LT | EN | RU | LV | PL | EE    Leedu | Läti | Eesti
 
 
 
Add news   

Pasipylė kritika dėl priverstinio gyvūnų ženklinimo: pirmiausia suregistruos, o tada apkraus mokesčiais?

Jau įsigaliojo nauja tvarka, pagal kurią šunis, kates ir šeškus laikantys žmonės turės pasirūpinti, kad jie būtų paženklinti mikroschemomis ir užregistruoti Gyvūnų augintinių registre, tačiau nemažai veterinarų šią tvarką vadina utopine, o augintinių šeimininkai reiškia didžiulį pasipiktinimą.

Gyvūnų savininkai kritikuoja naująją tvarką

Į GRYNAS.lt redakciją kreipėsi nauja tvarka pasipiktinę skaitytojai. Jie teigė, kad iš gyvūnų ženklinimo naudos mažai, o atsakingos institucijos kol kas pačios nieko nežino apie naują tvarką ir negali atsakyti į jų klausimus.

„Aš savo šunį paženklinęs esu jau seniai. Sumokėjau daug pinigų - apie 150 litų. Tačiau nesuprantu, kokia iš to nauda. Tarkime, mano šuo pabėga - norėčiau žinoti, kiek klinikų ar prieglaudų Lietuvoje turi skaitytuvus, kurie gali nuskaityti mikroschemą. Vilniuje galbūt nemažai, o mažesniuose miestuose? Be to, neaišku, ar mikroschemą galima nuskaityti užsienyje ir kiek ji yra tarptautinė. Kodėl negalima įdiegti mikroschemos, kurioje būtų sekimo sistema, kad šuniui pabėgus galima būtų atsidaryti žemėlapį ir pamatyti, kurioje vietoje jis yra. Juk technologijos dabar tobulėja. Tuomet būtų kažkokia reali nauda. O dabar nauda valstybei, kuri turės registrą, bet ne šeimininkui“, - stebėjosi skaitytojas Jonas.

Skaitytoja Milda stebėjosi, kad nors tvarka jau pradėjo galioti, atsakingos valstybinės institucijos neturi jokios informacijos: „Kreipiausi į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ji paaiškintų, ką man dabar daryti ir kokia tvarka bus. Su manimi kalbėjo labai piktai ir pasakė, kad jie nieko nežino.“

O štai skaitytoja Modesta nuogąstauja, kad naujoji tvarka prisidės prie to, jog gatvėse padaugės benamių šunų ir kačių: „Manau, kad dabar nepasiturintys žmonės puls išmesti kates ir šunis į gatvę, nes jie neišgalės susimokėti. O žiniasklaida skelbė, kokios didžiulės baudos gresia nesužymėjus gyvūnų. Ką daryti žmogui, jei jis neturi pinigų gyvūno sužymėjimui? Baudos jis tuo labiau neturi už ką susimokėti. Priimta visiška nesąmonė - negalvojama nei apie žmogų, nei apie gyvūnus. Kita vertus, dabar sužymės, o paskui jau ir mokesčius įves naujus. Juk niekas to negali paneigti."

Spėja, kad gali padaugėti benamių gyvūnų

Lietuvos smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijos prezidento dr. Saulius Laurusevičius GRYNAS.lt paprašė pakomentuoti nuo šių metų įsigaliojusią tvarką. Jo teigimu, jeigu nebus vykdoma kontrolė, ši tvarka nereikalinga. Pašnekovas taip pat neatmetė galimybės, kad beglobių gyvūnų gali ir padaugėti.

„Mes esame pasiruošę, mes 11 metų tai darome ir nieko naujo mums nėra. Bet vertinant įstatymo nuostatą, yra kaip yra. Kas kontroliuos įstatymo vykdymą? Ar mūsų visuomenė yra pakankamai subrendusi, kad vykdyti nekontroliuojamus įstatymus? Manau, kad ši idėja nelabai įgyvendinama, be to, 100 proc. suženklinimo nėra net ir išsivysčiusiose Vakarų šalyse. Nemanau, kad pas mus idėja bus įgyvendinta. Tai yra išlaidos, kurios nuleistos ant vartotojo. Juk kiekvienas pagalvos: o kas man iš to“, - sakė S. Laurusevičius.

Paklaustas, ar nemano, kad įsigaliojus naujajai tvarkai gali padaugėti benamių gyvūnų, veterinaras teigė, kad gali atsitikti ir taip: „Nežinau, kai kurie tokią tendenciją įžvelgia. Mes matome, kokia yra mūsų visuomenė ir visi įvykiai po Naujų metų parodė, kokių žmonių gyvena Lietuvoje. Išmeta vaikus į šulinį, tai kodėl šuns neišmesti.“

Vis dėlto pašnekovas išsklaidė skaitytojo Jono nuogąstavimus dėl to, kad nedaug klinikų turi skaitytuvus: „Tos, kurios ženklina, o jų visur yra labai daug, tikrai turi ir skaitytuvus. Labai nedidelis skaičius yra tokių klinikų, kurios negali nuskaityti mikroschemos - nebent privatūs gydytojai kaimo vietovėse, kurie patys neženklina gyvūnų.“

Vadina tvarką beprasmiu reikalu

Veterinarijos klinikos Vilniuje gydytojas Jakovas Šengautas GRYNAS.lt išsakė nuomonę, kad ženklinimas yra beprasmis.

„Kaip veterinaras galiu pasakyti, kad ženkliname gyvūnus. Kaina dabar siekia 15 eurų, išrašinėjame registracijai lapus. Bet šiaip aš manau, kad čia yra beprasmis reikalas, nes, manau, kad mūsų valdžia mūsų mokesčius naudoja ne tiems reikalams, kuriems turėtų“, - sakė J. Šengautas.

Pasak jo, dabar viešojoje erdvėje pasklido daug neteisingos informacijos: „Viskas, kas yra kalbama, yra absurdas, Tai, kas sakoma apie pasiutligę, tai iš viso neturi nieko bendro. Ar pas mus daug valkataujančių šunų? Ne, nes mūsų klimatinėj zonoj šuniui sunku išgyventi šaltu periodu. Aš kalbu su žmonėms, jie nenori kačių ženklinti. Kas gi ateis namo tikrinti ir ieškoti katės? Be to, žmonės bijo mokesčių, sako, kad pradžioje surašys visus gyvūnus, o vėliau apmokestins.“

Mano, kad šeimininkai taps atsakingesni

L. Kriaučeliūno smulkių gyvūnų klinikos veterinarijos gydytoja Jūratė Juodytė buvo kitokios nuomonės ir teigė, kad ženklinimas yra teigiamas dalykas.

„Manau, kad tai yra teigiamas dalykas, galbūt mažiau gyvūnų atsidurtų gatvėje. Tai yra įprasta procedūra. Ne pirmi metai gyvūnai yra ženklinami ir tame nėra nieko sudėtingo. Tie, kurie yra atsakingi šeimininkai, jau seniai gyvūnus atneša ženklinti“, - teigė J. Juodytė.

Gydytoja nesutinka, kad dėl ženklinimo padaugės benamių gyvūnų: „Jeigu tiek tereikia, kad gyvūnas iš namų atsidurtų gatvėje, tai anksčiau ar vėliau jis ten atsidurs. Bet tas žmogus, kuris jau turės ženklintą gyvūną, turės didesnę atsakomybę. Be to, jeigu gyvūnas dingsta, jį paprasčiau surasti. Mes turėjome ne vieną atvejį, kai į mūsų kliniką atklysta gyvūnas, mes patikriname jį su skaitytuvu ir grąžiname šeimininkui.“

GRYNAS.lt jau rašė apie naująją tvarką ir žingsnius, kuriuos per 15 mėnesių turi atlikti augintinių savininkai. Tai, ką turi padaryti šeimininkai, komentavo Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė, kuri kovojo už tai, jog ši tvarka kuo greičiau Lietuvoje įsigaliotų.

Kviečiame išreikšti savo nuomonę šiuo klausimu. Savo komentarus siųskite el. paštu grynas@grynas.lt



Lisatud: 2016-01-05
News ID: 44630
Announcement views: 12592

« tagasi

Kommentaarid

Friske (2016-01-13)
Daroma, kad tik sudėtingiau būtų...gal apsieisiu be to registro tada, vis vien katės laukan neina
Dinka (2016-01-13)
Dėl visų ankščiau suženklintų teks važiuoti į teritorinę VMVT su augintinio dokumentasi, asmens dokumentu, rašyti prašymą kad duomemenys būtų suvesti į valstybinį registrą...arba siųsti prašymą laišku taip pat su dokumentų kopijomis, patvirtintomis notariškai.....
JutaB (2016-01-13)
Kasutaja kustutatud kommentaari
Modeliukas (2016-01-13)
Va kaip. Maniau, kad turiu keturis registruotus, ženklintus gyvūnus. Pasirodo - nei vieno.
JutaB (2016-01-13)
Jei turite omenyje naująjį registrą, tai visi anksčiau suženklinti gyvūnai turi būti savininkų užregistruoti jame patys, nes registravimo duomenys iš vetklinikų į naują registrą nepersikėlė.
Modeliukas (2016-01-13)
Aptikau dar vieną įdomų niuansą. Gyvūno ženklinimo data 2012 10 23, Mažeikiai. Sistema, suvedus duomenis, man atsako - " nieko nerasta"... Įdomu. Gyvūnas dalyvavęs tarptautinėse parodose.
Jumarita (2016-01-08)
Gal kas gali man atsakyti ? Ar nieks nesidomejot ? Yra gyvunu, kurie alergiski svetimkuniams… vienai katytei po operacijos organizmas atmetinejo siulus… soka gavau pamaciusi katyte… Dabar jau man nieks negali irodyt, kad cipas nekenkia gyvuno sveikatai ir t.t. O kaip ji tada isimti tokiu atveju ?
DaivaVa (2016-01-08)
Butent todel tai ir vadinasi kompensacija, kad tai nera pajamos, ir ne pardavimas
P.nijole (2016-01-08)
"Dovanojimas – pagal dovanojimo sutartį viena šalis (dovanotojas) neatlygintinai perduoda turtą ar turtinę teisę (reikalavimą) kitai šaliai (apdovanotajam) nuosavybės teise arba atleidžia apdovanotąjį nuo turtinės pareigos dovanotojui ar trečiajam asmeniui. Esminis dovanojimo sutarties požymis yra tas, kad tai yra neatlygintinas sandoris." Galima tik tiketis, kad apdovanotasis bus supratingas ir prisides prie buvusiu islaidu. O ne itraukti tai i DOVANOJIMO sutarti. Tai tada kodel nereikalauti, kad padengtu sterilizacijos, gydymo (jei toks buvo) islaidas. O gi todel, kad tai pazeidzia dovanojimo sandorio esme.
DaivaVa (2016-01-08)
Bet tai geriau butu, kad butu pas visus toks susitarimas, nes iskils daug visokiu kalbu ir nemaloniu prisigalvojimu apie pasipinigavimus
DaivaVa (2016-01-08)
Na taip, tai galetu buti vieba is divanojimo sutarties salygu. Ir nepazeistum jokios tvarkos turbut. Tai butu tiesiog kompensacija
Rita R. (2016-01-08)
Būsimiejii šeimininkai, prieš paimdami gyvūną, turėtų prieglaudai/organizacijai/privačiam globėjui kompensuoti išlaidas už skiepus ir čipą. Vokietijoj bent taip. Ir vis tiek žmonės ima gyvūnus. Jeigu labai nori, randa būdų susimokėti. Gal ir kiek atsakingiau žiūri į gyvūną tuomet.
DaivaVa (2016-01-08)
O tai kur duomenis veda veterinarai dabar? I ta pacia sistema kur ir anksciau? Tada kaina nebus mazesne? O kodel jakove kaina jau pigesne? Ka jie isviso niekur neveda gal duomenu? Ir paskutinis momentas, tai tipo dabar nedovanoti gyvuno jeigu neturi pinigu brangiam cipui?
Jumarita (2016-01-08)
Bet yra gyvunu, kurie alergiski svetimkuniams… vienai katytei po operacijos organizmas atmetinejo siulus… soka gavau pamaciusi katyte… Dabar jau man nieks negali irodyt, kad cipas nekenkia gyvuno sveikatai ir t.t. O kaip ji tada isimti tokiu atveju ?
Settle (2016-01-08) (foto)
1) Čipavimas privalomas keičiant šeimininką. t.y., jau dabar visi gyvūnų globėjai PRIVALO sučipuot dovanojamus gyvūnus. Tai, kad viskas paskubomis prastumta ir iki galo neveikia - ne pasiteisinimas nečipuojantiems. Viskas labai aiškiai parašyta ŽŪM įsakyme https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/3a2caae0ae0a11e5b12fbb7dc920ee2c
2) Gyvūnus veterinarai čipuoja, nepriklausomai nuo to, kad naujasis registras neveikia.
3) Nuolaidų organizacijoms netaiko (bent kiek klausinėjomės). Bent jau, kol niekas neaišku net patiems veterinarams
4) Čipavimo kaina ateityje dar gali kilti, nes registro administratorius ŽŪIKVC aiškiai pasakė, kad iš jų pusės nebūtinai visą laiką bus registro veikla kompensuojama.
5) Skiepyti pakartotinai čipuojant nereikia, išskyrus atvejus, kai reikia paso (ar ko ten) vežant į užsienį. Bent šiuo metu tokia tvarka. Ilgai tardžiau vieną veterinarijos gydytoją, papasakojo viską.
6) Kymantaitės kliedesius apie 3+ gyvūnų čipų kompensavimus irgi galit užmiršt (nebent visiškai pavieniais atvejais). Kliedesius apie nečipuotų gyvūnų konfiskavimus irgi gali užmiršt, nes tai tėra žmonių bauginimas. Tokie kliedesiai apie gyvūno, kaip žmogaus turto, konfiskavimą be rimtos priežasties aiškiai prasilenkia net su pagrindiniu šalies įstatymu.
Taigi: jei gyvūno nedovanojat - čipuot nėra ko skubėt, bent jau kol sistema pradės veikt. Nenustebsiu, jei iki pereinamojo laikotarpio pabaigos viskas bus apskritai atšaukta arba gerokai pakeista. Jei dovanojat - čipuot privalot iki padovanojimo momento, nes jei kas užsiundys atitinkamas tarnybas - turėsit problemų (čia daugiau liečia organizacijas).
Cherry (2016-01-08)
Štai ir Anglijoj nuo 2016.04.01 privalomas čipavimas. Per trejus metus visi šunys turėtų būti sučipuoti. Privačioj klinikoj čipas kainuoja 20 - 30 svarų. Labdaringos organizacijos žada aprūpinti veterinarus nemokamais čipais, kol kas neaišku, ar veterinarai tai darys nemokamai, ar rašys sumokėti už čipo įvedimą. From 6 April 2-13 all dog will be required to have a microchip, giving owners 3 years to get their dogs chipped. Local authorities, the police, dog wardens and vets will all have scanners be encouraged to continue to scan routinely. After 6 April 2016 owners of dogs in England that come to the attention of the police or local authorities will be scanned. Those found without a microchip will have the benefits explained to them and be given a short period to comply. If they fail to chip their dog, owners will face a fine of up to £500. Defra is now working with database providers and microchip suppliers to ensure minimum standards of service for commercial databases and standards of microchips, and that there is updated implantation guidance and training available as well as a one-stop 24 hour enquiry point for microchipped lost and found dogs. - See more at: http://www.thekennelclub.org.uk/our-resources/kennel-club-campaigns/compulsory-micro chipping/compulsory-microchipping-westminster/#sthash.ZVWP4GGq.dpuf
Polio-mama (2016-01-06)
KeriFiesta, čipuojant skiepyti nuo pasiutligės nėra būtina. Visa painiava, nežinia, netyčinė ar tyčinė, mano nuomone, atsiradusi dėl to, kad viešai kaip vienas iš visuotinio čipavimo motyvų buvo nurodyta tai, kad pagal čipą, prireikus!, bus įmanoma atsekti, ar gyvūnas yra vakcinuotas (skiepytas) nuo pasiutligės. Jei Jūsų gyvūnai yra skiepyti ir skiepo galiojimas nepasibaigęs, čipuojant jų skiepyti nebūtina. Nuo čipavimo kuriam laikui bent aš asmeniškai siūlyčiau susilaikyti dėl kitų motyvų - tegul ta sistema susistyguoja ir ima sklandžiai veikti.
Cherry (2016-01-06)
Per trejus metus nuo priėmimo užtektinai buvo laiko pasirengti. Bet trys ministrai pasikeitė per tą laiką.
KeriFiesta (2016-01-06)
Aš irgi visai neseniai abi savo gražuoles paskiepijau kompleksiniu skiepu (su pasiutlige). Tikrai dabar nečipuosiu, jei čipuojant yra privalomas skiepas nuo pasiutligės, nes niekas nežino kaip tie skiepai veikia gyvūno sveikatą. Kita vertus, ŽEIDŽIA toks nepasitikėjimas žmonėmis ir vet. gydyklų įrašais. Išeina, kad visi žmonės sukčiai. Jei taip, teks palaukti, kol praeis skiepų galiojimo laikas ir tada padaryt viską pagal gudrųjį įstatymą. Nors buvau linkusi iškart čipuoti, ber savo gyvūnų, kuriuos labai myliu, netručysiu dvigubais skiepais. Įstatyme labai daug painiavos, priimtas visiškai nepasirengus jo vykdymui, o p. Kymantaite facebooke tiesiog įžeidinėja žmones, kurie nesupranta čipavimo prasmės ar atlikimo tvarkos. O kaip pastarąją suprasti, kai jos dar tinkamos nėra.
Cherry (2016-01-06)
Padaryta (nepadaryta) turbūt kaip visada, tik mes su kitais atvejais nesusiduriame.
Spiritus_flat,_ubi_vult (2016-01-06) (foto)
žinoma, Cherry, įstatymas juk nekaltas, kad jį priėmė, o poįstatyminių aktų ne. Čia kaip pasakoj apie Rolandą - aplinka kalta :) tiesiog apmaudu, kad viskas padaryta paskubom ir bet kaip, o ne kokybiškai...
DaivaVa (2016-01-06)
as nezinau, as kol kas neturiu. As niekaip nesuprantu kur bus nusizengimas, jeigu sistema neveikia, visiskai esu rami tuo klausimu. Bet esu labai teigiamai nusiteikusi del cipavimo, tik tegul viska sutvarko ir pirmyn, jokiu pretenziju. kaip ir manau, dabar taip pat niekas jokiu pretenziju negaletu pareiksti ir man, gasdinti cia visi gali, bet gasdinimas yra gasdinimas, o istatymai yra istatymai:) vat taip as manau:)
Cherry (2016-01-06)
O organizacijos neturi nuolaidų ženklinimui, kaip, pavyzdžiui, skiepams ar sterilizacijai? Klausiau FB, bet man buvo paaiškinta apie atsakomybę ir kad nečipuoto vaiko dovanoti su organizacijos sutartimi negalima. Kaip privatus asmuo tiesiog perduoti į rankas galėjau, o kitaip - ne. Bet jeigu įsigaliojo tik nuo sausio 4, tai dar nesu pažeidėja. Linksma.
DaivaVa (2016-01-06)
vakar skaiciau straipsni, gal irgi daug kas matete, tai vienas dalykas buvo parasyta tai kad Jakovo klinikoje cipuoja po 15 euru.
DaivaVa (2016-01-06)
as siandien irgi klinikoj klausiau, niekas neaisku, manau kol kas as savu necipuosiu iki bus aisku kaip i ta registra sutraukt nemokamai
Gruodinukas (2016-01-06)
šian kalbėjau su vet.... skaitė nurodymus veterinarijoms ilgai, paskui aiškinosi ilgai su vmvt, nieko jiems aiškiai nepasako ir visi pikti. asociacija į priekį irgi nepuola, švelniai sakant. žada kol nesusitvarkys sistema, išvis neženklinti, nes galima daug primalti...
Modeliukas (2016-01-06)
Čipas tai yra, tik ko jis vertas be duomenų ;). O duomenys juk ne dėl mūsų kaltės dingo!
Rrrenatukas (2016-01-06)
Beje, čipą tada gydytoja matė ir nuskaitė, bet sakė, kas iš to, be rgistro aš nematau nei jūsų adreso, nei telefono, nei pavardės. Nežinau ką tas čipo skaitytuvas pamato. Įtariu, kad tik kažkokį numerį.
Rrrenatukas (2016-01-06)
Taip , tie nelaimėliai, kurie savo gyvūnus čipavom Gyvūnų registravimo centre, mūsų duoemnys kažkur dėl neaiškių priežasčių dingo ir jokiuose registruose nesimato. Veterinarų klinikos pradėjo čipuoti vėliau. Aš tą naujieną, kad mano irgi prieš 10 metų padarytas čipavimas bevertis sužinojau savo Jeruzalės klinikoje, kai gydytoja informavo, kad nemato registre mano ciuckės duomenų. Ji tada pati suvedė iš naujo duomenis į tuometinį registrą. Dabar vėl turėsiu lakstyti ir rūpintis, kad duomenys atsidurtų trečiam valstybiniam registre. Ko tada verti tie registrai ir mokesčių mokėjimas??? Man negaila tų kelių litų (eurų), bet norėtusi saugumo, kad mano pasiklydęs ciuciukas bus man grąžintas, jei kas...
Ghole (2016-01-06)
Aiškuma. Tai tuoj bus naujas registras, užregistruosit iš naujo :) Nors aš tai papildomai nueičiau į vet ir paprašyčiau, kad, jei gali, kad įtrauktų ir į savo bazę, nes ji susieta su europine duombaze (praktiška, jei keliaujama su šunimi), o valstybinis registras tai dar klausimas, ar bus susietas.
Cherry (2016-01-06)
Kaip nors susitvarkysim, tik norėtųsi daugiau aiškumo, kad žinočiau, ką šeimininkams pasakyti. Tiesiog laike taip viskas sutapo. Man būtų ramiau, žinant, kad mažylė suženklinta, gal net "prie mano akių", maža kas, dar pabėgs kur nors per vasarą. Kvailiukė dar. O įstatymo kaltinti dėl to, kad įgyvendinimui nepasiruošta, nevertėtų. Įstatyme tiek ir parašyta, kad nuo 2016 ženklinimas privalomas. Visa kita turėjo būti numatyta visokiuose poįstatyminiuose teisės aktuose, bet taip neįvyko. Pikta, bet susidėlios viskas kaip nors į savo vietas, o kol kas galime kiek ir paverkti, kaip ta išmintingoji Elzė iš pasakos, pamenate?
Modeliukas (2016-01-06)
Mes čipavom Gyvūnų registravimo centre. Iš pradžių duomenys buvo, nes tikrinom, kai sterilizavom! Dingo po n metų, daugybei žmonių. Ir atsakymas tik gūžtelėjimas pečiais, atseit - duomenys buvo pertvarkomi, sisteminami ir dalis jų dingo. Na taip, paprasčiausiai dingo ir tiek!
Ghole (2016-01-06)
Na, tokiu atveju aš kreipčiausi ten, kur buvo čipuoti gyvūnai, kad veterinarai pakartotinai įvestų į duombazę. Aš tai pamenu, kad po čipavimo po savaitės patikrinau registrą, nieko nerado, paskambinau į gydyklą, tai sako "oi, daug darbų, dar neįvedėm", tai jei nebūčiau priminus, gal būtų taip ir likę nesuvesti duomenys.
Modeliukas (2016-01-06)
Net dabar pasinaudojau Jūsų nuoroda ir įvedžiau duomenis. Atsakymas - nieko nerasta!
Modeliukas (2016-01-06)
Kas čipavo vėliau, gal ir rodo, o mes papuolėm tarp tų " peredavykų", kurių duomenys dingo !
Ghole (2016-01-06)
Va, atsidariau čia ir pasitikrinau savo kicės čipą, veikia, rodo kokia katė ir kokioj vet čipuota buvo: http://regivet.betaintelligence.lt/index.php?r=site/implants
Ghole (2016-01-06)
O ką, dabar nuvedus pas veterinarą nuskaityt anksčiau implantuoto čipo, nepasakys, kas šeimininkas? Taigi veterinarų duombazės niekas neuždarė berods?
Modeliukas (2016-01-06)
Prieš 10 metų čipavau du savo šunis. Irgi pakabukus gavom, mėlynus tokius. Ir mokesčius kas mėnesį po 10 lt už galvą ( jų dvi). Po maždaug 8 metų pažįstama perspėjo, kad greičiausiai dabar mano ciuckių čipas bevertis, nes kažkur dingo visi duomenys. Didis buvo mano nustebimas, nes tikrai - duomenų nebeliko. Tikiu, kad sistema dabar bus tobulesnė, bet už ką mokėjau tuos 10 metų? Tik todėl, kad tikėjau, kad nelaimės atveju, gal kas nuves šuniuką paieškot čipo ir mane suras. Ar tikrai po n metų vėl nepasikartos - ups, įvyko klaida?
Fotas (2016-01-06)
Spiritus čipas gali padėt atsekt šeiminiką kuris paleidžia savo augintinį palakstyt.Taip spragų yra, kad ir katės su šeškais :)O gal kas turi geresnių pasiūlymų kaip mažint neatsakingų šeiminikų skaičių ?
Fotas (2016-01-06)
Kolkas matyt tik daug triukšmo dėl nieko.Taip suprantama pereinamu laikotarpiu kils problemų ir manau dirbtinai kuriamų. Iki šiol egzistavo kelios duomenų bazės ,na pvz gyvūnų registravimo centras kuris priklauso Nuarui. Kaip manot Nuaro vadovybė norės šį dalyką perleist geranoriškai :) Kita susijusi su vet gydyklom. Nemanau ,kad ir tie nori perduot kitiems.
Spiritus_flat,_ubi_vult (2016-01-06) (foto)
čipavimas, ar koks kitas pažymėjimo būdas, kartais padeda rasti pasimetusį, bet šio įstatymo trūkumų tas nepaneigia...
Friske (2016-01-06)
Čipo savikaina euro netraukia...niekas už savikainą nečipuos, duodu kepurę prikraut :(
Dinka (2016-01-06)
Cherry, čipavau savo kalytes prieš 1,5 mėn.(kartu su sterilizacija) , tuo pačių norėjau europinio paso...Taigi kalytes sučipavo ir įvedė į duomenų bazę , dar ir pakabukuus gavo (aš cipuotas, tikrink mane- tiesa anglų kalba) o va europinį pasą gausim tik po pakartotino skiepo...taigi kažkur arčiau vasaros. Skaitau save atsakingu žmogums, globotinius seniai planavau kaip čia sučipuot, dabar teks bandyt. Bet dėl savo kačių kol kas dar galvoju, nors jei Brigita K. tęsės pažadus, kad 2 augintinius turi susičipuot pats (aš jau) sekančius sučipuos nemokamai ar tik už savikaina....
Modeliukas (2016-01-06)
Ot padėkos man ta kaimynė bobulė, kai aš jos 14 metų šunį ir tiekos pat amžiaus rainį sučipuosiu, o ją po metukų kitų mokesčiais apdės :)). Padovanos ji man abu savo augintinius, ir kaimynai sakyt nieko negalės, net Kymantaitė nekonfiskuos - gi sučipavau !!
Ghole (2016-01-06)
Cherry, taigi Špokutė gimusi pernai metais, vadinasi ją užregistruoti privloma iki 2017 balandžio. Tegu šeimininkai skiepija ramiai, o registruos ir čipuos vėliau, kad ir po metų, kai veiks registras ir jau reiks kartot skiepus.
Edda (Gyvunugloba.lt) (2016-01-06)
Aha, maciau, siule Kymantaite norintiems padarti gera darba - apmoketi sunkiai besivercianciu kaimynu ar tu paciu bobuciu gyvunus.
AisteIgn (2016-01-06)
Nugi siuloma kaimynu bobuciu gyvunus sucipuoti, tai o gal :)
Cherry (2016-01-06)
Agne, kad kas nors ką nors pasakė, tai ne rodiklis. Tiek visko prisakoma, kad... Čipavimas, žinoma, reikalingas, bent dingusių gyvūnų labui. Man asmeniškai pikta tik dėl to, kad reikalavimas įsigaliojo, o tam visiškai nepasiruošta. Ir veterinarai kalba vieni vienaip, kiti kitaip. Brigita rašė, kad nereikia revakcinacijos, o veterinarė, kaip rašiau, kad skiepų pažymėjimas nėra įrodymas, kad šuniukas tas pats. Tarsi aš prisirankiočiau panašių šuniukų ir vis vežiočiau juo čipuoti su ta pačia skiepų knygele.
Rege (2016-01-06)
Jei čipavimas privalomas, kodėl MOKAMAS? Už ką tie 15 EUR? Lietuvoje atlyginimai nėra normalūs (ES mastu), o jei turi ne vieną gyvūną ar globoji -nioliką, tai ir visai nemenka suma susidaro... Kodėl valdžia negali įsteigti kokios nors valst. įmonės ir sučipuoti gyvūnus NEMOKAMAI?
Spiritus_flat,_ubi_vult (2016-01-06) (foto)
taip pat, kas gali garantuoti, jog čipai yra kokybiški ir nekenksmingi gyvūnų sveikatai? Įstatymas tai numato? Ir kur gyvūną sučipuot, jei keliasdešimties km atstumu to niekas nedaro? Ir ko vertas čipas, jei registras neveikia? Ir galiausiai, jei tai PRIVALOMA, kodėl MOKAMA?
Spiritus_flat,_ubi_vult (2016-01-06) (foto)
RE, virkaujančiai apie jūras, tūlaś seimo narys, tuo metu kai buvo svarstomas įstatymo projektas, paklaustas žurnalistų ar čipuos savo asmeninius gyvūnus, atsakė, kad tikrai ne, nes įstatymas yra 'grynai lobistinis' t.y.proteguojantis įmonę, kuri VIENINTELĖ Lietuvoje gamina/parduoda čipus... Natūralu, kad 'kaupėjams' kyla klausimų apie tai, kokio tikslo siekė įstatymdariai kurdami tokį įstatyminį 'šedevrą'...
Edda (Gyvunugloba.lt) (2016-01-05)
Zodis zodin neatkartosiu, bet man pasake mazdaug taip "skiepo data yra? Yra. Vet antspaudas yra? Yra. Lipduka perklijuosim i nauja pasa, kam reiks, jeigu reiks, tegul atsirenkineja. Visa kita ne jusu reiklas." Ir cia del to, kad skiepytas kitoj klinikoj, nei butu cipuojamas. Jeigu skiepytas ir cipuojamas ten pat, supratau, kad isvis jokiu problemu... kokia tikroji tiesa, manau, truputi palaukus suzinosim.
Gruodinukas (2016-01-05)
na sakau, sausio 4. nes viskas pradedama nuo darbo dienų skaičiuoti. http://augintinis.lrytas.lt/prieziura/nuo-sausio-4-dienos-prasides-privalomas-gyvunu -zenklinimas.htm
Cherry (2016-01-05)
Virgau, perregistruot galima per e. valdžios vartus. : )
Cherry (2016-01-05)
Atsiprašau už sumaišytas raides. Neradau akinių. Gruodinuk, nespėjau, nes Špokiukę padovanojau sausio 3, o reikėjo iki gruodžio 31. Dabar esu įstatymo pažeidėja, nes padovanojau neženklintą. Kitas skiepas su pasiutlige tik sausio 9, o registras dar neveikia. Nežinau, ką pasakyti šeimininkams. Neskiepyti? Neženklinti? Aš čia neišsigalvoju, man klinikoje taip sakė, kad įrašas nėra įrodymas, o Špokutei tik trys mėnesiai, mes dar neturime 'ligos istorijos", jos niekas nepažįsta. Nesu čipavimo priešininkė, bet tas nepasiruošimas ir postringavimai apie atsakomybę ir t.t...
Virgau (2016-01-05) (foto)
joooo,is neturejimo kas veikt ir kur kist pinigus,galima ir kaimyno gyvunus suciepyt...man tai idomu,kaip cia su tais dovanojamais gyvunais is globu bus.Na tarkim kaip paklusni piliete,sucipavau globotinius,tai jei nutiktu stebuklas ir atsirastu norintis ta gyvuna pasiimt,reiktu vykti kartu i veterinarijos klinika ir perregistruot,ar kaip_
AisteIgn (2016-01-05)
Ar ne kaimynu suo :))))))
Gruodinukas (2016-01-05)
Cherry, kiek pamenu, registruot reikėjo nuo sausio 4 d., tai dar spėjot:))) aišku, šiaip su tais "ne tas gyvūnas" žiauriai juokinga. mano kelerius metus auginamus gyvūnus mano vetai paprastai pažįsta "iš veido", nekalbant apie mane (t.y., ir mane pažįsta). ir nepaisant to, kad mūsiškiai ČIPUOTI, niekados, niekados nesumanydavo dar praskenuoti, ar tikrai tai TAS katinas su savo skiepų pasu, ar aš apgavau (nafig?) ir atnešiau šiaip panašų storą baltą kurčią katiną iš kažkur kitur, o ne saviškį. tarkim, tai daktaras, kuris mato gyvūną pirmą kartą, ir jis jį patikrins prieš skiepydamas, ar tai ne kaimynų šuo. bet nuolat vis tiek to nedarys.
Cherry (2016-01-05)
Čipuojant gyvūmas turi būti skiepijamas nuo pasiurligės, ta informacija įvedama į registrą. Bet įrašas, nurodytas skiepų knygelėje, nėra įrosymas, kad būtent tas gyvūnas buvo skiepytas, todėl yra niekinis. Reikia laukti, kol pradės veikti registras, arba skiepyti pakartotinai, kas nėra gerai gyvūnui. Tikiu, kad naujieji šeimininkai įspės, kad dabar skiepytų tik kompleksiniu skiepu, be pasiutligės, o kada nors, kai pradęs veikti sistema, ateis dar kartą. Arba po metų. Arba niekada, nes aš negalėsiu visko sudiriguoti.
Virgau (2016-01-05) (foto)
Nenis,sita inicijatore prieglaudos neturi,tad matomai planuoja konfiskuot kartu su Grindos,Nuaro ir pan. istaigu specialistais.Praktika tokia jau yra,matem kaip tas daroma....niekaip negaliu suprast ar cia noras pabut tipo reiksminga veikeja ar tiesiog bandymas kist tikriems gyvunu gelbetojams pagalius i ratus.Na,o realiausiai tai atrodo,kad tokiu budu bando kazkas bizni prasukt,uzsipirko tu cipu,reikia gi kazkam kazkur juos sukist,va ir iesko lochu....
Moiros (2016-01-05)
Administrator kustutatud kommentaari
Edda (Gyvunugloba.lt) (2016-01-05)
Alytaus Zoovisatos vet.gydytojas Mykolas man irgi minejo, kad jeigu pasiutliges skiepas galioja, cipuojant papildomai skiepyt nereikia.
IlonaKolit (2016-01-05)
Atsiprašau, kad vėl kišuosi, bet tada reikia perrašyti dov.sutartis įrašant ir punktą dėl čipavimo. Juk vis tik dar velniaižin kiek laiko tą sistemą "tvarkys", o štai bausti tai greitai sugebės.
Moiros (2016-01-05)
Administrator kustutatud kommentaari
Nenis (2016-01-05)
Būtų labai įdomu sužinoti,kur šio projekto iniciatorė planuoja dėti konfiskuotus šunis,kates ir šeškus :D.
Cherry (2016-01-05)
Sausio 3 d. padovanojau Špokiukę. Antras skiepas su pasiutlige sausio 9. Bet registras dar neveikia. Reiškia, jos negalima skiepyti nuo pasiutligės arba reikės revakcinuoti, kai registras pradės veikti. Pasirodo, dar esu ir įstatymo pažeidėja, nes negalėjau dovanoti nečipuoto šuniuko po sausio pirmos. O čipuoti galima tik po skiepo nuo pasiutligės, galima, bet tada reikės skiepyti pakartotinai. Klausiau klinikoje, patarė neskiepyti nuo pasiutligės iki čipavimo. Ką, po velniu, veikė visi iniciatoriai ir vykdytojai trejus metus iki įstatymo įsigaliojimo? Apie atsakomybę kalba.
Spiritus_flat,_ubi_vult (2016-01-05) (foto)
įdomu, kur seimūnai palieka smegenis, kai eina į posėdžius?
Mune58 (2016-01-05) (foto)
jeigu nuo dūšios neįžvelgiama jokio pasipinigavimo, o vien tik dėl atsakomybės privaloma ženklinti, tai kodėl ženklinimas yra privalomas ir MOKAMAS? A? Įsivaizduoju, kiek reikės prieglaudoms papildomų finansų, jau nekalbant apie fizinius asmenis, kad sučipuoti UŽ PINIGUS visus gyvūnus. Be to, jau vertėtų pagalvoti ir apie įsigyjimą čipo skaitytuvo, nes neprilakstysi su kiekvienu rastu nabagėliu pas veterinarą, kad patikrinti, kam jis gali priklausyti.
IlonaKolit (2016-01-05)
Noriu būti neteisi, bet tikrai abejoju dėl atsakomybės jausmo. Nepadaugės jo, nepadaugės :( Mėtys tuos gyvūnus dar daugiau. Negaliu tvirtinti, bet šiai dienai iš vienos moters reikia paimti tris šunelius, motyvavo, kad jiems šalta. Šalta, tas tiesa. O štai KAS dabar prisiims tuos šunis ant savo galvos, KAS mokės už jų išlaikymą ir KAS - KAS - KAS mokės už tuos čipus, KAS turi tokias lėšas? Aš neironizuoju, yra tokia nelaimė.
Fotas (2016-01-05)
Čia atsakomybė už tą kurį priglaudi
Jollita (2016-01-05)
Čia yra BAUSMĖ gyvūnų mylėtojams.


Kommentaare saab vasakul logis sisse kasutajatele.


Statistika Siseloginud: 122    

Uudised

11.08 Gyvūnų Tematikos Straipsnių Vertimas iš Anglų į Lietuvių...
03.23 Prašau pagalbos padėti palaidoti katinuką (pagalbos nebereikia,...
03.03 Gal kam reikia?
02.07 Liūdna naujiena
08.28 Ieškoma kate Maša/Markiza Vilnius Naujininkai (1)
08.25 kicutė (1)
05.03 Saldi porelė ieško namų (Padovanoti)
04.01 NEMOKAMA sterilizacijos akcija Vilniuje
03.19 Dviems kastruotiems katinėliams skubiai reikalinga sodyba !!!
03.14 Dar atrodo vakar nebuvo nė menkiausio ženklo, kad šiandien bus... (1)

Kommentaarid

Violeta N (0:06) >>
Atsirado!
Altair (15:04) >>
Laiminga pabaiga. Kicutė pati atrado naujus šeimininkus. Kaimynė grįžinėjo vakare iš darbo,...
Skrebas (14:48) >>
Katytė kori sveika, linksma, ir tikra namų šeimininkė , vokiečių aviganiui parodo kieno čia...
Dylangg (14:48) >>
Man atrodo, kad jei jus domina ši tema ir norite rasti ne itin brangių bilietų iš Oslo į...
Jake (14:14) >>
Sveikinu visus. Norėčiau rasti lėktuvo bilietus iš Oslo į Vilnių. Ar galite man padėti?
Jake (14:10) >>
kietas
Katynas M (17:14) >>
Pasikeitė mano tel. numeris, katinėlis nužaidė:). Dabar skambinkite 8 636 42966.
Alusia (18:02) >>
Ačiū, Nijole ❤️
P.nijole (9:05) >>
Mažutė :( Užuojauta :(
Alusia (18:33) >>
Taskutės nebėra :(
Avri10 (21:48) >>
Ačiū Jums už mano gyvenimo meilę
Avri10 (21:47) >>
Feriui jau 13 metų, gyvena laimingai ir yra mylimas
Simkelyte (15:52) >>
Aš bent jau perku prekes: https://www.varle.lt/prekes -gyvunams/