujienai, ši jau spiritizmu kvepia.
Marija 777 (2016-03-03)
Laba diena, visiems, susirūpinusiems Elzytės Šakalytės sveikata. Aš esu ta moteris, kuri maitina ir rūpinasi katinukais Paupio gatvėje. Aš pakviečiau Reginą, kad ji nufotografuotų ir pareklamuotų rankinius katinukus. Mes kartu nuvežėme katytę į veterinarijos gydyklą Užupio gatvėje. Visą laiką stebiu katytės gydymo eigą. Esu be galo dėkinga viesiems, kurie padėjo ir padeda katytei. Aš pati jai, deja, niekuo padėti negaliu nei finansiškai, nei kaip kitaip. Iki šiol tyliai stebėjau ir nesikišau. Bet, kai perskaičiau kalbas apie Elzytės Šakalytės užmigdymą=nužudymą, tai toliau tylėti negaliu. Mano tolesnis tylėjimas būtų tiesiog nusikaltimas. AŠ KATEGORIŠKAI PAREIŠKIU, KAD KATYTĖS ELZYTĖS ŠAKALYTĖS NUŽUDYTI NELEISIU. MES NETURIME JOKIOS MORALINĖS TEISĖS JĄ NUŽUDYTI. TUO LABIAU, KAD JAI PAGERĖJO IR JI VISOMIS KETURIOMIS KABINASI Į GYVENIMĄ. JEIGU PRIIMSITE TOKĮ SPRENDIMĄ, AŠ JĄ PAIMSIU IR ATVEŠIU ATGAL Į PAUPIO GT. JEIGU JAI LEMTA IŠKELIAUTI, TAI TEGUL IŠKELIAUJA BŪDAMA KARTU SU SAVO MAMYTE IR VISAIS DRAUGAIS KATINUKAIS, SU KURIAIS JI GYVENO IKI ŠIOL. Aš kartais pagalvoju: gal iš vis nereikėjo jos imti iš Paupio gt., iš jai įprastos aplinkos. Gyveno ji ten ramiai n metų ir būtų toliau ramiai gyvenusi. Gal jai nuo stresų ir paūmėjo visos ligos. AŠ TIKIU, KAD DIEVAS PADARYS STEBUKLĄ IR JI PASVEIKS. LABAI TUO TIKIU. TODĖL KASDIEN MELDŽIUOSI UŽ KATYTĘ ELZYĘ ŠAKALYTĘ. IR JUMS PATARIU NE KUMŠČIUS LAIKYTI (KUMŠČIAI ČIA NIEKO NEPADĖS), O MELSTIS UŽ KATYTĘ. JAI GALI PADĖTI TIK DIEVAS, IR TIKIU, KAD PADĖS. LABAI PRAŠAU, JEIGU NUSPRĘSITE NEBETĘSTI ELZYTĖS ŠAKALYTĖS GYDYMO IR GLOBĖJA JOS ATSISAKYS, BŪTINAI PRANEŠKITE MAN. AŠ TADA PAIMSIU ELZYTĘ ŠAKALYĘ. LABAI PRAŠAU JOKIU BŪDU JOS NEŽUDYTI.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-03)
katyte sveria 1,8 kg, suleidau 1ml Gamavito ir sugirdziau 5 svirstukus vistienos sultinio, patiko jai, bet pati - ne, nenori.
Rimmma (2016-03-03)
Beje rimti veterinarai šitą preparatą puikiai žino, lygiai taip kaip labai atsargiai naudoja interferoną. Ar gali jo turėti? Na gal.... ir patikimiem klientam, nes jis Lietuvoje neregistruotas.
Rimmma (2016-03-03)
Nežinau ar Gamavitas placebas aš iš savo patirties patariau jį naudoti. Mano atveju tai buvo paskutinė viltis, kai paklausiau kaip dar galima padėti, vet. gydytoja pasakė dar nebent bandyti Gamavitą jeigu gausiu. Katinas buvo tokios kritinės būklės, kad gydytoja užsiminė ir apie blogiausią variantą, pradėjus leisti Gamavit tikrai būklė pagerėjo. Nes katinas su imunodeficitu, neprakvėpuojantis, išopėjusia burna nuo kalcivirozė, chlamidiozė, ant nosie didžiulė atsivėrusi žaizda, viena akis neatsimerkia- užburkusi. Kraujo rodikliai tragiški. Jokiu būdu negalvokit, kad taip užleidau katiną, vos tik prasidėjus rinotrcheitui kreipiausi į gydytojus,Bet virusinė infekcija komlikavosi į bakterinę ir labai stiprią. Deja leidžiami antibiotikai nesuveikė, deja išvažiavau trim dienom, deją grįžus radau kritinės buklės temperatūra 40,8, lėkiau į budinčią kliniką ir deja joje tęsiau gydymą savaitę laiko. Nors buvo informuoti, kad leidžiami antibiotikai nesuveikė, net nesusimąstė atlikti atsparumo antibiotikam testo. Aš tik pasirašinėjau, kažkokius dokumentus kad suvokiu jog katinas gali mirti. Paskui kai padarė imunodeficito testą pasirašiau, kad suvokiu jog katinas tikriausiausiai gali mirti, bet prašau tęsti gydymą. Gerai, kad prašviesėjo vienu momentu galva ir su visais tyrymais nuvažiavau pas savo gydytoja. Kuri tik pažiūrėjus į katiną įtarė išsibujojusią chlamidiozę ir t.t. Beje pradedant leisti preparatą jis svėrė apie 5,5kg, galiausiai svoris nukrito iki kažkur 4,5kg, bet jam leido po1ml. Na rytoj patikslinsiu.
Rita R. (2016-03-03)
Labai ačiū, p.Irena, už perduotą informaciją, bandysim viską, kas galėtų katytei padėt. O stebuklais aš netikiu ir jų neiškau, nes jų paprasčiausiai nebūna.
Rimmma (2016-03-03)
Gamavitą mano Bonsui leisdavo po 1mililitrą, vieną kartą į dieną ir atrodo, kad po oda. Kasdien kokius du mėnesius, paskui retino kas dvi dienas, paskui kas tris. Gydėmės nuo rugpjūčio iki gruodžio. Rytoj būsiu savo vet. klinikoj (nes dabar vėl važinėjam kas antrą dieną, dantenų uždegimas prasidėjo,taip pat ir Gamavitą leidžia) patikslinsiu dar pas gydytoją. Jeigu inkstų rodikliai nors kiek gerėja, neskubėkite priimti sprendimų. Gamavitas nebus, kad staigiai pagerina būklę, pradžiai stabilizuos, paskui pradeda gerėti. Čia reikia kantrybės.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-03)
turime 2 po 10 ml.
Moiros (2016-03-03)
Administrator kustutatud kommentaari
Rita R. (2016-03-03)
Gal Pupa dar ir ne visai galūdienė, p.Irena. Šansų, aišku, nedaug, bet gal dar pavyks stabilizuot jos būklę iki chroniško inkstų nepakankamumo. Tikrai nesitikiu, kad visiškai pasveiks, čia jau reiktų būti šventu naivuoliu, bet su chronišku inkstų nepakankamumu galėtų gyvent. Ieškočiau galimybių tada Pupą perimt su visam, jeigu dabartinė šeimininkė inkstininkės laikyti nenorėtų.
Daina1 (2016-03-03)
Daiva, nekreipk tu dėmesio, yra tokia patarlė apie einantį karavaną:D Rūpinaisi mažyte visą laiką, rūpi ji tau ir toliau- suderink su Laura visus niuansus, gal gi kažką abi sumąstysite tom dienom, kai tu negalėsi- žmonės esame visi ir visi turime savų bėdų ir rūpesčių. Vieni ieško išeičių, kiti , kaip prisiknisti. Suderink su Laura ir viskas bus gerai- juk ,,Vienybėje - galybė" :)
Moiros (2016-03-03)
Administrator kustutatud kommentaari
Daina A. (2016-03-03)
DaivaVa apsiraminkit ir nevaizduokit aukos. Ačiū už nuoširdžius man palinkėjimus. ir Jums to pačio. Manau čia ir padėkime tašką. Mane domina tik katytės gijimas.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-03)
Neplaauokim taip toli, palaukim sekmdienio ir pirmadienio, palaukim kraujo rodmenu, pastebekim jos bukle, o tada ir spresim ka daryti. Juk dar tiek dienu priesakyje.
DaivaVa (2016-03-03)
Daina 1., dainos a. deka as paversta cia gyvunu zudike, visi dabar bijos man patiketi gyvuna. neduok dieve nugalabysiu. vat ir pasieke savo puiku tiksla, padejo gyvunams vargstantiems. ka as ir rasiau, "daugiausiai" padeda tie kurie inirtingai taskosi. sakyciau tegul daina a. ima, bet lieuvis neapsivercia, nes pas ja kaip i sulini, dar ne vieno istorija nezinoma kai tik ji apsiima gelbeti.
Rita R. (2016-03-03)
O kokios talpos viena Gamavit'o ampulė, t.y., kaip ilgam jos užtenka Pupai?
Daina1 (2016-03-03)
DaivaVa sakė, kad pasirūpins, tik kelias dienas jai pagalbos reikia.
Rege (2016-03-03)
Laura, parašiau jums SMS apie Gamavitą. Ačiū, kad taip rūpinatės mažyle. DaivaVa, dalį skolos padengsiu tiesiai klinikai, gaila, kad vakar vakare ten nunešusi Elzytei vaistų užsišnekėjau su gydytoja Laura ir finansinius reikalus prisiminiau tik netoli namų... Daina.A, tarpusavio kaltinimai niekuo katytei nepadės. Dabar katytei ir toliau reikia intensyvios kokybiškos priežiūros ir tyrimų pakartojimo praėjus vetų nurodytam laikui, tik kas galėtų ja taip visapusiškai pasirūpinti, kai Laura nebegalės?
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-03)
Oi, na teks svertis, bijau, pries tai spurga suvalgysiu, nes gal jau niekada niekada nevalgysiu);)
Moiros (2016-03-03)
Administrator kustutatud kommentaari
DaivaVa (2016-03-03)
Laura geriau pasisverkite, nes as is tiesu ir nemaciau kad prie manes butu svere ja filuose. gal po to svere, bet as jau to nezinau.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-03)
Si info ne viesa:) Ir reikia ne profilktikai, o gydymui ieskoti info. zemiau paskaitykite.
DaivaVa (2016-03-03)
as nedaovanojau sergancios!!!! atkreipkite demesi i senesnius komentarus, kur rasau, kad katyte isvaziuoja i naujus namus, nes ten jai skirs daugiau demesio socializavimui. Kad ji ruosiama skiepui, kad seimininke pati sake nusikirmins ir toliau vaziuos i klinika skiepams. Tai as tokia silpnaprote, kaip daina a. bando apipiesti ar gyvunu zudike, kad skiepyciau ant akiu sergancia katyte???? jeigu jus ir toliau kreipsite demesi i ligotu zmoniu ligotus ir nepagristus komentarus, tai tikrai dauguma normaliu, saziningu, gyvunais besirupinanciu zmoniu tiesiog pasitrauks is sitos veiklos, ne del to, kad atsibodo, o del to, kad nebegali pakesti sito meslo pilamo ant ju galvu. ir nereiskia vel, kad as cia save iskeliu kaip pacia geriausia ir nuostabiausia globeja (galesite man Aldona T. to neresyt per az). tai reiskia, kad jus pacios kenkiate tiems patiems vargsams, nes jus tiesiog davedate normalius zmones ir jie iseina gyventi normalaus gyvenimo tarp normaliu zmoniu. sekmes. O sita katyte as rupinausi ir rupinuosi ir rupinsiuosi kiek manes reikes. Aisku as pas Laura neapsigyvenau ir mes kartu nemaitina jos is vieno svirksto, na bet atsiprasau gal galima ir be to buti salia.
JutaB (2016-03-03)
ką tik skaitinėjau apie Gamavit. Gal galit pasidalinti, kurie veterinarai LT gali jo turėti? Gamavit galiojimo laikas 1 metai, bet jei spalva ta pati rožinė, turėtų būti geras. Профилактическая доза препарата составляет 0,1 мл на кг массы тела животного. Лечебная - 0,3-0,5 мл на кг массы. В случае необходимости лечебная доза может быть увеличена в 3-5 раз. http://www.gamavit.ru/page/vladelcu
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-03)
naudojimo lapelyje isskiriama profilaktikai ir gydymui. Gydymui butent rasoma, kad i raumeni, tai gal taip ir darysiu 2 kartus dienoje 3-5 dienas. reikes pasisverti su katyte, bus aiskiau kiek sveria.
DaivaVa (2016-03-03)
bado bado, man jusu nesamones akis bado. meldziuosi ir be jusu komentatu, ir ne del jusu grasinimu. ka as dariau jums nesuprast. gasdintoju tokiu pilnos pakampes jeigu ka.
JutaB (2016-03-03)
Dainai A. ir DaivaiVA: priekabiavimai ir rietenos Pupai nieko nepadės. Naują katės šeimininkę visai suprantu, nes: 1) yra žmonių, dėl kitų įsipareigojimų turinčių labai mažailaiko; kartais pati neturiu laiko nuvežti vetams viduriuojančio gyvūno kelias dienas, nebekalbant apie kasdienį vežiojimą. Tempiu gumą, dažniausiai ir pagyja namie be vetų, nes paprastai būna tipiniai šuns visokio šlamšto prisiryjimo lauke atvejai-vos pagyja, vėl kažko priryja(užsifiksavęs blogas buv. šeimininkų auklėjimas) . 2) Labai dažnai iki tol neturėję gyvūnų žmonės NEĮSIVAIZDUOJA, kiek realiai kainuoja jų gydymas. Ir čia ir kyla istorijos, kad susirgusius neša vetams marinti arba apsimeta, kad tai ne jų gyvūnas, o rastas. Jie tam nepasiruošę, tad susidūrę realiai gal jau net nebenori to sergančio gyvūno, nes nespėjo dar jo pamilti :( Prieglaudos kartais dovanoja sergančius- pripažinkime. Tai beje, labai nekokia praktika, nes sergantį gyvūną gavę žmonės kartais patiria tiek išlaidų, kad už tas lėšas būtų įsigiję iš veislyno sveikutėlį. Jie patiria šoką, jaučiasi apgauti, ir jų nuomonė apie prieglaudų dovanojamus gyvūnus, jųjų sveikatą ir psichiką paskui pasipila kur nors interneto komentaruose. Susidūriau su tokiom istorijom, kai prieglaudos vadovė sąmoningai dovanojo sergančius kačiukus. Susigadino įvaizdį. Kaltinti šeimininką šiuo atveju- labai blogas tonas. Ne visi imantys gyvūnus yra pasaulio gelbėtojai, nes visi yra GG bendruomenės nariai, pasiruošę netikėtoms išlaidoms
Wilma (2016-03-03) (foto)
Galima leisti ir po oda ir į veną, ne tik į raumenį. Čia vitaminai, ir nerašo, kad griežtai 3 kartus per dieną. rašo 1-3.
Daina A. (2016-03-03)
Suprantu, kad DaivaVA būtų labai naudinga mane blokuoti, nes tiesa akis bado. O ka Jūs padarėt gero. Gydėt nuo triušių ligos. Kuo viskas baigėsi. Melskitės, kad ši katytė pasveiktų. Viskas.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-03)
Prasau patarimo del Gamavit naudojimo - radau kad ligos atveju (ne profilaktikai) reikia leisti i raumenis 2-3 kartus i diena 3-5 dienas. Dozavimas 0,5 ml/1 kg. Kiek sveria katyte? Man atrodo kad ji koks 1,5 kg, 2 gal nesiekia. Ir ar tikrai taip daznai leisti, gal uztektu ryte/vakare?
DaivaVa (2016-03-03)
gerai, kad jus viena viska galit. kiti nera tokie visagaliai visom prasmem. as ne karto nemaciau nei vieno skelbimo tesinio kur jus be galo reisketes su savo pagalba. taip kad verciau patylekit su savo pastabom. nei jus zinote kokia ji buvo atiduota, nei jus matete, nei jus mokate uz ja, nei jus slaugote. sugebate tik viena, aiskinti ir aiskinti kaip kas blogai ka daro. kaip jus uzblokuoti butu gerai.
Daina A. (2016-03-03)
Tai kodėl serganti katytė buvo padovanota žmogui, kuris negali tinkamai ja pasirūpinti. Juk ji padovanota buvo nepilnai pasveikusi. Slaugyti negali, o priimti sprendimą dėl mygdymo gali. Keistai skamba. Ir susimokėti jau nebegalės.
DaivaVa (2016-03-03)
ne, ji negali slaugyti, ilgai dirba.
Rita R. (2016-03-03)
Nereikia skubėti su migdymu. Katytės tyrimų rezultatai jau geresni, iš jos elgsenos irgi matyti, kad geriau jaučiasi, juk prašosi glostoma ir kasoma. Vien tai, kad kalio koncentracija atsistatę į normą, jau rodo, kad katukės inkstai ima vėl dirbti. Kūno temperatūra irgi beveik normali. taigi Pupai gerėja, tik po truputį ir nėra ko norėti, kad per porą dienų viskas susitvarkytų. O nevalgyti ji gali dar ilgai dėl žaizdų burnoj, kaip rašo p.Rimmma, bet tai tikrai ne rodiklis migdymui. Čia reikia kantrybės ir švelnumo, o ne skubių sprendimų. Gaila, kad, kaip supratau, šeimininkė sergančios pati slaugyti neketina.
GiRa (2016-03-03)
:(
DaivaVa (2016-03-03)
seiminike skambinosi i klinika, gydytojai pasake, kad jos isgydyti greiciausiai nepavyks, siai dienai klinikai sumoketi reikia virs 127 euru, pirmas vizitas kainavo 57. daugiau seimininke vargu ar istemps su pinigais. tris dienas dar laukiam. Kad tik vargse pradetu valgyt. Jeigu po triju dienu tyrimai negeres, jos manymu bus zmogiskiau paleisti ir nebekankinti. tai va.
Rimmma (2016-03-03)
O jeigu katinas tokios būklės prausiasi - tai tikrai geras ženklas.
Rimmma (2016-03-03)
Gamavittą naudokite -jis tikrai pradės tvarkytis burnai ir stiprins organizmą. Mano nuomone šiuo atveju reikia stebėti inkstų rodiklius, jeigu jie tvarkosi - bandyti toliau. Katytė gali nevalgyti ir tikriausiai nevalgo, nes skausminga burna. Jau minėjau savo Bonsą pusantro mėnesio, o gal net du( nuo rugpjūčio antros pusės iki spalio galo) maitinau ir girdžiau su švirkštais. Netgi buvo taip, kad burna užgijo, o jis vistiek nevalgė ir negėrė pats. Tada gydytoja suleido vaistų, kurių gavę katinai (dažniausiai)pradeda valgyti, pamiršau pavadinimą. Taigi klinikoj jis pradėjo kimšti, o grįžęs namo vėl nevalgė. Tada įdėjau tiesiai į burną sausiuko ir stebuklas vaikinas sukramtė, paskui ir savarankiškai pradėjo valgyti. Esmė buvo ta, kad jis tuo metu dar ir labai silpnai užuodė, kaip aklas po savo dubenėlį grabaliodavo maistą. Bet kol nesusitvarkė burna nėjo kalba nei apie sausiuką įdėta į burną, nei apie išbrinintą sausą, tik i/d konservai ir vitamininė pasta nutri plius cat (virbaco) švirkštų pagalba - atsargiai į burnytę. Jeigu inkstų rodikliai juda geryn , jeigu turite kantrybės, nes čia gali būti ilgas žaidimas, tikrai bandykit.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-03)
Mes tikrai visi norime padeti ir mums rupi katuliukes likimas. As labai tikiuosi kad viskas bus gerai, na noriu tuo tiketi tikrai. Bandykim.
Daina A. (2016-03-03)
DaivaVA, kai būsit šio puslapio savininkė, tai galėsit nurodinėti, kam ką daryti, manyti, rašyti.
DaivaVa (2016-03-03)
katyte turi seimininke ir tik ji priims galutini sprendima. mes su Laura tik galime padeti.
DaivaVa (2016-03-03)
as manau, kad butent jus turite cia nesikisti su savo manymais.
Daina A. (2016-03-03)
Gaila, kad anksčiau katytė nepateko pas Jus, Laura. Aš manau, kad tik Jūs galite priimti sprendimą. Bet labai tikiuosi, kad to nereikės, nes katytė taip nori gyventi. Gal praeis blogumas ir pradės valgyti pati.
Modeliukas (2016-03-03)
Bandyti gydytojo rekomenduotas dienas. Ir žiūrėti toliau. Bet katytė turi pradėt valgyt pati ...
DaivaVa (2016-03-03)
as tik negalesiu kovo 10-13 dienomis.
DaivaVa (2016-03-03)
Labai aciu uz informacija. Laura, kai jus turesite iseiti i darba ir negalesitetoliau rupintis katyte, as perimsiu. Seimininke informuota, savaite laukti dar pritare.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-03)
Naujienos po vet gydyklos - Kreatininas 629 (buvo 719), Slapalas dar vis daugiau nei 50 - nerodo aparatas, Kalis atsistate i norma, dabar 3.56, buvo 3. 3.32 (norma nuo 3.5), temperatura 38.6. Nezinau ar cia dziaugtis, ar kaip jaustis, kazkokios keistos mintys... Gamavit galima leisti, paemiau is klinikos, Aaciu perdavusiems. Gydytojo rekomendacija bandyti dar kokias 4 -5 dienas ir tada ziureti, jei katyte neprades valgyti ir Kreatininas nemazes zymiai, reiks priimti sprendima. Ka Jus manote?
Daina A. (2016-03-03)
Ačiū, Laura, už naujienas. katytė nepasiduoja, kovoja, šaunuolė. Parašykit, kaip pasisekė pas veterinarus.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-02)
Naujienos tokios - pati nevalgo, bet pamaitinus, prausiasi, šiandien kol glosčiau, pradėjo murkti ir stojosi bei minkė letenėlėmis kad glostyčiau visą. Labai patinka kai glostau nuo galvos iki pat uodegos galo, tada riečia nugarytę. Esant man šalia nuėjo iki wc dėžutės, nesigėdijo, tai gal palankumo nors šiek tiek nusipelniau:) Visas procedūras ištveria be jokių nepasitenkinimų, leidžiasi girdyti vandenuką, vitaminą c ir šaltalankį. Akys labai negražios, šiandien sulašinau turimų vaistų. Ryt 9 val. užrašyta klinikoje, na žiūrėsim, laikykite prašom už katytę kumščius.
Polio-mama (2016-03-02)
Super! Krizė praeina :)
DaivaVa (2016-03-02)
manyciau tai labai geros naujienos, jeigu prausiasi tai tikrai gereja! Aciu Laura!
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-02)
Na gal ir geros naujienos - katytė po pamaitinimo šį rytą pradėjo praustis.
Aldona T. (2016-03-01) (foto)
Atsiprašau, kad rašau čia. Nesinori kurti naujo skelbimo, o šį, matau, skaito daug žmonių. Turiu pilna buteliuką akių lašų TEARS NATURALE. Gal kam reikia (Vilniuje)?
Cherry (2016-03-01)
Kol prisiruošiau parašyti, Jūs jau viską sutvarkėte. Turiu Gamavito, tik nežinau, kaip su galiojimu. Liko nuo mano šunelio, o jos jau 3 metai nebėra. Nežinau, kaip šiuo atveju, bet jis tikrai padeda visokiems ligų nualintiems. Tik nuo senatvės - ne.
Rimmma (2016-03-01)
Turiu atsijungti. Jeigu ką rašykite ar skambinkite į tel.
Rimmma (2016-03-01)
Turėtų padėti, jis stipriną bendrą organizmo būklę, imunitetą. Kad tik inkstai susitvarkytų. Gal visgi bandykit i/d su švirkštu maitinti, šitie konservai gydomieji, skiriami ypatingai nusilpusiems ar po žarnyno operacijų. Dėl vitamininės pastos klauskit gydytojo, bet čia iš bendro vaizdo šviečiasi, kad reikia super gero terapeuto.
Rita R. (2016-03-01)
Ačiū, p.Ala! Kol kas bandom veterinariniais kanalais surast Vilniuj, jeigu nepavyks, susisieksim su Jumis. Na, o gal gi padėtų kačiukei.
Rimmma (2016-03-01)
Jo nereikia laikyti nei per karštai, nei per šaltai. Tamsoj ir saugoti nuo karščio, kiek pamenu pagal instrukciją.
Rimmma (2016-03-01)
Alusia, jeigu turite pažįstamų kas gali atvežti Gamavito užsiskykte (kaip minimum dėžutę) - katinistams jis labai praverčia.
AisteIgn (2016-03-01)
jam nereikia temperatūrinio režimo?
Rimmma (2016-03-01)
Laukiu žinių gal mūsų vairuotojas rytoj važiuos į Vilnių. Jeigu ne dėsiu rytoj į autobusą, reikės pasiimti. Mano tel.868040322, atsiųskite kontaktus sms.
Alusia (2016-03-01)
Mergaites, turiu pazystama kuris kita savaite planuoja atvaziuoti is Minsko. Galiu paprasyti, kad parveztu Gamavit'o. Tai jei reikia parasykite kiek.
DaivaVa (2016-03-01)
aha jau issipasavau 100 kartu ir kart 100. daina a. ne pirmas kartas, o kelintas? net nezinau, jus geriau zinot, tai gal ir mane apsviestumet
Rita R. (2016-03-01)
Sausio mėnesį daryti katukės kraujo tyrimai rodė stiprų uždegimą. Kadangi nepaisant visų skirtų antibiotikų bakterinės infekcijos lindo ir toliau, imunomoduliatorius galėtų padėti tvarkytis su jomis. Inkstų jis neišgydys, bet sustiprinta imuninė sistema gali padėt kovot su tuo, kas jį sukėlė. Galbūt pakartojus kraujo tyrimus ketvirtadienį būtų galima pasitart su gydančiu gydytoju (nežinau, kas ją prižiūri Filaretuose), ar preparatas "nesikirstų" su Solidago veikliosiomis medžiagomis. O iki to laiko pabandytume susiveikti šiek tiek Gamavit'o arba Polio-Mamos pasiūlytos alternatyvos.
Modeliukas (2016-03-01)
Man gydytojai ne kartą patarė a/d keist i/d. Pirmasis yra labai riebus, ne visi jį valgo, o neretai ir suviduriuoja. To Elzytei dabar mažiausiai reiktų. Tik kad i/d nevalgančiam suduot sunkiau :(.
AisteIgn (2016-03-01)
Laura, jei dėl skanumo, tai bet kurie konservai paskanėja praskiedus sultiniu (tik tikru, ne sintetiniu). Ipakitine galima juk irgi ten pat maišyti.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-01)
Dekui, taip ir darau del konservu pamaisymo:)
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-01)
baikit merginos, nu tikrai. Daug zmoniu seka sios mazyles istorija, reikes tikrai dar daug palaikymo ir finansu. laikykim kumscius kad viskas sektusi, as tik padedu katytei kas kelias valandas gauti tai skysciu, tai maisto, tai saltalankio ir pan, klinikoje tikrai niekas neturetu tiek laiko, taigi jei tai pades, bus aisku ketvirtadieni. gal palaukim ziniu.
Paka (2016-03-01)
Gal i neskaniuosius a/d konservus imaisyti skanaus Gourmet pasteto, kad katytei butu skaniau ir maistingiau.
Daina A. (2016-03-01)
DaivaVA ne mano čakromis rūpinkitės, o katyte, kurios gydymu apsiėmėt, o dabar pasuojat. Istorija kartojasi.
Polio-mama (2016-03-01)
Gamavit - ne homeopatinis preparatas. Greičiau fitoterapinis. Kai ir panašus į jį Fosprenil. Skaitantiems rusiškai http://www.micro-plus.ru/ru/products/gamavit Štai ar jis būtų veiksmingas Pupai, sunku pasakyti. Aprašyme taip indikacijų inkstų nepakankamumas ir panašios būklės neminimos.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-01)
Ko gyvunas pats nevalgo ir yra inkstu nepakankamumas, geriau nerizikuoti papildomais vitaminais bei heomopatikais, jokiu pastu vitamininiu neduoti, nes tai gali sukelti salutiniu reakciju, pvz viduriavima, kas jos atveju dar labiau pablogintu bukle. Juk vaistu perdozavimas irgi ne i nauda. Pirmam etape manyciau reikia nepersistengti, duoti tai kas priklauso, ketvirtadienni reikes pakartoti inkstu rodmenis. Jei situacija geres, jei katyte prades dometis maistu, tuomet bus tikrai galima pagalvoti apie visus papildomus dalykus - kaip vitaminai ir pan.
Rita R. (2016-03-01)
Gal kas važiuoja šiandien iš Kauno į Vilnių ir galėtų prigriebt? Vilniuje jau rastume, kas iki LaurosV, pas kurią dabar yra katytė, pametėtų.
Rimmma (2016-03-01)
Gamavitą susiveikiau labai keistai - buvo paskelbta tarptautinė paieška per Londona iš Baltarusijos atvežė. Jeigu Jūs Vilniuje, gali būti paprasčiau - gal tie kas prekiauja rusiškais vaistais turi ar galėtų atvežti. Gal turite pažįstamų kas į Baltarusija važiuoja. Dabar reikai sugalvoti kaip aš galėčiau Jum perduoti nors buteliuką, ten man atrodo apie 10 dozių jeigu neklystu, na 5 tai tikrai. Per tą laiką gal ką susiveiktumėte toliau.
DaivaVa (2016-03-01)
isvengtume turbut, jeigu visi rasytume i az. o teorijos ar apie cakras ar apie eksperimentus lygiai vienodos, tik turbut ne visiems suprantama tai aisku. o nesuprantama, nes visgi cakras reiketu prasivalyti
Rimmma (2016-03-01)
Beje i/d konservus jeigu praskiesdavau su vandeniu norėdama , kad būtų šilti Bonsius taip pat nevalgydavo.Tai vos vos praskiesdavau, kad į švirkštą susigrūstų, grūsdavau išėmus stūmoklį. Pripildavau dubenėlį karšto vandens ir įdėdavau jau užpildytus švirkštus. Tai ant smūgio sušyla, netgi reikia žiūrėti, kad per karšta nebūtu. O konservas tirštas, skanus. Pabandykite ne a/d jis toks rupesnis (išbandžiau - nevalgė), o i/d konservukus jie labai švelnūs, kaip tyrelė.
Rita R. (2016-03-01)
P.Daiva, tai būtent viską, ką rašytumėte čia, ir prašau rašyti į a/ž, kad išvengtume čia pašaipų ir čakrų teorijų. Ačiū.
DaivaVa (2016-03-01)
man jums rasyti i az nera jokio reikalo, neturiu as ka daugiau rasyti nei parasu cia.
Rita R. (2016-03-01)
Rimmma, labai ačiū už pasidalintą patirtį. Kur Jūs pirkote Gamavit'ą?
Rimmma (2016-03-01)
Gal reikėtų Gamavit pabandyti leisti. Jis labai gerai padeda bendrai būklei, imunitetui. Ir pastą Nutri Cat plius duoti. Vaizdelis labai panašus į Bonso. Naudojau i/d konservus ir pastą Nutri Cat plus. Trumpai kas jam buvo: virusas koplikavosi į bakterines infekcijas, kraujo tyrymai kurie rodo uždegimą keturgubai viršijo normą. Bet kepenys inkstai normaliai funkcionavo. Nustatyta clamidiozė, stafilokokas, paskui kalcivirozė (aišku nustojo valgyti) ir imunodeficitas - teigiamas. Viana akytė buvo visiškai užburkus. Vienu metu visa puokštė. Aš jį pusantro mėnesio per prievartą maitinau. Vitamininę pastą gydytoja liepė duoti dvigubą dozę, nes ten visos reikalingos medžiagos, ją netgi maitina jeigu katinas iš viso atsisako valgyti. Aišku viskas vyko su švirkštu ir per prievarta, nors ji skani, paprastai ją katinai su malonumu valgo. Ir susiveikiau Gamavito, buvo leidžiamas kasdien. Aišku šalia visko ėjo gliukozės lašalinės, antibiotikai, legapitonas, probiotikai dar kažkokie leidžiami vitaminai ir gentamicinas į akis. Gamavito jau beveik neturiu, bet nors vieną bonkutę galėčiau kažkaip perduoti. Tik aš Kaune.
Rita R. (2016-03-01)
Niekas cirko čia ir nedaro. Ir Jūsų labai prašau to nedaryti. Jeigu Jums būtinai reikia išsilieti ir ant manęs, na, rašykite tuomet privačiai, ką padarysi. Ir dar kartą prašau, nesišaipykit, kaip rašiau, čia tam nei laikas, nei vieta.
DaivaVa (2016-03-01)
aha, isvartykit kaip tik norite. kai tiek visko jau prirasyta, tai nei vienas komentaras cia jau nepakenks nieko. nuo komentaru katyte nei nuo to slenkscio kur pasitrauks nei ka. kita vertus, juk tas kuris iki apsisisiojimo vaizduos kaip jam gaila, zinoma visada bus patrauklesnis, nei tas kuris ir be bereikalingo cirko tiesiog pergyvens ir jaus ta ka jaucia istikruju.
Rita R. (2016-03-01)
P.Daiva, katytė prie mirties slenksčio, o Jūs dar šaipotės ir šypsenėles rašot? Na, tuo viskas ir paskyta.
DaivaVa (2016-03-01)
siaip ir jus galite pasinaudoti patarimu:) nepakenks turbut
DaivaVa (2016-03-01)
kaip tik ir laikas ir vieta. kai perkels savo izvalgas i az, tada ir as perkelsiu.
Rita R. (2016-03-01)
P. Daiva, gal galėtumėt savo čakrų teorijas į a/ž perkelti. Čia tam nei laikas, nei vieta. Ačiū
Rita R. (2016-03-01)
Vargšė mažutė, kaip ji kenčia...
DaivaVa (2016-03-01)
Daina a. as manau, kad jums reikia susitvarkyti cakras. Nes nu negalima sitaip gyventi, istisai visu nekenciant, buti tokiai visiems priesiskai. netgi siulyciau i koki kita portala nueit, surast kas gerai tas cakras isvalys ir grisit kaip naujai gimus, ypatingai siulau 2 cakros isvalyma padaryt, suraskit pilna energijos koki jauna cakrista: Pirmoji – pamatinė čakra (Muladhara) yra stuburo apačioje. Ši čakra yra atsakinga už saugumo jausmą, ryšį su žeme, materialiuoju pasauliu. Tai yra gyvybinės energijos centras, susijęs su išgyvenimo instinktu ir pusiausvyra. Kiekvienas žmogus turi kūną ir gyvūnams būdingus instinktus. Ši čakra reguliuoja maisto, savisaugos ir materialaus prieglobsčio poreikius. Jei čakra subalansuota, žmogus yra drąsus, turi daug valios, pasitiki savimi. Priešingu atveju, jis jaučia baimę ir energijos trūkumą. Tai gali pasireikšti savęs nuvertinimu arba per didele agresija, egoizmu. Antroji - kryžkaulio čakra (Svadhisthana) yra 5 cm žemiau bambos. Ji reguliuoja lytinį potraukį, dauginimosi funkciją, emocionalumą. Nuo tinkamo šios čakros veikimo priklauso galimybė turėti vaikų, malonios emocijos, ryšiai su kitais žmonėmis. Jeigu pirmai čakrai užtenka išgyventi supančioje aplinkoje, tai antros čakros skatinamas žmogus ieško malonumų, emocinės gyvenimo pilnatvės. Jei čakra subalansuota, žmogus gerai jaučiasi visuomenėje, yra kūrybingas, nepriklausomas, patiria gyvenimo džiaugsmą. Jei šios čakros veikla sutrikusi, pasireiškia perdėta priklausomybė nuo aplinkos, destruktyvumas, uždarumas, nepasitenkinimas savimi ir jį supančia aplinka.
DaivaVa (2016-03-01)
Ne nevalge zuvies, nepakramsnojo geliu, valge tik sauso maisto pirma diena ir viskas. Ipakitine miltukus man Ieva sake duoti jau dabar, po sauksteli du x per diena, galima istirpinti vandenyje ir sugirdyti.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-01)
Supratau. Na visa laime ji nevemia, taigi maistiniu medziagu pasisavina kazkie. Maitinsiu kas 4 val po truputi.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-01)
I dezute pasislapinus ji normaliai, nei daug nei mazai.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-01)
Ji nelaka vandens, lasinamos laselines ir kiek as duodu svirksto pagalba. Ji gauna heomopatinius Solidad siuo metu (leidziami), Ipakitine neduodama kol kas. Maitinama ji a/d kuris sumaisomas su virintu vandeniu. taciau to a/d nenori, daviau si ryta jo priverstinai, veliau gourmet, jis labiau patiko.
Polio-mama (2016-03-01)
Laura, ryti trūkčiodama, Pupa gali dėl to, kad jai bloga, pykina. Inkstų nepakankamumas sukelia organizmo apsinuodijimą. Anot mūsų "kačių šeimos gydytojo", gyvūnas jaučia kažką panašaus į pagirias. Todėl pykinimas - visai įmanomas dalykas. Ir į trikdį gerklėje vizualiai gali būti panašu.
Mune58 (2016-03-01) (foto)
LauraV, jeigu katytei inkstų nepakankamumas, tai ji turėtų daug gert vandens ir šlapintis didelėm balom? O kaip ji? Aišku, kad dėl skausmo burnoje gali gerti nedaug, bet kaip su sysiojimu? Kai man reikia sumaitinti Sniegei Ipakitine miltelių, tai visuomet sumaišau su Gourmet paštetu, dar įpilu vos vos šilto virinto vandenuko, padarau skystesnę tyrelę, tai ji akimirksniu išlaižo. Gal jūs pabandykite šitaip, tuo labiau, kad katytei sunku ryti, o skystesnę tyrelę būtų lengviau.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-03-01)
Ryto naujienos: naktį nuėjo tvarkingai i wc dėžutę. Šiek tiek pamaitinau, nepatinka jai tas konservas, atidariau pasteta Gourmet, tai skaniau laižesi kai daviau, nesispjaude kaip nuo specialaus. suleidau vaistukus, norejau lasinti laseline, niekaip nepavyko prastumti susidariusio krešulio, visaip bandžiau, konsultavausi su klinika, galų gale vyras nuvežė į kliniką, kateterį perstatė ir pamatavo temperatūra, ji 38,2. Burnytė kelis kartus suvilgiau šaltalankiu, nenoriu ten lysti, bet toks jausmas lyg būtų kažkas užstrigę ir ji negali ryti, ji ryja trūkčiodama. Ar kai valė dantukus, jai apžiūrėjo gerklę, gal ten kokia ašaka įstrigus jei pvz žuvies davė. Daiva, gal pamenate, ar sakė ką dėl gerklės. Ir vėl ji minkė kojytėmis kai glosčiau, žinoma vieną kartą gavau ir kasti, nestipriai, tik pagasdino, bet as pati kalta, neteisingai paėmiau už letenėlės. Tokios vat ryto naujienos pas mus:)
Daina1 (2016-03-01)
na, visi specai kažkada buvo jaunais specialistais. Kai kurie jauni specialistai net nepriimami į darbą- nėra jiems vietų. Net ir tėvams pareikalavus. Ieva, dirbo gerai, atliko visus tyrimus kaip priklauso. Ir čia jos kompetencija abejoti- tai akivaizdu, kad yra šališkumas. Apskritai, moterys, čia ne vetus reikia ,,narstyti" , o Laurai pagelbėti. Laura, kokios pagalbos reikia? Beje , šią savaitę Thomas Pfillipps parduotuvėje Gourmet paštetukams, perkant 10vnt kaina 4.05 euro.
DaivaVa (2016-03-01)
Gera zinia ta, kad katyte ryto sulauke. Laura dabar maitina.
Daina A. (2016-03-01)
Aiste, visų pirma, tai gal nekaišiokit mano artimų žmonių. Jeigu, ką tai Jūsų informacija neteisinga, nes mano dukra pas Ievą nesiprašė darbo. Apie kokius kerštus kalbat, apsiraminkit. Aš apie Ievą nieko blogo neparašiau, tik, kad ji dar jauna specialistė. Tad nieko nematau blogo, kad kai kuriais atvejais reiktų konsultuotis ir kitur, ar čia nusikaltimas. Beje Jūs mane kuo tiek nesat išvadinus tam neturėdama nė menkiausios priežąsties.
Modeliukas (2016-03-01)
Na, moterys, jūs ir duodat :)))). O Laurai ačiū didelis didelis už rūpestėlį. Tik...verčiau jau Elzytė - Pupytė vėl šnypšti pradėtų, bent kol kas ... Sunkios ligos akivaizdoj staigi teigiama socializacija dažniausiai reiškia... pasidavimą :( ... Oi, kaip bijausi tų situacijų, kai sergantis laukinukas staiga tampa meiliu rankinuku :(( ... Kaip bebūtų, rūpestingos namų globos nepakeis jokia klinika. Belieka laukti.
AisteIgn (2016-03-01)
Daina A, nustokit viena karta stumt ant Ievos, jei neprieme jusu dukros i darba, tai ne ji sprendzia, kiek turi klinikoj dirbt zmoniu, ir del to menkint ja kaip specialiste, tai nezinau kaip jus cia reiktu pavadint, gal tiktu zapadlistes titulas?
Daina A. (2016-03-01)
Laura, tai katytė, jeigu teisingai supratau, kad pas Jus. Situacija iš tiesų sudėtinga. Kai katinukas nustoja pats valgyti, tai blogai. Labai gaila nabagės katytės, tiek prisikentėjo. Ačiū, kad ją rūpinatės. O Jums , DaivaVA, noriu tik tiek pasakyti, kad prisieksperimentavot su katyte. Kai Jums buvo nuoširdžiai patariama, ignoravote, vis tie prakeikti principai. Pasitikėjot Ieva ir ką turit. Ieva dar kaip specialistė jauna.
DaivaVa (2016-02-29)
Aciu Laura!
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-02-29)
Naujienos: nuo tada kai katyte atvyko (apie 19 val) pamaitinau po laseli 2 kartus, sugirdziau 3 svirkstukus vandenuko, 2 kartus suvilgiau burnyte saltalankio aliejum. Katyte labai labai silpna ir jai be galo sunku ryti. Tačiau vertinu kaip teigiama ženklą, kad kai laikiau ją ir glosciau, ji akimirką pradėjo minkyti letenėlemis, atsargiai, bijodama, bet minkė... Apdėjau ją šildyklėmis, ir palikau nakčiai. Labai tikiuosi kad turėsim ryt gerų žinių. Beje vadinu ją Pupa, nes ji tokia mažutė, tokia smulkutė, kaip 3 mėn kačiukas.
DaivaVa (2016-02-29)
negaliu pasakyti ar visa nakti buna ijungtas, bet yra elektrinis kilimelis. jai temperatura buvo nukritusi antra diena po narkozes, tada pradejo leisti siltus skyscius ir padejo kilimeli, temperatura pakilo iki 38 beveik, kaip gydytoja sake, noretusi daugiau, bet nors tiek gerai. Kitas dienas as nepaklausiau, bet turbut butu pasake jeigu butu blogai labai su temperatura.
Modeliukas (2016-02-29)
O kaip katytė klinikoje šildoma naktį? Yra elektrinis kilimėlis? Nes jei krenta temperatūra, labai grėsmingas ženklas. Geriau jau karščiuotų...
Daina1 (2016-02-29)
daiva, Lauros patirtis ir atsidavimas yra didžiulis- jei reikalinga jos pagalba- priimk. Gal gi viskas bus gerai. Laikom kumščius.
Daina1 (2016-02-29)
niekas nesako, kad nereikėjo jai padėti. Sakoma kodėl galėjo jos būklė pasikeisti. Gal aš geriau neaiškinsiu ir nesigilinsiu- kaip matau, čia mes visi superžinovai. Apskritai, kiek paskutiniu metu stebiu gg puslapį, tai dažniausiai visuose postuose yra matoma tai, ką oponentas nori matyti.
Rita R. (2016-02-29)
P.Daiva, kur vėl eilinį kartą įžvelgiat kaži kokią kritika Jums? Liaukitės pagaliau matyt vaiduoklius, kur jų nėra.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-02-29)
Daiva, nu baikit, juk bendrom jegom bandom. kaip ir sakiau, sergu, esu namuose, taigi galiu skirti laiko ir pabandyti uzsiimti siek tiek su mazyle. Jei iki savaitgalio situacija nebegeres, teks priimti sprendima koks jis bebutu liudnas. bet! dabar tik nenuleiskim ranku. AS noriu tik padeti, nes Jus atsiliepet i ryziuko globos prasyma, taigi draugaukim ir bendrom jegom pabandykim:) Visiems si situacija itempta ir liudna, nieko nepadarysi, negali buti vien tik sekmes istoriju.taip jau yra gyvenime.
DaivaVa (2016-02-29)
ir jeigu ka, tai ne viena is jusu nevazinejo ir neveziojo i klinikas netgi perdavus seimininkams. O as laksciau ir vazinejau ir darbo dienom ir per iseigines. Nueikit, paziurekit kaip ji miaukia ir kazka skundziasi tada sedekit ir rasinekit savo proto ismintis.
DaivaVa (2016-02-29)
siaip jau as jos nepasisavinau ne karto, jeigu kazkas nepatinka, ar jums atrodo, kad as ne taip kazka darau, mielai prasom pasiimti rupesti ant savo galvos, as per prievarta jos nelaikau niekur. Man apskritai visiskai atsibodo jausti pastovu jusu nepasitenkinima mano veiksmais. Pasidarykite geriau, nors ir Vokietijoj ar Amerikoj sededami.
DaivaVa (2016-02-29)
Siaip ir as zinau, tagi katyte ne karsciuoja, atvirksciai, jai nukritusi temperatura ir ji visa laika ant sildomo kilimelio
Rita R. (2016-02-29)
Laura, o Elzytė nekarščiuoja?
Rita R. (2016-02-29)
P.Daina, katytės niekas neėmė iš jos aplinkos vien dėl smagumo. Kaip ir visi kiti imami iš gatvės gyvūnai, Šakaliukė paimta todėl, kad sirgo, neprakvėpavo, o lauke buvo labai šalta, tad gydymas lauko sąlygom būtų buvęs beprasmis. n gyvūnų šitam puslapyje taip paimta. Apie genetinius sutrikimus, kurie sukeltų ūmų inkstų nepakankamumą per mėnesį, neteko girdėti, juolab, kad katytė, bent sprendžiant iš to, kas čia buvo rašoma, taisėsi, o tik paėmus iš lauko jos inkstų funkcija pagal kraujo tyrimų rezultatus buvo net ne gera, o ideali. Nesiginčysiu, tikrai nėra nei vieno su vien tik idealiais genais, bet tokiu atveju patologijos pasireiškia arba iškart (pvz., net metų nesulaukusių katinėlių inkstai pilnai užkemšami akmenų), arba pamažu formuojasi lėtinis inkstų nepakankamumas, bet tai užtrunka tikrai daugiau nei mėnesį.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-02-29)
Katytei nuo vakar taip pat leidziamas solidagas (heomopatinis vaistas) kuris padeda prie inkstu.
Daina1 (2016-02-29)
pritariu, Gruodinukui. Katė n metų gyveno savo teritorijoje su savo ,,kompany" ir staigus jos pėmimas iš jai įprastos aplinkos, kurioje ji per tuos n metų adaptavosi- pilnai gali suaktyvinti jos sveikatos problemas. Ir katės dydis - tai ne amžiaus rodiklis, o būtent jos genetinių sutrikimų ir sveikatos problenų požymis. Tad nei čia Daivos rūpestis blogas buvo, nei Užupio gydytoja bloga. Laura, tikrai taip- katė dabar yra žiūrima , stebima, maitinama- belieka tik laukti. Laikykis, Daiva- bus kaip skirta. Beje, užsuk, tavo šnobeliukamsa padariau 4 gultukus.
DaivaVa (2016-02-29)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Moiros (2016-02-29)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Rita R. (2016-02-29)
Veikia
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-02-29)
tai vadinasi ne nuo nukirminimo. O Broadline veikia askarides? as nepamenu.
DaivaVa (2016-02-29)
brodline jai sulasino dar klinikoje pirma karta, praejo daug laiko, kazin ar tai turejo itakos. dabar jau planavome nusikirminti ir skiepyti, bet nespejom
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-02-29)
Daiva, gal pamenate kada ji nukirminta? ar tik tada ar dar karteli veliau, gal cia reakcija pvz. na viska apgalvokime ir atmetimo budu gal rasime kazka.
Rita R. (2016-02-29)
Patologijos ir sisteminės problemos sukeltų lėtinį, ne ūmų, jos gi neatsiranda per naktį staiga nei iš šio, nei iš to. Inkstų infekcija tada jau daug realiau skamba. Vargšė katytė...
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-02-29)
Daryti paskutini karta kraujo tyimai 27 diena, kreatininas 719, slapalas virs 50. Dabar daryti rekonenduoja po kelius dienu, siand dar tik trecia diena. Nu katytei juk neblogeja, ji maitinama, nevemia, gal gi yra sansu.
Daina A. (2016-02-29)
Tikrai belieka laukti tik stebuklo.
Gruodinukas (2016-02-29)
Rita, gal tiesiog nepasitaikė, nes dirbant prieglaudose, tikrai ne vienas būna atvejis, kai iš pažiūros sveikas gyvūnas, patekęs į sočią ir šiltą aplinką po dienos apsisnarglėja, apsivirusuoja - nes organizmas atsipalaiduoja. čia gal ir neatsipalaidavo, bet nemoksliška yra apie viską spręsti tik iš savo asmeninės patirties.
DaivaVa (2016-02-29)
glit paskambinti i filaretus ir paklaust visko kas domina
Rege (2016-02-29)
Jei kreatininas užkilęs virš 700, gal kas žino šlapalo rodiklius? Paprastai veterinarai vertina visumą.
Gruodinukas (2016-02-29)
Inkstų nepakankamumas gali būti ir dėl nežinomų priežasčių, tai jau tikrai ne tik dėl tų dviejų įvardintų. būna patologijos (ir nebūtinai tik mažiems kačiukams), būna sisteminės problemos. ekstrasensą gal kaskart kviesti, kad paburtų?..
Rita R. (2016-02-29)
Nežinau, kiek turėjom ir vis dar turim sunamintų laukinukių, nei viena nuo "sunaminimo" dar nesusirgo.
Rita R. (2016-02-29)
Kepenų rodikliai būtų klaikūs žiurknuodžių suėdus. Be to, sunku patikėt, kad katytės šeimininkė juos naudotų bute, kur yra gyvūnų.
DaivaVa (2016-02-29)
nezinau Laura
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-02-29)
idomu kraujo kresumas, gal netycia peliu nuodai galejo papulti?
DaivaVa (2016-02-29)
siandien dar pridetas solidago compositum (tiksliau jeigu nebuvo paskirtas, tai siandien paskirti prasiau), kai prades valgyti duosim ir ipakitine, maistas paskirtas toks kokio reikia (aisku tik ji nevalgo dabar). reikia laiko ir tiketi. Vilties yra, nes tai ne letinis uzdegimas, sausio men tyrimai buvo idealus. Laukiam, o ka daugiau galim padaryt.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-02-29)
na tai gydoma ji dabar taip kaip reikia - juk Daiva pristate israsus gydytojai info zino, lasinama laseline, plaunami inkstai, vakar ir siandien pamaitinta svirksto pagalba, jei butu visai blogai ir organizmas nekovotu, ji isvemtu maista, o nevemia, vadinasi sansu yra. na bent jau as taip manau. Dabar belieka laukti - laselines, orgnizmo plovimas, maistas, vitaminai turetu padeti, na nenurasykim dar, palaukim keleta dienu, tuomet bus galima padryti kraujo tyrimus dar karteli ir ziureti ar situacija gereja.
DaivaVa (2016-02-29)
nereikia turbut laukiniu noret sunamint, stresuoja, apserga, nusilpsta, kankinasi. dabar ja aisku saukstai po pietu, dabar jau bandom traukt, bet daugiau tai as tikrai gerai pagalvosiu ar laukines kates tempt namo, ale gelbejimui.
DaivaVa (2016-02-29)
vaistu ji jau negavo, isvaziavo valge, ten dar valge ir staiga pasidare blogai. tai taip, apsinuodijimas, bet kuom, niekas nepasakys
Rita R. (2016-02-29)
Ūmus inkstų nepakankamumas būna nuo ūmaus apsinuodijimo toksinėm medžiagom/vaistais arba trauminio pobūdžio. Bent man taip aiškino gyd. Margarita, kai Mau su neurologiniais simptomais nuvežėm.
DaivaVa (2016-02-29)
o kas zino nuo ko? nuo daug ko gali but, nuo ko buna umus inkstu uzdegimas? nieko nesako, ka jie gali pasakyt
Rita R. (2016-02-29)
Inkstų nepakankamumas????? Bet gi Užupio klinikoj daryti tyrimai nerodė jokio inkstų funkcijos sutrikimo. Kaip vos per daugiau nei mėnesį jis galėjo atsirast? Ką sako gydytojai, nuo ko?
DaivaVa (2016-02-29)
o gal isviso kartais nereikia listi i ju gyvenima ir nereiktu kankintis gyvunams. Gyveno sau 5 metus ir gyveno, ilindom, isgelbejom tipo, dabar neaisku kaip pasibaigs
DaivaVa (2016-02-29)
jeigu cia kalbate apie sausio men tyrimus, tai jie jau praeita savaite pristatyti filaretams. gydyta ji nuo to, ka rode tyrimai. jai uzkile labai inkstu rodikliai, kepenys tvarkoj. Niekas nieko dabar speti nespeja, praeis savaite po lasiniu lasinimo, kartosis kraujo tyrimas ir bus sprendziama kaip toliau elgtis.
Modeliukas (2016-02-29)
Tai taip, būtinai matyti aiškius tyrimo atsakymus. Jei rodikliai sukilę pernelyg aukštai, lašelinės tik pratęsia laiką... Kiek suprantu, jas katytė jau gavo ne vieną dieną. Labai tikiuosi, kad padėtį dar galima kontroliuoti . Diagnozė tikrai nekokia.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-02-29)
Na tai Daiva galbut paims israsus is vet klinikos, butent svarbu del kraujo rodmenu manau, tuomet butu aisku kas ir kaip labiau. juk gali buti ir umus inkstu uzdegimas.
Daina A. (2016-02-29)
Diagnozė nieko gero nežadanti. Juk inkstų nepakankamumas neatsirado per vieną dieną. Šiai katytei jau tiek buvo visko pripompuota, o gal buvo gydoma visai ne nuo to, ko reikia. Kas dabar pasakys. Ačiū, Laura, kad rūpinatės katyte.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-02-29)
del rodmenu patikslinti galima su klinika, taciau rodmenys juk kinta. padarius tyrima kreatinino ir slapalo realu kartoti po 4 dienu laseliniu lasinimo ir organizmo plovimo, tuomet pasimatys rezultatas.
Modeliukas (2016-02-29)
O tai....inkstų rodikliai tokie, kad dar realu padėti?
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-02-29)
Inkstu nepakankamumas, dabar belieka inkstus plauti laseliniu pagalba, kad pradetu valgyti ir pan. ne, ne as, as tik noriu padeti, tiksliau pabandyti padeti.
Daina A. (2016-02-29)
Nieko gero, kad nevalgo. Čia jau ne vien stresas kaltas. O tai diagnozės jokios, kas katytei yra. Dabar, Laura, Jūs rūpinatės katyte?
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-02-29)
Katilineje galiu palaikyti labai konkretu laika, t.y. iki savaitgalio, nes vel bus atveztos granules kurios sukraunamos joje. Siuo metu patalpa laisva.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-02-29)
nevalgo mazyle, vakar maitinta per prievarta. Siaip as manau kad jai reikia namu aplinkos, jai yra didelis stresas klinikoje ir tai sveikti tikrai trukdo, jai reiki patiketi zmogumi, o juk klinikoje proceduras daro vis kiti zmones, na isivaizduokite koks tai stresas. As noriu ja paimti nors ir neturiu kur, bet susispaudus savaitei palaikyciau katilineje, ir pabandyciau maitinimo priverstinio deka, laselinem jai padeti.
Daina A. (2016-02-29)
Gal yra koks pagerėjimas Elzytei?
Day (2016-02-26)
O dantys nekliba , nėra tokių, kuriuos reiktų raut?
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-02-26)
vargsele, ka daryt.....jai reikia ikvepti noro gyventi.
DaivaVa (2016-02-26)
Nieko dziugaus negaliu pranest:( nevalgo.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-02-26)
Kaip katute siandien jauciasi?
DaivaVa (2016-02-25)
nu ne, ne kaliciviroze, bent po kliniskos apziuros, dabar dar paskambinau i klinika, sakau, gal netycia ka praziurejom, sako, kad nepanasu, cia dantenu uzdegimas. Dabar ji ramiai sau tupi narvely uzdengtam, rytoj ziuresime, jeigu ji leisis saltalankio nuvesiu ir sake jie ir patys suduos. Laukiam rytojaus ir ziurekime, dabar ji primaitinta vaistais.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-02-25)
nu cia gal elementari kalciviroze.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-02-25)
merginos, cia maitinti reikia per pievarta trintis konservais ir vandeniu svirksto pagalbba, valyti burnyte saltalankio aliejum.
Sezamulka (2016-02-25) (foto)
Jetusėli, kaip persigandau paskaičiusi, mano Perkūnėlis FIVinukas ir ta pati problemytė, tik ne taip baisiai. Dantys geri, tik burnytė išopėjusi buvo, pasirodo. Kartais lyg ir praeina tas blogas kvapas, paskui vėl. Tai susisukau ir užrašiau pas vetus. Ir ansčiau rodžiau, ir telefonu su keliais konsultavausi, vieni atseit skrandis, kiti tai FIVinukas, ko norėt, treti sausu maistu maitinkit. na, dabar specialiai nuvažiuosim dėl šito.
DaivaVa (2016-02-25)
na sakiau, kad paprasysiu tyrimu ir nusiusiu, bet gydziusi gydytoja isvyko ir bus tik pirmadieni, tai anksciau nenusiusiu. siaip viska papasakojau, kas ir kaip, kad biocheminiai tyrimai buvo geri, kad bendras kraujo tyrimas buvo blogas, anemija, uzdegimas ir t.t., zodziu nupasakojau kiek galejau. Visumoje pilve problemu nerade, nusprende, kad didzioji beda yra dantys, suleido kenvenija ir dabar jeigu prades valgyt tai vadinasi viskas susitvarke. Ai dar neparasiau, siandien lasina skyscius jai dar. Siaip mes tikimes, kad sekmadieni galesim pasiimt, labai tikimes, labai labai
Rege (2016-02-25)
Vargšė katukė. Jau buvo pradėjusi atsigauti, priaugti svorio ir - še tau, kad nori... Su tokia žaizdota burnyte daug nepavalgysi.. Gal Filams vertėtų parodyti jos kraujo tyrimo kopiją? Juk vetams visa informacija svarbi, kai nori padėti pacientui.
Rita R. (2016-02-25)
Kokia liesutė vargšytė.
DaivaVa (2016-02-25)
nera
Rita R. (2016-02-25)
Dar kokių kitų simptomų be pūliuojančių dantenų ir pažeistos burnos gleivinės, atsinaujinusios slogos ir varvančių akių yra?
DaivaVa (2016-02-25)
nu as maciau apsiasarojusios, bet gal is baimes, visgi ja visa valanda band isivyliot i boksa, drebejo is baimes, siaip visomoj tikrai grazios akys, palyginus kaip buvo.
Rita R. (2016-02-25)
O kaip akytės?
DaivaVa (2016-02-25)
jo jo, darem bevik iskart kai neveike vaistai, ir krauja darem, viskas padaryta buvo. testai buvo neigiami
Modeliukas (2016-02-25)
Taip, Aiste, apie ką ir kalba. Kiek Sidabrėlę gydėm, dabar Žirnis vėl su sloga :(( . Daiva, jau nebepamenu, o testai Elzei daryti?
DaivaVa (2016-02-25)
Nu tai va, nera cia taip viskas paprasta ir lengva, kaip papilstyt is tuscio i kiaura. tos ligos lenda ne nesuprasi is kur ir kaip. gydytojas siaip jai pagal dantis duoda nuo 5 iki 8 metu. arba jau tikrai buvo labai prastas gyvenimas, kad jaunutei pasdare tokia burna
AisteIgn (2016-02-25)
Danguole, nu tai va ir Paninis dar vienas pavyzdys, atrodo nei iš šio nei iš to, staiga nusivarė žaizdas :/
DaivaVa (2016-02-25)
Elzei ir sloga atsinaujino.
Modeliukas (2016-02-25)
Išsekusiems " nuo gero gyvenimo" dažnai ne visos problemos iškart išlenda. Dažnai jų būna virtinė, lenda jos viena po kitos ir tęsiasi ilgai :( ... Ar kas pamenat dar Multiką ? Sugautas buvo dėl rino. Pasveiko. Vėl susirgo. Prisidėjo viduriavimai. Burna baisiai išopėjo , dantis teko šalint ( metų neturinčiam kyčiui). O padarius konkretesnius tyrimus paaiškėjo, jog katinėlis ir FIV turi :((.
DaivaVa (2016-02-25)
nedave
Rita R. (2016-02-25)
Tai vadinasi gydytojai jokios diagnozės nedavė?
DaivaVa (2016-02-25)
Aisku kodel suleista konvenija. Nu tik dainai a. kaip visada viskas atrodo taip paprasta. gerbiamoji jus viena karta ne juodu ant balto, o realiai ateikit ir padarykit. jau sakiau, nerasysiu as i jusu replikas nieko. nu bet tokio zmogaus dar nemaciau. kas per zmogus.
DaivaVa (2016-02-25)
del kvapo as ir anksciau rasiau. ede ji ir pas mane normaliai ir pirma diena ir naujuose namuose ede. kas sukele, nezinau, gal stresas, gal atejo laikas, gi buna, kad jeigu turi problemu tai jos viena diena pasireiskia zaibiskai.
Modeliukas (2016-02-25)
Tai kad Elzytė ir nėra naminukė, su kuria paprasta kasdien vaistus badytis.
Rita R. (2016-02-25)
Klausiu, kas taip staigiai galėjo sukelt katytės bėdas. Užupio klinikoje gydytoja per pirminę apžiūrą tikrai būtų pastebėjusi ir židinį, ir kvapą, ir kraujavimą, jeigu būtų buvęs nuo pat pradžių. Be to, katytė, būdama stacionare, ėdė ir gėrė normaliai. Dėl to klausiu
Daina A. (2016-02-25)
Bet juk Elzytė ir buvo padovanota ne pilnai pasveikusi. Tad nėra ko taip gąsdintis. Tik, jeigu palkta stebėjimui klinikoje, kodėl jai buvo suleista konvenija? Kiek esu susidūrus, tai konveniją nepatartina leisti rimčiau sergančiom katėms (katinams), nes gali būti atvirkštinė reakcija. Tai eina kalba ne apie laukinukus (čia jau nėra iš ko rinktis).
AisteIgn (2016-02-25)
vargšė kycia
DaivaVa (2016-02-25)
dantys nuo ko? tai greiciausiai nuo tokio gyvenimo. Ojeigu klausiat kodel tokia savijauta, tai dabar spejama kad nuo dantu, nes buronoj kai atidare (prisimigde, kad apziuretu tinkamai), tai ten visas zidinys ir kvapo ir kraujavimo
Rita R. (2016-02-25)
O ką gydytojai sakė, nuo ko jai taip?
DaivaVa (2016-02-25)
Elze mus isgasdino labai siandien. Spejom ir issigasti ir visais varpais skambinti ir aplekti puse Vilniaus. Zodziu, ant ranksluostuko kurio ji gulejo pasirode isskyru su krauju. Kvapas verciantis is koju. Na bet viskas isaiskejo, padarem Filaretuose echoskopija, apziurejo burna ir cia diziausia problema, labai baisi burnyte, kraujuonati, dantys apsinese, dantenos raudonos. Jau isvale dantis, uzpirkom maistelio, suleido konvenija ir palikom kelioms dienoms stebejimui. Moteris pas kuria papuole Elzyte yra nuostabi. Be galo pergyvena, be galo rupinasi. Beliko tik, kad Elzyte suprastu, kad tai jos namai, jos seimininke ir kad geriau niekur jau nebus.
DaivaVa (2016-02-24)
Elzyte rytoj uzrasyta i klinika, vaziuosim aiskintis ar sveika, nes nevalgo, nelaka jau kelias dienas, siandien tik truputi palake ir labai mazai pakliude maisto. Seimininke sake, kad tik tupi namelyje ir tyliai miaukia. Vaziuosim pasitikrinti. tikekimes, kad nebus problemu ikelti i boksa
Jumarita (2016-02-20)
O ir berniuku grazumas, meilumas... kiekvienam pagal skoni, spalva... Nu lauksim kas sekantis... :)
DaivaVa (2016-02-20)
Aha:) Liukute tai gamtos ir savo mamos sukurtas stebukla:) tokia nuostabi kate, ji uzburia, ji pavergia, ji kaip kamuoliukas, minkstute, svelnute, meilute.
Jumarita (2016-02-20)
Dziudu del Elzytes :) Bet ten yra dar daug lobiu... O, kad ir kitiems taip pasisektu !
DaivaVa (2016-02-19)
as dar ir nepaklausiau del vardo, bet man toks itarimas, kad ji tobulai patinka viskuo:) ir vardu ir kad su charakteriu, ir grazuole. Ji seimininkei yra tobula. Taip noriu, taip noriu ir visi mes cia taip linkime sekmes, kad tikrai taip ir bus!
Wilmante (2016-02-19)
aišku, kad viskas bus gerai:) aš irgi bijojau dėl Ausiukėlio, o susidraugavo su kitu katinu greitai:) Sėkmės, Elzyte:) Beje, ar ir liks Elzytė?:)
DaivaVa (2016-02-19)
Aciu Regina:)
Rege (2016-02-19)
Džiaugiuosi dėl Elzytės. Tikiuosi, kad susidraugaus su senbuviu katinėliu ir laimingai gyvens naujuose namuose. Lauksime žinių,kaip jai sekasi. Ačiū DaivaiVa už rūpestį.
DaivaVa (2016-02-19)
Vilniuje gyvens, bute, tures viena drauga. as jai vakar kalbejau kalbejau, nes zinojau, kad siandien atvaziuos:), kad butu gerai, kad tai jai sansas buti laimingai, gyventi siltai ir sociai, mirksejo gi, mirksejo, klausesi:) nu gal gi isgirdo:)
Day (2016-02-19)
Sėkmės Elzytei :) Vilniuje gyvens, ar kitame mieste?
Rūta N (Rainiukas) (2016-02-19)
Puikios naujienos :)
DaivaVa (2016-02-19)
Butinai perduosiu:) as jau klausiau kaip ji:) sake, normaliai, islipo is bokso, apsidaire, tai dabar kuri laika pabus kambary, tada pazindinsis su kitu katinu:) parase taip: nepergyvenkite viskas bus gerai:) ji man tokia grazute:).
IlonaKolit (2016-02-19)
Mūsų - palaikančių Elzytę - čia daug, tikiu tuo, tad perduokite palinkėjimus nuo mūsų visų :) Ačiū, Daiva.
DaivaVa (2016-02-19)
As Ilona Jums padekosiu seimininkes vardu:) nes ji kazin ar jungiasi:) vistiek gi kazkiek ir as cia suvaidinau sioki toki vaidmeni:) Aciu uz palinkejimus! Lauksime nuotrauku ir ziniu.
IlonaKolit (2016-02-19)
Didelės sėkmės ir stiprybės Elzytei ir šeimininkei.
DaivaVa (2016-02-19)
Elzyte siandien isvyko i naujus namus, ten bus pratinama gyventi laisveje, bendrauti su zmonemis, stebeti zmoniu gyvenima. Vilties turime labai daug, nes noras yra begalinis. Moteris visa laika lauke kol pasveiks. pasveiko. dabar toliau rupinsis pati ir skiepais ir nukirminimu ir t.t.
Rita R. (2016-02-13)
Kadangi kraujo tyrimas nerodė inkstų patologijos, bent nereikia baimintis, kad blogas kvapas iš burnytės yra dėl to. O visa kita gali palaukti, kol baigsis antibiotikų kursas, per daug vaistų vienu metu, ypač nusilpusiam gyvūnui, gali labiau pakenkti nei padėti.
Rita R. (2016-02-13)
Katytė infekcinė, tad apie jokį išleidimą negali būt net kalbos bent tol, kol antibiotikų kursas nebus baigtas. Be to, pati neskiepyta, aneminė, imunitetas nusilpęs, tad ir pati nežinia ką gali nuo kitų pasigauti. Bailiukės katytės dažnai mažesnėj erdvėj jaučiasi saugiau (dėl ko gi patariama atsivežus naują gyvūną į namus, jeigu jam nedrąsu, iš pradžių paleisti tik viename kambaryje ir, kai ten apsipras, tik tuomet prieinamą erdvę iki viso buto ar namo plėsti pamažu). Katytė nėra uždaryta narvelyje, turi kur pavaikščiot ir prasimankštint, o tai globos deficito laikais jau labai daug.
AisteIgn (2016-02-12)
va būtent, kitaip namai pavirs į lazaretą visiškai, ir taip jau keli išsirgo nežinia nuo ko... o paleidus laukinę, kaip sukontroliuot, kad ji vaistus tikrai suvartos? jai juk pagavus nesukiši.
Modeliukas (2016-02-12)
O aš nepasveikusios prie kitų neleisčiau...
Daina A. (2016-02-12)
O gal nebijokit ir leiskit pas kitus katinukus,gal ir bėdos pasibaigs. Sėdėti uždarytai tualete irgi neišeitis per dienų dienas.
Polio-mama (2016-02-12)
Prastas kvapas iš nasriukų gali būti ir dėl išgedusių dantukų, ir dėl dantenų uždegimo, ir dėl abiejų priežasčių kartu. Nežinau, kokia kitų patirtis, bet mano praktikoj dantenų uždegimo gydymas stomorgliu buvo neveiksmingas. Kuriam laikui apmalšinti "gaisrą" dantenose padėdavo periodinės prieuždegiminių vaistų injekcijos. bet ir jos - joks problemos sprendimas iš esmės. Galiausiai abiem atvejais teko griebtis kraštutinės priemonės - visų dantukų šalinimo. Kaip sakė mūsų veterinarė "nebeliks dantų, nebeliks ir uždegimo". Ji buvo absoliučiai teisi: abiejų mano bendančiukų dantenytės rausvos, jokių problemų valgant netgi sausiukus, iš nasriukų beveik žibuoklių dvelksmas sklinda :)
Friske (2016-02-12)
Gali dantenų uždegimas būti (duok D, kad ne kas nors rimčiau). Stomorgyliu išgydomas...žinoma, jei yra šansų jai tabletes sumaitinti :)
DaivaVa (2016-02-11)
yra dar vienas dalykas, jai labai nemaloniai "kvepia" is burnytes. gal jai kokie dantukai skauda, bet kaip as paziuresiu, niekaip. tegul apsigydo, gal tada i klinika nuvesiu, ziuresiu, pasitarsiu su gydytoja
DaivaVa (2016-02-11)
ai ir dar, nezinau ar tai tik del to, kad apmirsta guoliuke ar nebebijo taip jau labai manes, bet jau nebesislepia kai uzeinu. na gal kartais ,jeigu nebuna guoliuke tai lekia sleptis, o siaip ir prieinu ir prie jos gi tuos bliudukus tvarkau ir kalbinu, nesoksta i akis. bet kaip ir sakau, tokia visa is baimes apmirus vargse:(
DaivaVa (2016-02-11)
Problemu kelti ji tikrai nekelia, nes ji kaip ir gyvena pas mus, bet kaip ir jos nera, ji visa laika yra viena, na turi zaisliuku, pro duru apacia pabendrauja su katinais, nes tie vis tupineja prie tu duru. gaila jos man. bet ka pasiulyti geresnio?
DaivaVa (2016-02-11)
siandien su sauksteliu norejau pamaitinti, tai is pradziu nieko visai, paskui ismuse is ranku. bet siaip ji ne tiek laukine, kiek labai issigandusi, jo beprotiskai bijo, kalbinu - mirksi, bandau liesti - musasi. reiketu zmogaus ir vietos, kur jai nereiketu buti uzdarytai ir vienai, ji patupetu kur palovy ir ateitu pati draugaut. nes toks jausmas, kad lyg ir noretu, bet labai bijo. nes kitas laukinis gi kaip kerta tai tikrai maza nepasirodytu, sita kerta, bet pakenciamai, o gal del to, kad ji smulkute. as nezinau, reiketu, labai reiketu kas su ja uzsiimtu, as tam neturiu tokiu galimybiu, niegaliu sedeti visa diena tulike su ja, o ir negali isleisti pas katinus, maza kas nuo ko kuom uzsikres. Zodziu taip ir leidziam kol kas dienas, ji sau gyvena ir tiek.
Rita R. (2016-02-11)
Džiugu, kad taisosi mažutė ir problemų nekelia. Tikėkimės, konjunktyvų patinimas irgi greitai atslūgs.
DaivaVa (2016-02-11)
vaistus suvalgo pati, tai i skanesta "ivelku", vakar i farsa, siandien i koncerva, bet koncervas suvalgytas, vaistas ne. tokiu atveju pakieku mazai sauso maisto ir tablete tenai ir ji suvalgo.
DaivaVa (2016-02-11)
Vokai vistiek ne tokie kaip pas kitus katinus, bet akys nebeasaroja, kvepuoja graziai, snypscia, valgo, miega ir gyvena sau viena.
Rita R. (2016-02-11)
Kaip Elzytės akytės? Ar taisosi?
DaivaVa (2016-02-05)
Siandien mums viena labai labai gera gyvuniukus mylinti moteris padovanojo: vitaminu pasta, vitaminu tabletes, 3 vnt suniniu lasu nuo blusu (dozuosim katinukams), keleta tabletyciu nuo kirminu. Dekojame! Ir visi kartu sakome: miau miau miau geroji teta:)
DaivaVa (2016-02-05)
sita:)
Mune58 (2016-02-05) (foto)
DaivaVa, ar šitą norėjote įkelti? http://tinyurl.com/zysv29s
DaivaVa (2016-02-05)
o gal galeciau kam nusiusti i pasta?:) i temuke idetumem
DaivaVa (2016-02-05)
Jo jo, ji ne is tu kur zinai iskart i akis soksta, ji labai bijau bijau as taves
DaivaVa (2016-02-05)
Suniamniojo Elzyte savo tablete be jokiu prasymu:)
AisteIgn (2016-02-05)
Nuorodos neatidaro, bet iejus i FB viskas matos, vargsiuke, baimes pilnos akys, bet nepikta atrodo, tik siaip labai labai bijau, ten kur filmukas.
Modeliukas (2016-02-05)
Daiva, neatidarau.
DaivaVa (2016-02-05)
tai va as irgi taip darau, tuos farso kukuliukus- rutuliukus:) paskui buna, kad jie jau ir tu kukuliuku nenori, jau zino kad bjauru. o dabar paziuresiu, o vdrug ims ir su sausu suvalgys, tai nereiks ir miltuku is tabletes daryt.
Modeliukas (2016-02-05)
Ne, mano tabletės tikrai nesaldžios ;)). Padalinu į kelias nedideles dalis ir gerai sumaišau su konservais. Paprastai praryja ;). Moterys dar su faršo kukuliukais tą daro. Nors labai gerai Gruodinuk, sakot - visokių kačių yra. Viena švirkštą nukanda, kita išsižiot nemoka, trečia vos pajutus kažką įtartino prie maisto neprisilies, ketvirtai tik lašai įmanomi ir tai dar suspaudimo narve . Čia jau reikia ieškot būdo pagal situaciją :).
DaivaVa (2016-02-05)
na paziurekite, atsidaro? http://on.fb.me/1PFibWr
AisteIgn (2016-02-05)
Nu taip, kai sukanda dantis net pakeltos neissizioja tokiu buna :))))) o jei stupore, tada labai gerai leisti vaistus :) gaila, bet niekad nebuna kaip tikiesi ir kaip noretusi.... As savo Feliukskinui kazka galiu daryt tik visai priplojus prie zemes, kad nesimojuotu savo kanopom, arba kai miega...
Gruodinukas (2016-02-05)
su visom gi skirtingai, tikrai yra kačių, kurių už čiuprynos nepakilnosi, nebent nori, kad į veidą įsisegtų:D o kitų net pakelti negalima, per sunkios, joms skauda. o kitos žiūri į duodamą maisto gabaliuką, jei kažką įtaria, kaip į š ir neės net snukį aptepus:) o kitos bijo švirkštuko. o kitos nuo cestalio apsiputoja, jei negiliai įkiši. o kitos sukanda dantis ir nei šnypščia, nei išsižioja rėkt, tenka vos ne peiliu nasrus pradarinėti. o kitos kai jau pagauni ir uždengi - stupore, daryk ką nori. o būna, kad kaip šunį pražiodai ir įmeti į koserę. na, o jei jau ėda su maistu - auksas, ne katės:D man tokių itin retai pasitaiko, net tarp naminių. ėsdavo be problemų tik Hyaloral kaulams ir antiuždegiminį sirupą.
DaivaVa (2016-02-05)
tabletes ciprinol. is vaizdo sakyciau nebus saldzios:) ragaut neparagavau:)
DaivaVa (2016-02-05)
Siandien as tiesiog tarp sauso idejau, mazai bus palikta, gal suvalgys. Koncervus ji kazkaip valgo, bet ne puola jus esti kaip kiti buna. Nu ka, sekmingai apdauze, apsikruvinau, atsiprasiau ir isejau. Dabar perkelsiu keleta nuotrauku is telefono ir idesiu, potamsiai gavosi, bet prabocykit ir taip su telefonu jau beveik i snukiuka sulindau ir vis svitinau su tuo blicu:)
Birmanukas (2016-02-05)
Pirmus 2-3 kąsnelius duodu be tabletės, paskui 1 su tablete, o tada jau pilną indelį pridedu. Gal Elzei patiks strimelė (be kaulų, nuo uodegos pusės antras cm labai tinka tablečių "įdarui", nes gabaliukas mažas, praryja vienu kąsniu, o tabletė gerai telpa. Ar virtos dešros gabaliukai. Jei konservus pergudraus. :)
AisteIgn (2016-02-05)
Is dekuciu laukiniai labai sekmingai issidrasko, cia net su naminiais ne visais pavyksta. Man tai pincetas patogiau nei tas svirkstas, pakeliu uz ciupros, issizioja rekt, ir sukisu tiesiai gerklen, pinceto tik kiek ilgesnio reikia. Nu arba jau skolintis suspaudimo narva ir leisti.
Gruodinukas (2016-02-05)
Modeliuk, na, man tai užtenka, kad kartą išspjautų su maistu duodant karčią tabletę, ir aš daugiau nežaidžiu. nebent jūsų saldžios kokios:)
DaivaVa (2016-02-05)
As irgi renkuosi maista:) nes siaip as nebijau ir su pirstais gerklen sulisti, bet tiems, kurie gali perkasti venas, geriau nelisiu ir su svirkstu:) nepatogus man tas svirkstas, nemoku as jo paimt, gal jis desiniarankiams:)))))
Modeliukas (2016-02-05)
Su tuo švirkštu - kaip pasiseks. Ne vieną aršesnė katė ir " supartalijus" - tai gana netvirtas daiktas, guma ir plastmasiukas :). Todėl renkuosi vaisto sudavimą su maistu.
Rimmma (2016-02-05)
Labai patogu tabletes suduoti su tokiu spec.švirkštu. Tiesiog su juo pražiodai pro burnos kampą ir įšauni tiesiai į gerklę. Jie nebrangūs vet.gydykla turėtu turėti pardavime. O katytę supakuoti siūlau taip: iš nugaros su kokiu storesniu dekučiu, bet geriausiai frotinis didesnis ir storesnis rankšluostis. Taigi lėtai iš nugaros, nestresinant apglėbti su rankšluosčiu ir įsupti taip kad visos lapcės būtų supakuotos. Kad negalėtu muštis. Tada pasiėmi kaip leliuką ant kelių ir su tuo švirkštu įšauni tabletę. O tada tik glostai glostai ir giri, koks tas katinas šaunuolis. Aišku daug patogiau dviese: vienas laiko,kitas suduoda tabletę. Taip aš išpradžių savo Bonsui girdžiau vaistus, nes pas jį nagainos tai ojojoj. Su antibiotikais toks reikalas, kad jokiu būdu negalima praleisti nei vienos tabletės, todėl nemanau, kad gera mintis dėti į maistą. Tiesiog nesužiūrėsit, ar visą tabletę suvalgė, ar išvis suvalgė.
Airine1111 (2016-02-05)
Aišku, duosiu. Tik kaip?
Airine1111 (2016-02-05)
Broadline turiu vieną.
Rege (2016-02-05)
Kaip Šakalytė-Elzytė? Ką paskyrė veterinarė? Kiek laiko reikės vartoti antibiotikus? Kokia kaina?
Daina1 (2016-02-04)
brodlaino tai aš neįpirksiu, saviems dabar negaliu nupirkt, o užvalkaliukų tai pažiūrėsiu pigiuose, tada guoliukų padarysiu. Ir apskritai, ko tu tyli, kad priemonių trūksta? Gyvūnų daug, priemonių reikia- paimi ir parašai- gal kas turi kažko , ko tau reikia ir gali pasidalinti.
DaivaVa (2016-02-04)
dar butu faina padengt likusia labai senai besivelkancia 110 euru saskaita zoobazei, vis pamoku po biski, 150 jau padengiau per kelis kartus. Zodziu visur kur galai nesueina kaip bedurstytum:(
DaivaVa (2016-02-04)
aisku butu faina ir guoliuku turet, bet cia prabanga, gal dar pakentesim:(
DaivaVa (2016-02-04)
Daina aciu Tau labai uz rupesti. Kazkaip sukames, suskalbti jau tie mano pledukai, bet gi dar pasiklojam:) baika. isgyvensim dar. Man labiau reiktu brodline lasu, va sito tai as negaliu dabar ipirkti, bet jau labai reiktu pereikt per chebra ir nusiparazitint pilnai, nes didele kaita eina paskutiniu laikotarpiu.
Daina1 (2016-02-04)
Daiva, dabar pas tave ligoniukų visas lazaretas, o tau priemonių pakanka? Pvz, kokių pledukų, jei reikia , moterys gi parinktų. Jei turi nereikalingų pagalvių užvalkaliukų, užvežk, kailiukų prikišiu, padarysiu guoliukų.
Rita R. (2016-02-03)
Maniškiams tai šildomos grindys ojoj kaip patiktų. Bet Elzytės savisaugos instinktai tam dar gerokai per stiprūs.
Birmanukas (2016-02-03)
Kad ir kėdę Elzytei vonioje galima padėti, jei telpa, ar paprasčiausią tvirtą kartoninę dėžę, pakankamai plačią, neaukštą, ant kurios tilptų boksas. Dėžėje dar galima galima šonuose skirtingose pusėse dvi angas iškirpti (apie 15-20cm skersmens) ir įkloti kokį patiesaliuką. Katės gi nekenčia būti ant grindų, nes ant jų gulint neįmanoma visko stebėti ir jaustis saugiai, be to, visi 2kojai atrodo bjaurybės milžinai. :). Linkiu greičiau prisipratinti katukę :).
DaivaVa (2016-02-03)
a, uzdeti tai uzdesiu tikrai. del narvo tai neiseis, ten mazai vietos. as boksiuka palikusi kad turetu kur sleptis ir kuoliuka toki su dangciu. del pakelimo auksciau, pagalvosiu ka galiu ten dar sugalvot.
Rita R. (2016-02-03)
Gal būtų galima ką nors uždėt po vonia, kad ji negalėtų už tų vamzdžių užlįst? Nežinau, ar ji turi narvą, bet labai praverstų apdengtą kur nors nors kiek aukščiau nuo grindų pastatyt (ten tik patiesaliuką įdėt, nieko daugiau nereikia, svarbu tik, kad aukščiau nuo grindų, katės tada saugesnės jaučiasi). Gal katytė tuomet savo slėptuve narvą pasirinktų ir leistųsi jame liečiama kaip mūsų laukinukė Liusė. Mes ją tik taip ir prisipratinom. Liusė buvo net nepriliečiama, nei šėrykloj, nei vėliau namuose. Agresyvi, perkeliant iš narvo man perkando nykščio nagą taip, kad pūliavo gal mėnesį ir beveik visai nusilupo (jau galvojau, kad nebeataugs, bet, laimei, visgi ataugo be didelių žymių). Katytei kačių namelyje įrengėm tokį kaip aptvarą palubėj, kurį laiką ji ten buvo uždaryta, kol apsiprato ir ėmė tą aptvarą laikyt savo saugia vieta. Tada atidarėm du išėjimus, kad ji visur galėtų laisvai eit, bet jeigu tik kas, Liusė iškart kaip kulka grįždavo į tą aptvarėlį. Ten pradėjom pamažu ją paglostyt, o kai reikėjo, tai ir burnos gleivinę sugebėjau tepti, ir tabletę suduoti. Bet tik ten, niekur kitur.
DaivaVa (2016-02-03)
oi nezinau, ji labai pikta, labai labai. neisivaizduoju kaip as ja viena karta guoliuke glosciau, ar ji apsiprato ir jai visai gerai jau, o tada tiesiog nespejo pasprukti, ar kas, kad as ja nors karta galeciau paimt ant ranku tai butu gerai, bet kur tau, ji labai agresyviai nusiteikusi, bijau as.
Gruodinukas (2016-02-03)
bailiams padeda tas pincetukas-švirkštukas tabletėms. nors muša per ranką vis tiek kaip velniai, kai kiši, bet bent nasrų rankom žiodyt nereikia. .
DaivaVa (2016-02-03)
bus tabletes, nes leidziamu tikrai nesuleisciau viena. as galvoju gal i koncervus desiu, ji koncervus megsta, jeigu nemegs, tada gal i kokia mesyte, ziuresim, kazkaip reiks suduot, ziurint kokios ten bus tabletes.
Rita R. (2016-02-03)
Gydytoja nesakė, kokie antibiotikai bus - vartojami per burną ar leidžiami, prailginto veikimo ar kasdien dozuojami? Labai neramu, kaip juos katytei suduot reikės.
DaivaVa (2016-02-03)
Nu snypstunas visgi katyte, bandziau pakibint su plunksnele ir issikrapstyt taip is uz vamdzio, nea, neina, lupa pagaliuka, snypscia, ranku baisoka kisti, o kai atidarau duris tai guli ant kilimelio, bet iskart pasislepia. kvepavimas svogsciantis dar, akytes lyg nieko, kiek as galiu pamatyt. na uzsakys antibus, pradesime gydytis, gydymas gali trukti iki 21 dienos vaistu vartojimo.
GiRa (2016-02-03)
Blokuojam
Kubos šeimininkė (2016-02-03)
Merginos, eikit pailsėt. Griežtai. Nei kačiukam, nei šuniukam tokių jūsų įsiaudrinusių nereikia. Kai pailsėję, perskaitysit, ką čia prirašėt, pačiom bus gėda.
DaivaVa (2016-02-03)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Sezamulka (2016-02-03) (foto)
Na, žinot, aš žmogus iš pašalies, naivuolė, taip sakant, norinti padėti. Dirbu valstybinėje institucijoje, liaudis mano, kad labai korumpuotoje. Prisižiūriu visokių, atseit, korumpuotų. Bet kad čia, labdaringose organizacijose tokia velniava? Apie ką mes išvis kalbam? Kaip naujokė, visiems mušiausi į krūtinę, kad pinigai šventai eina pagal paskirtį. Nesakau, kad ne taip, nes aš naujokė, naivuolė. Tai dėl ko čia tokios aistros? Kačių nepasidalijam , jų pilni pakampiai, tik gelbėk. Jei žmonės nemato ilgalaikės perspektyvos, griauna tai, kas sukurta, niekada nieko nepasieks. Beje, mano katinams, ir su intelektu, ir be:)) labiausiai suprantamas žodis „nesipykstam“.
Modeliukas (2016-02-03)
Gruodinuk, čipsai tiks ;)) ?
DaivaVa (2016-02-03)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Gruodinukas (2016-02-03)
turgus, valiooo. reik mest nuo kelių katiną ir atsinešti siemkių.
Moiros (2016-02-03)
Administrator kustutatud kommentaari
DaivaVa (2016-02-03)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Moiros (2016-02-03)
Administrator kustutatud kommentaari
DaivaVa (2016-02-03)
Ritar. tyrimus issiunciau el pastu, kad cia neatsidaro
DaivaVa (2016-02-03)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Daina1 (2016-02-03)
mmmdassss...
Moiros (2016-02-03)
Administrator kustutatud kommentaari
DaivaVa (2016-02-03)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Daina1 (2016-02-03)
baikite , moterys, kaltis. Kaip yra šunų maras -yra kačių maras , yra ir triušių maras, taip yra ir šios ligos skirtingi gyvūnai. Ir neigti tai ... na, tiek to. Sėkmės katytei sveikstant. Nematau ko čia buvo piktintis.
DaivaVa (2016-02-03)
Kasutaja kustutatud kommentaari
DaivaVa (2016-02-03)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Modeliukas (2016-02-03)
Nu va, dabar mitybos grandinę pasikartot yra proga :). Bet Jūs, moterys, ir duodat :). Atitaikys vaistus ir Elzytė pagaliau pasveiks.
AisteIgn (2016-02-03)
Regina, gali būti tiesiog kitokia ligos eiga būdinga katinams negu triušiams, ir tiek. Ir gali būti, kad ten židinys, užsikrėtė vieni nuo kitų.
Moiros (2016-02-03)
Administrator kustutatud kommentaari
DaivaVa (2016-02-03)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Rege (2016-02-03)
veterinarė ieško tinkamų įiam atvejui antibiotikų. Taip, šia liga dažniausiai serga triušiai ir ji jiems labai pavojinga, ypač fermose, tačiau gali užsikrėsti ir kiti gyvūnai. Galima spėti, kad Šakalytės-Elzytės ligos eiga yra lėtinė, nes aukštos temperatūros nebuvo, bet svorio buvo netekusi labai daug. Dar vienas katinukas iš Skaiteksiukų pradėtas gydyti kitoje vet. klinikoje, jis ne toks nusilpės, bet kvėpuoja tiesiog tragiškai. Gal ir prie jo ta pati bakterija prikibo?
AisteIgn (2016-02-03)
Daina, Daiva turbūt cituoja Ievą viso labo. http://www.triusiukai.lt rašoma "Pastereliozė - viena iš pagrindinių triušių infekcinių ligų, kuriai būdingas didelis gyvūnų sergamumas ir gaištamumas.". Infekcija yra infekcija, ko gero patenkanti ir kitų žinduolių organizmuosna, bet kažkam ji yra būdingiausia ir tiek.
DaivaVa (2016-02-03)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Daina1 (2016-02-03)
įsivedus ligos pavadinimą, tai šia liga serga ir galvijai , ir kiaulės , ir naminiai paukščiai. Paprasčiau ji vadinama - cholera.
Moiros (2016-02-03)
Administrator kustutatud kommentaari
Rita R. (2016-02-03)
Linkai neveiksnūs :(
Daina A. (2016-02-03)
O kaip komentuoja veterinarė Ieva šią ligą, koks gydymas ir t.t.?
DaivaVa (2016-02-03)
Elzytei nustatyta infekcine liga - Pasterelioze. Tai dazniau triusiuku liga. Si bakterija (Pasteurella multocida) sukelia uždegiminius procesus vidaus organuose, kai kada pneumonija arba enterita. Būna ūminis arba poūmis sepsis, aukšta temperatūra.
Rita R. (2016-02-01)
Su Aiste tą patį parašėm :)
Rita R. (2016-02-01)
Džiugu :) Labai ačiū, p.Rimmma, už pasidalintą patirtį, turėsim omeny. Šakalytei kaip tik paimtas bakteriologinis pasėlis, kol kas laukiama, ką rezultatai parodys.
AisteIgn (2016-02-01)
Rimmma, bakteriologinio kai būna atsakymas, būna iškart info ir apie antibus kartu su juo
Rimmma (2016-02-01)
Padarykit chlamidiozes tyrymą ir tuo pačiu atsparumo antibiotikam testą. Simptomai labai panašūs į tai kas buvo mano Bonsui. Clamidiozė. Išgydoma antibiotikais. Gydymas ilgas. Dar būtinai reikia atsparumo antibiotikam testo, jis parodo kokius antibiotikus vartoti, o kurių net nevertą, nes nebus jokio poveikio. Sakau iš patirties, labai sunkios, vos atkapstėm katiną. Ačiū Irmai mūsų nuostabiai gydytojai, tik jos profesionalumo dėka.... Beje nosies plaut ji katinam nepatarė, labai didelis stresas.
DaivaVa (2016-02-01)
neciaudo isviso, akys tik apsiasaroje, bet nepuliuoja. dar nera tyrimu rezultatu. katyte valgo, zaidzia savarankiskai tik, pasislepia ir su didele baime stebi kai ateinu, bet nesimusa. bandau tiesti ranka ar su maistu ar su zaisliuku, snypscia ir ispeja, kad nelisciau.
Rita R. (2016-02-01)
Ar katytė vis dar čiaudo krauju?
DaivaVa (2016-01-31)
Elzyte nors ir nedraugauja su manim, bet, girdziu kaip ridineja skambanti kamuoliuka po savo kambariuka:) zaidzia vaikiukas, valgo, na pasislepia tik dar kai uzeinu, bet gal is leto ir tai praeis.
DaivaVa (2016-01-30)
Snd jau mes bandome susidraugauti:) as isglosciau katyte, tik atsistojau tada issigando ir ikando. Bet siaip jau va ir yra mazute pazanga, visgi laisvas gyvenimas yra laisvas gyvenimas:)
Rege (2016-01-29)
Buvau šiandien po darbo klinikoje, apmokėjau Šakalytės-Elzytės stacionarą sausio 18-28 d. ir bakteriologinį tyrimą, 50 eur. Palauksim tyrimo atsakymo. Tikiuosi, kad katytei pas DaivaVa namų globoje ramiau ir žymiai mažiau streso, nei klinikos narve.
Rita R. (2016-01-29)
Papildomai dar galima chlorheksidino turinčiu tirpalu valyti.
Rita R. (2016-01-29)
Mupirocinas, jeigu ant žaizdų arba nosies gleivinei tepti, ir vankomicinas, jeigu geriamas (daugiausia žarnyno infekcijai gydyti).
Daina1 (2016-01-29)
nu tai trūksta tik eukalipto- točnai džiunglių kvapas bus:) - o beždžionės nepageidauji? pagydytai ir mane, gal kas paaukos Dainuskos sveikatai kokių lašelių į šnobelį :DDD
DaivaVa (2016-01-29)
o dar, jeigu jau apie kvapus, tai man sake, kad nerealiai gerai naudoti bergamote, ir gvazdikelius. gvazdikelius ismirko ir isplauna grindis arba dar pabarsto kur. kvepia namai ir nevilioja pakampininku i tuos pacius kampus
Modeliukas (2016-01-29)
Rita R., o koks būtent žmogiškas antibiotikas skiriamas katėms nuo stafilokoko? Nes ta bjaurastis ir žmogaus taip paprastai nepalieka.
DaivaVa (2016-01-29)
as daina1 sestadieni ismakojau namus kokosu eteriniu aliejum, nes tiek atsibodo, tiek atsibodo jau tas kas kur noriu ten ir pasisioju. tai savaite jau i pabaiga, namai kvepia, kvepia kokosu, o ne...
Daina1 (2016-01-29)
tai tu eukaliptnu vandeniu grindis išmazgok- kvepės namai kap Amazonės džiunglės- pumų jau turi, tai tik kvapū tetrūksta eukaliptinių, sekvojų kokių, nu dar gali mane pasikviesti- pabūsiu peršalusia beždžione :DD
DaivaVa (2016-01-29)
Pas mane Aistut radiatoriu ner, grindys sildomos;) as nebent ant grindu pripilsiu koki laseliuka eukalipto. turiu tureti uzsilikusio nuo seniau.
DaivaVa (2016-01-29)
Ne Rita r. si karta as nieko blogo nepagalvojau:) bet net nusikopijuosiu si atsakyma. Nes vis dazniau tenka daryti tuos bakteriologinius ieskoti stafilokoku, ir viena grazia diena, surasim aisku kam nors. ir labai pravers sitas komentaras. Aciu!
Daina1 (2016-01-29)
samčiu semsiu ir pilstysiu :) Mano nosytei reikia eglių šakų virti :) gerai kad turiu eglių :)
Rita R. (2016-01-29)
Ačiū už patarimus, kad tik padėtų katytei. Beje, kas turit bėdų su auksiniu stafilokoku (p.DaivaVa, nesupraskit vėl neteisingai, čia ne apie Elzytę), jį galima visiškai išnaikint žmonėms skirtais antibiotikais ir paskui gydant žarnyną probiotikais, lašišų aliejum ir intestinal maistu. Mano globojamam vokietukui katinyčiui, dėl kurio čia kreipiausi patarimų prieš kurį laiką (kalicinukas su nuolat iškištu liežuvėliu ir dėl chroniškos slogos užlipusia nosimi), MRSA visgi, ne polipai, pasirodo, buvo.
AisteIgn (2016-01-29)
galima lašiuką aliejaus ant radijatoriaus užlašint, vonioj nebus kur virti ko gero
DaivaVa (2016-01-29)
va va, Wilmante, as irgi esu dariusi taip savo maziukaui a.a. Tapiukui. jam buvo tragiskai sunku kvepuoti
DaivaVa (2016-01-29)
Daina1, a kuom pilsysi? ar tik ne turiniu is savo mazos nosytes? turi gi daug ten siuo metu gerybiu:)))))))))))
Wilmante (2016-01-29)
kad palengvėtų kvėpavimas visada darau taip: į puodelį su vandeniu įlašinu kelis lašus Eukalipto aliejaus ir paverdu, namuose pasklinda malonus kvapas, tuo pačiu gydomi kvėpavimo takai. Jei neturiu eukalipto aliejaus, nusilaužiu eglės šaką ir paverdu, tai irgi labai padeda
Daina1 (2016-01-29)
statau statinę su užrašu ,,Meilė ir geruma" - semkitės kožnas kiek tik norite, jei reikės - papildysiu :D
Rūta N (Rainiukas) (2016-01-29)
O žinote, pasiųskime vieni kietiems meilės ir aš čia be ironijos, nes visi stengiamės, darome, be abejo klystame ir tai normalu, o va vienas kitam gero žodžio pagailim, atjaučiam gyvūnus, o kur atjauta tam darančiam žmogui? Tad siunčiu visiems meilės!
DaivaVa (2016-01-29)
jau ko ko, jeigu meile gydytu, tai jos as turiu per akis:)))) vis maza man, vis atsinesu ka dar "pamyleti":))))
Rita R. (2016-01-29)
Na, visa laimė, kad Elzytė visą laiką valgė ir dabar valgo. Apetitas - visada geras ženklas. Tiesiog labai išsigandau perskaičius p.DaivosVa komentare apie čiaudėjimą krauju ir stipriai pūliuojančią akytę, nors iki tol iš įrašų sprendžiant atrodė, kad katytė tik sveiksta. Mano pasiūlymas, jeigu kartais prireiktų, lieka galioti.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-01-29)
Rinotecheitas, persalimas juk jei pereina i letini, tai tikrai gali reiketi ilgesnio gydymo. Svarbiausia siluma, maistukas, vitaminai, lizinas ir meile... Juk meile daro stebuklus:)
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-01-29)
Pradzia tokia buvo kaip atrame filme, ciaudejo labai, veliau koseti pradejo. jam taip gerkle skaudejo, kad net valgyti negalejo, tik laselinemis ir maitinimu per svirksta gyvas buvo apie savaite.
Modeliukas (2016-01-29)
Tai va. Ką tik paminėjau - stresas - baisus dalykas. Šiandien Ursytės temoj skaičiau Orintos žodžius ir džiaugiausi. Meile ir rūpesčiu. Stresuojantis gyvūnas netampomas, o kiek įmanoma daroma viskas vietoj! Romos Popiežius stebuklų nedaro... Ir aplamai - na, gal jau baikim ;) ? Sveikit jūs pagaliau :) !
Rūta N (Rainiukas) (2016-01-29)
Gal nebespėliojame. Palaukiame tyrimų, o tada bus matyt kaip ir kas.
DaivaVa (2016-01-29)
Laura, o kas sitam kaciukui buvo? gerle ten jam skauda? kad jis taip vis ryja ryja seilyte?
DaivaVa (2016-01-29)
Pagerejo jai super daug pagerejo. Ji gi vos ne leisgyve buvo, ir ant ranku ejo ir klause, nes ji realiai labai sirgo. dabar gi ji atsigavusi, palyginti su tuom kas buvo.
Daina1 (2016-01-29)
nieko tu nepernešei, - pasikeitė aplinka, laikymo sąlygos, oro drėgnumas ir t.t. Nepamiršk, kad ir gyvūnai vienas į kitą savaip reaguoja- kvapus ir per duris kitus jaučia. Be to būna gyvūnų , kurie vieni kitiems alergiški. Duok tu jiems apsiprasti porą dienų, nurimti ir ,,aplinkoje ir situacijoje " susiorientuoti.
Modeliukas (2016-01-29)
Ima, Rita, dar ir kaip ima! Visu pirma, pamatuot laukinei katei temperatūrą yra katastrofa, tegu patyli, kas nematavo. Visu antra, tas kraujas greičiausiai dėl slogos pažeistos gleivinės. Visų trečia - kad ir kaip klaikiai skamba - katytė nėra gydoma tragiškai ilgą laiką! Tokios būklės gyvūnui atsigaut per mėnesį - vos ne utopija, o ir atsigavę tokie nabagai linkę " atkristi" ne vieną ir ne du kartus. O kai kurios ligos , pvz.auksinis stafilokokas, lydės sėkmingai ilgus metus. Galim aibes tokių atvejų suskaičiuot. Ar jai tikrai nė per nago juodymą nepagerėjo?? Kantrybės, mielos ponios. Elzytė gavo gydymo kursą, bus labai svarbaus tyrimo atsakymas. Blogiausia, ką žmogus jai dabar gali padaryt - pradėt tusyt .Stresas baisus imuniteto , kurio ir taip nėra, prieśas.
DaivaVa (2016-01-29)
taigi va. O pas mane ir daugiau pradejo ciaudeti, koseti ir akys traiskanoja:( nors ir paskiepyti. bet matyt as perneciau nuo ryzutes, net nebezinau. Sirdukui tai antibijotikus jau duodu, jam net tempikas buvo uzkiles. Siandien reiks vaziuoti ir dar porai paimti antibu. matyt pernesiau kokia zaraza is vienos vietos i kita:(((((
Daina1 (2016-01-29)
gal koks darinys noselėje buvo ir išsičiaudėjo, gal todėl su krauju buvo.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-01-29)
beda su tais laukinukais...
DaivaVa (2016-01-29)
ai ir valgo ir dabar. nakti suvalgyta puse indelio sauso maisto. dabar ir pasisiota kraiko dezuteje, kol kas nekakota.
DaivaVa (2016-01-29)
Valge. tik kai kiti puldavo prie maisto iskart, ji palaukia kol gydytoja pasisalins is patalpos.
DaivaVa (2016-01-29)
Vakar mes pamateme ant narvo sienu. Ne ne, jos temperatura normali. Gydytoja tiesiog nerimauja, kaip ir mes, keista net, kad gydytoja taip susigyvena su gyvunu problemomis, neatbukus dar. Siandien as nemaziau jokio kraujo niekur, negirdejau ir ciaudejimo kol kas. Pas mane silta (nors aisku ir klinikoje buvo silta). Na zodziu, bandykime kol kas pasiraminti. nors iseiginem. o tada jeigu matysiu, kad visgi negerai, susisieksiu ir pasitarsim.
Rita R. (2016-01-29)
O Elzytė valgo/ valgė stacionare normaliai?
Rita R. (2016-01-29)
Na, su kritiškai aukšta temperatūra katytės gi tikrai nebūtų iš klinikos išleidę. P. DaivaVa, nesuprantu, kur vėl įskaitėte, kad Jūs netinkamai elgiatės su katyte. Niekas niekada neketino ir neketina Jūsų inspektuoti. Aš nerimauju ne dėl to, kaip Jūs ją prižiūrite, o dėl čiaudėjimo krauju. Kada tai prasidėjo? Tiesiog sveikstantys gyvūnai neima nei iš šio, nei iš to čiaudėti krauju.
DaivaVa (2016-01-29)
engystolio as turiu, man reiks ant laisto uzlasinti turbut.
DaivaVa (2016-01-29)
nea, nekosti. tik jos kvepavimas siurkstus. kai veziausi masinoje girdejau. bet gal del slogos. siandien, akytes be puliu, viena gal paasarojusi. baisiai dar bijo, bijau bijau bijau kol kas. Akys dideles, tamsios. Susimirksim, zodziu tyrinejam kol kas viena kita. vakar jai suleisti vaistai.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-01-29)
beje ar katyte kosti?
DaivaVa (2016-01-29)
Oi Laura, as dar neprieisiu prie jos, kad nosyte pravalyti. O gal galima padaryti kokias inhaliacijas? ar ka. na kazka per nuotoli? kaip manote?
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-01-29)
Daug neskaiciau, tik apie ciaudejima krauju. Turejau ta pati su Ikium, prireike 14 dienu synulox, ir dar 10 dienu enroxil (jei nemaisau dienu, nes buvo iskrite viskas tuo metu is galvos). prie viso to reikejo vitaminu, engystolio, nosytes plovimo, saltalankiu aliejaus, llaseliniu. Svarbu zinoti ar nera kritiskai aukstos temperaturos, kuria reikia musti. Umi sloga gali pasireiksti kad pradeda kraujuoti is nosytes, as tuomet pravalydavau nosi juros vandenuku ir tuomet vilgydavau saltalankiu. Turiu filmuota medziaga kaip tai atrode, tuoj ikelsiu, paziuresite. jei katyte tas pats, nereikia issigasti, reiks tik ilgo apie menesi laiko gydymo.
DaivaVa (2016-01-29)
tyrimas paimtas pries pora dienu, paprastai atsakymas buna 10 dienu begyje, tame laikotarpyje siunciamas tarpinis atsakymas, jeigu kas uzauga, iskart tiriamas vaistas, kuris tinka, ir galiausiai kai pilnas atsakymas ateina, duodamas gydymas. Na mes taip dabar ir Leopoldukui pradejome gydyti. Rita r. nesirupinkite. Jeigu taip santykius gali sugadinti pinigai, tai paaukokite juos kitiems vargsams. Tarp kitko, gal griskime prie Elzytes. tai va. Vakar ji pasislepe uz vamdzio. siandien ryte buvo dar ten pat. pavalgiusi. pakalbinau. netgi pakliudziau pirstu nugaryte, aisku gavau atgal. Supratau, kad dar nenorim draugauti. O dabar vel uzejau ir katyte jau guoliuke guli. nepabego. nelieciau, bet truputi pakalbinau. Akytes svarios. Duokime jai pailseti. O tada susirasysim, susiskambinsim ir nuspresim ka darom, kaip darom. Kol kas niekur nieko neregistruokit, bet kokiu atveju as siulysiu kita varianta. Katyte tikrai saugi, tikrai as su gyvuniukais elgiuosi labai svelniai, jeigu jus del to pergyvenate, tikrai noriu nuraminti. as netgi pasiruosi priimti jusu mama i svecius, kad isitikintu, kad as neausinu burnos veltui. Baikime sita tema cia. Su laiku sukursiu nauja. Duokime Elzytei ramybes ir laiko, nors siek tiek. Aciu!
Rūta N (Rainiukas) (2016-01-29)
Vakar buvau klinikoje, kai ėmė katytę. Kaip supratau, prieš tai ji jokiais kraujais nečiaudėjo. Tai gali būti nuo patirto streso. Šiandien kiek žinau ir akis ne taip traiškanoja ir Daivą prisileidžia.
Rita R. (2016-01-29)
Modeliuk, niekas nieko nepavogė, bet kad jau moku tokias sumas (man asmeniškai tai didžiuliai pinigai) už gydymą, norėtųsi, kad jis duotų rezultatų. Vargšė katytė, niekur anksčiau nebuvo minėta, kad ji krauju čiaudo ar kosti, nemaniau, akd jai taip blogai :( Kada turėtų būt tyrimo atsakymas?
Daina1 (2016-01-29)
Daina A, jums katės gerovė rūpi, ar Daivos Va asmenybės nagrinėjimas? Gal jau užtenka? RitaR, nesusijusi aš su šia istorija, bet, AČIŪ Jums labai , už rūpestį, supratimą ir pastangas.
Rita R. (2016-01-29)
Gerai, pabandysiu suderinti, kiek man per atstumą pavyks. Tiesiog baisiai gaila vargšo gyvūno, čiaudėjimas krauju - ne juokas. Parašykite į a/ž savo adresą, kad žinočiau, iš kur ieškot transporto. Su klinika sutarsiu, dėl apmokėjimo irgi ką nors sugalvosiu, nes kaip ir žadėjau, perdaviau mamai 200 eurų už katytės skolą Užupyje, kuri buvo apmokėta iš kitų gyvūnų pinigų, kad per Elzytę niekas neliktų be gydymo ar skiepų. Tik labai prašau, nesišaipykite bent iš gydytojo, kuris yra tikrai to nenusipelnęs specialistas ir kurį savu laiku pati labai gyrėte. Ačiū.
Daina A. (2016-01-29)
Daugiau Daiva Va nėra net ką su Jumis diskutuoti, parodėt savo tikrą veidą visame gražume. Kadangi ne vieno karto konkrečiai nesugebat atsakyti į jokį užduodamą klausimą, o tik pilate raįymų paklodes, tai nėra apie ką daugiau kalbėti. Informacija ne vienai Jums pasiekiama.
Modeliukas (2016-01-29)
Aš ties šita tema Daivos vietoj išvis nebekomentuočiau. Toks įspūdis, kad ji iš kažkieno kiemo katę pavogė. Gal visgi reiktų bakteriologinio tyrimo sulaukt nepostringavus?
Daina1 (2016-01-29)
moterys, nepamirškime, kad tik nuolaidų nepakanka- pinigai apmokėti sąskaitoms iš dangaus nekrenta. tai viena, antra- daiva Va irgi turi darbą, kurš privalo atlikti, ne vien tik su gyvūnais laksto- reikia ir šeima pasirūpinti ir tas rūpestis tikrai ne iš katinukams skirtų pinigų. ji turi kito pobūdžio darbą. Trečia- katelė tik ką atvežta pas žmogų į namus- globa rasta- tai kas vėl negerai? netenkina žmogaus kompetingumas? DainaA , nieko prieš jus neturiu, vaidmens šioje istorijoje nevaidinu. Bet paskaičius būtent jūsų komentarus, man irgi darosi koktu- pasiūlykit konkrečią pagalbą, paderinkite nuvežimą pas gydytoją, pagelbėkite kažkuo konkrečiai, vietoje to, kad tik ieškoti kaip pasipiktinti DaivaVa. Nepasitikite žmogumi- yra alternatyvos- RitaR pasiūlė konkrečiai klinikai apmokėti sąskaitą, pasiūlė susitarti nuolaidas. Puiku. ką pasiūlėte jūs, išskyrus ,,kalbame, by tik kalbame" ? apskritai- dabar nors savaitei katytei reikia ramios aplinkos, kitaip jos nesugebės nei gydyti, nei apžiūrėti VISIŠKAI NIEKAS!
DaivaVa (2016-01-29)
Jusu Daina a. atzvilgiu elgsiuosi taip kaip noresiu. lygiai taip kaip jus elgiates su visais cia esanciais. As irgi galiu paaiskinti cia visiems, kad as susitarsiu del laiko ir del nuolaidu, o jus imkite ir darykite. Jeigu manim pasitikejo, tai labai as dziaugiuosi. Visu pirma as ju dar ir nenuvyliau kol kas. Visu antra saskaita yra nusiusta seniausia regei. Visu trecia, as jums jau sakiau, kad jums, buten jums daina a. as is principo neteiksiu jokios informacijosm nors jus ir pasiustumet cia besitaskydama. As nesu nei kazkoks skuduras i kuri galite valytis kojas kas tik uzsimanote, jeigu paaukojate piniga gyvunui. As labai dekinga uz aukas. Taciau tai dar nereiskia, kad turiu visiems pataikaut. mano tikslas yra gyvunai ir zmoniski santykiai su zmonemis. Su zmonemis!!!!!!!! taip, kad as dabar dalyvauju su jumis protu kovoje tik todel, kad jums nebutu taip nuobodu darbe sedeti, nes niekas kaip matau jau neprasideda su jumis.
Daina A. (2016-01-29)
Aiste, apie kokį kiršinimą kalbate, Jūsų advokatavimas nebūtinas.
AisteIgn (2016-01-29)
DainaA, gal vieną kartą nustosit kištis ir kiršinti? Katė LAUKINĖ, jai reikia apsiprasti ir kad streso lygis sumažėtų iki minimumo, o ne tampyti ją dabar visur iš eilės.
Daina A. (2016-01-29)
Tiesiog jau koktu skaityti tokius Daivos VA komentarus. Kas per įsakinėjantis tonas: paima, nuveža, sumoka ir grąžina katę. Tai ne koks daiktas, o gyvas padaras. Kaip suprantu tiek Rita tiek Rege pasitikėjo Jumis. tai būkit maloni, elkitės iki galo padoriai. Kadangi taip ir nesugebėjote viešai parašyti arba pridėti sąskaitą, motyvuodama, kad jau tai dainaia neteiksiu jokios informacijos, tai ir toliau taip elgiatės. O kas liečia Aurimą, tai, kad ir neturi jokios super aparatūros, bet nenumarina gyvūnų taip, kaip kitose klinikose jie miršta dėl elementaraus aplaidumo, nors apsistatę aparatūra iki lubų. Nepatinka Aurimas yra gi dar ir kitų veterinarų, kurie tikrai turi daugiau praktikos. Katytė nesveiksta, bet Jūs tiesiog laikotės įsikibus tos klinikos, kodėl? Manau, kad jeigu apsiėmėt globoti katytę, tai ir turite pati nuvežti pasikonsultuoti, o ne varinėti Rege ir Rita.
DaivaVa (2016-01-29)
Tyrimus Rita R. Jusu mama tikrai gali gauti pas gydytoja. jei reiks patvirtinimo, as duosiu be problemu. Nes tai musu kartu apsiimtas darbas. Ir turime kalbetis kartu. Galime ir ne per gg:) gal tada maziau kiltu nesusipratimu:) gal atsirastu ir tarpusavio supratimas galu gale tar musu, juk mes gi ne kokie priesai. tikslas tai tas pats galu gale.
DaivaVa (2016-01-29)
galiausiai, juk galima kates turimus nusiusti jusu tam Kvykliui, tegul skaito, daro isvadas, teikia pasiulymus. Juk kiek zinau jis gydo be jokiu irangu, taip sakant prisilietimais:))))
DaivaVa (2016-01-29)
aiskumo delei, as niekada neuzsiciklinu ties viena nuomone. Ne viena globotini tampiau po visur tol, kol jis pasveiksta. Del sito jus galite nenerimauti.
DaivaVa (2016-01-29)
Rita R. as nepriestarauju. tegul jusu paskirtas zmogus atvaziuoja, paima, nuveza, apmoka ir sugrazina man kate. jokiu problemu. tikrai nelaikysiu kates ir lauksiu kol numirs, nepergyvenkit del sito. bus poreikis po tyrimu kreiptis kitur ir kreipsiuos. o jeigu norite paskubinti, be problemu, suderint su manimi laika, atvaziuojat ir paimat.
Rita R. (2016-01-29)
Niekas neabejoja veterinarės atsidavimu savo darbui, bet reikia nepamiršti, kad gydytoja tik neseniai baigusi akademiją ir praktinės gydymo patirties turi kur kas mažiau nei daugiau nei kelis dešimtmečius jau dirbantys, užsieniio klinikose stažavęsi ir daugybę įvairių atvejų matę kolegos (juk ir Užupio klinika ne taip seniai atsidariusi). Jeigu po kelias savaites taikyto gydymo katytei nei akytės nustojo traiškanot, nei čiaudulys su krauju praėjo, taikomas gydymas nėra efektyvus. Juk jeigu kas pats čiaudėtų be pagerėjimo krauju kelias savaites nepaisant skiriamų vaistų, vargu ar nesikreiptų konsultacijos į labiau patyrusį specialistą. Antros nuomonės išklausymas yra normali praktika medicinoje (neveltui yra šaukiami gydtojų konsiliumai), skirta padidinti tikslios diagnozės tikimybę ir kuo greičiau pritaikyti tinkamą gydymą. Ligos priežasties paieška būtinai reikalinga, bet jeigu ji užtrunka per ilgai (katytė gydoma nuo pirmos sausio savaitės, jeigu gerai pamenu), tuomet kenčia tik ligonis dėl savo negerėjančios būklės. Užtat, jei katytei vis tiek negerės, siūlau ją parodyti vet. gyd. Aurimui Senamiesčio klinikoj (vizitą ir nuolaidas mes sutartume). Gyd. Ieva juk pas jį dar ne taip seniai praktikantė buvo.
Daina A. (2016-01-29)
Kad aš Jums, DaivaVa, net ir nesiūliau jokio kito gydytojo. kam tos išankstinės kalbos apie auglį plaučiuose. O kas liečia pasitikėjimą, tai visuomet būna pirmas kartas. Kaip ten bebūtų, tikiuosi, kad katyte bus tikrai pasirūpinta tinkamai. Ir dar geriau būtų, katytė surastų pastovius namus.
DaivaVa (2016-01-28)
Na kaip sakoma, kad tavo zodziai Dievui i ausi:) bet kaip jos akyte viena traiskanoja, puliai tiesiog istekeje. Nu sulaukiam bakteriologinio, ziuresim. kraujais ciaudo. po bakteriologinio tyrimo ziuresime tolimesniu veiksmu eiga, galbut prireiks ir rentgeno, o gal koks augliukas plauciuose, nes kvepavimas siurkstus, ciaudo su krauju. Gal ir stresas ypatingai prisideda. Gal dar kazkas. Zodziu, sekite komentarus ir viska as parasysiu. Tik as dabar tikrai nepulsiu per kitas gydyklas tampyti, galima net nesiulyti daina a., as tikiu tyrimu atsakymais ir tikiu sita gydytoja, ji nenugyde nei vieno paciento, atsiduoda savo darbui 100 proc., iesko, iesko ir randa problema. tad mes ieskosime. Jus tik palinkekite sekmes ir kuo greiciau pasveikti ir susinaminti:)
Rūta N (Rainiukas) (2016-01-28)
Kad ji jau namų globoje, labai puiku. Manau laikas tikrai viską pakeis tik į gerąją pusę.
DaivaVa (2016-01-28)
Parvaziavom mes namo siandien. Atidariau dureles, nelenda, pakalbinau, nu gi i akis nesoksta. tada ikisau viena kart ranka - nieko. antra kart - smugis:) supratau. isejau. palikau ramybeje ir apsiprasti aplinkoje. Uzejau po kiek laiko, pasislepus uz vamzdziu. Na tegul ramiai apsipranta. gal ir nebus ji baisiai baisi:) kazkaip visgi nesoksta gi i akis iskart. Na ziuresim. laiko gi turim iki pavasario.
Modeliukas (2016-01-28)
Ir laiko. Kartais ne vienų metų, deja...
GitaN (2016-01-28) (foto)
Daina A.,mano globojama siamuka šerėja irgi glostydavo,o aš per mėnesi laiko jo nei karto.Kai tik artindavausi,tai pradėdavo šnypšt,o veterinarinėj apžiūrėjo suspausta narvu.Reikia kantrybės.
Rege (2016-01-28)
Šėręja ją galėjo glostyti ir paimti ant rankų lauke, savoje aplinkoje, gerokai nusilpusią nuo ligos ir neprivalgymo. Dabar katė per porą savaičių sustiprėjo, o kadangi išimta iš narvo gaudavo nemalonių procedūrų (injekcijos, kraujo ėmimas ir pan.), tai, tikėtina, bet kokias besiartinančio žmogaus rankas traktuoja kaip pavojų keliančias ir ginasi visomis jėgomis. Ryt užsuksiu į kliniką prisidėti finansiškai (kartu ir nuo Ritos. R.).
Modeliukas (2016-01-28)
Boksą gali būti sunku įdėti ne dėl aršumo, o dėl per siaurų narvo durelių ;))! Ne visi boksiukai į visus narvus pratelpa.
GitaN (2016-01-28) (foto)
Aš globojau siamo katina mėnesi,nei karto jo nepaglosčiau,o kraiko dėžute keisdavau,kai uždarydavau i boksa.Nauja šeimininkė ji paglostė po poros mėnesiu,reikia kantrybės ir meilės.
Daina A. (2016-01-28)
Nejaugi ta katytė jau tokia arši, kad net į boksą sunku įdėti. Juk buvo rašoma, kad šerėja ant ranką net paimdavo.
Modeliukas (2016-01-28)
Daiva, o per narvo dureles neina įdėt bokso vidun? Aš visad taip laukinukes iš narvo išgarbinu. Įvaryt boksan ir jį uždaryt paprasčiausia.
DaivaVa (2016-01-28)
Nezinau:( i boksa kazkaip bendrom jegom gal isidesime. Namuose as ja ramiai apgyvendinsiu viena, kuri laika stebesiu, na ir bandysiu susidraugauti:) maistu, zaidimais, gal leisis pagostyti kada. Na, o jeigu tai nepavyks ir nepasiduos. pabus iki atsils ir keliaus atgal, o ka darysi, nekankinsi gi gyvuno amzinai vieno uzdaryto vonioj:(
Rūta N (Rainiukas) (2016-01-28)
Daivam o kaip tu ją paimsi? ji juk nesiduoda į rankas :(
DaivaVa (2016-01-28)
Cia nereikia skubios globos. Sakalyte siandien keliaus pas mane i globa. Cia labiausiai reikia pinigines paramos. kas norite ir galite sau leisti, galite paremti Sakalyte: VšĮ ''Šlapia nosytė'' Įm.kodas: 303433383 Banko sąskaita paramai gyvūnams: AB "Swedbank", bankas LT437300010141236714 Paypal: slapianosyte@gmail.com ‪#‎slapianosyte‬# Nuotraukos: https://www.facebook.com/%C5%A0lapia-nosyt%C4%97-148945085…/
DaivaVa (2016-01-27)
tai patarkite gi
Daina A. (2016-01-27)
DaivaVA, aš Jums nuoširdžiai noriu patarti, o Jūs vis mėtot akmenis į mane. Patikėkit nors nedaug, bet yra veterinarų.
DaivaVa (2016-01-27)
nu bais idomu, koki gydytoja rekomenduojat? ar dar yra kas ant sito svieto kas jums patinka?:)
Daina A. (2016-01-27)
Aš manau, kad Šakalytę reikia gal parodyti kitai veterinarei. Kiek tyrimų padaryta, o rezultato jokio. O gal tiesiog vėliau viskas savaime susitvarkytų. Gaila, kad jei taip ir neatsiranda rimtų globos pasiūlymų. Po tiek pastangų paleisti į lauką tikrai gaila.
DaivaVa (2016-01-26)
Zinau, kad ji visgi ir nepasveikusi, paimtas bakteriologinis tyrimas. Gerai. Nepanikuokit. Sakalytei vadinasi reikia manes:) kad visi vis nesekmingai:( as ja paimsiu i globa, pasveiks, tada ziuresim ka darom. Miegokit ramiai. Labanaktis!
Rege (2016-01-26)
Prašau rašyti konstruktyviai ir nesiaiškinti visokių tarpusavio santykių.
Rege (2016-01-26)
Deja, per anksti apsidžiaugėm: buvo sutarta, kad šiandien vakare katytė keliauja į globą, bet po pietų globėja dėl šeimyninių aplinkybių atsisakė savo ketinimų. Dar buvo vienas globos pasiūlymas, bet globėja pervargusi, tikisi vieną globojamą katiną padovanoti ir nori pailsėti... Vienu žodžiu, Šakalytei, matyt, nelemta tapti iš Pelenės princese... Teks grįžti pas savo mamą ir kitus varguolius.
Modeliukas (2016-01-25)
Rege gali pakoreguoti, jos įkelta naujiena.
Rita R. (2016-01-25)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Rita R. (2016-01-25)
Taip. Dviem savaitėm kol kas.
Birmanukas (2016-01-25)
Ar Šakalytė-Elzytė jau rado globą?
DaivaVa (2016-01-25)
na as jau viskas. viska israsiau, as visa laika nesiojausi ta skauduli, galvojau nelisiu, bet neislaikiau. nes aplinkui vien tik neteisybe. juk zinau, kad ir parejo ivairus skambuciai, ivairus pletkai. nu ir neislaikiau. as ir katytes is tikruju ne nebuciau palikusi likimo valiai, jau snd, gydytoja neduotu sumeluot, aptareme, kad as ja pasiimsiu, tik ryzule susitipreja ir keliauja is vienutes. viskas buvo apgalvota. viskas. Na o dabar, linkiu kuo didziausios sekmes ir zmonems galvoti irgi ka sneka, kaip sneka ir koki poveiki tai daro. aciu tiems, kurie rase, palaike ir kitaip padejo nepaluzti siame pasirinkime ir viso geriausio!
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-01-25)
as prie sios naujienos tiesiog noriu parasyti, kad suprantu, kad tenais yra like daugiau katinuku didiozji dalis jaukiu, gal gi kazkas galetu juos nufotografuoti, paplatintumem skelbimus, gal gi kazkas ir namucius surastu.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-01-25)
Merginos, na baikit jau, asmeniskai issiaiskinkite, na gi nieko gero cia viesai bartis. Suprantam, uzverda ir nervas, ir kartais ir nelaiko, ir neteisybe atrodo teisybe ir atvirksciai.
DaivaVa (2016-01-25)
Megi gerbiamoji, pagalbos sulaukiu is tu, kurie realiai ja nori duoti. Kad diskusijoje katyte panaudota kaip "prakista", patikekite tai niekaip nepersidave ir nebutu persidave paciam gyvuneliui. O skuduru kojom valytis ar pasiduoti santazams tai tolygu iskart pasakyti sudie bet kokiai veiklai. Mokytis ir mokytis niekada nevelu. ir as mokausi, tik leciau:)
Megi (2016-01-25)
Sveiki, turbut busiu apmetyta akmenimis, bet is stebetojo pozicijos noreciau palinketi DaivaVa tiesiog daugiau kantrybes, daugiau santurumo ir maziau tokiu issiliejimu. Pastebejau, kad daznai tai atsitinka ir patikekit, padeda padaryti pasirinkima sprendziant, kuria organizacija paremti finansiskai. Gal del to truksta pagalbos? Neisizeiskit, bet daugiau takto ir maziau emociju tikrai palengvintu gyvenima ir svarbiausia maziau kenktu tiem patiem gelbejamiem beglobiukam. Si katyte nekalta niekuo, kad ja vadint "prakista" ar ikista kazkokiu samokslo teoriju norint pasinaudoti. Daugiau ziurekim i gyvunus, maziau susireiksminkim patys. As ir stengiuosi to mokytis :) aciu!
DaivaVa (2016-01-25)
klinikoje sumas ir galite suzinoti, Reginai turbut tikrai pasakys. o kad ir sake jau man rodos. as paziuresiu banko israsa ir susumuosiu jos pinigelius dar karta, kad taip norite ir parasysiu laiska.
Rita R. (2016-01-25)
Kaip jau rašiau, apmokėsiu katytės skolą, bet tiesiai klinikai. Ar kitų katukų gydymą už tokią pačią sumą, bet tiesiai klinikai. Laukiam sąskaitų-faktūrų. O dėl "Fausto" pradangintų katinukų tai verčiau patylėtumėt.
Modeliukas (2016-01-25)
Jetau, moteros, baikit pyktis, juk ne " mordabojus" jūsų tikslas buvo, o pagalba šiam sutvėrimui. Ačiū Ievai, pas ją kačiukė atsikvėps ir bus viskas aišku. O dėl sąskaitų ir "viso kito" yra až ir kitos komunikavimo priemonės, mielos ponios.
DaivaVa (2016-01-25)
nesijaudinkit. man nasta nebus per didele. as patarpinikausiu. noriu zinoti kur ir kaip ji keliauja.
DaivaVa (2016-01-25)
ir atminkite viena paprasta dalyka, klinikai as beveik viska esu apmokejusi, is tu nelemtu man rupimu pinigu. ir kodel man jie taip rupi???? ogi brangiosios poniutes, ka tik Sirdukas su gripu grizo namo, o taip pat Leopoldas turi bakteriju rinkini, o taip pat Coliuke tik atgavineja sveikata irprasides tolimesni reikalai, o kiek turiu tokiu nauju, kurie tiesiog dar neskiepyti, nes ka tik po ligos arba dar serga. ir jums labai neaisku??? o kur cipavimas??? nepatenkitos jos labai. na ir bukite tokios. man tai kas. O as nesiruosiu skendeti amzinose skolose ir nebaigtuose gydymuose, viena del pinigo trukumo. paziureciau kokias nuotraukas pasidarytumem po to kai kai katyte isima is to tramdomojo rubo. Beje, buten as buvau su ja klinikoje ir laikiau kai eme visus kraujus ir lasino lasines. taip kad nevaizduokit cia didvyriu su pasidalinimais per fb., nes kazkokdel Irenos ryzule gavo ne viena pavedima, kur buv nurodyta Irenos katytei. nebuvo ne vieno kur butu Reginos, nes Regina nesizemino ir neprase finansines pagalbos pas nieka. taip as suvedu viska i pinigus, nes visiems kitiems klausimams as turiu sprendima. Bet paprasciausiai nusprendziau ir Jums sukresti biski smegenis, kad pradetuete ir pacios ieskot, o ne kaip kad matomai is istorijos atsikratt tuo nelaimingu rainuliu. dabar jau taip tikrai pradedu galvoti.
Rita R. (2016-01-25)
Juk norėjote kuo greičiau "naštos" atsikratyti, tai mes ją nuimame. Dovanojimas irgi jau nebe Jūsų problema. Perduokit numerį, atsiųskit mano mamai sąskaitą ir bus baigta.
Rita R. (2016-01-25)
Kasutaja kustutatud kommentaari
DaivaVa (2016-01-25)
nekelsiu as jokiu saskaitu, vien todel, kad as nesileisiu santazuojama dainos a. jums galesiu atsiusti el. pastu, kai turesiu laiku ja nufotografuoti. del globos labai gerai, paziurekite, paanalizuokite ir rasykite man. as info siusiu namu siulytojai. ir tada galima bus padovanoti.
Rita R. (2016-01-25)
Būtų juokinga, jeigu nebūtų graudu. Išties, jokios iniciatyvos iš mūsų pusės: 1. visos nuotraukos padarytos mūsų pačių, 2. visi skelbimai ir globos prašymai ne GG ir Jūsų facebooke, parašyti ir išplatinti mūsų pačių, 3. pirma (ta nuplaukusi) globa surasta per asmeninius ryšius, tolesnių pasiūlymų sulaukta tik dėl globos prašymų iš 2 punkto, 4. finansiškai prisidėjom pagal išgales, nes išlaikom 13 savų kačių ir alergišką šunį. Nepaisant to, pasiskolinsiu pinigų ir apmokėsiu viską, kaip rašiau, iškart ir iki paskutinio cento klinikai, kai tik bus įkeltos prašytos sąskaitos-faktūros. Jeigu dėl techninių kliūčių neįsikelia, persiųskite mano mamai el. paštu ir atgausite tuos savo brangiuosius pinigus. O kad Jūs nuolat kažkokį neegzistuojantį sąmokslą prieš save visur įžvelgiat ir kažkokius vaiduoklius matot, tai jau Jūsų problema.
Rita R. (2016-01-25)
P.DaivaVa, kad jau siūlote ne komentarais, o darbais daryti, tai įkelkite pagaliau seniai prašytą sąskaitą-faktūrą už katytės gydymą. Tuomet pervesiu viską iki paskutinio cento klinikai. Pinigai dar nuo ankstesnių laikų juk už viską svarbesni. Būsim atsiskaitę, katytė nebebus našta Jums ir kaip jau mes toliau su ja suksimės, bus tik mūsų pačių reikalas. o Jūs gal pagaliau baigsite kelti šaršalą.
Rege (2016-01-25)
2 sav. globą pasiūlė Ieva iš Vilniaus. Katytė bus atskirame kambaryje, galės apsiprasti ir bus matyti, kaip elgiasi ne narvelyje. Ryt vakare Ieva paims katytę iš klinikos. Dalį sumos už stacionarą aš sumokęsiu klinikai. Kiek žinau, DaivaiVa rašė kažkokia moteris, kuri siūlė katytei namus. Laukiu tos moters tel.
DaivaVa (2016-01-25)
ir paskutine minti issakysiu. Mano nuomone, kai kreipiamasi del pagalbos, ne paemimo ar pan., turi buti abipusis noras, turi buti abipusis bendradarbiavimas, abipusis pasitarimas, bendri sprendimai, bendra pagalba. bet is sios istorijos, bent jau as gavau didele pamoka, kad visgi kaip bebutu gaila, kai kurie zmones to nenori, o gal samoningai tada man pakiso sia katyte? as nezinau, jau galvoju visko. kurioj vietoj neitikau. bet, kad pagalbos nebuvo tai faktas, ne vieno karto nemaciau paprasymo padeti bent laseliu pinigelio. ne karto. as net negavau i el pasta to ritor r. sukurto straipsnio, nes siunte i "normalias" organizacijas. tai atsiprasau tada, ko jus is manes galite dar reikalauti, kad as apskritai leisciau su manim daryti ka nori ir elgtis kaip kas nori, nes as prasineju paaukoti gyvunams. Ne. kaip bebutu gaila, kitiems, mes prasinetojai irgi esame zmones, turime ir orumo ir kitu zmogisku savybiu, ir prasinejimas cia nei vienam nera megstamiausias uzsiemimas manau. Viskas. dabar as issakiau viska, kad gulejo man ant sirdies. manau vieni supras, kiti ne. o kai kurie tai apskritai....
DaivaVa (2016-01-25)
ir apskritai manau, bepigu prisijungti ir papostringauti nemokmai ka nori, bet kazkam reikia visgi apmoketi uz sias kalbas. Velgi, isduosiu, kad yra moteris, kuri ja nori paimti i namus pasveikusia, bet be globos, patikrinimo kaip katyte elgiasi, as tikrai neduosiu kontaktu. Raudonuoti ir aiskintis visgi teks man, kad "ikisau" sakykime laukine. Visi protingi ir gudrus matyt kitus. mane domina is visu komentaru tik konkretus patarimai ir pasiulymai, visi kiti galite ne nesivarginti su pamokslais.
DaivaVa (2016-01-25)
o dar teisingumo delei, tema sukurti ir parasyti, kad katyte nebus apmokama is slapios nosytes saskaitos suskubote, taciau apie informuoti klinika visgi neskubate. Klinika ne gyvunu globos puslapis, ji nedalyvauja nei intrigose, nei santykiu aiskinimasi, ir nebus nei vienoje nei kitoj puseje, todel bukite malonios visgi isvaduokite mane nuo sios nastos. nes 10 euru tai triju dienu stacionaras nuo antradienio praeito skaiciuokite. skola toliau kaupiasi. tad nustokite rasyti ilgus ir grazius komentarus, o imkites veiksmu geriau kokiu nors, pirmas galetu buti skambutis i klinika bent jau. nes kazkaip is el laisku istraukiama ta informacija, kuri vienai pusei palanki, visa kita paliekama asmeniniam naudojimui. vat ir visas jusu saziningumas. as ne vokietijoj, todel i klinika nuvaziuoju beveik kasdien, vienas dalykas, o kitas, as niekur netrivrtinu 100 procentu apie laukinuma ir gink dieve nenurasau nieko. kol kas as matau tokia jos busena ir nezinau ar ji pasikeis, visko gali buti, net neabejoju, bet reikia pabandyti pirmiausia darbais, o ne komentarais daryti. svarbiausia, kad bokso man neatiduotu turbut labiausiai aktualiausias klausimas:))))) juokas per asaras. kalciausia cia as, viskuom. Pirmiausia kalta, kad mane surado klinikoje, antra, kad padariau visus tyrimus kokius tik imanoma, trecia yra apmoketos islaidos iki antradienio, pilnai padengta didziule pinigu suma. ir vis as dar neitinku. Skambucio metu as iskart klausiau, kokios pagalbos is manes norite, norejote gydymo, diagnozes ir pan., gavote. tai kame reikalas?
DaivaVa (2016-01-25)
katyte jau beveik sveika, rytoj suleis vaistus ir galima imti i globa
DaivaVa (2016-01-25)
Kad dainai a bus neteikiama jokia informacija tai irgi tiesa
DaivaVa (2016-01-25)
Kad jusu mama atnese 10 euru tai tiesa, kad aplanke katyte - netiesa.
Rita R. (2016-01-25)
Labai prašyčiau baigti šitą šaršalą ir juo labiau kai kurių asmenų taip mėgstamą turgaus leksiką. Gerbkime save ir kitus. Viską galima išsiaiškinti gražiai ir "nekeliant bangų". Visų pirma, p.DaivaVa neteisi, sakydama, kad mano mama katytės realiai nematė. Visos Šakaliukės nuotraukos darytos mano mamos, penktadienį ji taip pat buvo užnešti pinigėlių ir aplankė katytę. Taigi tikrai matė ir nieko į jokią vatą nevynioja. Aš, deja, negaliu iš Vokietijos grįžti vien katytės pažiūrėti, labai atsiprašau už tai. Dėl globos pas Tautmilę kol kas nieko nežinau, ne aš tą derinu, bet katytei net ir prieglaudoj bus geriau negu stacionare. Namų globos ir toliau bus ieškoma, jei tik atsiras tinkama, Šakaliukę iš prieglaudos bus galima visada ten perkelti. Kol nepabandysim pažiūrėti, kaip ji elgiasi ne klinikoje, nesužinosim, ar ji tik stresuoja, ar ne. Žinau tik, kad šėrėja laisvai ją galėjo nešioti ant rankų (nuotraukos pirmoj naujienoj tą irgi įrodo). Kaip bus toliau, laikas parodys. Jeigu katytė nieko neprisileis, bus paskiepyta ir atšilus orams paleista atgal. Visgi benamių kačių, manau, Vilniuj ir taip užtenka, užtat kad jau buvo užsiimta šia, norėtųsi nenurašt jos kaip "laukinės" per anksti ir taip atimt šansą neatsidurt tokioj pačioj būklėj kitą žiemą. Yra buvę daug atvejų, kai klinikoje stresavę katukai kitoj aplinkoj pasirodo visai draugiški, reikia tik mokėti su jais elgtis. Lygiai taip pat kai kurie draugiški, net labai draugiški katukai "sulaukėja", kai jiems ima reguliariai vaistus leisti ir kitas skausmą keliančias procedūras daryti. Nepabandę nesužinosim. O įžeidinėjimai ir kaltų paieškos čia nieko nepadės. Stengiuosi net ir per atstumą padaryt, ką galiu, kad Šakaliukei bent šią žiemą nebereiktų šalti. O kaip bus toliau, laikas parodys.
Daina1 (2016-01-25)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Daina A. (2016-01-25)
Na, tik nereikia rašyti nesąmonių. Nemažai daug kam kyla įtarimų, bet ne visi viešai tai parašo, nes nenori tokių užpuolimų, kad ir tokio, kaip Jūsų. Kas aukojo ir aukos, tad neieškot atpirkimo ožio, ne ant tokios pataikėt. Tikiuosi, kad katyte bus tikrai pasirūpinta.
Daina1 (2016-01-25)
Kasutaja kustutatud kommentaari
AisteIgn (2016-01-25)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Daina A. (2016-01-25)
Daina 1, o koks Jūsų čia vaidmuo, nesupratau? Manau, kad paklausti apie vieną ar kitą gyvūną, bei jo gydymo eigą nėra uždrausta. Ar tik pervedantis pinigus turi tam teisę?
Daina1 (2016-01-25)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Daina A. (2016-01-25)
Globa jai buvo siūlyta ne vieną kartą, kas atsitinka, kad jos atsisakoma? Tiesiog reikia laiko ir kantrybės paėmus tokią katytę, ne tokias esu prisijaukinus. Deja, tokių katinėlių nestovi eilė. Gal dėl to, kad stresuoja ir serga.
Modeliukas (2016-01-25)
Nepamirškim, kad prieglauda - iš esmės šiam gyvūnui būtų įkišimas iš vieno narvo į kitą. O etatinių glostytojų nė vienoj , kiek žinau, nėra.
Modeliukas (2016-01-25)
Tai kas nori, gali pakilnot ir be pirštinių, niekas gi neverčia jų dėtis ;). O prieglaudon siųsti gyvūną, kuri reikia socializuoti, ne išeitis, o įkišimas kažkam ant galvos. Žiauru, bet taip yra. Ar tik nebus katytės vienintelis šansas - namų globa. O ten jau bus matyt, kaip ten dėl tų pirštinių ;)). Gal namie ir visai gerai būtų. Tik kur tie namai :(( ...
Friske (2016-01-25)
Katė nuo procedūrų ir pastovaus "veiksmo" gydykloje stresuoja. Globojau vieną "agresyvią", kuri narvo tvarkyti neleido, akis išdraskyti kėsinosi, o ant narvo "Atsargiai, pikta katė" raštelį užsidirbus buvo. Atvežta į globą pora parų po lova patupėjo (kačių daug + VA), o trečioj dienoj jau žandą kasyt leido :) Po truputį, nespaudžiant ir į akis labai nelendant visiškai rankinė per savaitę pasidarė. Tiesa, jinai tik kokių 6 mėnesių buvo.
Daina A. (2016-01-25)
Gal aš ir pezu (DaivosVA) žodžiais, bet apie tokią šios katytės agresiją anksčiau net nebuvo užsiminta. Taip ji laukinukė, o dar uždaryta narve. Beje, tų storų pirštinių katinukai labai bijo. Taigi, jau turėjo paimti Tautmilė, kas vėl nutiko. Nieko konkretaus taip ir neatsakoma eilinį kartą, bet užgaliauti tai nepamirštama. Tiesiog gaila katytės.
Polio-mama (2016-01-25)
Keli maniškiai, absoliučiai naminiai, irgi labai sunkiai leidžiasi gydomi, priešinasi, naudodami visą turimą "amuniciją". Nei vienas veterinaras, pas kuriuos teko su jais lankytis, nėra iš to padaręs išvados, kad tie katinėliai yra laukiniai. Gal klinikos, kurioje yra Elzytė, gydytojai yra jauni, be didesnės patirties?
DaivaVa (2016-01-25)
nu dezute tikrai leidzia visur ideti, tik apdengimui ne visi narvai pritaikyti, nes kaikur vienas didelis narvas su pertvarom, nors gal ir galima padaryti uzuolaideles. tikrai leistu, net neabejoju, bet net tiek kurie cia taip stradalina net nepaprase, o as net ir nepagalvojau. vaziuosiu tuoj i klinika su Sirduku, pasirupinsiu dezute
Mune58 (2016-01-25) (foto)
vargu, ar vet.klinikose šokama pagal kačių dūdelę:( Nemačiau ir negirdėjau, kad narvai būtų dangstomi paklodėmis ar dedamos viduje dėžės.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-01-25)
reikia gultuko auksto, dezutes kartonines, plius laikyti pridengta narva
Mune58 (2016-01-25) (foto)
labai labai stresuojančios katytės kaip saugiausią vietą gana dažnai pasirenka kraikdėžę, kurioje pastoviai tupi.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-01-25)
Ji stresuoja, labai stresuoja, jai reiktu namu globos ramios. Gaila visu tu stresuojanciu gyvunu, bet kai nera iseities, ka padarysi.
DaivaVa (2016-01-25)
ir tas nedraugiska labai jau svelniai parasyta deja, gydytoja prie jos prisiartinti negali visai. tablete gal i maista ir ideti gali, bet kraiko dezes tai neleidzia isvalyti. taip ir pasireiskia tas nedraugiskumas. o ka cia peza daina a. apie nenora gydyti toje klinikoje, tai absoliutus eilinis briedas. tokios ne kalbos nebuvo is klinikos puses.
DaivaVa (2016-01-25)
vynioja vynioja cia i vata. Nei jos mate katyte, nei zino. As penktadieni is vieno narvo i kita perkelinejau tu tom storiausiom pirstinem, ji laukine, pikta ir issigandusi. ir arba ji tiesiog taip issigandusi arba ji is tiesu laukine. Tokiu baimiu proceduroms naminukams nebuna. tiesiog neistveriau kaip cia pasakas seka, nors realiai tai ne nemate. tai va.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-01-25)
ta prasme, kaip tai pasireiskia.
LauraV (Priglausk (neturi prieglaudos)) (2016-01-25)
ka reiskia nedraugiska veterinarei?
Daina A. (2016-01-25)
Jeigu katytei reikalingas dar gydymas (kaip supratau iš teksto), tai ką reiškia "sustiprėjusi tapo nedraugiška veterinarei". Tiesiog nenori jos ten gydyti? Kažkaip nesiseka jai ir su globa, žadančių yra, bet naudos jokios. "Taumilė" neima, nes nepasveiko. Žodžiu, tiesiai šviesiai, niekas jos nenori. Vargšas gyvūnas.
Rita R. (2016-01-24)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Rita R. (2016-01-24)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Rita R. (2016-01-24)
Nežinau, mama vakar negalėjo prisiskambint (savaitgalis, kaip bebūtų, Tautmilė gi irgi žmogus). Šakaliukė, kiek man žinoma, bent šėrykloj leidosi nešiojama. Labai svarbų vaidmenį visuomet vaidina ir žmonės: gyvūnai labai jaučia, kas juos myli, o kas bijo. Geriausias pavyzdys, kaip tinkamas žmogaus elgesys ir žinojimas, kaip prieiti prie išsigandusio gyvūno, yra SOS Gyvūnų trikojukė Jonavėlė. Pamenu iš Ozo Pievelės, kokia ji buvo pačioj pradžioj, kai šeimininkui iškeliavus į ligoninę, o katei-mamai suradus namus, atkeliavo į SOSus iš Jonavos. Stresavo, pyko, šnypštė ir visaip kitaip reiškė nepasitenkinimą. O dabar viena švelniausių prieglaudos kačių.
Birmanukas (2016-01-24)
Būtent. Elytė draugiška katytė, tiesiog dabar stresuoja narve - kuo greičiau ją iš ten išlaisvinti, tuo geriau. O iš Tautmilės prieglaudos dar nėra žinių? Daug kačių net nemėgsta (ir nesileis) būti nešiojamos ant rankų ar ant kelių, o tiesiog įisitaisyti šalia žmogaus. Suprantigi, kates mylintis gerbia katės norą nebūti niurkomai ir nešiojamai.
Rita R. (2016-01-24)
Aš irgi taip manau. Nebūtų buvę foto, kur ji šėrėjai ant rankų, dar galėtum ginčytis, bet dabar. Mūsų Matilda irgi klinikoj buvo raganų ragana, net kraiko pakeist neleisdavo, gyd. Birutė klausė, ką su tokia darysiu. Namuose nusiramino per kelias paras, apsiprato ir patapo kaip ir šėrykloj pačia meiliausia kate. iki šiol tokia liko. O nuolat "procedūrinami" katinai ima asocijuoti žmogų su skausmu ir net absoliutus geruliai, kaip mūsų a.a. Badytė, ima gintis kaip išgalėdami (man teko būti ta blogąja, kuri žaizdas valydavo ir vaistus girdydavo arba leisdavo, tai ji net paglostoma vienu metu nebesileido). Su tokiais gyvūnais reikia tik kantrybės ir atsargaus švelnumo. Laikas parodys, kiek katukė jauki. Netgi jeigu ir ne, negi dėl to nusipelnė pagalbos mažiau negu jaukieji?
Birmanukas (2016-01-23)
Katytė Elzytė, kaip ir dauguma kačių, priešinasi procedūroms - tai normalu. Juk matintoja katytę glostydavo ir laikydavo ant rankų, o kuri katė, staiga uždaryta už grotų, nestresuotų? Aišku, kad pyksta, nes greičiau nori pas žmogų į glėbį, kur bus nuraminta, palepinta, glostoma. Linkiu mažylei pačios geriausios globos ir greičiau surasti namučius!


Kommentaare saab vasakul logis sisse kasutajatele.


Statistika Siseloginud: 204    

Uudised

11.08 Gyvūnų Tematikos Straipsnių Vertimas iš Anglų į Lietuvių...
03.23 Prašau pagalbos padėti palaidoti katinuką (pagalbos nebereikia,...
03.03 Gal kam reikia?
02.07 Liūdna naujiena
08.28 Ieškoma kate Maša/Markiza Vilnius Naujininkai (1)
08.25 kicutė (1)
05.03 Saldi porelė ieško namų (Padovanoti)
04.01 NEMOKAMA sterilizacijos akcija Vilniuje
03.19 Dviems kastruotiems katinėliams skubiai reikalinga sodyba !!!
03.14 Dar atrodo vakar nebuvo nė menkiausio ženklo, kad šiandien bus... (1)

Kommentaarid

Waddenis (12:52) >>
Sveiki visi! Naminiai gyvūnai man taip pat svarbūs, bet nusprendžiau, kad pirmiausia atliksiu...
Waddenis (12:51) >>
Sveiki visi! Naminiai gyvūnai man taip pat svarbūs, bet nusprendžiau, kad pirmiausia atliksiu...
Waddenis (12:49) >>
Sveiki visi! Naminiai gyvūnai man taip pat svarbūs, bet nusprendžiau, kad pirmiausia atliksiu...
KaylyTittensor (17:46) >>
Legal casinos offer a safe and regulated gaming experience....
Violeta N (0:06) >>
Atsirado!
Altair (15:04) >>
Laiminga pabaiga. Kicutė pati atrado naujus šeimininkus. Kaimynė grįžinėjo vakare iš darbo,...
Skrebas (14:48) >>
Katytė kori sveika, linksma, ir tikra namų šeimininkė , vokiečių aviganiui parodo kieno čia...
Dylangg (14:48) >>
Man atrodo, kad jei jus domina ši tema ir norite rasti ne itin brangių bilietų iš Oslo į...
Jake (14:14) >>
Sveikinu visus. Norėčiau rasti lėktuvo bilietus iš Oslo į Vilnių. Ar galite man padėti?
Jake (14:10) >>
kietas
Katynas M (17:14) >>
Pasikeitė mano tel. numeris, katinėlis nužaidė:). Dabar skambinkite 8 636 42966.
Alusia (18:02) >>
Ačiū, Nijole ❤️
P.nijole (9:05) >>
Mažutė :( Užuojauta :(